Hostel

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri

En Popüler Hostel Bölgeleri

Hostel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hosteller

Geçmiş zamanlardan bu yana insanlar konaklama ihtiyacını giderebilmek için çeşitli konaklama seçeneklerine yöneliyor. Güvenli, konforlu ve rahat bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen kişiler, otel seçenekleri arasından tercihlerini yapıyor. Bu noktada konaklama amacı ile seçim yapan tatilseverler, kişisel zevklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyor. Tatilseverlerin sıklıkla tercih ettiği konaklama seçeneklerinden biri ise hosteller oluyor. Hostel kelimesi, ilk olarak 20. yüzyılda ortaya çıkıyor. İlk zamanlarda çoğunlukla gençler tarafından tercih edilen hosteller, zamanla her kesim tarafından tercih edilmeyi başarıyor. Çeşitli konseptleri ile öne çıkan hosteller, ziyaretçilerinin keyifli bir şekilde konaklamasını sağlıyor. Temel gereksinimlerinizi rahatlıkla karşılayabileceğiniz hostellerde sunulan imkanlar da seyahat günlerinizi konforlu bir hale getiriyor. Hostellerde bulunan odalarda sunulan imkanlar, ihtiyacınızı dilediğiniz zaman gidermenizi sağlıyor. Ücretsiz Wi-Fi, 24 saat açık resepsiyon gibi hizmetler, sosyal yaşamınıza da olumlu katkılarda bulunuyor. Hostel konseptli konaklama seçeneklerine ulaşımın kolay olması, ilgili otellere erişebilirliği de artırıyor. Çoğunlukla merkezi alanlara konumlandırılan hostellerde konaklarken konum avantajının tadını çıkarabilir, turistik yerleri ziyaret etme şansına da sahip olabilirsiniz. Hostellerin sunduğu bir diğer avantaj da fiyat yönünde oluyor. Çok daha ekonomik fiyatlar ödeyerek konaklayabileceğiniz hosteller, bütçenize de olumlu katkıda bulunuyor. Aynı zamanda kalan bütçeniz ile farklı deneyimler yaşamanıza da imkan sağlıyor. Siz de keyifli bir konaklama deneyimi için hostellere rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. 

Hostel Fiyatları

Hostellerde konaklamak isteyen tatilseveler, birtakım hususlar doğrultusunda rezervasyon oluşturmayı hedefliyor. Hostel rezervasyonu yaptırırken birtakım hususlar ön planda oluyor. Bu hususlar arasında ilk sırada hostel fiyatları geliyor. Hostel fiyatları belirlenirken etkili olan bazı faktörler bulunuyor. 

  • Hostel fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan ilk faktör ise konum faktörü oluyor. Merkezi alanlara konumlandırılan hosteller, diğer hostellere göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor. 
  • Hostellerde sunulan imkanlar da fiyat üzerinde belirleyici etkiye sahip. Bu noktada otel olanakları kapsamında öne çıkan imkanlar göz önünde bulunduruluyor. Örneğin; açık restoran, lobi, oyun salonu, toplantı salonu gibi ortak alanlara sahip olan hostellerin fiyatları biraz daha yüksek olabiliyor. 
  • Hostellerde bulunan odalar da fiyat üzerinde etkili olabiliyor. Bu noktada ilgili oda seçeneğinin genişliği, fiyat üzerinde doğrudan etkili oluyor. 
  • Aynı zamanda odanın niteliği, manzarası ve imkanları, fiyatlarda farklılığa neden oluyor. Bu kapsamda incelendiğinde; çamaşır makinesi, kasa, şarj ünitesi, buzdolabı, çay/kahve makinesi, minibar gibi imkanlar öne çıkıyor. 
  • Odalarda bulunan yatakların niteliği de fiyat üzerinde etkili oluyor. Çift kişilik geniş yatağa sahip olan hostellerin rezervasyon fiyatı daha yüksek oluyor. En uygun hosteller ise ortak banyo gibi ortak kullanım alanlarına sahip olabiliyor. 

Bu noktada tatilseverlerin kişisel tercihleri etkili oluyor. Siz de ekonomik fiyatlardan konaklamak istiyorsanız hostel rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle birlikte konaklayabileceğiniz ucuz hosteller, bütçe dostu bir tatile imkan tanıyor. 

En İyi Hosteller

Konaklama konusunda tercihi hostellerden yana olan tatilseverler, hosteller hakkında kapsamlı bir araştırma yapıyor. Bu noktada tatilseverler, güvenli, konforlu ve hijyenik bir hostel arayışına giriyor. En iyi hosteller, sunduğu imkanlar ile güvenli ve konforlu bir şekilde konaklamayı mümkün kılıyor. Kendine has bir mimarisi olan hosteller, konaklama deneyiminize farklı bir renk getiriyor. Kendine özel konseptleri ve sunduğu imkanları ile şehrin ortasında oldukça konforlu bir şekilde konaklamanıza imkan sağlıyor. En iyi hosteller, oda sayıları ile öne çıkıyor. Sayısı 20-30 arasında değişen hostel odaları, konaklama deneyiminizi daha sakin bir hale getiriyor. Özellikle gezginler tarafından tercih edilen hostellerin odalarında sunulan imkanlar da dikkat çekici. Bahçe ya da şehir manzaralı olabilen bu odalarda; oturma alanı, çamaşır makinesi, kablosuz internet, çay/kahve makinesi, havlu, duş, balkon, özel giriş, şarj ünitesi ve tuvalet malzemeleri bulunuyor. Aynı zamanda hostellerde bulunan odalar ‘’king suite’’ gibi özel konseptlere sahip olabiliyor. Hostel konaklama deneyimi yaşamak isteyen kişiler için sunulan ortak alanlar da dikkat çekmeyi başarıyor. İlgili hostele ait bahçenin yanı sıra; toplantı salonu, çamaşırhane, helal büfe, kahvaltı salonu, açık restoran, kütüphane gibi ortak alanlar, keyifli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca engelli misafirler için ayrılan özel odalar da bulunuyor. Siz de sunduğu imkanlar ile dikkat çeken hostellerde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. En iyi hostellere rezervasyonunuzu oluşturabilir, sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz. 

Beyoğlu Hostelleri

Marmara Bölgesi’nin en dikkat çekici şehirlerinden biri olan İstanbul, bünyesinde barındırdığı konaklama seçenekleri ile de öne çıkmayı başarıyor. Farklı konseptlere sahip konaklama seçeneklerinin yoğun olarak yer aldığı İstanbul’da bulunan hosteller de dikkat çekmeyi başarıyor. İstanbul hostelleri, dikkat çekici mimarileri ve ideal konumları ile öne çıkıyor. İstanbul’un çeşitli turistik bölgelerini ziyaret ederken konaklayabileceğiniz İstanbul hostelleri, oldukça ideal bir dinlenme noktası oluyor. İstanbul’un merkezi olarak tanımlanan Beyoğlu ilçesi de birçok hosteli bünyesinde barındırıyor. Dinamizmi; renkli sokakları, ışıltılı caddeleri ve yoğunluğu ile öne çıkan Beyoğlu, bünyesinde barındırdığı hostelleri ile de öne çıkıyor. Çoğunlukla tarihi binaların evrilmesinden oluşan Beyoğlu hosteller, mimarileri ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Beyoğlu hostellerinde sunulan imkanlar, İstanbul seyahatinizi çok daha keyifli bir hale getiriyor. Ücretsiz bir şekilde kahvaltı edebileceğiniz Beyoğlu hostelleri, bünyesinde açık ve kapalı restoran bulundurabiliyor. Dolayısı ile gün içerisinde yemek yemek için farklı bir alternatife yönelmenize gerek kalmıyor. Odalarda bulunan duş, banyo, tuvalet malzemeleri gibi imkanlar, konforlu bir şekilde konaklamanızı sağlıyor. Beyoğlu hostellerinde bulunan günlük temizlik hizmeti, hijyenik bir konaklama deneyimi sunuyor. Konum itibari ile de avantaj sağlayan Beyoğlu hostelleri, İstanbul’un birçok farklı turistik bölgesine kısa bir mesafe katederek ulaşmanızı sağlıyor. Siz de keyifli bir İstanbul seyahati için Beyoğlu hostellerinde konaklayabilir, erkenden rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. 

Sultanahmet Hostelleri

Geçmiş zamanlardan bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul, çok kültürlü yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Farklı kültürlerin kaynaştığı güzide şehir İstanbul, konaklama konusunda sunduğu imkanlar ile de göz dolduruyor. Farklı ihtiyaçlara hitap eden İstanbul konaklama seçenekleri, her daim ziyaretçilerine ağırlıyor. İstanbul’da hostelde kalmak isteyen kişilerin tercihleri arasında merkezi bölgeler bulunuyor. Bu merkezi bölgeler arasında ise Sultanahmet dikkat çekiyor. Sultanahmet Meydanı, Fatih ilçesinde bulunan Binbirdirek Mahallesi’nde yer alıyor. İstanbul’un en önemli turistik merkezi olan Sultanahmet Meydanı’nın çevresinde pek çok farklı hostel bulunuyor. Yoğunluğun oldukça fazla olduğu bu bölgedeki hosteller, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Sultanahmet hosteller, ideal konumunun yanı sıra sunduğu imkanlar ile de dikkat çekiyor. Konforlu bir şekilde konaklamanıza imkan sağlayan Sultanahmet hosteller, çeşitli ihtiyaçlarınıza doğrudan karşılık vermeyi hedefliyor. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Örme Dikilitaş, Yerebatan Sarnıcı gibi turistik beldelere de yakınlığı ile öne çıkan Sultanahmet hostelleri, kültürel açıdan zenginleşebilmenize de yardımcı oluyor. Siz de Sultanahmet bölgesinde yer alan hostellere rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilir, bütçenize olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Konforun ve rahatlığın buluştuğu Sultanahmet hostellerinde konaklama deneyimi yaşayabilir, İstanbul’un merkezinde olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Şehirlere Göre Hostel

Şehir Otel Sayısı Ortalama Günlük Fiyat Ortalama Puan
İstanbul 55 - 5,1
Antalya 68 - 3,9
Ankara 22 - -
İzmir 72 - -
Çanakkale 9 - -
Adana 3 - -
Nevşehir 1 - -
Bursa 12 - -
Muğla 12 - 5,4
Kocaeli 4 - -
Aydın 1 - 5,2
Karabük 3 - -
Bartın 3 - -
Mersin 3 - -
Balıkesir 2 - -
Kayseri 1 - -
Eskişehir 1 - -
Bolu 1 - -
Burdur 3 - -
Şanlıurfa 1 - -
Osmaniye 1 - -
Mardin 1 - -
Rize 4 - -
Artvin 1 - -
Denizli 1 - -
Giresun 1 - -
Trabzon 1 - -
Karpaz Yarım Adası (K.K.T.C.) 2 - -
Girne (K.K.T.C.) 9 - -
Lefkoşa (K.K.T.C.) 2 - -
Konya 1 - -
Edirne 1 - -
Kırıkkale 2 - -

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel