Ucuz Nakhcivan Uçak Bileti

Nakhcivan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Nakhcivan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Nakhcivan Hakkında Bilgi

NÜFUS 444.600

Nakhcivan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nakhchivan Havalimanı

Nakhcivan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan’ın ünlü şehirlerinden biri olan Nahçıvan, aynı zamanda Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin de başkenti. Nahçıvan Nehri’nin kıyısında mükemmel bir konuma sahip olan şehirde kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise çok sıcak ve kuru geçiyor. Nahçıvan’da başlıca gezilecek yerler, Mümine Hatun Türbesi, Yusif Ibn Kuseyir Mozelyumu, Kantal Milli Parkı, Batabat, Nahçıvan Tarih Müzesi, Shahbuz State Reserve, Hüseyn Cavidin Ev Müzesi, Haydar Aliyev Müzesi, Ilandagh, Tarix-Diyarşünaslıq Müzesi ve Kaputjugh Dağı.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin ana havalimanı olan Nahçıvan Uluslararası Havalimanı, hem asker hem de sivil havacılık hizmeti veriyor. 2014 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 500 binden fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Nahçıvan Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları Azerbaijan Airlines, UTair Aviation ve Türk Hava Yolları. Nahçıvan uçak biletinizi aktarmalı alacaksanız, aktarma şehir olarak Gence, Bakü veya Moskova’yı seçebilirsiniz. Ama Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı direkt uçuş seferleri olduğunu da hatırlatalım.

Nahçıvan uçak biletinizi aktarmalı veya aktarmasız olarak uygun fiyata bulmanıza yardımcı olan oBilet’ten tüm seferleri aynı anda görüntüleyebilir ve ekonomik olanı seçtikten sonra online satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Nakhchivan Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı ile şehir merkezi arasında 5 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu yüzden yolcular kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebiliyorlar. Yolcuların şehir merkezine ulaşım için kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor.

Otobüs ile Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular ulaşım için otobüsleri tercih edebilirler. Havalimanında bulunan duraklardan yolcular otobüslere binerek şehir merkezine oldukça kısa sürede gidebilirler. Havalimanından kalkan otobüslerin hepsi bakımlı ve donanımlı olduğu için yolcular rahat bir yolculuk yapabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir başka yolu ise taksileri kullanmak. 7/24 hizmet veren taksiler özellikle rahat bir yolculuk yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Taksiler otobüslere göre daha maliyetli taşıma araçları olsalar da şehir merkezi ve havalimanı arasında kısa bir mesafe olduğu için yolcuların taksi için ödeyecekleri ücret çok yüksek olmuyor. Ek olarak trafiğin olmadığı saatlerde yolcular taksiler ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirler.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir ulaşım aracı ise kiralık araçlar. Özellikle şehirde birkaç günden fazla kalarak gezmeyi planlayan yolcular araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirler. Bunun yanı sıra kalabalık bir grup olarak ya da çok eşya ile yolculuk yapacak olan kişiler de araba kiralayarak daha konforlu bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Araç kiralamak isteyen yolcular isterlerse yolculuklarından önce online olarak ya da yolculuklarından sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden hizmet alabilirler. Yolcuların araç kiralama için ödeyecekleri ücret ise kiraladıkları araca, aracın modeline, segmentine ve ne kadar süreliğine kiralandığına göre değişiklik gösterebilir.

Transfer Aracı ile Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenler bazı otellerden ya da bazı özel ulaşım şirketlerinden havaalanı transfer hizmeti alabilirler. Yolcular bu hizmeti almak için öncelikle yetkililer ile iletişime geçerek uçuşları ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeli ve rezervasyon yaptırmalılar. Yolcular bu hizmeti almak için ilk olarak otelleri ile iletişime geçebilirler fakat her otel böyle bir hizmet vermediği için özel bir şirketten bu hizmeti alma seçeneğini de değerlendirebilirler.

Merkezden Nakhchivan Havalimanı'na Ulaşım

Nakhchivan Havalimanı ile şehir merkezi arasında 5 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu yüzden yolcular kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezinden havalimanına gidebiliyorlar. Yolcuların havalimanına ulaşım için kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Nakhchivan Havalimanı’ndan gitmek isteyen yolcular ulaşım için otobüsleri tercih edebilirler. Şehir merkezinde bulunan duraklardan yolcular otobüslere binerek havalimanına oldukça kısa sürede gidebilirler. Şehir merkezinin çeşitli bölgelerinden kalkan otobüslerin hepsi bakımlı ve donanımlı olduğu için yolcular rahat bir yolculuk yapabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Nakhchivan Havalimanı’na gitmenin bir başka yolu ise taksileri kullanmak. 7/24 hizmet veren taksiler özellikle rahat bir yolculuk yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Taksiler otobüslere göre daha maliyetli taşıma araçları olsalar da şehir merkezi ve havalimanı arasında kısa bir mesafe olduğu için yolcuların taksi için ödeyecekleri ücret çok yüksek olmuyor. Ek olarak trafiğin olmadığı saatlerde yolcular taksiler ile hızlı bir şekilde havalimanına gidebiliyorlar.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Nakhchivan Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirler. Çok eşyası olan ya da kalabalık bir grup olarak seyahat eden yolcular için oldukça uygun bir seçenek olabilecek araç kiralama seçeneği yolculara büyük kolaylık sağlayabilir. Araç kiralamak isteyen yolcular şehir merkezinin çeşitli bölgelerinde bulunan araç kiralama ofislerinden hizmet alabilirler. Yolcuların araç kiralama için ödeyecekleri ücret ise kiraladıkları araca, aracın modeline, segmentine ve ne kadar süreliğine kiralandığına göre değişiklik gösterebilir.

Transfer Aracı ile Ulaşım

Şehir merkezinden Nakhchivan Havalimanı’ndan gitmek isteyenler bazı otellerden ya da bazı özel ulaşım şirketlerinden havaalanı transfer hizmeti alabilirler. Yolcular bu hizmeti almak için öncelikle yetkililer ile iletişime geçerek uçuşları ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeli ve rezervasyon yaptırmalılar. Yolcular bu hizmeti almak için ilk olarak otelleri ile iletişime geçebilirler fakat her otel böyle bir hizmet vermediği için özel bir şirketten havalimanı transfer hizmeti alma seçeneğini de değerlendirebilirler.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

flight