Kars Otelleri

Kars Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Kars Harakani Havalimanı
En Yakın
Otogar
Kars Eski Otogarı
Otel
Sayısı
79
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
7.245 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
400 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8,4/ 10

Kars Otel Bölgeleri

Kars Hakkında

Kars Otelleri

Her yıl milyonlarca insanın rahatlamak için genelde denize kıyısı olan şehirlere tatile gitmesi kaçınılmaz bir gerçek. Çünkü tatil deyince genelde deniz, kum, güneş üçlüsü bir arada oluyor. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Kars ilinde deniz ve kum ikilisi bulunmamasına rağmen, kent oldukça fazla turisti bünyesine çekiyor. Bunun nedeni Kars’ın muhteşem olanaklara sahip olan, muhteşem bir il olması.

Çıldır Gölü’nden tutun da sonsuzluğa uzanan platolarıyla adını duyuran kent, kış turizminin de gözdesi. Her yıl milyonlarca insan, kayak keyfi yapmak için Sarıkamış’a gidiyor. Kısacası Kars ili, ziyaretçilerine hem tarihi olarak hem de doğal güzellik olarak adeta Kars rüyası yaşatıyor. Bu rüyayı yaşamak isteyen milyonlarca turist her yıl Kars otelleritarafından eksiksiz bir şekilde ağırlanıyor. Kars otelbakımından ziyaretçilerine oldukça fazla ve konforlu seçenekler sunuyor.

Kars’a ulaşım seçenekleri de hayli fazla. Demir yolu, kara yolu ve hava yolu üzerinden gidebilirsiniz. Kars otobüs bileti alarak ya da daha hızlı bir şekilde bölgeye gidebilmek için Kars uçak biletialarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye ulaştıktan sonra Kars araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak bölgeyi gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz.

Kars’ta Gezi̇lecek Yerler

Kars ili; platolardan tutun da kiliselerine, antik kentlerinden tutun da müzelerine, göllerine kadar gezilecek bir sürü yer bulunduruyor. Bu yüzden en iyi Kars otelleriher yıl sayısız turisti ağırlıyor. Bu nedenle Kars otel rezervasyonişlemlerinizi mutlaka önceden yaptırmalısınız ki Kars’a geldiğinizde tek amacınız sayısız yerleri gezmek olsun. Kars’ta mutlaka gezmeniz gereken birçok yer var. Bu yerleri sizler için sıraladık:

 • Sarıkamış Kayak Merkezi:İlçe merkezinin güneyinde yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi, Sarıkamış ilçesinde bulunan Çamurlu Dağı’nda bulunuyor. Merkezde 12 km uzunluğunda 5 etaplı kayak pisti bulunuyor. Sarıkamış Kayak Merkezi, kar kalitesinin çok iyi olması ve kayak zeminin kristal kar ile kaplı olması sayesinde kaliteli kayak yapma imkanı sunuyor.
 • Kuyucuk Kuş Cenneti: Kars ilinin doğal harikası olan Kuyucuk Gölü 182 kuş çeşidini ağırlıyor. Kuş çeşitliliğinin fazla ve kuşların çok güzel olması her yıl milyonlarca turisti Kuyucuk Kuş Cenneti’ne çekiyor.
 • Camuşlu Kaya Resimleri:Resimler Camuşlu Köyü yakınlarında Aladağ’ın doğu yamaçlarında bulunuyor. Yazılar, bazalt yapılı bir kayanın üzerine oyulmuş bir şekilde iki ayrı panodan oluşuyor. Üst Paleolitik Çağlardan kalma olan resimlerin yakınında Tombul Tepe ve Kurbanağa Mağaraları bulunuyor. Tombul Tepe ve Kurbanağa Mağaraları’nda yapılan çalışmalar sonucu; taş araçlar, şölen tipi el balataları ve ocak yerleri bulunuyor.
 • Abughamrents Kilisesi: Plato üzerinde kurulan Kilise, M.S. 980 yılında Prens Pahlavuni tarafından yaptırılıyor. Eğer tarihi ibadet yerlerine ilginiz varsa Abughamrents Kilisesi’ni mutlaka gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.
 • Çıldır Gölü-Arpaçay Çanaksu Kütük Ev:Çıldır Gölü’nün önemli özelliği; Doğu Anadolu Bölgesi’nin büyük ikinci gölü olmasının yanı sıra Türkiye'nin ise önemli tatlı su göllerinden biri olmasıdır. Çıldır Gölü'nde yaz mevsiminde gezi teknesi ile turlar yapılıyor. Kış aylarında ise buz tutan gölün üzerinde yürüme, atlı kızaklarla gezinti yapma gibi çeşitli aktiviteler yapılıyor.
 • Selçuklu Kervansarayı:Kervansaray 10. yüzyılda inşa edilen Arekletos Kilisesi ile daha sonradan birleştirilerek inşa ediliyor. Selçuklu mimarisini yansıtan, ayrıca kilise ile birleştirilen bu kervansaray oldukça ilgi çekiyor.
 • Ani Şehir Surları: Üçgenimsi şekilde inşa edilen surların 7 farklı giriş kapısı bulunuyor. Sur duvarları üzerinde haç motifleri, aslan ve yılan kabartmaları ile çini süslemeleri bulunuyor. Surlar aynı zamanda uzun kuşatma ihtimali nedeniyle, yiyecek ve tahıl depolama görevinde de kullanılmış. Selçuklu tarafından yaptırılan surların, Gürcü ve Moğol saldırıları sonucunda zarar görse de büyük çoğunluğu hala ayakta bulunuyor.
 • Aziz Prkich Kilisesi:1036 yılında Kral III. Sembat tarafından yaptırılan bu eşsiz kilisenin yıldırım düşmesi sonucunda yarısı yıkılmış. Yıkılan Kilise’nin zamana meydan okuyup da yıldırım sonucunda yarısının yıkılması birçok kişi tarafından tuhaf karşılanmakla kalmıyor, her yıl bir sürü turist de kiliseyi ziyaret ediyor.
 • Küçük Hamam: Arkeolojik kazı sonucunda ortaya çıkarılan hamam 12. yüzyılda Selçuklu Dönemi’nde yaptırılıyor. Duvarlarında hamamın su ihtiyacını karşılayan su boruları günümüze kadar ulaşmasına rağmen, hamamın tavan kısmı tamamen çökmüş.
 • İç Kale: Karsaklılar tarafından yaptırılan İç Kale'de, kurulduğu tepenin üzerine daire şeklinde çevreleyen surlarla, sur içerisindeki kilise kalıntısı ve bir saray kalıntısı bulunuyor. İçerisindeki diğer yapıların kalıntıları hala toprak altında bulunan İç Kale, ulaşımı zor olmasına rağmen oldukça fazla ziyaretçi çekiyor.
 • Beylerbeyi Sarayı:Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan saray, ilk zamanlarda sancak sarayı olarak kullanılmış. Daha sonraki zamanlarda ise, bir süre hükümet konağı olarak kullanılıp terk edilmiş olsa da, şu an yerli ve yabancı turistlerin odak noktası halinde.
 • Selçuklu Sarayı:Tam olarak yapım tarihi ve nedeni bilinmemekle beraber sarayın, Selçukluların Ani’yi fethi sonrasında yapıldığı düşünülüyor. Normalde iki katlı olan Saray’ın ilk katı ahşap olduğundan yıkılmış durumda. Ve günümüze sadece Saray’ın zemin katı ile bodrum katı ulaşıyor.
 • Osmanlı Dönemi Hamamları:Osmanlı hamamlarının ünü dünya üzerinde neredeyse her yere ulaşmış bir vaziyette. Ve turistlerin oldukça dikkatini çekiyor. Sizler de Osmanlı Dönemi’nden kalma hamamları görmek istiyorsanız Kars’ta ziyaret edebilirsiniz.
 • Kars Kalesi:Saltuklular tarafından yapılan ve zaman içerisinde yıpranan Kale, ilerleyen zamanlarda Lala Mustafa Paşa tarafından onarılıyor. Onarım esnasında dört köşe kitabe bulunuyor ve dış surların kapısına koyduruluyor. Bu kitabeye göre Kale, Sultan Melik İzzeti’nin emriyle yaptırılyor. Daha sonraları Timur, kaleyi yerle bir etse de, Mustafa Lala Paşa tekrardan kaleyi onarıyor. Eğer eski yapılara ilginiz varsa bu kaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • İnkaya-Micingirt Kalesi:Saltuklular tarafından Kale’nin çevresinde Urartu Kaya Mezarları ve sarnıçlar bulunuyor. Ayrıca kalenin doğusundaki Micingirt Kümbeti de bulunan diğer yapılar arasında yer alıyor.
 • Sürgütüs-Zivin Kalesi:Zivin Köyü’nün doğusunda kurulan kalenin etrafında Urartu seramik parçaları bulunuyor. Kalenin ilerleyen zamanlarda, Selçuklular Dönemi’nde genişletilip Osmanlı Dönemi’nde de kullanıldığı düşünülüyor.

Kars’ta Ne Yapılır?

Gezilip görülecek birçok yeri olan Kars’ta yapılacak oldukça fazla etkinlikler mevcut. İşe şehir merkezinde konaklayıp merkeze yakın yerleri ziyaret etmekle başlayabilirsiniz. Konakladığınız otelin çevresinde bulunan, eğlence mekanlarında eğlenebilir veya çevredeki restoranlara ve kafelere gidip keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ya da otellerin size sunduğu imkanlardan yararlanarak dinlenebilirsiniz. ÜstelikKars otelleri ve fiyatlarısizler için gayet uygun. Ayrıca Kars otelleri 5 yıldız bulundursun veya bulundurmasın oldukça konforlu.

Otelinizde kaliteli bir uyku çektikten sonra Kars gezisine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Şehir merkezinde dolaşıp Osmanlı’dan kalan hamamları ziyaret edebilir veya Kars Sarıkamış’ta kaliteli kayağın tadını çıkarabilirsiniz. Çıldır Gölü’nde yapılan etkinliklere katılabilir, tarihi yerleri gezebilirsiniz. Yani Kars’ta yapılacak birçok şey ve gezilecek birçok yer mevcut.

Kars’ta Ne Yeni̇r?

Kars’ın tarihi ve doğal güzellikleri dışında yemekleri de oldukça ünlü. Ayrıca Kars yemekleri muhteşem tatlara da sahip. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Kars otelleri fiyatlarıbakımından değil, yiyecek çeşitleri bakımından da oldukça uygun. Bu ilin yemek kültürü, yediğiniz andan itibaren tadı damağınızda kalacak olan birçok yemek çeşidi bulunduruyor. Kars’ta, sabah kahvaltısından tutun da akşam yemeğine kadar birçok öğün için harika yemekler bulunuyor. Kahvaltınız için ağızda eriyen Kars’a özgü peynirlerden tutun da gagala feselli, nezik, haside ve Kars ketesine kadar türlü türlü hamur işine kadar her şey mevcut. Ayrıca kaz etli pilav, piti kebabı ve kurze yemeği de Kars’ın muhteşem yemekleri arasında. Kars Sarıkamış otellerindekayak sonrası içinizi ısıtan erişte aşı yemeğini de unutmamak gerek. Eğer Kars’a tatil için gelirseniz, bu muhteşem tatları tatmadan gitmeyin.

Kars Konaklama Seçenekleri̇

Sayısızca turisti ağırlayan Kars’ta birçok konaklama seçeneği mevcut. Oteller konforlu ve rahat olmakla beraber kar ve göl manzaralı seçenekleri de sizler için mevcut. Kars’ta konaklayabileceğiniz otellerden bahsedecek olursak:

 • Apart Oteller: Kars apart otelolarak birçok seçenek karşımıza çıkıyor. Tamamen ziyaretçilerin rahatı için tasarlanan apart oteller, misafirleri için ücretsiz kahvaltı hizmeti de sunuyor.
 • Yıldızlı Oteller:Kars’ta otel konsepti bakımından çok yıldızlı oteller bulunuyor. Otellerde genel olarak sabahları misafirler için ücretsiz kahvaltı hizmeti bulunuyor ve her otelde ücretsiz kablosuz bağlantı sağlanıyor.
 • Butik Oteller: Kars butik otelolarak fazla seçenek barındırmasa da butik oteller konaklamanız için oldukça uygun olabilir. Ayrıca butik otellerin de genelinde sizler için ücretsiz kablosuz bağlantı bulunuyor.
 • Saray ve Kent Oteller:Oteller konaklama bakımından oldukça uygun ve sizler için rahat tasarlanan oteller. Saray oteller aynı zamanda 5 yıldızlı otel kategorisinde yer alıyor; kent oteller ise sadece bir tane olmakla beraber sizlere ücretsiz kablosuz bağlantı imkanı da sunuyor.

Kars Otel Fi̇yatları

Hem yaz hem de kış aylarında turizmin devam ettiği ender şehirlerden biri olan Kars, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Konsept (tam pansiyon, yarım pansiyon, oda, vb.) olarak birçok seçenek sunanKars’ta otel fiyatlarıher bütçeye uygun. İlde bir sürü otel bulunmakla beraber otelden otele fiyat seçenekleri de, otel sayısının fazla olmasından ötürü değişiyor.

Kars ucuz otelolarak birçok otel seçeneği sunmak ile beraber, bu oteller fiyatlarına göre oldukça uygun ve konforlu. Otellerin konumu da otel fiyatlarını etkilediği gibi, otellerin Sarıkamış’ta bulunması, butik, apart, saray veya kent oteli olması, yani otellerin tarzı da otel fiyatlarını oldukça etkiliyor. Fiyat çeşitliliğinin fazla olması, her bütçeye hitap eden otellerin olması demek. Kars’ta otel çeşitliliği oldukça fazla olduğundan, her bütçeye hitap eden otel sayısı da oldukça fazla.

Kars Otobüsle Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel