Erzurum Otelleri

Erzurum Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Erzurum Havalimanı
En Yakın
Otogar
Erzurum Otogarı
Otel
Sayısı
69
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
3.520 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
401 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
7,9/ 10

Erzurum Otel Bölgeleri

Erzurum Hakkında

Erzurum Otelleri

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum, kendine has tarihi ve dokusu ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Bölgenin gelişmiş ve nüfusu yoğun şehirlerinden biri olan Erzurum, pek çok yönüyle gezip görmek için harika bir destinasyon. Yer aldığı bölgenin iklimi itibarıyla da kış turizmi için ülkemizdeki vazgeçilmez yerlerden biri haline geliyor. Doğası, kültürü, tarihi ve sevecen kent sakinleri, Erzurum’u görmeye gelenlerin şehirden gerçekten mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlıyor. Erzurum denince akla ilk önce kış turizmi geliyor. Özellikle bölgede bulunan kayak merkezlerinin varlığı, Erzurumu kış turizmi için vazgeçilmez seçenekler arasına sokuyor. Her ne kadar akla ilk önce kış turizmi için gelse de Erzurum bölgesi, sahip olduğu tarihi ve kültürel miraslar sayesinde yılın bütün zamanlarında ziyaretçiler için gezip görülebilecek özellikler taşıyor. Bölgede bolca miktarda yer alan Erzurum otelleride gelen konukların güzel şekilde ağırlanabilmesi için özenle hizmet veriyor. Türk mutfağının güzel örneklerini, Erzurum’da bulabilmek mümkün. Bölgenin kendine has lezzetleri, yiyenlerin unutamayacakları tadları damağında bırakıyor. Milli mücadelede önemli bir yeri bulunan Erzurum şehri, kadim tarihiyle de ziyaretçileri adeta bir zaman makinesinin içine sokuyor. Şehrin çok eski bir tarihinin olması, bölgede görülecek birçok tarihi yapının olmasını sağlıyor. Tüm bu özellikleri, Erzurum'u yılın dört mevsimi ziyaret etmek için güzel alternatiflerden biri haline getiriyor.

Erzurum Konaklama Seçenekleri

Erzurum, Doğu Anadolu’nun gelişmiş şehirlerinden biri. Turizm için de bir cazibe merkezi olarak bilindiğinden dolayı bölgede bol miktarda konaklama seçeneği bulunuyor. Tahmin edilebileceği gibi Erzurum otelseçenekleri bir hayli fazla. Ancak bölgede konaklama sağlamak için tek alternatif oteller değil. Bunun yanında şehirde bol miktarda apart ve pansiyonlar da bulunuyor. Bölgede konaklama imkanlarının bu denli fazla olması, ziyaretçilerin kendilerine uygun seçeneği bulabilmelerine fırsat tanıyor. Erzurum’da her bütçeye ve her beklentiye göre konaklama tesisi bulabilmek mümkün. Rahatına düşkün ve lüks beklentisi olan ziyaretçiler için 5 yıldızlı oteller neredeyse her imkanı sağlıyor. Daha düşük bir bütçeyle Erzurum’u ziyaret etmek isteyenler içinse Erzurum apart otelgibi seçenekler mevcut. Tüm konaklama seçeneklerinde, misafirlerin rahat etmesini sağlayacak temel hizmetler sabit olarak bulunuyor. Odalarda rahat yataklar, sıcak su, TV gibi hizmetler standart olarak karşımıza çıkıyor. Tüm işletmeler, gelen konuklarına harika bir Erzurum tatili yaşatmak için ellerinden geleni yapıyor. Tatillerini Erzurum’da geçirmek isteyenler için bol miktarda Erzurum tatil otelleribulunuyor. Bu otellerde tatilinizi eğlenceli bir şekilde geçirebilmeniz için tüm imkanlar bulunuyor ve bazen her şey dahil gibi seçenekler de sunulabiliyor. Erzurum’da hem tatil yapıp hem de şifa bulmak isteyen ziyaretçiler için Erzurum kaplıca otelleriharika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu zengin konaklama seçenekleri, kente gelenlerin harika vakit geçirmesini sağlıyor.

Erzurum’a Nasıl Gidilir?

