Golf Otel

En Popüler Golf Otel Bölgeleri

Golf Otel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Golf Otelleri

Golf, dünya çapında pek çok kişi tarafından sevilen bir spor dalı. Her yerde oynanması uygun olmayan golf, özel bir saha gerektiriyor. Golf tutkunları için hayatlarının merkezinde bulunan oyun, tatillerinde de vazgeçilmez bir ihtiyaç halini alıyor. Yemyeşil sahada keyifli sohbetler eşliğinde oyunlarını oynayan golf sporcuları, sahanın özelliklerine fazlasıyla önem veriyor. Bu zevkli oyunun sporcuların kalbindeki yeri çok başka. Golfe tutkuyla bağlı kişiler için konakladıkları yerde bulunan golf sahasından mimariye kadar çeşitlenen öncelikler bir hayli fazla. Bu nedenle, bu özel zevkleri bir araya getiren bir otel bulmak normalde olduğundan daha fazla önem kazanıyor. Titizlikle seçim yapılması gereken golf sporu için en uygun yer hiç şüphesiz golf otelleri. Golf otelleri sayesinde tatilinizi yaparken zevklerinizden fedakarlık yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Konforu, eğlenceyi ve şık tasarımı golfseverlerin beğenisine sunan oteller, ziyaretçilerini evlerinde hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Tatil sebebiyle hobilerine ara vermek istemeyen golf tutkunları için bir golf oteli seçmek yapabilecekleri en iyi tercihlerin başında geliyor.

Golf Oteli Fiyatları

Bir golf otelinde konaklamak, özelleştirilmiş olanakları ile geniş bir fiyat aralığı anlamına geliyor. Yemyeşil sahada yapılan uzun yürüyüşler, paylaşılan tecrübeler ve odaların lüks dizaynları misafirlerin iyi ki dediği şeyler arasında yer alıyor. En uygun golf otelleri ile hayallerine kavuşan ziyaretçiler, otellerde tüm taleplerinin karşılanmasından memnuniyet duyuyorlar. Yeşilin binbir tonuyla mest olurken, ılık rüzgarın teninizde gezindiği ılık bir havada oynanan golfün yerini hiçbir şey tutamıyor. Otel ya da akademi olarak isimlendirilen konaklama yerlerinin fiyatı da değişiklik gösteriyor. Golf otelleri yalnızca sporu bilenler için değil, aynı zamanda öğrenmek isteyenler için de imkanlar sunuyor. Size bu imkanı sağlayan golf akademlerinde bir eğitmenle çalışarak golfü en baştan öğrenebilir ya da farklı taktiklerle tanışabilirsiniz. Farklı seçenekler sunan golf otellerinde, fiyatlar bu detaylara göre de değişebiliyor. Ekonomik golf otelleri, bütçe dostu bir tatil için ideal seçenekler arasında yer alıyor.  En ucuz golf otelleri arasında bulunan konaklama seçeneklerinde hizmetler değişiyor olsa da yine eşsiz bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün oluyor. Uzman sporculardan eğitim alma imkanı tanıyan golf akademileri de uygun fiyatları ile bu spora gönül veren herkes için ulaşılabilir olmayı hedefliyor. Konaklamanın yanında şehirden biraz uzaklaşıp yalnızca golf oynamak için de bu otelleri tercih edebilirsiniz.

Golf Otellerinde Konaklama

Golf otellerinde konaklamanın en iyi yanlarından biri otellerin sunduğu lüks hizmetler. Birbirinden kaliteli hizmetleri ile konuklarını şımartan oteller, konuklarının seçkin zevklerine de hitap ediyor. Golf otellerinde konaklarken ruhunuzu okşayan SPA deneyimi bir golf otelinde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Golf, kolların ve omuzların yoğun kullanımının yanında tüm vücudun kullanımına da ihtiyaç duyan bir spor. Yüksek odaklanma gerektiren oyunun oyuncuları, uzun turnuvaların ardından hem zihnen hem de bedenen yorulabiliyorlar. Bu yorgunluğu atmanın en keyifli yollarından biri ise harika bir terapi. Masaj terapisi ile hem bedeninizi hem de yağların sakinleştirici kokuları ile zihninizi rahatlatmak mümkün. Konaklarken aldığınız lüks hizmetlerin yanında, kalınan odanın kalitesi de oyuncular için ekstra önem arz ediyor. Dağ manzaralı sessiz odaların lüks yataklarında bedenlerini dinlendiren golf tutkunları, ertesi gün için deşarj oluyorlar. Golf otellerinde bulunan odaya servis, klima, LCD gibi imkanlar da konukların beğenisini kazanıyor. Ayrıca, golf otelleri rezervasyon seçeneklerini kullanarak yerinizi ayırttığınızda bazı otellerin sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. Çocuklu aileler için de golf otelleri muhteşem bir seçenek. Burada konaklarken, tutkuyla yaptığınız hobiyi çocuğunuzun izleme fırsatı oluyor. Üstelik, çoğu otel 0-7 yaş arası çocuklardan konaklama ücreti talep etmiyor. Çocuğunun kendi izinden gitmesini isteyen ve bu zevkli sporu küçük yaşta çocuklarına aşılamak isteyen ebeveynler, golf otellerindeki bu imkanlarla çocuklarını da tatil deneyimlerine ortak ediyorlar. Her golfseverin hayatında mutlaka bir kez görmesi gereken yerlerin başında gelen golf otelleri, tüm ihtişamıyla konuklarını ağırlamak için bekliyor. 

Türkiye Golf Otelleri

Türkiye'de epey oyuncusu olan golf sporu, ziyaretçilerinin isteklerine uygun otel tasarımları ile daha zevkli hale geliyor. Seçkin parçalardan oluşan dizaynı, otelin her yerinde görmek isteyen misafirler için birçok seçenek mevcut. Farklı şehirlerde, farklı konaklama olanakları ile sizler için çalışan otellerden kendinize uygun olanı seçebiliyorsunuz. Bilgi alışverişi yapabileceğiniz arkadaşlıkların ve yepyeni samimi dostlukların başlangıcı olacak bir konaklama için Türkiye golf otelleri ideal bir seçenek. Türkiye'nin en ünlü tesisleri ve en gelişmiş imkanlara sahip golf sahaları ise Antalya'da yer alıyor. Akdeniz ikliminin canlandırıcı etkisiyle motive olacağınız ve turistlerin yoğun olarak seçtiği Antalya golf otelleri, misafirlerini harika olanaklar ile buluşturuyor. En iyi golf otellerinin sunduğu olanaklardan bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Turnuvalara Katılmak: Turnuvalara katılarak hararetli bir oyun oynama imkanı, Antalya'da bir golf oteli seçmek için oldukça iyi bir sebep. En güzel beldelerden biri olan Belek, Antalya'nın en canlı tesislerine sahip. Tesislerdeki canlılık, adrenalini asla kaybetmemenizi sağlıyor. En iyi oyuncuların tercihi olan Belek golf otelleri, usta golfseverlere birbirlerini tanıma olanağı sağlıyor. Heyecanı hep canlı tutan turnuvalar, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. 
  • Eşsiz Atmosfer: Antalya'nın ikliminde yetişen yemyeşil çimler ve bitki çeşitliliği de golf oyuncularına eşsiz bir atmosfer sunuyor. Dört bir yanı çamlarla çevrili sahalarda golf oynamak sizi hiç olmadığınız kadar mutlu ediyor. Muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Antalya, bu manzaralar eşliğinde zaferinizi kutlarken ılık rüzgarlarıyla unutulmaz bir an yaşatıyor. 
  • Gelişmiş İmkanlar: Türkiye'nin en iyi olanaklarını bünyesinde bulunduran Antalya golf otelleri, başarı hikayelerine tanıklık etmekten onur duyuyor. Oyuncuların yeteneklerini gerekli olanaklar ile buluşturan oteller, golf tutkunlarına en iyi şartları sağlamak için harika sofralar kuruyor. Leziz Akdeniz mutfağı ile motive olan golf sporcuları, odalarındaki ortopedik yataklarda deliksiz bir uyku çekiyor. Bir sporcu için önemli ihtiyaçları özenle karşılayan golf otelleri konaklama noktasında sizin refahınız için en iyi tercih olarak öne çıkıyor.

Antalya’nın yanı sıra Kuşadası golf otelleri de iyi bir tercih oluyor. Geniş imkanları sayesinde Ege’nin muhteşem havası eşliğinde eğlenceli bir tatil imkanı sunuyor.

Kıbrıs Golf Otelleri

Muhteşem golf sahaları ve berrak denizlerle çevrili plajları aynı anda sunan Kıbrıs golf otelleri, değerli konuklarını büyük bir zevkle ağırlıyor. Golf oynarken yorulan ziyaretçiler, yorgunluklarını sıcacık denizlerde dinlenirken atıyorlar. Altın kumlarla kaplı sahilde bulunan kafe ve restoranlar da Kıbrıs'ın yöresel yiyeceklerini bulabileceğiniz yerlerden. Ayrıca, otellerde sunulan açık büfe hizmetinden yararlanarak farklı lezzetler deneme imkanı buluyorsunuz. Kıbrıs golf otellerinde sunulan ve misafirlerin favorisi olan yiyeceklerin başında Kıbrıs tatlısı geliyor. Golf tutkunları oyunda harcadıkları enerjiyi, bu leziz tatlıyı yiyerek yeniden kazanıyorlar. Yoğun efor gerektiren golf sporunu yapan ziyaretçilerin kaldıkları odalar da epey önemli. Golf otelleri fiyatları Kıbrıs'ta da değişkenlik gösteriyor. Sahanın özellikleri, yiyecek ve içecek çeşitliliği, golf oynayacak kişi sayısı ve kalınacak süreye bağlı değişen ücretlere ek olarak alabileceğiniz hizmetler de bulunuyor. Öyleyse, Kıbrıs golf otellerinde alabileceğiniz otel hizmetlerinden bazılarına daha yakından bakalım:

  • Antrenman Sahası: Oyundan önce ısınmak isteyen golf oyuncuları için çok büyük bir ihtiyaç olan antrenman alanı Kıbrıs golf otellerinde sizler için tesis ediliyor. Oyundan önce dilediğiniz gibi antrenman yapabileceğiniz, deneme turları ile motivasyon kazanabileceğiniz golf sahaları harika bir olanak. 
  • Yeni Bir Deneyim: Her zaman oynadığınız golf sahalarından farklı bir saha görmek, değişen koşullara hızlı adapte olabilme yeteneğinizi geliştiriyor. Odaklanmanın en önemli faktör olduğu sporda, oyuncuların sahayı benimsemeleri oldukça önemli. Bu farklı deneyimi tatil ile birleştirmek ise bir golf oyuncusu için kaçırılmaz fırsat.

Şehirlere Göre Golf Otel

Şehir Otel Sayısı Ortalama 2 Kişilik Günlük Fiyat Ortalama Puan
İstanbul 2 9.061 TL 8,9
Antalya 22 41.671 TL 9,4
Aydın 3 43.636 TL 8,4
Balıkesir 1 5.238 TL 6,4

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel