Çiftlikevi

En Popüler Çiftlikevi Bölgeleri

Çiftlikevi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çiftlik Evi

Günümüz şartları dolayısıyla çoğunlukla apartmanlarda topraktan uzakta vakit geçiriliyor. Bu sebeple ayağın toprağa değebildiği bir tatil fırsatı doğada vakit geçirmeyi sevenler için oldukça cazip bir alternatif oluyor. Sizin de tatil deyince aklınıza sakinlik, huzur ve doğayla iç içe geçirilen vakitler geliyorsa konaklama için çiftlik evi seçeneğini tercih etmeniz beklentilerinizi önemli ölçüde karşılıyor. 

Bir doğa tutkunuysanız, sabah harika bir doğanın kucağında uyanmak istiyorsanız, en taze ve doğal yiyeceklerle kahvaltı yapmayı seviyorsanız bu hayalleri çiftlik evleri sayesinde gerçekleştirme şansınız oluyor. Kahvaltı sonrası kuş sesleri eşliğinde gerçekleştireceğiniz bir doğa yürüyüşü içinizi huzurla doldurmaya yetiyor. Bu yürüyüşleri çıplak ayakla yaptığınızda vücudunuz toprağın eşsiz enerjisiyle doluyor. Tatil sonrası hiç olmadığınız kadar enerji dolu bir halde günlük rutinlerinize dönebilmek, bu tatilin belki de en güzel avantajı oluyor. Zira doğada geçirilen vakit size her anlamda olumlu geri dönüşler sağlıyor. 

Kahve saatlerinin en güzel eşlikçisi olan tatlılarınızı yapmak için ihtiyacınız olan sütü, çiftlikte yaşayan ineklerden taptaze bir şekilde temin etme şansı, çiftlik evi konaklama seçeneğini tercih etmenin en güzel ayrıcalıklarından oluyor. Mevsimine göre yemeklerinizde taze taze kullanmak üzere domates, biber, kabak, fasulye, salatalık gibi ürünleri dalından tencereye koyarak pişirmenin ayrıcalığını yine çiftlik evinde tatil yaparken elde edebilirsiniz. 

Tüm bunlara ve doğa hayatıyla ilgili daha önce deneyimleme şansınızın olmadığı topraktan çanak çömlek yapma gibi farklı aktivitelere katılma şansını söz konusu tatil seçeneği sayesinde elde edebiliyorsunuz. Özellikle şehirde yaşayan çocuklu aileler çiftlik evlerinin imkanlarından yararlandıklarında çocuklarının doğayla ve doğanın verdiği güzelliklerle tanışmasını sağlayabiliyor.

Çiftlik Evi Fiyatları

Alışılmışın dışında bir tatil konaklaması seçeneği olan çiftlik evlerinin fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak gerekiyor. Zira fiyatların belirlenmesinde pek çok konu etkili olabiliyor. Çiftlik evinin sunduğu imkanlar, tatil sırasında katılabileceğiniz etkinlikler, deneyimleyebileceğiniz farklı işler, söz konusu evin bulunduğu konum gibi daha pek çok etken çiftlik evi fiyatları noktasında belirleyici unsurlar arasında sayılabiliyor. 

Çiftlik evi tatilinden sizin beklentileriniz burada en belirleyici unsur oluyor. Farklı bütçelere uygun çiftlik evi seçenekleri sayesinde sizin de bu tatil deneyimini yaşamanız mümkün oluyor. Türkiye’nin pek çok yerinde farklı bütçelere uygun çiftlik evleri bambaşka imkanlarla hizmet vermeye devam ediyor. Size sadece nerede tatil yapacağınıza karar vermek ve nasıl bir deneyim yaşamak istediğinizi belirlemek kalıyor.

Çiftlik evinde geçireceğiniz tatilinizi uygun fiyat avantajlarıyla planlamak istiyorsanız erken rezervasyon imkanlarından yararlanmanız gerekiyor. Yılın belli zamanlarında uygulanan kampanyaları takip ederek çiftlik evi rezervasyon işlemlerinizi geç kalmadan yaptırırsanız bu fırsatlar ekonomik anlamda bütçenizi oldukça rahatlatıyor. Böylelikle tatilde deneyimlemek isteyebileceğiniz başka etkinliklere daha fazla bütçe ayırma şansınız oluyor.

En İyi Çiftlik Evi

Çiftlik evi konseptiyle hazırlanmış otellerin ziyaretçilerine sunduğu imkanlar otelin niteliğini belirlerken tercih edilirliğini de artırıyor. Farklılığı seven ve yeni deneyimler elde etmek isteyen kişiler de bu evleri sıklıkla tercih ediyor. Doğaya olan tutkunuzu tatil ile birleştirmek istiyorsanız çiftlik evleri en ideal seçeneklerden oluyor. Dolayısıyla mümkün olan en güzel imkanlarla bu tatilinizi gerçekleştirmek için en iyi çiftlik evi seçeneklerinden birini tercih etmeniz vaktinizi en verimli şekilde geçirmenizi de sağlıyor.

Bir çiftlik evinden beklenen en önemli özelliklerden biri bahçeden taze sebze meyve toplayabilme imkanı oluyor. Her koşulda tarifsiz bir keyif veren dalından sebze meyve koparmak, çiftlik evinde deneyimleyebileceğiniz en keyif veren etkinliklerden oluyor. Bu imkanı sunan çiftlik evleri de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle şehirde yaşayan tatilciler, bu deneyimi yaşayabilmek için bile tatil tercihini bu yönde kullanabiliyor. İstanbul çiftlik evi seçenekleri de metropolün ortasında bambaşka hisler yaşayabilmek adına en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Taze ürünlerle odun ateşinde reçel veya marmelat yapabileceğiniz çiftlik evi konseptli oteller, yine size farklı bir etkinliğin kapılarını aralıyor. Bunu deneyimleyebilmek bir yana, odun ateşinde yaptığınız reçelin lezzeti önceden yediğiniz tüm reçel lezzetlerini unutturuyor. Dolayısıyla çiftlik evinde tatil yapmak, ezberleri bozduran fırsatlarıyla yeniliğe açık olan doğa tutkunlarının ilk tercihi oluyor. 

Dokuma tezgahının başına oturup halı veya kilim dokumak, evin konumuna bağlı olarak gölden ya da denizden balık tutup en taze haliyle yiyebilmek, ahşap oyma gibi muhtelif sanat atölyelerine katılmak, turşu kurmak, kültür turlarına katılıp yerel halkı ve bölge kültürünü daha yakından tanıyabilmek bu tatilin en önemli ayrıcalıklarından oluyor.

Mengen Çiftlik Evi

Kar yağışlarının çok fazla görüldüğü Bolu’nun bir ilçesi olan Mengen, daha çok kış tatili için tercih ediliyor. Mengen çiftlik evi seçeneklerinden birinde kaldığınızda burada geçireceğiniz tatil çeşitli imkanlar sayesinde daha anlamlı ve keyifli hale geliyor:

  • Lezzetli Yemekler: Lezzet denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Mengen’deki çiftlik evlerinde tatil yaptığınızda dillere destan lezzetleri tatma şansınız oluyor. Burada tadına bakmanız gereken lezzetler arasında ilk olarak karşınıza Mengen pilavı çıkıyor. Bu pilavın tadına bakmadan tatilinizi sonlandırmamanız öneriliyor.
  • Eşsiz Manzaralar: Mengen, kış mevsiminde adeta kartpostalları aratmayacak manzaralara ev sahipliği yapıyor. Burada çiftlik evi tatil imkanından yararlanırken doğal imkanlarla donatılmış otelinizdeki şöminenin başında kahvenizi yudumlarken veya kitabınızı okurken söz konusu kar manzaraları en güzel eşlikçiniz oluyor. Dışarısı buz gibi olsa da şöminenin alevleri, kahvenizin lezzeti ve manzaranın güzelliği içinizi sıcacık yapıyor. Bu eşsiz manzaralar sayesinde insan ömrüne ömür katılmış gibi hissediyor ve farklı bir atmosferi de deneyimlemiş oluyorsunuz.

İzmir Çiftlik Evi

Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir, çiftlik evi tatili konusunda tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Zira Ege’nin muhteşem ikliminin ve benzersiz doğasının sunduğu imkanlar her zaman ayrıcalığını koruyor. Bu imkanlardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanıyor: 

  • Deniz, Kum, Güneş: Doğayla bir bütün olarak tatil yapmak istiyorsunuz ancak tatil yapacağınız yerin yaz ruhunu doyasıya hissedebileceğiniz bir bölge olmasını istiyorsunuz.? O halde İzmir tam sizin beklentilerinize uygun bir tatil yeri oluyor. Tatil için çiftlik evi İzmir seçeneğini tercih ettiğinizde dalından sebze ve meyvenizi toplayıp kümesten aldığınız yumurtalarla tam bir köy kahvaltısı yaptıktan sonra bulunduğunuz yere yakın plajlardan birine gidip denize girme şansını elde ediyorsunuz. Böylelikle deniz, kum, güneş üçlüsünden feragat etmek zorunda kalmadan tatilinizi doğal imkanlarla gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Tarihi Eserler: Çok eski ve zengin bir tarihi geçmişe sahip İzmir’deki çiftlik evlerinde kaldığınızda hem tarihi hem kültürel değeri olan birçok yapıyı görme şansınız oluyor. Saat Kulesi, tarihi Asansör, Efes Antik Kenti, Kızlarağası Hanı, Kemeraltı Çarşısı, Bergama Akropolü, çeşitli camiler, kiliseler, kaleler, su kemerleri bu eserlerden sadece birkaçı olarak ziyaretinize açık bulunuyor.
  • Kültürel Etkinlikler: Üç büyük şehirden biri olan İzmir’de yıl içinde konser ya da fuar gibi pek çok etkinlik düzenleniyor. Özellikle yaz mevsiminde bu bölgede bulunan en uygun çiftlik evi seçeneklerinden birinde kaldığınızda söz konusu kültür ve eğlence imkanları tatilinize renk katıyor. Pek çoğu halka açık olarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen bu etkinlikler güzel birer tatil anısı olarak kalıyor.

Şehirlere Göre Çiftlikevi

Şehir Otel Sayısı Ortalama 2 Kişilik Günlük Fiyat Ortalama Puan
Antalya 4 42.661 TL 7,9
Çanakkale 3 5.115 TL 8,7
Muğla 3 22.478 TL 8,7
İstanbul 1 10.272 TL 8
Konya 1 2.970 TL 8,9

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel