Ucuz Siirt Uçak Bileti

Siirt Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Siirt Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 484
PLAKA KODU 56
YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.473 km²
NÜFUS 314.153

Siirt Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Siirt Havalimanı 14 km Taksi, Otobüs

Siirt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siirt Hakkında

Siirt, Güneydoğu Anadolu’da yer alan ve bereketli topraklara sahip oluşuyla ön plana çıkan şehirlerden biri. Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olmasıyla tarihte de oldukça önemli bir yer edinen bu kentin geneline manevi değeri yüksek bir atmosfer hâkim. Köklü tarihi ve görülmeye değer birçok yeri sayesinde Siirt, Türkiye’nin güzelliklerini keşfe çıkmak isteyenler için oldukça kıymetli bir hazine gibi. Konumu sayesinde Anadolu topraklarının Mezopotamya bölgesiyle kesişimi olan Siirt’in tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanıyor.

Binlerce yıl öncesinde dahi kullanılan Akabe Yolu’nun Siirt’ten geçtiği tahmin ediliyor. Aynı zamanda konumunun avantajı sayesinde Siirt, zamanında İpek Yolu’nun da duraklarından biri hâline gelmişti. Anadolu Selçuklu Devleti, bölgeye Malazgirt Savaşı’ndan sonra yerleştiğinden beri Siirt, tarihimizde her zaman önemli bir konuma sahip oldu. Nitekim hâlâ özellikle bulunduğu bölgede oldukça kıymetli bir hazine gibi görülmesi, sahip olduğu tüm avantajlı nitelikler sayesinde. Geçmişten kalan mirası yerinde görmek isteyenler bugün alternatif bir tatil planı arayışı yapmaya başladığında Siirt uçak biletialarak bölgeyi ziyarete gitme planı yapıyorlar.

Siirt, birçok kültüre ev sahipliği yapmış illerden birisi. Bu sayede âdeta kültür mozaiği görünümünde olan bu şehir, birçok kalıntıya ve kıymetli esere sahip. Hem mutfağı hem de farklı tarza sahip ürünleriyle bilinen bu şehir, topraklarında yetiştirdiği endemik türleriyle de adından sıkça söz ettiren yerlerden. Siz de Siirt’e özgü lezzetlerin tadına bakmak ve yalnızca orada bulunan ürünlerden almak isterseniz seyahat planınızı Güneydoğu Anadolu’ya doğru çevirebilirsiniz. Siirt uçak biletinize bakmaya başlamışsanız bölgenin tescilli ürünlerini de araştırmanızı ve alışveriş listesi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Siirt Havalimanı Hizmetleri

Siirt Havalimanı’nda direkt uçuş seferleri olarak yalnızca iç hatlar bulunuyor. Türkiye’nin tüm bölgelerine kolaylıkla ulaşım imkânı sunan bu havalimanı, elbette aktarmalı uçuşlarla yurt dışı seyahati olanığına da sahip olmanızı sağlıyor. Bu sayede Siirt Havaalanı uçak seferlerini incelerken aktarma yapacağınız yerleri de inceleyerek hangi durakların uçuş planınızda olduğunu inceleyebilirsiniz. Açık otopark hizmeti sunulan bu havaalanı, şehir merkezinden yalnızca 13 km uzaklıkta. Bu sayede merkeze ulaşım Siirt Havalimanı’ndan oldukça kolay şekilde yapılabiliyor.

Siirt Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Siirt Havalimanı’nın bulunduğu konum sayesinde şehir merkezindeki konaklama seçeneklerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Araçla 20 dakika içinde şehir merkezinde olabileceğiniz için Siirt’te bulunan tüm konaklama seçeneklerini inceleyerek size uygun seçeneğe yönelme şansınız mevcut. Kiralık dairelerden butik otellere, lüks konaklama merkezlerinden apartlara kadar pek çok seçenek Siirt’te bulunuyor. Siirt ucuz uçak bileti araştırmanızı yaptıktan sonra bölgedeki konaklama alternatiflerini araştırarak kendinize uygun seçeneği kolaylıkla tercih edebilir, seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Siirt Havalimanı'nda Bulunan Özel Alanlar

Siirt Havalimanı’nda VIP salon hizmeti bulunuyor. Dinlenme alanlarının konforlu olmasına özen gösterilen alanları sayesinde sefer saatiniz gelene dek havalimanında keyifli şekilde bekleme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca havalimanının önünde bulunan oturma alanları sayesinde uçağınızı ya da karşılayacağınızı yolcunuzu beklerken tertemiz bir havada güneşin keyfini çıkarma şansına da sahip olacaksınız.

Siirt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Siirt, ulaşımkonusunda oldukça rahat edeceğiniz yerlerden biri. Şehrin yeterli transfer araçları bulunduğu için merkeze kolaylıkla gitme imkânına sahip olacaksınız. Havalimanının bulunduğu bölge Siirt’in merkezine bağlı Dilektepe Yolu üzerinde yer alıyor. Merkezî konuma bu denli yakın olması sayesinde ulaşımın son derece rahat şekilde yapılabildiği bu havalimanı, konaklayacağınız alana geçişinizin oldukça kolay yapılabileceği bir noktada. Bunun için otobüs, taksi gibi çeşitli alternatiflerden size uygun olanını kullanmanız mümkün.

Otobüs

Siirt Belediyesi’ne ait otobüsler, havalimanından merkeze karşılıklı olarak sefer düzenlediği için oldukça ideal bir ulaşım seçeneği. Yalnızca merkeze giderken değil dönüş yolunda da kullanılabilen otobüsle ulaşım seçeneği, hesaplı olması sayesinde oldukça beğeniliyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise sefer saatleri. Örneğin Siirt Ankara uçak biletiniz varsa kalkış saatinden önceki otobüs seferlerinden uygun olanını tercih etmeniz gerekiyor. Bu süreyi hesaplarken uçağa biniş için gerekli zamanı hesaplamayı da unutmayın.

Metro

Siirt Havalimanı’nda ne yazık ki metroyla ulaşım sağlanmıyor. Şehir merkezine gidiş için tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasından kendinize uygun alternatife yönelmenizi tavsiye ederiz. Listede yer alan diğer alternatiflerin her biri, şehir merkezine kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak rahatlıkta.

HAVAŞ

Siirt’e uçak seferlerine göre düzenlenen HAVAŞ transfer saatleri, merkeze gidiş için sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında. Konforlu hâli ve uygun fiyatlı seçeneklerden biri oluşu sayesinde bu transfer hizmeti, uçakla seyahat edenler için oldukça ideal bir tercih.

Taksi

Taksi alternatifi, havalimanından şehir merkezine gidiş için oldukça sık tercih edilen opsiyonlar arasında. Özellikle gideceğiniz yerin kapısına kadar bırakıyor olması ve hızlı bir seçenek olması sayesinde taksi alternatifi, Siirt merkezine gidişlerde pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Günün her saati hizmet veren taksiler, Siirt uçak biletinize göre inişiniz kaç olursa olsun kullanabileceğiniz bir hizmet sunuyorlar.

Araç Kiralama

Siirt’e gelen misafirler, ulaşım için şehirde tercih edilen toplu taşıma alternatiflerinin güzergâhlarına bağlı kalmak istemediklerinde araç kiralama seçeneğini sıklıkla değerlendiriyorlar. Bu noktada özellikle Siirt gezilecek yerler listesi hazırlayan ziyaretçiler için araç kiralama seçeneği, son derece konforlu oluşu sayesinde sürecin epey kolay hâle gelmesini sağlıyor.

Siirt Havalimanı Uçuş Bilgileri

Siirt’e giden uçakları incelerken bölgenin uçuş bilgilerini öğrenmeniz işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Bu noktada bölgenin özelliklerini öğrenmek kadar uçuş bilgilerine de hâkim olmak, yapacağınız planlamanın kusursuz olması açısından son derece önemli. Siirt Havalimanı, bölgenin ulaşım kolaylığını sağlayan bir yer. Bu sayede Türkiye’nin her bölgesine Siirt’ten kolaylıkla seyahat etmeniz mümkün.

 • Siirt – İstanbul uçuş süresi: 2 saat 5 dakika
 • Siirt – Ankara uçuş süresi: 1 saat 30 dakika
 • Siirt – İzmir uçuş süresi: 4 saat 10 dakika
 • Siirt – Antalya uçuş süresi: 4 saat 30 dakika
 • Siirt – Erzurum uçuş süresi: 3 saat 55 dakika
 • Siirt – Bolu uçuş süresi: 4 saat 20 dakika

Fakat yurt dışına çıkmak isteyen kişiler, kalkış yeri olarak Siirt’i seçtiklerinde varış noktasını gitmek istedikleri ülkenin havaalanı olarak belirleyebilirler. Çünkü Siirt’ten aktarmalı uçuşlar sayesinde dünyanın pek çok yerine gitmek mümkün. OBilet üzerinden dilediğiniz noktaları belirlediğinizde Siirt uçak bileti uygunhâliyle karşınızda olacak. Daha sonraysa geriye yalnızca yapacağınız seyahatin zamanını beklemek kalacak.

Siirt Uçak Bileti Fiyatları

Siirt uçak bileti fiyatları, farklı birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterme eğiliminde. Bu noktada net bir fiyat bilgisi ne yazık ki verilemiyor. Çünkü gidilecek yerin uzaklığı, seçilen koltuğun kategorisi, talep edilen hizmetler ve daha birçok etken, fiyatları doğrudan ilgilendiriyor. Bu noktada kendinize uygun bir bilet seçimi yaptığınızdan emin olmak için seçenekler arasından oBilet’te karşılaştırma yapmanızı öneririz. Bu sayede tarih bazlı seçimlerden hizmet kategorisine kadar her detayı kolaylıkla karşılaştırarak seçim yapabilirsiniz.

OBilet üzerinden uçak biletlerini araştırırken seyahatinizden daha erken bir tarihte rezervasyon yaptırırsanız uygun fiyatlı alternatiflere yönelmeniz çok daha kolay olur. Örneğin İstanbul Siirt uçak bileti bakıyorsanız ve seyahatinizin zamanı birkaç ay öncesinden belirliyse erkenden satın alma işlemini gerçekleştirmek son derece mantıklı. Bu sayede aynı yolu benzer hizmetle çok daha uygun fiyatla katetme şansı yakalayabilirsiniz. Üstelik bu sayede erkenden rezervasyon yaptırdığınız için ulaşım alternatiflerinden konaklayacağınız yere kadar her türlü bilgiyi elde etmek için yeterli zamanınız da bulunacak.

Siirt’te Gezilecek Yerler

Siirt, gezilecek yerler bakımından oldukça doyurucu coğrafyalardan biri. Gün içinde gidebileceğiniz birçok alternatifi kolaylıkla bulabileceğiniz Siirt, özellikle gastronomi turizmine sıcak bakanların oldukça beğendiği yerler arasında. Yöresel lezzetlerin nefis şekilde sunulduğu Siirt, daha önce tadına dahi bakmadığınız tariflerin müptelası hâline gelmenizi sağlayacak. Bu noktada gezilecek yerler planlaması yaparken alınacaklar listesi de yapmanızı öneriyoruz. Çünkü bölgede el işlemesiyle yapılan battaniyelerden tescilli Pervari balına kadar birçok eşsiz ürün sizleri bekliyor olacak.

Bizans döneminden kalma kalelerin bulunduğu Siirt’te aynı zamandaUNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan yapılar da mevcut. Eski yaşam izleriyle birçok ziyaretçinin ilgisini çeken Siirt, aynı zamanda eski kültüre bağlı hâlleri ve coğrafyaya uygun yerleşim yerlerinin farklılığıyla da dikkat çekiyor. Her özelliğiyle tüm ziyaretçilerinin hayran olduğu bu bölgeye gelmek ve gezilecek yerleri görmek isterseniz de yapmanız gereken çok basit: Siirt uçak bileti satın almak. Bu sayede aşağıda sizin için sıraladığımız doğa harikalarını ve tarihî kalıntıları gezme şansına da sahip olabilirsiniz.

 • Tillo Kalesi ve Cam Seyir Terası:Botan Vadisi’nin güzelliklerini muhteşem bir noktadan izlemenizi sağlayacak bu cam teras, mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri. Doğal güzellikleri rahatlıkla izlemenizi sağlamak için özellikle hazırlanan bu cam teras, vadiden 1.100 metre yükseklikte. Tek bir adımla dahi adrenalin salgılayacağınıza emin olduğumuz bu yeri, seyahat rotanıza eklemenizi tavsiye ederiz.
 • İrun Kalesi:Şirvan’ın kuzeyinde sarp dağların tepesine kurulmuş bu kale, tarihin tozlu zamanları arasında gezmenizi sağlayacak. İrun Kalesi’nin kurulduğu dağın eteğinden nehir de geçtiği için bu bölge âdeta masalsı bir ambiyansa sahip. Ayrıca bilinene göre bu kalenin içinde bulunan tünel, nehirle bağlantılı hâlde.
 • Rasıl Hacar ve Botan Kanyonu:Uluçay’a tepeden bakmanızı sağlayacak Taşbaşı Mağarası, size eşsiz bir Botan Kanyonu manzarası sunacak. Siirt’in yaklaşık 4 km doğusunda bulunan ve tüm haşmetiyle akan Uluçay’a yaklaşık 350 metre yükseklikten bakmanızı sağlayacak mağaranın, milattan önceki devirlerden kalma olduğu biliniyor. Barınma amacıyla kullanıldığı bilinen bu mağaranın hemen yanındaysa dikine yükselen bir kaya bulunuyor. Bu alana, atlama taşı dendiğini de belirtmekte fayda var.
 • Veysel Karani Türbesi:Halk arasında dünyanın sunduğu nimetlere asla önem vermemesiyle bilinen Veysel Karani’nin Hazreti Ali’nin hilafeti zamanında şehit düştüğüne inanılıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan bu türbeye siz de Siirt’e gelmişken mutlaka uğramalısınız. Siirt-Diyarbakır Yolu üzerindeki Baykan’da bulunan bu türbe, görülmeye değer kıymetli yapılar arasında sıralanıyor.

Siirt oldukça farklı bir ambiyansa sahip olmasıyla anılan şehirlerden biri. Devirler boyu varlığını koruyan yerleşim yerlerinden biri olması sayesinde bu ambiyansa sahip olduğu düşünülen Siirt, kültür mozaiği sunmasıyla oldukça seviliyor. Doğal güzelliklerden tarihî yapılara kadar birçok mekânı yeri sayesinde Güneydoğu gezinizden oldukça keyif alacağınıza eminiz.

Takvimler değişse de kültürüne bağlılığından ödün vermeyen bir coğrafya olan Siirt, birçok medeniyetin egemenliği altına girdi. Her bir kültürden birer parçayı miras alarak kendi mozaiğini oluşturan Siirt, tüm bunların hâlâ yaşatıldığı yerler arasında. Mahallî Yumurta Bayramı, Dem Şenlikleri gibi etkinlikleriyle kültürünü yaşatmaya devam eden bu bölge, oldukça keyif alacağınız birçok olaya sahne olacak bir coğrafya.

Mutfağıyla da sizin büyülenmenizi sağlayacak Siirt, alternatif bir gezi planı için oldukça ideal şartlara sahip. Siirt uçak bileti alarak kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu bölgede dilediğiniz kadar kalarak çevreyi keşfedebilir ve yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Özellikle mevsiminde gitmeniz hâlinde bölgede yetişen zivzik narını denemenizi tavsiye ederiz. Dayanıklı hâli sayesinde evinize de alıp götürebileceğiniz bu nar, şifa deposu olmasıyla bölgede son derece ünlü yiyecekler arasında.

Siirt Hakkında Blog Yazıları

 • Siirt Nerede, Siirt’e Nasıl Gidilir?

  Asurlulardan kalan Akabe Yolu’na ev sahipliği yapan Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanıyor. İnsan eliyle yapılmış sarp ve zor geçit anlamına gelen akabe yolundan dünyada üç adet bulunuyor. Siirt’teki 3 bin 500 yıllık Akabe Yolu, Botan Nehri’nden başlayıp dik bir uçurumdan şehre doğru uzanıyor.  Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin kesişim noktasında kurulmuş olan Siirt, hem tarihi hem

  Devamını Gör
 • Siirt’in Meşhur Yemekleri

  Mezopotamya’nın bereketli topraklarında yer alan illerimizden biri olan Siirt’in farklı kültürlerden izler taşıyan oldukça zengin bir mutfağı var. Hak ettiği üne henüz kavuşamadığı düşünülse Siirt mutfağında keşfedilmeyi bekleyen pek çok lezzet var. Hadi gelin Siirt mutfağının en sevilen lezzetlerine bir göz atalım. 1) Mihr Çorbası Nohut ve buğdayla hazırlanan bir tür yoğurt çorbası olan Mihr,

  Devamını Gör
 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör

Siirt Otelleri

flight