Erzurum, lokasyon olarak Türkiye’nin tüm kara yolu ağlarının ulaşabildiği bir bölgede yer alıyor. Eski İpek Yolu güzergahında bulunan şehre ulaşım son derece kolay. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler için Türkiye’nin hemen her bölgesinden Erzurum’a otobüs seferleri bulmak oldukça kolay. Bölgeye talep yoğun olduğu için otobüs seferleri oldukça sık düzenleniyor. Otogar şehir merkezine oldukça yakın ve buraya geldikten sonra şehre ulaşım sağlamak son derece basit.Erzurum otobüs biletialarak keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kara yolu ile ulaşım sağlamak için kendi aracınızla yolculuğu da tercih edebilir ya daErzurum araç kiralamaseçeneklerine de yönelebilirsiniz. Bölgeye ulaşım için kara yolunun dışında hava yolu da iyi bir seçenek. Erzurum Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın bir lokasyonda bulunuyor. Bunun yanında havalimanı, son derece modern ve pek çok ihtiyacı karşılamak için yeterli. Pek çok farklı bölgeden Erzurum Havalimanı’na uçak seferleri bulunabiliyor.Erzurum uçak biletialarak kısa sürede şehre ulaşabilirsiniz. Şehre ulaşım son derece kolay olduğu gibi şehir içinde de ulaşım bir o kadar kolay. Şehir içi otobüs seferleri yoğun olarak yapılıyor ve her bölgeye ulaşım sağlanabiliyor. Toplu taşımanın yanı sıra şehirde bol miktarda araç kiralama seçenekleri de mevcut. İsterseniz daha havalimanında size uygun aracı kiralayarak Erzurum tatilinizerahat bir şekilde başlayabilir ve şehrin gezip görmeye değer yerlerine rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerek toplu taşıma gerekse özel ulaşım imkanlarının bolca olduğu Erzurum’da seyahat etmek son derece keyifli bir hal alıyor.

Erzurum’da Ne Yenir?

Anadolu mutfağının iddialı yemeklerini, güzel halleriyle Erzurum’da tatmak mümkün. Şehrin kendine has bir yeme-içme kültürü bulunuyor. Bölgenin önemli lezzetlerinden bazıları ise şöyle:

  • Cağ Kebabı: Erzurum hakkındabelki de akla ilk gelen şeylerden biri cağ kebabı oluyor. Bölgeyle özdeşleşen bu efsane lezzet, yiyenlerin damaklarında unutamayacakları bir tat bırakıyor. Alameti farikası kuzu eti olan bu kebabın yapımında, cağ adı verilen özel şişler kullanılıyor ve kuzu etleri günler öncesinde marine edilerek lezzetlendiriliyor. Cağ kebabının servis şekli de oldukça kendine has. Bu eşsiz lezzet mutlaka lavaş ve soğan ile servis ediliyor.
  • Kadayıf Dolması: Erzurum’un cağ kebabından sonra bilinen önemli ikinci lezzeti kadayıf dolması oluyor. Eşsiz bir tatlı olan kadayıf dolması, tel kadayıf içine ceviz eklenip sarılmasıyla elde ediliyor. İyice kızartılıyor ve ardından şeker balının içinde bekletiliyor. Sonra da şerbetleniyor. Dilenirse dondurma ile de servis edilebiliyor.
  • Lor Dolması:Erzurum’a gelenlerin tadabilecekleri eşsiz lezzetlerden biri de lor dolması. Bu bölgeye has yemek lor peyniri, bulgur ve kaymak kullanılarak hazırlanıyor. İçine yine bölgede yetişen evelik otu ilave ediliyor.
  • Tatar Böreği: Türkiye’nin her yerinde bilinen bu harika lezzetin de kökeni Erzurum. Lezzet ve servis olarak mantıya oldukça benzeyen bu lezzetin kendine özgü hazırlanma biçimi bulunuyor. Özel açılan hamur önce kurutuluyor sonra özenle kesiliyor. Sonrasında kıyma bulunan iç harç ekleniyor. Suda haşlandıktan sonra yoğurt ve tereyağı ile servis ediliyor.
  • Şalgam Dolması:Erzurum’da tadabileceğiniz enteresan lezzetlerden biri, şalgam dolması. Bölgede şalgam üretimi yaygın olduğundan, geleneksel Türk mutfağındaki dolma tekniğine uyarlanıyor ve şalgamın içine, pirinç, bulgur gibi iç harç konularak harika bir dolma elde ediliyor.

Erzurum Gezilecek Yerler

Erzurum, gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir bölge. Çok eski bir tarihe sahip olması, Milli Mücadele’de önemli bir rolünün olması ve eşsiz doğal güzellikleri sayesinde bölgede gezip görülecek pek çok yer bulunuyor. Erzurum Merkez otellerindekonaklıyorsanız özellikle tarihi yapılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Tortum Şelalesi:Şüphesiz Erzurum’da görülmesi gereken yerlerin başında burası geliyor. Türkiye’nin büyük şelalesi olan Tortum, dünyanın ise büyük üçüncü şelalesi. Bu özelliği, şelalenin güzel ve huzur verici bir atmosfer sağlamasının yanında su sporları için de elverişli hale gelmesini sağlıyor.
  • Çifte Minareli Medrese:Şehrin sembollerinden biri de hiç şüphesiz Çifte Minareli Medrese. Selçuklu mimarisinin güzel örneklerinden biri olarak 13. yüzyılda inşa edilen yapı, günümüzde ziyaretçilerini ağırlıyor. Yapının çeşitli bölümlerinde yer alan taş süslemeler, görenleri kendisine hayran bırakıyor.
  • Palandöken Kayak Merkezi:Erzurum’a gelenlerin ziyaret için sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri, Palandöken. Kış turizmi için eşsiz fırsatlar sunan merkezde her türlü imkan bulunuyor. Bölgenin iklimi ve dağlık yapısı, kayak için eşsiz fırsatlar sunuyor. Bünyesinde bulunan 2 olimpik pisti ile dünyanın iyi 20 kayak merkezi arasında gösteriliyor.
  • Erzurum Kaplıcaları:Seyahatini yaparken aynı zamanda şifa bulmak isteyenler için Erzurum Kaplıcaları eşsiz bir seçenek sunuyor. Bölgenin şifalı yeraltı kaynakları özellikle romatizmal hastalıklar ile ülser gibi mide problemleri olan kişilerin iyileşme sürecine yardım sağlıyor. Erzurum termal otelseçenekleri, bölgede rahat konaklama imkanları sağlıyor.
  • Nene Hatun Milli Parkı:Bu eşsiz milli park, adını kahraman Türk kadını Nene Hatun’dan alıyor ve kendisinin mezarı da burada yer alıyor. Nene Hatun özellikle 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus Savaşı’nda ve elbette Kurtuluş Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla adından söz ettiriyor.

Erzurum Otelleri Fiyatları

Erzurum Bölgesi’nde çok sayıda konaklama seçeneği bulunuyor, bu da ziyaretçilere kendi bütçelerine uygun seçeneği yakalama fırsatı sunuyor. Erzurum otelleri fiyatları,otelin sunduğu fırsatlara, ziyaret edilecek sezona ve rezervasyon zamanına göre değişiklik gösterebiliyor. Erzurum ucuz otelarayanlar için oldukça cazip seçenekler sunabiliyor. Özellikle erken rezervasyon gibi durumlarda fiyat/performans bakımından son derece avantajlı oteller bulunabiliyor. Rahatına daha düşkün ziyaretçiler için lüks otel seçenekleri de mevcut. Tahmin edileceği gibi otelin sağladığı lüks ve konfor arttıkça fiyatlar da doğru orantılı bir trend sergiliyor. Erzurum tatil yerleri, tatilini burada geçirmek isteyenler için çok farklı fırsatlar sunuyor ve tatil için tercih edilebilecek pek çok otel bulunuyor. Bu otellerden bazılarında her şey dahil gibi seçenekler de yer alabiliyor ve buna uygun fiyat politikaları belirleniyor. Çoğu durumda önceden araştırma yapmak ve fiyatları karşılaştırmak avantajlı seçenekleri yakalayabilmenize olanak sağlıyor. Farklı fiyat seçenekleri arasından bütçesine uygun olanı bulmak da ziyaretçilere kalıyor.

Erzurum Otobüsle Ulaşım

Erzurum Uçakla Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel