Ucuz Nakhcivan Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Nakhcivan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Nakhcivan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Nakhcivan Hakkında Bilgi

NÜFUS 444.600

Nakhcivan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nakhchivan Havalimanı

Nakhcivan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan’ın en ünlü şehirlerinden biri olan Nahçıvan, aynı zamanda Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin de başkenti. Nahçıvan Nehri’nin kıyısında mükemmel bir konuma sahip olan şehirde kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise çok sıcak ve kuru geçiyor. Nahçıvan’da başlıca gezilecek yerler, Mümine Hatun Türbesi, Yusif Ibn Kuseyir Mozelyumu, Kantal Milli Parkı, Batabat, Nahçıvan Tarih Müzesi, Shahbuz State Reserve, Hüseyn Cavidin Ev Müzesi, Haydar Aliyev Müzesi, Ilandagh, Tarix-Diyarşünaslıq Müzesi ve Kaputjugh Dağı.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin ana havalimanı olan Nahçıvan Uluslararası Havalimanı, hem asker hem de sivil havacılık hizmeti veriyor. 2014 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 500 binden fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Nahçıvan Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları Azerbaijan Airlines, UTair Aviation ve Türk Hava Yolları. Nahçıvan uçak biletinizi aktarmalı alacaksanız, aktarma şehir olarak Gence, Bakü veya Moskova’yı seçebilirsiniz. Ama Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı direkt uçuş seferleri olduğunu da hatırlatalım.

Nahçıvan uçak biletinizi aktarmalı veya aktarmasız olarak en uygun fiyata bulmanıza yardımcı olan oBilet’ten tüm seferleri aynı anda görüntüleyebilir ve en ekonomik olanı seçtikten sonra online satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Azerbeycan'ın özerk bölgesi olan Nahçivan, 5.500 km² yüzölçümüne ve 450.000'e yakın nüfusa sahiptir. Bölge, Azerbaycan'ın bir parçası olmasına rağmen, ülke ile kara yolu sınırı yoktur. Bölgenin etrafında İran, Ermenistan ve Türkiye bulunmaktadır. Türkiye ile bölgenin bağlantısı ise Hasret Köprüsü adı verilen köprüyle sağlanmaktadır. Bölgenin %99'dan fazlasını Azeriler oluşturmaktadır. Dağlık bölgelerin çok olduğu bölgede, arazinin büyük bir çoğunluğu tarıma uygundur ve maden suyu, soda ve tuz kaynakları açısından çok zengindir. Bölgenin, Ermeni istilasından kurtulmasının sebebi, Mustafa Kemal Atatürk'ün İran'dan satın aldığı 13 kilometrelik toprak sayesinde olmuştur.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası