Ucuz Erivan Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Erivan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Erivan Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.060.000

Erivan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Zvartnots Havalimanı

Erivan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

“Pembe Şehir – Pink City” lakaplı Erivan, Ermenistan’ın başkenti ve aynı zamanda, turizm, ticaret, sanayi ve eğitim merkezi. Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi Erivan’da da ilk dikkat çeken şey, uzun yıllardır var olan kafe kültürü. Şehrin her neresine giderseniz gidin, farklı şeyler tatmak, kahve içmek ve soluklanmak için şirin bir kafe bulabilirsiniz. Şehir kelimenin tam anlamıyla kafelerle dolu. Her parkta, meydanda, sokak arasında, alışveriş merkezinde, kısacası her yerde Erivan kahvelerini tadabileceğiniz bir kafeye rastlayabilirsiniz. Erivan’da gezilecek başlıca yerler, Cumhuriyet Meydanı, Çağlayan, Matenadaran, Ermenistan Tarihi Müzesi, Gök Cami, Alagöz Dağı, Tsitsernakaberd, Ermenistan Milli Galerisi, Aşıklar Parkı, Sergei, Parajanov Müzesi, Cafesjian Sanat Müzesi, Water World, Yervand Kochar Müzesi, Erivan Tarih Müzesi, Ararat Müzesi, Rus Sanat Müzesi, Hovhannes Tumanyan Müzesi, Zoravor Surp Astvatsatsin Kilisesi, Missak Manouchian Park, Circular Park ve Özgürlük Meydanı.

Resmi adıyla Zvartnots Uluslararası Havalimanı, Ermenistan’ın başkenti Erivan’da; şehir merkezinin yaklaşık 12 km batısında konumlanıyor. Bakü’deki Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı ve Tiflis Uluslararası Havalimanı’ndan sonra Kafkaslar’ın en işlek havalimanı olma unvanını taşıyan Zvartnots Uluslararası Havalimanı, 1961 senesinden beri sivil havacılık hizmeti veriyor. Toplamda 3 farklı terminali olan havalimanına direkt uçuş seferleri olan hava yolu firmalarından bazıları, Zagros Airlines, Ural Airlines, UTair Aviation, Ukraine International Airlines, Turkmenistan Airlines, Taban Air, SCAT Airlines, S7 Airlines, Qatar Airways, Mahan Air, Nordwind Airlines, Middle East Airlines, Kish Air, LOT Polish Airlines, Cham Wings, Bulgaria Air, Brussels Airlines, Air France, Atlas Global vb. Erivan uçak biletinizi Atlas Global hava yolu firmasından alırsanız İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmasız olarak Erivan’a ulaşabilirsiniz.

2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 2 milyondan fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Zvartnots Havalimanı’na aktarmalı olarak da ulaşmanız mümkün. Erivan uçak biletinizi almadan önce oBilet üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası