Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Hakkari Uçak Bileti

1 Yolcu

Hakkari Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Hakkari Hakkında

TELEFON KODU 438

PLAKA 30

YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.178 km2

NÜFUS273.041

Hakkari Havalimanları

Hakkari Yüksekova Havalimanı

Hakkari Yüksekova Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ2015

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK78,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Hakkari’ye seyahat etmek ya da Hakkari’den farklı şehirlere seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçak gelir. Uçakla seyahat etmek için havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

“Hakkari Yüksekova Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Hakkari Yüksekova Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Hakkari’de havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için sefer düzenleyen herhangi bir belediye otobüsü bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Hakkari şehir merkezi ile havalimanı arasında, sabah 07.00’den akşam 18.00’e kadar minibüs seferleri yapılmaktadır.

Minibüs kullanmak istemeyenler ticari taksileri kullanarak ulaşım gerçekleştirebilirler.

Bu seçenekler arasından bütçe ve zaman planlarınıza en uygun yöntemle ulaşım sağlamanız mümkündür.

Hakkari Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hakkari uçak bileti almak isteyenler oBilet üzerinden erişebilirler. Türkiye’nin en doğusunda yer alan Hakkâri, Med, Pers, Abbâsi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı gibi onlarca farklı medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış tarihi ve coğrafi olarak Güneydoğu Anadolu Bölgemizi'nin oldukça önemli bir kentimizdir. Zap Vadisi’nin güney yamacında kurulu olan ve ters lalesi ile ünlü olan il Unesco tarafından dünya mirası içine alınmıştır. İl, balıkçılık sektöründe de Türkiye ekonomisine katlı sağlamaktadır. Şehirde kışların oldukça soğuk geçtiği sert karasal iklim görülmektedir.

Hakkâri’ye geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Berçelan Yaylası’nda bulunan Seyithan Gölü gelmektedir. İzzetin oğlu İbrahim Bey tarafından yapılmış olduğu tahmin edilen Meydan Medresesi de mimari açıdan oldukça ilgi çekici bir yapıdır. Cennet-Cehennem Vadisi’nin üst kısmında yayla, yayladan sonra Cehennem olarak bilinen buzullar bulunmaktadır. Cilo Dağları’ndaki bu buzullar birer doğa harikasıdır. Şemdinli Taş Köprüsü, 3 bin 500 yıllık Buzul Dağı’nın bulunduğu Cilo-Sat Dağları, Durankaya Yaylası, Ore Şelalesi, Mergan Vadisi, Peri Bacaları ve Hakkari Kayak merkezi yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleridir.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Yüksekova sınırları içerisindedir. Yurt içi seferler Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile sağlanmaktadır. Ulaşım, servisler, şahsi araçlar ve taksilerde yapılmaktadır. Hakkâri yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kök boya ve yünden imal edilen Hakkâri kilimleri, yünden örülen çoraplar Hakkâri’nin başlıca el sanatlarını oluşturmaktadır. Taş işçiliği de Hakkari'ye özgü önemli zanaat dallaraından bir tanesidir. Taş işçiliği gösteren ve 18. yüzyıl başlarında inşa edilmiş Koçhanis Mar Salita Kilisesi mutlaka görülmesi gereken bir tarihi yapıdır. Hakkari’nin çorbalarını, yemeklerini, komposto ve şifalı bitkilerini tatmak ayrıca yeni yöreler tanımak istiyorsanız obilet.com’dan en uygun Hakkari uçak biletlerini listeleyebilir ve sizin için en uygun bileti kolayca temin edebilirsiniz. Hakkâri uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hakkari Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Hakkari Uçak Bileti Almak için Hakkari Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Hakkari Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Hakkari 161,99 TL
Adana - Hakkari 197,58 TL
Hatay - Hakkari 234,69 TL
Kayseri - Hakkari 235,89 TL
Samsun - Hakkari 235,89 TL
Antalya - Hakkari 236,79 TL
Gaziantep - Hakkari 238,89 TL
İzmir - Hakkari 247,29 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar