Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Hakkında Bilgi

NÜFUS 551.177
YÜZ ÖLÇÜMÜ 11.498 km²
TELEFON KODU 0 472
PLAKA KODU 04
OTOGAR SAYISI 1

Ağrı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ülkenin bir ucunda yer alan Ağrı, doğal güzellikleriyle ve tarihi eserleriyle büyüleyen bir Doğu Anadolu Bölgesi şehrimizdir. Şehri keşfe çıkmak için obilet.com üzerinden Ağrı otobüs bileti almalısınız.

Ağrı otobüs biletinizi alabileceğiniz tüm seyahat firmalarını, obilet.com üzerinde bir arada görebilirsiniz. Ağrı otobüs seferleri düzenleyen firmaların özelliklerini ve fiyatlarını inceleyip kendiniz için uygun olan firmadan biletinizi alabilirsiniz.

Ağrı’da nereler gezilir?

Ağrı, ülkenin yüksek dağı olan Ağrı Dağı’na ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, adını da bu dağdan almaktadır. Dağın zirvesindeki karlar dört mevsim boyunca erimemektedir. Dağa tırmanmak mümkün değildi ama eteğinde gezebilirsiniz.

Şehrin Meya köyünde bulunan Meya mağarasını gezin. Buranın içerisinde tapınak ve ibadethaneler vardır.

Buz mağarası, Küçük Ağrı Dağı’nın eteğinde bulunmaktadır.

Doğubeyazıt’ta bulunan Urartu Kalesi’ni gezebilirsiniz. Urartu mezarları da görülmesi gereken tarihi yapılar arasında bulunmaktadır.

Ağrı’ya gelip de görmeniz gereken yer İshak Paşa Sarayı’dır. Burası, Topkapı Sarayı’ndan sonra gelen büyük yapıdır.

Osmanlı türbeleri arasından ilginç olanlarından biri Hamur Kümbeti de gezilecek noktalardan biridir.

Ağrı’da nerede kalınır?

Şehir merkezinde de, çevre ilçelerde de farklı bütçelere uygun oteller bulabilmek mümkündür. Seçenekler az olsa da zorlanmayacağınızı bilmelisiniz.

Ağrı’da ne yenir?

Ağrı’da et ve hamur işi oldukça yaygındır. meşhur yemeği ise, Abdigor köftesidir. Bunun dışında; sac kavurma, haşıl, gösteberg et, hengel, çiriş ketesi ve hasudedir. Bu lezzetlerden muhakakk tartmalısınız.

Yöresel lezzetler arasında meşhur olanlarından biri de hasude tatlısıdır. Bunu da mutlaka denemelisiniz.

Ağrı, oldukça turistik bir yerdir. Sahip olduğu tarihi yapıların yanı sıra, Ağrı Dağı’nın popülaritesi de turistlerin şehre gelmesini sağlamaktadır. Siz, henüz o turistler arasına girip bu şehri görmediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir. Egzotik ve otantik sayılabilecek, farklı bir tatil yapmak planlarınız arasında varsa, Ağrı doğru bir seçim olacaktır.

Vakit kaybetmeden obilet.com üzerinden Ağrı otobüs seferleri yapan firmalara göz atıp Ağrı otobüs biletinizi alın ve yapacağınız uzun ama keyifli bir yolculuk sonunda bu şehirle tanışın. Gördüklerinizin sizi fazlasıyla etkileyeceğine emin olabilirsiniz.

Ağrı Hakkında Blog Yazıları

 • Ağrı İshak Paşa Sarayı

  Ağrı denildiğinde ilk akla gelen tarihi ve turistik yapı, hiç şüphesiz İshak Paşa Sarayı. Ağrı Dağı’nın heybetiyle yarışan; ıssız ve sessiz bir boşluğun orta yerinde ziyaretçilerine sıcak bir durak sunan, yüzlerce yıllık maziye sahip bu saray konumuyla adeta bir kartal yuvasını andırıyor. Osmanlı mimarisinin en seçkin örnekleri arasında da yer alan ve Doğubayazıt ilçesinin en

  Devamını Gör
 • Ağrı’nın Meşhur Lezzetleri- Ağrı Yemekleri

  Orta Asya’dan gelen tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Ağrı’nın kendine has yemeklerle dolu nefis bir mutfağı var. Doğu Anadolu’nun en özgün mutfaklarından birine sahip olan Ağrı mutfağında pek çok doğu ilinde olduğu gibi etli yemekler çoğunlukta. İlginç isimleri ile merak uyandıran Ağrı’nın geleneksel mutfağını yakından tanımaya ne dersiniz? 1) Çiriş Ketesi Ağrı kahvaltılarının olmazsa olmazlarından

  Devamını Gör
 • Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım Rehberi

  Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Ağrı, İran ile sınır komşusu olmakla birlikte şehir içi ulaşımda da yerli ve yabancı ziyaretçilerine büyük kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Şehir içi ulaşımda fiyatların gayet makul olduğu Ağrı’da dolmuş, minibüs ve otobüsler şehir içi ulaşımın temelini oluşturuyor. Bunun yanı sıra taksilerin de büyük rol oynadığı Ağrı şehir

  Devamını Gör

Ağrı Otogarları

Ağrı Otogarı +904722151825 Abide, Erzurum Blv. No:138, 04100 Ağrı Merkez/Ağrı, Türkiye

Ağrı Otelleri

bus