Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Siirt Uçak Bileti

1 Yolcu

Siirt Kalkışlı Popüler Yurtdışı Uçak Seferleri

Siirt Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Siirt Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Siirt Hakkında

TELEFON KODU 484

PLAKA 56

YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.473 km2

NÜFUS314.153

Siirt Havalimanları

Siirt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siirt, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve eski Siirt’in üstündeki sırtlarda kurulmuş olan bir ilimizdir. Adı kurulduğu yerle bağlantılı olarak “sırt” anlamına gelmektedir. Siirt, Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının kesiştiği bir alanda kurulduğundan etrafında ortaya çıkan uygarlıklar Siirt bölgesinin de kültürel olarak gelişmesinde etkili olmuştur. Coğrafi olarak bölge dağlık olup doğu ve kuzey kesimleri bol yağış almaktadır. Siirt, Dicle Havzası'nın sınırları içerisindedir. Bu sebeple il, Havza, Sakarya ve Fırat’dan sonra en büyük su toplama alanlarından bir tanesidir. Tarla tarımı ve hayvancılık yapılan Siirt yöresi maden bakımından da oldukça zengindir. Bakır ve krom yatakları henüz işletilmese de tuzlalarından senede tonlarca tuz elde edilebilmektedir.

Köklü bir tarihe sahip olan ilde gezilip görülecek oldukça fazla mekan bulunmaktadır. Şehirde, Büyük Selçuklular devrinde yapılan Ulu Camii, Veysel Karani Türbesi, Şeyhul Hazin Hazretleri ve daha birçok dini-tarihi mekan bulunmaktadır. Botan Çayı kıyısındaki bir mağarada Sağlarca kaplıcasının suyu romatizma, deri, solunum yolları, kadın, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, ameliyat sonrası rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Kalkerli oluşumlar nedeniyle vadi boyunca doğal mağaralar oluşmuştur. Konut olarak da kullanıldığı tahmin edilen bu doğa harikalarının en ünlüleri Botan Mağaralarıdır. Siirt manzarası, Finik Kalesi ve Saat Kulesi de şehrin diğer güzellikleri arasındadır.

Siirt Havalimanı 1998'de hizmete girmiş olup yalnızca iç hat uçuşlarına açıktır.Siirt Havalimanı’nın yurt içi hava trafiğini Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Borajet sağlamaktadır. Siirt Havalimanı’na ulaşım hava yolu şirketlerinin servisleri ile gerçekleşmektedir. Siirt yurt içi uçak seferleriyle ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Büryan kebabı, perdeli pilav,kitel, bumbar, siirt dolması ve gebole gibi birçok lezzeti tatmak ve Siirt’in tabii güzelliği ile tarihi yapılarını görmek istiyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun Siirt uçak biletini listeleyebilir ve böylece en ucuz bilete kolayca sahip olabilirsiniz. Ayrıca Siirt uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Siirt Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Siirt Uçak Bileti Almak için Siirt Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Siirt Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Bursa - Siirt 230,30 TL
İstanbul - Siirt 269,99 TL
Konya - Siirt 593,28 TL
Denizli - Siirt 593,28 TL
Hatay - Siirt 593,28 TL
Adana - Siirt 595,93 TL
Gaziantep - Siirt 595,93 TL
Samsun - Siirt 595,93 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar