Kayak Oteli

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri
Tesiste Ödeme İmkanı
300.000+ Otel Seçeneği
Güvenli Ödeme
Uygun Fiyatlar

En Popüler Kayak Oteli Bölgeleri

Kayak Oteli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kayak Otelleri

Kış tatili, yılın soğuk aylarında keyifli bir mola vermek için harika bir seçenek. Eğer siz de tatilinizi kış aylarında yapmayı düşünüyorsanız, bir kayak tatili tam da aradığınız seçenek olabilir. Yüzlerce metre yükseklikte konuşlanan kayak otelleri, doğanın tüm ihtişamını ve sükunetini ayaklarınızın altına seriyor. Temiz havada oksijene doyacağınız ve kış sporlarının tadını çıkaracağınız kayak otelleri Türkiye’nin dört bir yanında bulunuyor. Bu noktada önemli olan, otellerin kayak pistlerinin size uygun olup olmadığı. Kimi bölgelerdeki kayak pistleri erken kar alırken, bazı pistler mevsimsel değişiklikler nedeniyle geç açılış yapıyor. Kayak pistlerinin coğrafi konumu da diğer bir önemli etken. Bazı kayak otellerinin pistleri başlangıç seviyesindeki kayakseverler için uygun. Bazı otellerde ise kayak sporunda belli bir noktaya gelmiş ve gelişmek isteyen sporcular için uygun pistler bulunuyor. Kayak tatili denince merak edilen bir diğer konu da ekipman. Kayak sporunu bir süredir yapan kişiler, kendi ekipmanlarını almayı tercih edebiliyor. Ancak, henüz kendi ekipmanınız hemen yoksa, kayak tatili için edinmenize gerek yok. Tercihinizi hangi bölgeden ve otelden yana kullanırsanız kullanın, otellerin hemen hepsi tesis bünyesinde ekipman desteği sağlıyor. Bunun yanında tesisler bünyelerinde eğitmenlere de yer veriyor. Bu eğitmenler bireysel ve grup dersleriyle tatilseverleri kayak sporuyla tanıştırıyor. Kayak otelleri fiyatları ise bulunduğu bölgeye ve sunduğu olanaklara göre farklılık gösteriyor.  

Kayak Otelleri Fiyatları

Kayak otelleri fiyatları, tesislerin sağladığı olanaklara ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Sahil beldelerinin aksine, karın iyice bastırdığı ve kış sporlarına elverişli aylar, kayak otelleri için yüksek sezon sayılıyor. Bu aylarda kar otellerinin fiyatlarının daha yüksek olduğunu söylemek mümkün. Ancak, her bölge değişik zamanlarda kar aldığı için, kayak pistlerinin durumunu takip ederek rezervasyon yapmak fiyatları daha makul hale getiriyor. Kayak otellerinin gecelik fiyatlarını belirleyen diğer etken ise tesisin sağladığı imkanlar. Her otel farklı hizmetler sunuyor ve böylece her bütçeye hitap eden seçenekler ortaya çıkıyor. Gecelik otel fiyatlarını;

  • Tesisin fiziki durumu,
  • İç dekorasyonu,
  • Odadaki eşyaların kalitesi,
  • Minibar,
  • Televizyon ve uydu kanalları,
  • Açık büfe çeşitliliği

gibi detaylar etkiliyor. Bunun yanında otelin SPA merkezi, sauna, hamam, vale, transfer gibi ek hizmetlere sahip olması da gecelik fiyatını yükseltiyor. Ayrıca kayak merkezleri çoğu zaman izole bölgelerde konuşlandığı için yarım pansiyon ve tam pansiyon seçeneklerini iyi değerlendirmek gerekiyor. Son olarak, kayak pistine daha yakın binalardaki odalar alternatiflerine göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Daha uzaktaki bir odayı tercih ederek piste kısa bir yürüyüş yapmayı tercih etmek tatilinizi uygun fiyata getirmenize yardımcı oluyor. En uygun kayak otel fiyatları ise erken rezervasyon ve promosyonları takip etmekle mümkün oluyor. Özellikle sezonu iyi takip edip, tatilinizi kar beklenen tarihler açıklandığında düşük sezon sayılabilecek aylara denk getirmeniz tavsiye ediliyor. Tatil planınızı henüz kar düşmeden yapmak ise en bütçe dostu seçenek. 

Erzurum Kayak Otelleri

Erzurum, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında alıyor. Palandöken’deki kayak kompleksinde Erzurum Boğazı, Konaklı ve Gez Yaylas’ından oluşan üç adet kayak merkezi bulunuyor. Palandöken’de ayrıca Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından tescilli iki pist bulunuyor. Yılın beş ayında kayak yapılabilmesi ve kar kalitesinin yüksekliğiyle göz dolduran Palandöken, en popüler kayak tatil yerleri arasında sayılıyor. Bunun yanında snowboard ve curling gibi diğer sporlar için de uygun alanlar bulunuyor. Eğer siz de kayak tatili için rotanızı Erzurum pistlerine çevirmeye karar verdiyseniz, şehirde bulunan birçok kayak oteli sizi bekliyor. Tatiliniz için dağ otellerinde bir oda ayırtmayı tercih edebilir ya da dağ evi tarzında inşa edilmiş villalardan birinde konaklayabilirsiniz. Kayak otelleri bünyesinde tercih edebileceğiniz bu villalar gözlerden uzak ve huzur içinde tatil yapmak isteyenler için birebir. Tam tersine tatilde sosyalleşmek de istiyorsanız, dağ oteli konseptindeki oteller tam size göre. Erzurum kayak otelleri, Palandöken’deki pistlere yakın konumda bulunuyor. Ancak, kayak yapacağınız pistleri belirledikten sonra otelin konumunu veya o piste transfer hizmeti bulunup bulunmadığını kontrol etmenizde fayda bulunuyor. Bölgede bulunan kayak otelleri sektörde en deneyimliler arasında yer aldıkları için, spor hizmetleri konusunda deneyimli ve profesyonel hizmet anlayışlarıyla da dikkat çekiyor. Kar tatilinin ilk adreslerinden biri olan bölgede azımsanmayacak sayıda tesis bulunduğu için, daha geniş bir bütçe aralığında seçim yapmak da mümkün oluyor. 

Uludağ Kayak Otelleri

Yeşilin başkentlerinden Bursa, tarihi ve doğası kadar kış tatili için de en gözde tatil beldelerinden biri. Şehrin simgelerinden biri olan Uludağ, Türkiye’nin en eski ve prestijli kayak otellerine ev sahipliği yapıyor. Uludağ’da kayak sporunun yanında snowboard, bigfoot, kar motosikleti ve buz pateni yapabileceğiniz alanlar da bulunuyor. Dağdaki pistlerin uzunluğu 800 metreden başlayıp 2750 metreye kadar yükseliyor. Bu da Uludağ’ı her seviyeden kayaksever için uygun bir merkez haline getiriyor. Uludağ kayak otelleri ise sektörde öncü ve deneyimli bir profil çiziyor. Bu oteller dağda iki gruba ayrılan merkezlerin yanlarında bulunuyor. Hangi piste yoğunlaşacağınızı tercih ettikten sonra, geriye size uygun olan oteli bulmak kalıyor. Birinci bölgede tesisler daha yoğun olduğu için bütçe yelpazesinin daha geniş olduğunu söylemek mümkün. Daha engebesiz ve uzun pistlerin bulunduğu ikinci bölgedeki oteller ise ileri seviye kayakçıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek üstün donanımlarıyla göz dolduruyor. Tercihinizi hangi pistten yana kullanırsanız kullanın, harika bir kış tatili sizi bekliyor. Uludağ’daki kayak otellerinin öne çıkan özelliklerinden biri sosyal hayat. Sezon boyunca etkinlikler ve ünlü şarkıcıların konserleriyle canlanan Uludağ, en eğlenceli kayak merkezleri arasında yer alıyor. 

Erciyes Kayak Otelleri

Kış tatili için rotanızı çevirebileceğiniz muhteşem destinasyonlardan birisi de Erciyes. Erciyes pistleri dağın iki yanında konumlanıyor. Bu pistlerin en önemli özelliklerinden biri ise beş kilometreye kadar kesintisiz kayak keyfi sunabilmeleri. Eğer kış tatilinde kayak sporuna odaklanıp huzurlu bir zaman geçirmek istiyorsanız Erciyes aradığınız seçenek olabilir. Tek yapmanız gereken Erciyes kayak otelleri arasında gezerek size en uygun seçeneği bulmak. Erciyes kayak merkezinin çevresinde konuşlanan tesisler dağ oteli konseptindeki ilginç mimarileri ve iç Anadolu’nun misafirperverliğini yansıtan samimi hizmet anlayışlarıyla dikkat çekiyor. 2000 metrenin üzerinde konuşlanan Erciyes kayak otelleri arasında dilediğiniz gibi lüks ya da mütevazı tesisler bulmanız mümkün. Merkezde, kişiye özel hizmet politikasını benimseyen butik oteller, tanınmış zincir oteller ve dağ evi konseptinde şömine keyfi yapabileceğiniz oteller bulunuyor. Eğer kış tatilinde SPA keyfi de yapmak istiyorsanız, SPA ve wellness odaklı bir tesiste konaklayabilir ya da bünyesinde sauna ve hamam gibi hizmetler bulunduran bir oteli tercih edebilirsiniz. Erciyes’teki kar tatili otelleri aynı zamanda uygun ekipman ve ders fiyatlarıyla da öne çıkıyor. Bu da Erciyes pistlerini başlangıç seviyesindeki kayakseverler ve sporu ilk defa deneyecekler için cazip bir merkez haline getiriyor. Otellerin sunduğu havaalanı ve gar transferlerinden faydalanabilir, her şeyin sizin için düşünüldüğü kayak otellerinde sevdiklerinizle birlikte muhteşem bir kar tatili yapabilirsiniz.

Şehirlere Göre Kayak Oteli

Şehir Otel Sayısı Ortalama Günlük Fiyat Ortalama Puan
Bursa 20 - -
Bolu 7 - -
Kayseri 11 - -
Kars 7 - -
Erzurum 6 - 5,4
Çankırı 1 - -
Kocaeli 2 - 3,5
Isparta 1 - -
Kastamonu 1 - -

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel