Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Siirt Uçak Bileti

1 Yolcu

Siirt Hakkında

TELEFON KODU 484

PLAKA 56

YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.473 km2

NÜFUS314.153

Siirt Havalimanları

Siirt Havalimanı

Siirt Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1998

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK14,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Siirt’e gitmek ya da Siirt’ten farklı şehirlere seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla seyahat ederken bilmeniz gereken şeylerden biri, havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızdır.

“Siirt Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz. Ulaşım yöntemlerinden kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Siirt Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Siirt Belediyesi’nin havalimanı ile şehir merkezinde ulaşım sağlamak için sefer düzenleyen özel otobüsleri bulunmaktadır. Her saat başı hareket eden bu otobüslere, uçak saatinizden 1 saat önce binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüsler, Belediye Binası önünden hareket etmektedirler.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Siirt’te Havaş gibi herhangi bir servis otobüsü bulunmamaktadır.

Havalimanından ya da şehir merkezinden araç kiralayarak ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz, ticari taksilerle de ulaşım sağlamanız mümkündür.

Tüm bu seçenekler arasından zamanınıza ve bütçenize en uygun olanını tercih ederek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Siirt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siirt, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve eski Siirt’in üstündeki sırtlarda kurulmuş olan bir ilimizdir. Adı kurulduğu yerle bağlantılı olarak “sırt” anlamına gelmektedir. Siirt, Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının kesiştiği bir alanda kurulduğundan etrafında ortaya çıkan uygarlıklar Siirt bölgesinin de kültürel olarak gelişmesinde etkili olmuştur. Coğrafi olarak bölge dağlık olup doğu ve kuzey kesimleri bol yağış almaktadır. Siirt, Dicle Havzası'nın sınırları içerisindedir. Bu sebeple il, Havza, Sakarya ve Fırat’dan sonra en büyük su toplama alanlarından bir tanesidir. Tarla tarımı ve hayvancılık yapılan Siirt yöresi maden bakımından da oldukça zengindir. Bakır ve krom yatakları henüz işletilmese de tuzlalarından senede tonlarca tuz elde edilebilmektedir.

Köklü bir tarihe sahip olan ilde gezilip görülecek oldukça fazla mekan bulunmaktadır. Şehirde, Büyük Selçuklular devrinde yapılan Ulu Camii, Veysel Karani Türbesi, Şeyhul Hazin Hazretleri ve daha birçok dini-tarihi mekan bulunmaktadır. Botan Çayı kıyısındaki bir mağarada Sağlarca kaplıcasının suyu romatizma, deri, solunum yolları, kadın, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, ameliyat sonrası rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Kalkerli oluşumlar nedeniyle vadi boyunca doğal mağaralar oluşmuştur. Konut olarak da kullanıldığı tahmin edilen bu doğa harikalarının en ünlüleri Botan Mağaralarıdır. Siirt manzarası, Finik Kalesi ve Saat Kulesi de şehrin diğer güzellikleri arasındadır.

Siirt Havalimanı 1998'de hizmete girmiş olup yalnızca iç hat uçuşlarına açıktır.Siirt Havalimanı’nın yurt içi hava trafiğini Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Borajet sağlamaktadır. Siirt Havalimanı’na ulaşım hava yolu şirketlerinin servisleri ile gerçekleşmektedir. Siirt yurt içi uçak seferleriyle ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Büryan kebabı, perdeli pilav,kitel, bumbar, siirt dolması ve gebole gibi birçok lezzeti tatmak ve Siirt’in tabii güzelliği ile tarihi yapılarını görmek istiyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun Siirt uçak biletini listeleyebilir ve böylece en ucuz bilete kolayca sahip olabilirsiniz. Ayrıca Siirt uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Seçiniz
Geçmiş Aramalar