Bungalow Otelleri

En Popüler Bungalow Otelleri Bölgeleri

Bungalow Otelleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bungalov Otelleri

Bungalov otelleri son dönemlerde tatil planı yapan konuklar için muhteşem bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Tek katlı veya bir buçuk katlı inşa edilebilen bungalov tarzı evler, konuklarını hem fiyat açısından hem kullanım açısından oldukça etkiliyor.  Daha çok doğal alanlarda bulunan ve kamp ve tatil yapma ayrıcalığını aynı anda yaşamak isteyen konukları cezbeden bungalov evleri, fiyat ve performans açısından oldukça başarılı bir etki bırakıyor. Doğa ile iç içe, huzurlu ve rahat bir konaklama alanı isteyen konuklar için bungalov kompleksli evlerin harika bir alternatif olduğu biliniyor. Bungalov evlerinde yapı malzemesi içeriği genel olarak ahşap materyallerden oluşuyor; bu da daha sağlıklı ve daha iç açıcı bir konaklama alanı olduğunu ortaya koyuyor. Bungalow evler, konuklar için ferah ve kullanışlı bir tatil imkanı yaratıyor. Farklı ve daha sade formatlarıyla dinlenmek isteyen konukların isteklerini en iyi şekilde karşılamayı hedefleyen bungalov kompleksli evler, son dönemlerin gözde tatil alanları arasında da kendine yer buluyor. Bungalov kompleks evlerinin isimlerinin, Hint dili bangaladan türeyen bir isim olduğu biliniyor. İngilizcesi bungalow olan ve ülkemizde bungalov şeklinde kullanılan isimle üretilen bu evler özellikle son dönemlerde birçok ziyaretçinin konaklama tercihi arasına giriyor. Bungalov kompleksli evler, genel olarak doğal ahşap malzemelerle üretildiği için hem fiyat olarak daha ekonomik hem de doğa ile daha uyumlu bir atmosfer yaratıyor. Alternatif konaklama seçenekleri arasında uygun fiyatlı konaklama alanları olan Bungalov evler, kalabalık tatil planı yapan konuklar için de vazgeçilmez bir seçenek haline geliyor. Artan talep nedeniyle bungalov kompleks evlerde oldukça yoğun bir atış görülüyor. Hemen her bölgede bulunan Bungalov evler, konuklarına huzurlu ve sakin bir tatilin kapılarını aralıyor. 

Bungalov Otelleri Fiyatları

Tatil yapmayı planlayan kişilerin akıllarını meşgul eden birden fazla etken bulunuyor. Tatilimi nasıl daha ekonomik bir hale getiririm? Sorusu ise akıl meşgul eden etkenlerin en başında yer alıyor. Hem daha konforlu bir tatil yapıp hem de tatil esnasında bütçeleri zorlanmasın isteyen konukların başlıca tercihi ise bungalov evler oluyor. Bungalov evler fiyat açısından daha uygun olmasının yanı sıra geniş ve kullanışlı bir konaklama alanı olduğu için konukların dikkatini daha fazla çekiyor. Bungalov otelleri fiyatları ise gidilen bölgenin konumu, alınan hizmetin içeriği gibi sebeplerden dolayı değişiklik gösteriyor. Örnek olarak, izmir bungalov evleri ile farklı konumlardaki evler arasında fiyat farklı olabiliyor. 

  • Basit mimari ile inşa edilen bungalov 2+1 evler, genel olarak minimal tasarımlar ve üçgen bir çatı şeklinde dizayn ediliyor. 
  • Bungalov evler, doğal yaşam alanlarında veya deniz kenarlarında kullanılıyor. Kullanım alanı değişken olsa da tasarım olarak hemen her bungalov evin tarzı, tasarımı aynı tipte oluyor. 
  • Ormanlık alanlarda kurulan bungalov evleri, huzurlu, doğa ile iç içe hem kamp hem tatil imkanını aynı anda deneyimleme imkanı sunuyor. 
  • Deniz kıyısında bulunan bungalov evleri ise deniz, kum, güneş gibi faktörlerin keyfini sürerken oldukça rahat bir konaklama seçeneği olarak değerlendiriliyor. 

Hemen her bütçeye uygun bungalov evleri, konukların ihtiyaç ve özel isteklerine göre farklılık gösteriyor. Bungalov ev fiyatlarını erken rezervasyon ve tesislerin kendi içlerinde yaptığı promosyonlar da etkiliyor. Geriye sadece konukların kendileri için uygun bungalov seçerek tatillerinin keyfini sürmek kalıyor. 

Uygun Bungalov Evler

Yapı malzemesi olarak ahşap materyal kullanılan bungalov evler, doğal içerikler ile elde edildiği için ve içerisinde oksijen sirkülasyonu daha fazla olduğu için astım ve romatizma gibi rahatsızlıklardan muzdarip konuklara daha fazla avantaj sağlıyor. Natural konaklama alanları arasında en iyi seçeneklerden biri olan bungalov evler, hemen her konuğun ihtiyacına uygun içerikler barındırıyor. Yaşayan prefabrik evler olarak da bilinen bungalov evler, diğer içeriklerden üretilen konaklama alanlarına nazaran daha sağlıklı ve uzun ömürlü olarak görülüyor. Genellikle ahşap malzemeden elde edilen bungalov evlerin yapı malzemeleri kullanıldığı bölgeye göre değişebiliyor. Bölgeye göre yapımında; odun, ahşap, sedir taşı, fıçı tahtası, dekoratif bir şekilde kaplanmış taşlar, tuğla, alçı veya kil, kiremit gibi alternatifler kullanılabiliyor.  İyi bungalov evler statüsünü ise konukların ihtiyaçları belirliyor. Gidilen bungalovun sunduğu hizmetlerin içerikleri bu statüyü değiştiren en büyük etken olarak biliniyor.  Hemen her bölgede bulunabilen bungalov evler, konukların ihtiyaç duyduğu özelliğe göre değişiyor.

Yalova Bungalov Otelleri

Son dönemlerde İstanbul ve çevresinde bulunan bungalov evler oldukça rağbet görüyor. İstanbul bungalov otelleri denilince akla ilk gelen yerlerden biri de yakın olması sebebiyle elbette ki Yalova bungalov evleri oluyor. Fiyatların uygun olması ve özellikle aile ile çıkılan tatillerde daha fazla kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı bungalov evler tatil seçenekleri arasında en çok tercih edilen konaklama alanları oluyor. Yalova bungalov evleri ise konuklarına uçsuz bucaksız yeşillikler arasında muhteşem bir tatil deneyimi sunuyor. Yalova merkeze bağlı köy ve ilçelerde bulunan bungalov evler, birden fazla hizmet seçeneği ile göz dolduruyor. Belli bölgelerde belli alanlar üzerine inşa edilen bungalov evler, konukların ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmeti karşılayabilecek şekilde tasarlanıyor. Banyo, tuvalet, etrafında hizmet veren restoranlar, kafeler ve dahası ile bungalov evler farklı ve iç açıcı bir tatil deneyimi için konuklarını ağırlamayı bekliyor. Yemyeşil ormanlık alanların arasında, kuş sesleri eşliğinde oksijen deposu bir bungalov tatil konukları hem bedenen hem de zihnen rahatlatmayı garanti ediyor. Temiz havanın ve yemyeşil doğanın insana huzur veren ambiyansını deneyimle fırsatı konuklara Yalova bungalov evler sayesinde kusursuz bir şekilde sağlanıyor. 

Antalya Bungalov Otelleri

Ülkemizde tatil planı yaparken en çok tercih edilen lokasyonlar arasında yer alan Antalya, yılda milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor.  Antalya bungalov evleri ise konuklarına farklı bir tatil konsepti ile hizmet vermeyi hedefliyor. Kalabalık otel kompleksinden uzakta daha sakin ve daha huzurlu bir konaklama alternatifi arayan konukların başlıca tercihi olan Antalya bungalov evleri, hem fiyat hem performans açısından konuklarını tatmin etmeyi başarıyor. Muazzam denizi, muhteşem plajları ile görenleri kendine hayran bırakan Antalya, bungalov evleri ile de kalpleri feth etmeyi başarıyor. Cıvıl cıvıl kuş sesleri ve kusursuz doğal güzelliklerin arasına yerleştirilmiş bungalov evlerde birden fazla hizmet seçeneği bulunuyor. Şömineli, verandalı ve hatta jakuzili hizmet seçenekleri bulunan Antalya bungalov evlerde konforlu ve kaliteli bir tatil konukların beğenisine sunuluyor. Gören herkesi kendine hayran bırakan bungalov evleri, şık tasarımları, lüks dizayn edilmiş içerikleriyle kusursuz bir tatil isteyen konuklarına en iyi şekilde hizmet veriyor. Antalya’da birçok bölgede bungalov otelleri olarak inşa edilmiş konaklama alanları bulunuyor. Olimpos, Çıralı ve Kaş civarında da bulunan bungalov tarzı evler, gün geçtikçe gelişen tatil anlayışına farklı bir bakış açısı sunuyor. Lüks aynı zamanda konforlu ve bir o kadar da sakin olan bungalov evler, tatilseverler tarafından oldukça ilgi görüyor. Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, insan kalabalığına maruz kalmadan tatil yapmak isteyen konukların tercih ettiği bungalov evleri, tatil için harika bir alternatif olarak konuklarını bekliyor.

Şehirlere Göre Bungalow Otelleri

Şehir Otel Sayısı Ortalama 2 Kişilik Günlük Fiyat Ortalama Puan
İstanbul 29 3.979 TL 8,6
Antalya 193 4.484 TL 8,9
Çanakkale 16 3.674 TL 8,7
İzmir 35 2.856 TL 8,3
Bursa 12 4.106 TL 7,7
Balıkesir 14 3.504 TL 8,2
Bolu 13 4.594 TL 8,4
Sakarya 182 5.654 TL 8,4
Şanlıurfa 2 7.388 TL 6,5
Muğla 118 4.220 TL 8,6
Rize 147 4.727 TL 9,2
Aydın 5 3.836 TL 8,6
Trabzon 19 4.819 TL 8,3
Yalova 5 3.242 TL 8,6
Gümüşhane 2 3.065 TL 8,3
Kayseri 3 1.674 TL 8,4
Tekirdağ 2 4.767 TL 7,9
Kocaeli 17 4.199 TL 9,3
Bartın 2 2.849 TL 7,8
Burdur 1 1.626 TL 9,8
Artvin 10 2.159 TL 8,7
Kütahya 1 2.028 TL 9,1
Girne (K.K.T.C.) 6 2.286 TL 8,4
Denizli 1 2.160 TL 8
Düzce 3 3.046 TL 7,6
Mersin 3 5.382 TL 9,0
Ordu 3 4.440 TL 7,7
Samsun 1 3.855 TL 9,3

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel