Konukevi

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri

En Popüler Konukevi Bölgeleri

Konukevi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konukevi

Güzel bir tatil, yılın yorgunluğunu atmak ve hem bedeni hem de ruhu dinlendirmek için yapılan aktivitelerin başında yer alıyor. Hem yaz sezonunda hem de kış sezonunda yapılan tatiller, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Farklı yerleri görmek, farklı aktivitelerde bulunmak; tatil yaptığı şehrin güzellikleri içerisinde ruhunu dinlendirmek isteyen ama ekonomik açıdan uygun fiyatlı tatil tercih eden ziyaretçiler konukevi seçeneklerinden yararlanıyor. Yılın yorgunluğunu üstümden atayım, bedenen ve ruhen dinleneyim ve farklı bölgelerin güzelliklerine tanık olayım, tatilim de bütçe dostu olsun diyen ziyaretçiler tarafından konukevleri tercih edilen seçenekler arasında. Şehrin merkezinde ya da tatil beldelerine yakın bir konumda yer alan konukevleri hem iş seyahatinde bulunan hem de dinlenip şehrin güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler tarafından ilgi gören konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Bütçe dostu olması açısından da tercih edilen misafirevi konaklamaları, konuklarına farklı imkanlar da tanıyor. Siz de yılın tüm yorgunluğunu atmak ve bölgenin güzellikleri eşliğinde ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız konukevi seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz.

En Uygun Konukevleri

Yılın tüm yorgunluğundan arınmak, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek ve gideceğiniz bölgenin güzelliklerine tanık olmak istiyor ve ekonomik bir konaklama arıyorsanız en uygun konukevleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çoğu şehirde ve bölgede karşılaştığımız konukevleri hem öğrenciler hem iş seyahatinde olanlar hem de tatilciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Uygun fiyatlı ve iyi bir konumda olması açısından tercih edilen misafirevleri, ziyaretçilerine farklı olanaklar sağlıyor. Konukevi fiyatları da sunulan olanaklara göre farklılık gösteriyor. Ziyaretçilerine genelde konaklamayla beraber ücretsiz kahvaltı sunan konukevleri, sadece konaklama sunan konukevlerine göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Ücretsiz Wi-Fi imkanı da konukevlerinde sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Genelde merkezi bir konumda bulunan konukevleri, şehir merkezinde ya da gezilecek yerlere yakın konumda olmasıyla da ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Ziyaretçilerine güzel bir manzara sunan ve konumu itibariyle de merkezi olan konukevlerinin fiyatları, gezilecek yerlere ve ulaşım ağlarına uzak olan konukevlerine göre daha yüksek olabiliyor. Şehrin gezilecek yerlerini görmek, şehirdeki aktivitelere katılmak, bölgenin yöresel tatlarını denemek, uygun fiyatlı, konforlu ve güvenli bir yerde konaklamak istiyorsanız siz de konukevleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.  

Ankara Konukevi

Türkiye’nin başkenti olan ve hem iş seyahati açısından hem de kültür turizmi açısından önemli bir şehir olan Ankara, çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Başkent olması sebebiyle çok sayıda iş seyahati gerçekleştirilen; turistik ve kültürel yerlere ev sahipliği yaptığı için de ziyaretçi çeken Ankara’da çok sayıda konukevi bulunuyor. Şehrin güzelliklerinin tadını çıkarmak, yılın tüm yorgunluğunu atıp bedenini ve ruhunu dinlendirmek, farklı aktivitelere ve farklı güzelliklere tanık olmak isteyen ziyaretçiler Ankara konukevi seçeneklerinden yararlanıyor. İş seyahati amacıyla şehirde konaklayan ve hem çalışıp hem de dinlenmek isteyen ziyaretçiler de konukevinde konaklamayı tercih ediyor. Toplantı salonlarının da bulunduğu konukevlerinin çevresinde de gezilecek yerler mevcut. Siz de bütçe dostu tatil yaparak şehrin güzelliklerinin tadını çıkarabiliyor ve güzel bir tatil yaparak ruhunuzu dinlendirebiliyorsunuz. Ankara’daki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Ankara Kalesi: Ankara’ya gelmişken şehrin manzarasını görmeden dönmek olmuyor. Ankara Kalesi’nde şehrin tüm güzelliklerini görme imkanı sağlıyorsunuz. 360 derece manzaralı olan bu kalede her yıl farklı festivaller de düzenleniyor. Eski dönemlerden kalma bu yapı içerisinde şehrin manzarasını izlemek ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız Ankara Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.  
  • Eymir Gölü: Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, bölgenin dinginliğiyle ruhunuzu dinlendirmek ve huzurla dolmak istiyorsanız Eymir Gölü’nü ziyaret edebiliyorsunuz. Çam ağaçlarıyla çevrili olan bu gölün çevresinde doğa yürüyüşleri yaparak doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.
  • Atatürk Orman Çiftliği: Büyüklüğü ile Ankara’da farklı bir öneme sahip olan Atatürk Orman Çiftliği’nde yemyeşil alanlar içerisinde dinlenebiliyor ve bölgenin doğal güzelliği içerisinde ruhunuzu dinlendirebiliyorsunuz.

İzmir Konukevi

İzmir hem deniz tatili hem de kültür turizmi açısından sıkça ziyaret edilen şehirler arasında yer alıyor. Hem iş seyahati açısından hem de tatilciler tarafından ziyaret edilen İzmir’de çok sayıda konaklama seçeneği mevcut. Bu noktada bütçe dostu olan konukevi konaklama seçenekleri ziyaretçiler tarafından değerlendiriliyor. Genelde merkezi konumda olan İzmir konukevi seçenekleri şehrin gezilecek yerlerine oldukça yakın. Ege Denizi’nin manzarasını izlemek ve deniz havasının ılık esintilerini ruhunda hissetmek isteyen, denize karşı kahvesini yudumlayıp huzuru hissetmek isteyen ziyaretçiler bu konukevlerini tercih edebilir. Bütçe dostu ve konforlu konaklamanız esnasında şehrin güzelliklerini görme fırsatı da yakalayabiliyorsunuz. İzmir’deki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Kordonboyu: İzmir Kordonboyu hem Türkiye’de hem dünyada popüler olan bir yer. Kordon’da yürüyüş yapmanın, İzmir’in meşhur gevreğinden tadarak martıları izlemenin keyfi bir başka. Siz de Kordon’da deniz kenarında yürüyüş yaparak Ege’nin ılık esintilerini ruhunuzda hissedip bölgenin huzurlu atmosferini yaşama imkanına sahip olabiliyorsunuz.
  • İzmir Saat Kulesi: İzmir’in sembolleri arasında yer alan, ziyaretçilerin fotoğraf çekmeden dönmediği yapılar arasında bulunan İzmir Saat Kulesi’nin inşaatı çok eski yıllara kadar uzanıyor. Osmanlı mimarisine sahip yapılar arasında en estetik görünüşe sahip ve en zarif saat kulesi olarak kabul edilen İzmir Saat Kulesi, ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.
  • Tarihi Kemeraltı Çarşısı: Yoğun ticari faaliyetlerin yaşandığı bir çarşı olan Kemeraltı Çarşısı; içerisindeki yapıların mimarileri ile tarihe ilgili ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanıyor. İçerisinde çok sayıda dükkan ve mağazanın da yer aldığı Kemeraltı hem alışveriş hem de turistik gezi açıdan ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Beşiktaş Konukevi

İstanbul’un sevilen ilçelerinden biri olan Beşiktaş hem yerli hem yabancı turist çeken bir ilçe. İş seyahatleri ve tatiller için tercih edilen ilçeler arasında yer alan Beşiktaş, merkezi konumu ile de dikkat çekiyor. Popüler bir ilçe olan Beşiktaş’ta bu noktada çok sayıda konaklama seçeneği de mevcut. İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası eşliğinde şehrin güzelliklerini keşfetmek, eşsiz tarihi yerleri görme fırsatı yakalamak, Boğaz’ın insana iyi gelen esintileriyle ruhunu dinlendirmek ve huzur bulmak isteyen ama bütçe dostu tatil isteyen ziyaretçiler Beşiktaş konukevi seçeneklerini değerlendiriyor. Konum olarak ulaşım ağlarına ve İstanbul’un eşsiz güzellikteki yerlerine yakın olan bu konaklama seçenekleri en iyi konukevleri arasında yer alıyor. Siz de ekonomik ve konforlu bir şekilde konaklayarak Beşiktaş’ın herkesi hayran bırakan güzelliklerine tanık olabilir ve güzel bir tatil yapabilirsiniz. Beşiktaş’taki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Beşiktaş Sahili: Boğaz’ın esintileriyle ruhunu dinlendirmek isteyen, martılar eşliğinde içeceğini yudumlayıp huzur bulmak isteyen ve eşsiz bir manzaraya tanık olmak isteyen ziyaretçiler Beşiktaş Sahili’ni ziyaret ediyor.
  • Dolmabahçe Sarayı: Boğaz’a sıfır bir konumda olan ve görenleri kendine hayran bırakan Dolmabahçe Sarayı, Beşiktaş’a gelen ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.
  • Yıldız Parkı Korusu: Eşsiz bir deniz ve doğa manzarasına ev sahipliği yapan Yıldız Parkı Korusu, dinlenmek ve İstanbul’un görenleri adeta mest eden manzarasını izlemek isteyen ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Şehirlere Göre Konukevi

Şehir Otel Sayısı Ortalama Günlük Fiyat Ortalama Puan
Istanbul 55 - 4,2
Antalya 20 - 3,3
Ankara 2 - -
Izmir 9 - 5,6
Mugla 18 - -
Kayseri 1 - -
Bursa 1 - -
Balikesir 7 - 1,6
Aydin 6 - -
Nevsehir 3 - 4,3
Kahramanmaras 1 - -
Sanliurfa 1 - -
Edirne 1 - -
Çanakkale 2 - -
Karpaz Yarım Adası (K.K.T.C.) 1 - -
Kyrenia (TRNC) 1 - -
Gazimağusa (K.K.T.C.) 4 - -
Lefkoşa (K.K.T.C.) 3 - -
İskele (K.K.T.C.) 1 - -

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel