Dağ Oteli

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri

En Popüler Dağ Oteli Bölgeleri

Dağ Oteli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dağ Oteli

Güzel bir tatil, yılın tüm yorgunluğunu atmaya yardımcı aktiviteler arasında yer alıyor. Türkiye, hem yaz sezonunda hem de kış sezonunda farklı tatil rotalarına sahip bir ülke. Özellikle şehir gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe bir tatil yaparak huzur bulmak isteyen ziyaretçiler, dağ oteli seçeneklerinden faydalanıyor. Eşsiz bir dağ ve doğa manzarasına sahip olan dağ otelleri Türkiye seçeneklerine göz attığınızda çok sayıda otel seçeneğiyle karşılaşıyorsunuz. Farklı konseptler geliştiren ve her yıl çok sayıda ziyaretçi çeken bu dağ otelleri, ziyaretçilerine de farklı olanaklar sunuyor. Yaz mevsiminde sıcaklardan uzaklaşıp serin havanın esintisini teninde hissetmek, kış mevsiminde ise şehir gürültüsünden uzakta, gökyüzünden süzülen karların eşliğinde bölgenin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler dağ otellerine sıcak bakıyor. Oksijen miktarı açısından da ilgi gören dağ otellerinde eşsiz bir doğa manzarası eşliğinde, bölgenin atmosferiyle ruhunuzu dinlendirebiliyor ve tatilin verdiği huzuru doyasıya yaşayabiliyorsunuz.

Dağ Oteli Fiyatları

Doğayla iç içe olan huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyen ziyaretçiler, dağ otelleri fiyatlarını değerlendiriyor. Farklı konseptlere ev sahipliği yapan dağ otelleri, ziyaretçilerine sunduğu imkanlar açısından da farklılık gösteriyor. Bu noktada da sunulan olanaklar çerçevesinde otellerin fiyatları da farklılık gösteriyor. Yılın her döneminde ziyaretçi çeken dağ otellerinde, her şey dahil konseptinde olan ve gerek konumu gerekse manzarası açısından elverişli olan dağ otellerinin fiyatları daha yüksek oluyor. Bunların yanı sıra düşük fiyatlı dağ otelleri seçenekleri de bulunuyor. Bu otellerde hem eşsiz bir manzara eşliğinde bölgenin ruhunu dinlendiren atmosferini yaşayabiliyor hem de bütçe dostu bir tatil yapabiliyorsunuz. Hem ekonomik hem de konforlu olan bu konaklama seçenekleri en uygun dağ otelleri seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de oksijen miktarı yüksek ve doğayla iç içe olan bu eşsiz manzaralı otellerde konaklayabilir ve bölgenin oksijen deposu havasının huzurlu esintilerini ruhunuzda hissetme imkanına sahip olabilirsiniz.

En İyi Dağ Otelleri

Huzuru ruhunuzda hissettiğiniz bir tatil istiyor ve dağ otellerinde konaklamak istiyorsanız en iyi dağ otelleri seçeneklerine de göz atıyorsunuz. Serin havasıyla ziyaretçileri çeken ve farklı konseptlere ev sahipliği yapan dağ otelleri, sunduğu olanaklar açısından da farklılık gösteriyor. Her şey dahil konseptinde hizmet sunan ve eşsiz bir manzaraya sahip olan, misafirlerini adeta bulutların üstündeymiş gibi hissettiren dağ otelleri, harika bir tatili de garanti ediyor. Bölgenin doğayla iç içe olan atmosferini bünyesinde hissettirmek isteyen bazı dağ otelleri, misafirlerini bungalov yapılar içerisinde ağırlıyor. Misafirlerine bölgenin atmosferini doyasıya yaşatmak isteyen bu oteller, doğasever ruhu tamamen hissetmek isteyen ziyaretçiler açısından da çok ilgi görüyor. Hem eşsiz bir manzaraya uyanayım hem de o manzara eşliğinde kendimi havuzun sakinlik veren suyuna bırakayım diyen ziyaretçiler için havuzlu dağ otelleri konseptleri de bulunuyor. Ambiyansıyla ve ziyaretçilerine sunduğu eşsiz doğa manzarasıyla ilgi gören Sütlüce dağ oteli de sıklıkla tercih edilen dağ otelleri seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de tercihinize uygun olan dağ otelleri seçeneklerine göz atıp istediğiniz konseptte konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Ilgaz Dağ Otelleri

Sahip olduğu eşsiz dağ ve doğa manzarasıyla bilinen ve Batı Karadeniz’in en büyük kayak pistine sahip olan Ilgaz, her yıl çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Uzun soluklu bir doğa şölenine tanık olmak ve bölgenin oksijen deposu havasını solumak isteyen ziyaretçiler, Ilgaz dağ oteli seçeneklerini değerlendiriyor. Ilgaz dağ otellerinde konaklamak istediğinizde sadece eşsiz doğa manzarası eşliğinde tatil yapmakla kalmıyor aynı zamanda bölgedeki aktiviteleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. Ilgaz dağ otelleri konaklamalarınızda yapabileceğiniz aktiviteleri şöyle sıralamak mümkün:  

  • Kayak: Kış aylarında bembeyaz kar pistinin üzerinde eşsiz bir doğa manzarası eşliğinde eğlenceli anlar yaşamak isteyen ziyaretçiler, oksijen deposu hava eşliğinde kayak yapmaya ilgi gösteriyor.
  • Doğa Yürüyüşleri: Ilgaz dağ otellerinde sadece kışın konaklayabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu eşsiz manzaralı bölgede yazın da konaklamak ve bölgedeki aktivitelerin tadını çıkarmak mümkün. Özellikle yaz mevsiminde, doğa yürüyüşünden hoşlanan ziyaretçileri ağırlayan Ilgaz’da 12 km’ye sahip bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Siz de yaz mevsiminde bölgenin serin havasını ruhunuzda hissederek eşsiz manzara eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabiliyorsunuz.
  • Botanik Turlar: Eşsiz bir manzaraya sahip olan Ilgaz, eşsiz bitki türlerine de ev sahipliği yapıyor. Botaniğe meraklı ziyaretçiler Ilgaz dağ otelleri konaklamalarında botanik turları yaparak tatillerini canlandırıyor.
  • Piknik: Yılın dört mevsiminde bu eşsiz tabiat güzelliği eşliğinde piknik yapmak, Ilgaz’da mümkün. Siz de Ilgaz dağ otellerinde konaklarken bölgenin doğayla iç içe olan atmosferi eşliğinde piknik yapabiliyorsunuz.

Bolu Dağ Otelleri

Abant Gölü, Yedigöller Milli Parkı, Gölcük Tabiat Parkı gibi eşsiz ve önemli güzelliklere sahip olan Bolu, dağ otellerinde konaklamak isteyen ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Sahip olduğu yemyeşil ve eşsiz doğa manzarası, insanın ruhunu okşayan serinlikteki havası ve gürültüden uzakta huzur dolu bir ortama sahip olmasıyla Bolu dağ oteli, ziyaretçilerin tatil rotasını oluşturuyor. Yılın her mevsiminde ziyaretçi ağırlayan bu otellerde; kışın gökyüzünden süzülen karların eşliğinde harika bir kış tatili yapabiliyor, yazın ise yakıcı güneşten uzaklaşıp bölgenin ılık esintili havasını teninizde hissederek doğal güzellikler içerisinde konaklama imkanına sahip olabiliyorsunuz. Farklı konseptlerde olan dağ manzaralı oteller seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz. Bölgenin otel seçenekleri arasında, bölgenin atmosferine uyumlu olan ve adeta cennetteymiş gibi yemyeşil alanlar içerisinde yer alan bungalov otelleri, göl kenarında olan ve eşsiz bir manzaraya sahip olan köşkler ve dağ otelleri, güzel bir manzaraya karşı termal suların içerisinde konaklayabileceğiniz termal sulara sahip dağ otelleri, ziyaretçilerine hem konforlu hem de doğal bir tatil imkanı sunan oteller, bölgenin konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Bu eşsiz güzellikler eşliğinde otelde konaklarken aynı zamanda bölgenin doğal güzelliklerini de görme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Bolu dağ otellerinin çevresindeki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Abant Gölü: Doğasever ziyaretçiler, Bolu dağ otellerinde konaklarken aynı zamanda çevredeki eşsiz güzelliğe sahip olan yerleri de görmek istiyor. Bu yerlerden biri de şüphesiz ki Abant Gölü. Eğer ulusal bir park olan Abant Gölü’nü gezmek ve doğayla iç içe bir ortamda yürüyüş yapmak istiyorsanız Abant Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz.
  • Yedigöller Milli Parkı: Ünü tüm dünyaya yayılmış olan bu doğa harikası yer, Bolu dağ otellerinde konaklayan ziyaretçiler tarafından da ilgi görüyor. Siz de hem eşsiz bir dağ otelinde tatili yapayım hem de bölgenin doğal güzellikleriyle tatilimi taçlandırayım diyorsanız Yedigöller Milli Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.
  • Gölcük Tabiat Parkı: Bitki türleri açısından zenginliğe sahip olan ve doğanın olağanüstü güzelliğini gözler önüne seren Gölcük Tabiat Parkı, Bolu dağ otelleri ziyaretçilerinin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Özellikle doğasever ziyaretçiler, bu doğa harikası olan şehrin eşsiz doğal güzelliklerini görmeden bölgeden dönmüyor. Siz de bu doğa harikası bölgede bisiklet turları yapmak, doğa yürüyüşlerine katılmak, yemyeşil alanlar içerisinde ve güzel bir manzara eşliğinde piknik yapmak ve bölgenin turistik yerlerinde fotoğraf çekmek istiyorsanız Gölcük Tabiat Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Şehirlere Göre Dağ Oteli

Şehir Otel Sayısı Ortalama Günlük Fiyat Ortalama Puan
İstanbul 7 - -
Bursa 8 - -
Bolu 8 - -
Kars 4 - -
Çanakkale 2 - -
Muğla 9 - -
Trabzon 23 - 4,6
Balıkesir 2 - -
Yalova 1 - -
Kayseri 1 - -
Rize 14 - -
Burdur 1 - -
Samsun 1 - -
Kocaeli 4 - -
Kütahya 1 - -
Bartın 1 - -
Isparta 2 - -
Düzce 3 - -
Artvin 7 - -
Ordu 1 - -
Denizli 1 - -
Giresun 1 - -
Antalya 1 - -
Sakarya 1 - -

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel