Ankara Otelleri

Ankara Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
En Yakın
Otogar
Ankara (Aşti) Otogarı
Otel
Sayısı
477
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
3.507 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
399 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8/ 10

Ankara Otel Bölgeleri

Ankara Hakkında

Ankara Otelleri

Ülkenin kalabalık ve gelişmiş kentlerinden Ankara, aynı zamanda bir başkent olarak önemli bir kültür ve ticaret merkezi. Turizmin farklı dinamikleri Ankara’nın çeşitli noktalarında seyahat ve tatil olanaklarını besliyor. Şehir genelindeki işletmeler yabancı ile yerli ziyaretçiler için sayısız konaklama, eğlence ve etkinlik fırsatları bir arada sergileniyor. İç Anadolu’nun kalbinde yer alan Ankara’yı seyahat güzergahı olarak tercih edenlere yönelik bölgedeki otel işletmeleri faaliyet gösteriyor. Ankara otelleri özellikle konumları ve tesis imkanları doğrultusunda birbirinden ayrılan hizmet niteliklerine sahip. Sahip olduğu tarihi birikimle Ankara’da yıl içinde düzenlenen spor, kültür ve sanat etkinliklerinin turizm işletmelerine katkısı da büyük. Pek çoğu eğitimli kadrolarla hizmetlerini konuklarına ileten Ankara otel işletmeleri bir yandan da şehir tanıtımında aktif rol oynuyor. Bölgedeki oteller misafirlerin tatil planlarına yönelik ideal ulaşım ve gezi rehberliği konusunda da profesyonel destek sağlıyor. Nitelikli bir çeşitlilik sergileyen Ankara otelleri konukların seyahat gereksinimlerini iyi analiz ederek gerekli hizmetleri istenen şekilde sunuyor. Konaklama hizmetleri genellikle otellerde misafirlerin bütçesiyle beraber tercih edilen konaklama konseptleri ile belirleniyor. Ankara otel fiyatları şehirde konaklayabileceğiniz ekonomik ve bütçe dostu seçenekler barındırıyor. Ankara’daki otellerin konaklama maliyetleri turist yoğunluğundan misafirlerin konaklama tercihlerine göre değişiklik gösteriyor. Ankara’ya geldiğinizde merkezi otellerde kalarak varsa resmi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir veya turistik noktalara rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Konaklama Seçenekleri

Ankara’da değişik konsept ve tatil temalarında hizmet gösteren otel işletmeleri farklı misafir gruplarına hitap etmeyi başarıyor. Şehirdeki oteller tesis imkanları, oda ve ağırlama hizmetlerindeki çeşitlilikleri ile pek çok konsepti bir arada barındırıyor. Ankara konaklama seçenekleri bakımından beş yıldızlı, dört yıldızlı, butik, apart ve termal oteller ile çevrili. Her bir otel grubu konumu, hizmet kalitesi ve personel donanımı açısından misafirlerine ayrı bir konaklama deneyimi sunuyor. Yıldızlı oteller temasına istinaden şehir otelleri, kaplıca otelleri veya her şey dahil otellerini kapsıyor. Ankara kaplıca otelleri şehir otellerine kıyasla konumları ve hizmet alanları gereği farklı bölgelerde yer alıyor. Termal kaynaklara yakın, doğa içinde konumlanan kaplıca otelleri Ankara’da genellikle Kızılcahamam bölgesinde bulunuyor. Termal sağlık kürleri, çeşitli masaj ve detoks programı seçenekleriyle kaplıca otelleri aileler ve çiftlerin gözde tercihleri arasında. Ankara’daki butik oteller ağırlıklı olarak merkeze olan uzaklıkları ve konforlu konaklama hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Otel özelliklerine göre göze çarpan estetik dizaynları ile butik oteller 5 yıldızlı otellere oranla daha düşük oda kapasitesine sahip. Konaklama konseptleri açısından Ankara otellerinde oda-kahvaltı, yarım ve tam pansiyonla beraber her şey dahil tatil seçenekleri mevcut. Ankara balayı otelleri yeni evli çiftlere özel suit odaları, sunulan jestler ve tatil fırsatlarıyla büyük rağbet görüyor. Balayı otelleri içerisinde genellikle butik, apart ve beş yıldızlı oteller çeşitli tatil paketleriyle misafirlerini karşılıyor. Sonbahar, kış veya yaz gibi değişen tatil sezonları için Ankara otellerinde her mevsim ayrı bir tatil atmosferi yakalayabilirsiniz. Bölgedeki en uygun Ankara otelleri konumlarından hizmet şartlarına kadar misafir gruplarına ideal bir tatil sunmayı hedefliyor. Ankara otellerinde konaklayarak güncel etkinliklere katılabilir, şehrin ünlü turistik lokasyonları ile birlikte yeni mekanları keşfedebilirsiniz.

Ankara’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Bir Anadolu şehri olarak tarihin pek çok dönüm noktasına tanık olan Ankara, ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izlerini taşıyor. Kültürel ve tarihi yönden güçlü yönler barındıran Ankara’ya yolu düşenler için bölgede görülmeye değer pek çok mekan var. Ankara tatil yerleri doğal mekanlar tarihi kalıntılara kadar geniş bir aralığa yayılıyor. Eski kent yerleşimlerinin de içerisinde olduğu turistik yerler listesi farklı ilgi alanlarına sahip ziyaretçileri cezbediyor. Şehrin çeşitli semtlerinde yer alan gezi noktalarını kapsamlı şekilde keşfetmek isteyenlere bölgedeki otel işletmeleri hizmet veriyor. Ankara otelleri fırsat ayrıcalıklarını ekonomik fiyat seçenekleriyle bir arada sunuyor. Ankara’ya 3 ile 5 gün ayırarak çevresini doyasıya gezebilir, kültür ve yaşam biçimlerinden keyif alabilirsiniz. Ankara’dayken mutlaka gezip görmeniz gereken mekanlar ise aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Anıtkabir: Kurtuluş Savaşı’nın ve Cumhuriyet’in kuruluşunu temsil eden Anıtkabir aynı zamanda şehrin simgelerinden. Şehir merkezinden Anıtkabir’e toplu taşıma veya kişisel araçla 10 dakikada ulaşabilirsiniz.
  • Tunalı Hilmi Caddesi: Alışveriş denildiğinde akla ilk gelen duraklardan birisi Tunalı Hilmi caddesi. Kavaklıdere’de yer alan cadde şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta.
  • Ankara Etnografya Müzesi: Cumhuriyet’i ve yeni Ankara’yı temsil eden diğer önemli yapılar içinde Etnografya Müzesi bulunuyor. Selçuklu döneminden günümüze aktarılan sanat eserleriyle beraber müze, Anıtkabir’den önce Atatürk’ün naaşının muhafaza edilmesiyle biliniyor.
  • Ankara Kalesi: Bütün şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz Ankara Kalesi, yüksek bir tepe üzerine kurulu. Roma’dan Osmanlı dönemine kadar korunan ve restore edilen kaleye merkezden 10 dakikada ulaşmak mümkün.
  • Kuğulupark: Kavaklıdere’nin popüler lokasyonlarından Kuğulu Park, şehir merkezine 4 km mesafede yer alıyor. Kuğu göleti ve park alanı ile ziyaret edebileceğiniz ve çevresindeki işletmelerde keyifli bir zaman geçirebileceğiniz yerler arasında.

Ankara 5 Yıldızlı Otelleri

Otel işletmelerindeki konaklama seçenekleri doğrudan tesis özellikleri ve donanımı ile birlikte değişebiliyor. Ankara’nın gözde semtlerinde hizmete açık olan 5 yıldızlı oteller misafirlerini üstün bir hizmet kalitesiyle ağırlıyor. Şehirde lüks bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için yıldızlı oteller odalarından ortak alanlara kadar ayrıcalıklı hissettiriyor. Ankara otelleri 5 yıldızlı işletmelerinde arzunuza göre tam ve yarım pansiyon konaklamalarla birlikte oda-kahvaltı konseptini seçebilirsiniz. Beş yıldızlı oteller arasında farklı konumlarda yer alan pek çok işletme çocuk dostu uygulamalara sahip. Restoran ve otel odalarının yanında beş yıldızlı işletmelerin diğer ortak alanlarında da çocuk ve bebeklere yönelik hizmetler sunuluyor. Ana restoran, dünya mutfağı restoranları ve A La Carte restoranlarla bar alanları Ankara’daki 5 yıldızlı otellerde konukları karşılıyor. Konaklama ücretine dahil temel hizmetlere ek olarak misafirlerin kalış süresince yararlanabilecekleri çeşitli servisleri de bir arada bulmak mümkün. Kuru temizleme, spa, masaj, 7/24 oda servisi, havalimanı ve şehir içi transferleri tatil paketi dışında kalan hizmetlerin bazıları. Ankara’da belirli bir süre kalmayı planlıyorsanız bölgedeki otellerin hazırladığı rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Ankara otel rezervasyon işlemleri konukların kişi sayısına, kalış süresine ve istedikleri oda özelliklerine bağlı gerçekleştiriliyor. Otelin doluluk oranına göre dilediğiniz tarih aralığında rezervasyon yaptırabilir, 5 yıldızlı Ankara otellerinde konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Seyahat dönemine göre Ankara otel fiyatları ucuz ve uygun fiyat aralıklarında konaklama imkanı tanıyor.

Ankara’da Ne Yapılır?

Bir Anadolu şehri olmasıyla iç kesimde yer alan Ankara, zengin bir sosyo-kültürel birikime sahip. Rotasını Ankara’ya çevirenler için dört mevsim farklı etkinlikler ve gezilecek pek çok yer var. Şehre geldiğinizde konaklama sürenize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri en iyi Ankara otelleri kapsamında bulabilirsiniz. Şehir genelindeki oteller çeşitli lokasyonlarda ve hizmet alanlarında yıl boyu misafir ağırlıyor. Bununla birlikte birbirinden şık, eğlenceli ve otantik mekanlarıyla Ankara’da geçireceğiniz zaman aralığında mutlaka denemeniz gereken şeyler şu şekilde sıralanıyor:

  • Kızılay’dan Tunalı Hilmi caddesine çıkın: Şehrin tam merkezinde yer alan ünlü Kızılay Meydanı’ndan giyim ve elektronik gibi çeşitli mağazaları gezerek Tunalı Hilmi’ye çıkabilirsiniz. Dükkanların, kafe işletmelerinin, pub ve otellerin bulunduğu Tunalı Hilmi Caddesi boyunca Ankara’ya özgü sosyal ortamları keşfedebilirsiniz. Dilerseni burada bulanan Kızılay otellerinde de konaklayabilirsiniz.
  • Eymir Gölü’nü ziyaret edin: ODTÜ sınırları içindeki Eymir Gölü bir ekolojik izleme noktası olmasının yanında kürek gibi su sporlarına da olanak tanıyor. Göl çevresinde piknik yapabilir, civardaki restoranlarda hazırlanan lezzetleri tadabilirsiniz.
  • Tarihi Samanpazarı’nda bir gezintiye çıkın: Atpazarı olarak da bilinen Samanpazarı şehrin eski bölgelerinden birisi olarak çeşitli dükkanlara ev sahipliği yapıyor. Bölgede pazar yerlerinde sıralı baharatçıları, hediyelik eşya ve el sanatları dükkanlarını gezebilir, hatıra ürünleri alabilirsiniz.
  • Yıl boyu düzenlenen sanat etkinliklerine katılın: Sosyal etkinlikler çoğunlukla popüler konserler, müzik festivalleri ve kültür fuarlarından oluşuyor. Ankara’ya geldiğinizde güncel etkinlikleri takip edebilir, tatilinize renk katabilirsiniz.

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir, Bolu ve Konya şehirlerinin arasında yer alan Ankara çeşitli seyahat rotalarının birleştiği bir noktada bulunuyor. Başkent olma özelliğiyle Ankara tren, uçak, otobüs ve kişisel araç gibi pek çok ulaşım imkanına sahip. Ankara bölgesi konumu itibariyle Anadolu’ya bağlanan kara, demir ve hava yollarıyla her yıl milyonlarca yolcuyu karşılıyor. Ankara’yı güzergah olarak seçenler için şehre ulaşma süresi ve araçları değişiklik gösteriyor. Uçak yolculukları, Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleşiyor ve şehir içine çeşitli transfer seçenekleri sunuluyor. İstanbul-Ankara uçuşları 55 dakika, İzmir-Ankara 1 saat 10 dakika, Samsun-Ankara uçuşları ise 1 saat sürüyor. Bu uçuş seferlerine katılmak için Ankara uçak bileti almanız yeterli oluyor. Antalya gibi uzak noktalardan gelmek isteyenler hem otobüs hem de uçak seferlerini kullanabiliyor. Esenboğa Havalimanı’nda iç ve dış hat yolculukları sayesinde birçok farklı noktadan şehre ulaşmak mümkün. Üstelik Ankara’daki araç kiralama ve otel işletmeleri tarafından sağlanan transfer hizmetleriyle aktarma işlemleri rahat bir şekilde yapılabiliyor. Şehre vardıktan sonra Ankara araç kiralama seçenekleri ile şehri gezmek kolaylaşıyor. Ankara tatil için ideal seyahat alternatifleri tercih edilen rota ve ulaşım ihtiyaçlarıyla değişiyor. Tatil planlamalarında ayrılan ulaşım bütçesi ve seyahat dönemi de araç seçiminde etkili oluyor. Şehirler arası otobüs yolculukları Antalya-Ankara arası 6 saat, uçak yolculukları da aktarmasız şekilde 1 saatte tamamlanıyor. Hava yoluna alternatif olarak otobüs yolculukları Ankara’da AŞTİ olarak bilinen otobüs terminalinden sağlanıyor. Ankara otobüs bileti ile bulunduğunuz yerden Ankara’ya ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara seyahatinin püf noktalarından birisini, konaklama yeri ve gezilecek yerlerin yanı sıra tadına mutlaka bakılması gereken lezzetler oluşturuyor. Şehri yakından tanımak ve Ankara hakkında daha kişisel bir deneyim edinmek isterseniz bölgede gidebileceğiniz sayısız restoran var. Ankara’nın yöresel lezzetlerini hazırlayan lokanta ve restoran işletmelerinde belli başlı yemekleri bulmanız mümkün. Birbirinden lezzetli İç Anadolu tariflerinden oluşan yemekler arasında miyane, toyga ve dutmaç çorbaları öne çıkıyor. Çeşitli sebzeler, süt ve et ürünlerinden hazırlanan çorbalardan sonra ise sıra ana yemeklere geliyor. Ünlü Ankara tavası, pıt pıt pilavı, orman kebabı ve efelek dolması yöresel lezzetlerin kalbinde yer alıyor. Yeni tatlar denemeyi seviyorsanız bici aşı, mücirim köftesi, tamtak tiridi, yalancı dolma, bezdirme ekmeği ve tohma köftesini denemelisiniz. İkram lezzetleri içinde Ankara’da entekke, ay ve yalkı böreklerinin yanı sıra saraylı helvası, höşmerim ve fıslak tatlısını tatmalısınız. Tüm bu yöresel lezzetlere ek olarak Kızılay Meydanı’nda Ankara simidi yemeden şehirden ayrılmayın. Ankara kozmopolit yapısı sayesinde dilediğiniz dünya mutfağı ve yöresel yemekleri bir arada bulabileceğiniz mekanlarla dolu. Özellikle Ankara tatil otelleri misafirlerine zengin açık büfe ve A La Carte restoran seçenekleriyle yöresel lezzetleri ulaştırmayı başarıyor.

Ankara Otobüsle Ulaşım

Ankara Uçakla Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel