Köyevi

En Popüler Köyevi Bölgeleri

Köyevi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Köy Evleri

Güzel ve huzurlu bir tatil, yılın tüm yorgunluğunu atmaya yardımcı olan aktiviteler arasında yer alıyor. Özellikle şehir gürültüsünden uzakta; kuş cıvıltılarının eşliğinde, yemyeşil alanlar içerisinde doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyen ziyaretçiler köy evleri seçeneklerini değerlendiriyor. Doğayla iç içe, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak, şehrin gürültüsünden ve yorgunluğundan arınmak ve yemyeşil alanların içerisinde huzur bulmak istiyorsanız köy evleri tatil seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Yaz mevsiminde sıcaklardan uzaklaşıp köyün serin ve huzurlu havasını ruhunuzda hissetmek; kış mevsiminde ise şehrin gürültüsünden uzaklaşıp serin ve insana iyi gelen havanın içerisinde doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler için köy evleri konaklama seçenekleri iyi bir alternatif oluyor. Eşsiz bir manzara eşliğinde hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmek ve doğanın güzelliklerine şahit olmak istiyorsanız köy evi tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Köy Evleri Fiyatları

Yemyeşil alanların içerisinde doğayla iç içe tatil yapmak isteyen ziyaretçiler köy evi fiyatları için araştırmalar yapıyor. Farklı konseptlere ev sahipliği yapan ve her yıl daha çok ilgi gören köy evlerinin fiyatları da ziyaretçilere sunulan imkanlara göre farklılık gösteriyor. Bazı köy evleri ziyaretçilerine lüks bir konaklama ve hizmet sunuyor. Bu lüks seçeneklerde konaklamak daha konforlu olurken ziyaretçilere sunulan hizmetler de oldukça çeşitli oluyor. Hizmetler ve imkanlar arttıkça doğal olarak fiyatlarda da artışlar gerçekleşiyor. Bunun yanında konaklama yeri, gün sayısı ve kişi sayısı gibi faktörler fiyatlandırma noktasında oldukça belirleyici. Havalimanı transferi gibi ek hizmetler de ayrıca fiyatların artmasına sebep olabiliyor. Doğayla iç içe olan ve doğa atmosferine uyumlu bir şekilde ziyaretçilerine konaklama sunan köy evlerinin uygun fiyatlı alternatifleri de mevcut elbette. Bütçe dostu tatil isteyen ziyaretçiler için köy evi apart seçenekleri bulunuyor. Kalabalık gruplar için ideal olan apartlar, en uygun köy evleri seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de yemyeşil alanların içerisinde bölgenin tertemiz havasını soluyarak doğayla iç içe bir tatil yapmak ve hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için köy evlerini tercih edebilirsiniz.

Lüks Köy Evleri

Şehrin gürültüsünden uzakta doğayla iç içe bir tatil yapmak, kendinize huzur dolu bir zaman ayırmak ve yoğun bir yaşamdan uzaklaşmak için en iyi köy evleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Lüks köy evleri ise daha fazla imkan ve hizmet ile bu tatilinizi özelleştiren bir seçenek olarak öne çıkıyor. Konuklarına eşsiz bir köy tatili sunan oteller, aynı zamanda lüks köy evlerinde konforu yaşamanızı da sağlıyor. Eşsiz bir köy atmosferi içerisinde yer alan ve konuklarına bu atmosfer içerisinde konaklama imkanı sunan bu otellerde farklı olanaklara da sahip olabiliyorsunuz. İçerisinde havuz olan lüks köy evlerinde, köy havasını doruklarınızda yaşayarak havuz keyfi yapabiliyorsunuz. Konuklarına bar ve restoran seçeneği de sunan otellerde; dışarıya çıkmanıza gerek kalmadan eşsiz köy atmosferi içerisinde yemeğinizi yiyebiliyor, köy manzarası eşliğinde içeceğinizi yudumlayabiliyorsunuz. En güzel köy evleri ile siz de doğanın verdiği huzuru doyasıya yaşayarak lüks  konaklama imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Balıkesir Köy Evleri

Tatil beldelerine ev sahipliği yapan ve eşsiz bir doğa atmosferine sahip olan Balıkesir’de, doğayla iç içe olan köy evlerinde konaklama imkanına sahip olabiliyorsunuz. Balıkesir’de konaklayabileceğiniz çok sayıda köy evi seçeneği var. Bu seçenekler arasında doğanın atmosferine uyum sağlayan ve konuklarına köy tatilini doyasıya yaşatmayı amaçlayan bungalov tarzına sahip olan köy evleri yer alıyor. Bu köy evlerinde, bungalov yapılar içerisinde köy atmosferini doyasıya yaşayabiliyor ve kendinizi doğanın verdiği huzura tamamen uyum sağlamış şekilde bulabiliyorsunuz. Daha konforlu ve lüks konaklamalara sahip olan köy evi seçenekleri de Balıkesir’de mevcut. Bu oteller ile hem doğanın içerisinde köy evlerinde konaklayabiliyor hem de bu eşsiz doğa tatilinizi konforlu ve lüks bir hale getirebiliyorsunuz. Balıkesir’de çok fazla gezilecek yer de bulunuyor. Siz de Balıkesir köy evi konaklamalarınızda bu yerleri görme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Balıkesir’deki gezilecek yerler şöyle sıralanıyor:

  • Ayvalık: Türkiye’nin en sevilen turistik bölgeleri arasında yer alan Ayvalık’ı duymayan yok. Tertemiz plajlara sahip olan Ayvalık, adeta el değmemiş bir doğa. Doğa güzelliğine sahip olan bölgede çok sayıda tarihi güzelliklerle karşılaşmak da mümkün. Tarihi Rum evlerinin yer aldığı Ayvalık’ta, bu evlerin dizildiği sokaklarda gezebiliyor ve Ayvalık’ın ünlü plajlarında denizin tadını çıkarabiliyorsunuz.
  • Edremit: Kaz Dağları manzarasına sahip olan, yeşilin ve mavinin her tonuna şahit olabileceğiniz bir bölge olan Edremit; oksijen seviyesi yüksek olan havasıyla ziyaretçiler tarafından ilgi gören bölgeler arasında yer alıyor. Edremit’te; sağlıklı kaplıcalar, kamp ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz alanlar ve eşsiz deniz ve dağ manzarası eşliğinde suyun tadını çıkarabileceğiniz plajlar da bulunuyor.
  • Erdek: Doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz ve yemyeşil güzelliklere sahip olan Erdek, ziyaretçiler tarafından ilgi gören bölgeler arasında. Doğa atmosferine uyumlu bir şekilde tasarlanmış bungalovlar, doğa yürüyüşleri ve kamp yapabileceğiniz alanlar, kristal berraklıktaki suyun içerisinde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz plajlar; Erdek’te yapacağınız aktiviteler arasında yer alıyor.
  • Kazdağı Milli Parkı: Alplerden sonra dünyadaki en yüksek oksijen seviyesine sahip olan Kaz Dağları, dünyanın her yerinden ziyaretçi çekiyor. Endemik bitki türlerine de ev sahipliği yapan bölgede eşsiz bir doğa manzarasıyla karşılaşıyorsunuz. El değmemiş güzelliklere sahip olan Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir ziyaretinizde görmeden dönmeyeceğiniz bölgeler arasında.

Gaziantep Köy Evleri

Gaziantep hem kültürel açıdan hem de sahip olduğu güzellikler açısından çok sayıda ziyaretçi çeken bir şehir. Zengin bir mutfağa sahip olmasıyla da ziyaretçi çeken Gaziantep’te çok sayıda konaklama seçenekleri bulunuyor. Şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla iç içe huzurlu bir tatil yapmak isteyen ziyaretçiler de köy evi Gaziantep seçeneklerini değerlendiriyor. Siz de köy evleri seçeneklerinden bütçenize ve tercihinize uygun olan konaklamayı seçerek, şehrin gürültüsünden uzakta bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebiliyor ve bölgenin güzelliklerinin tadını çıkarabiliyorsunuz. Gaziantep köy evi konaklamalarınızda gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Bakırcılar Çarşısı: Kadim bir geçmişe sahip olan bakır işçiliğini görebileceğiniz bu çarşıda, bakır ürünleri sergileniyor ve satılıyor. Aynı zamanda çarşıda yöresel baharatlar ve yiyecekler satılan dükkanlar da bulunuyor.
  • Tarihi Antep Evleri: Gaziantep, tarihi geçmişe sahip bir şehir. Bu tarihi yapıyı Gaziantep sokaklarında görmek mümkün. Gaziantep’te çok sayıda tarihi evler mevcut. Bu tarihi evlerin bazıları ev bazıları da otel olarak kullanılıyor. Eşsiz bir mimariye sahip olan bu tarihi evler, Gaziantep’te görmeden dönmeyeceğiniz yerler arasında.
  •  Zincirli Bedesten: Şehrin en çok turist çeken yerlerinden biri olan Zincirli Bedesten; yöresel ürünlerin satıldığı, el sanatlarının sergilendiği bir çarşı. Alışveriş yapmak ve bölgenin kültürel zenginliklerini görmek istiyorsanız Zincirli Bedesten, görmeden dönmeyeceğiniz yerler arasında.
  • Gaziantep Kalesi: Şehrin sembollerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin Roma döneminde gözetleme amacıyla inşa edildiği söyleniyor. Şehre hakim bir konumda olan Gaziantep Kalesi’nde şehrin manzarasını da görme imkanına sahip olabiliyorsunuz.
  • Tarihi Naib Hamamı: Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Tarihi Naib Hamamı, 1640 yılından itibaren ayakta kalabilmeyi başarmış bir yapı. Tarihi Naib Hamamı içerisinde masaj, sauna, cilt bakımı gibi hizmetlerle beraber klasik hamam hizmeti de veriliyor. Tarihi Naib Hamamı hem hamamın hizmetlerinden faydalanmak isteyen hem de tarihi yapılara meraklı olan ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. 

Şehirlere Göre Köyevi

Şehir Otel Sayısı Ortalama 2 Kişilik Günlük Fiyat Ortalama Puan
Antalya 136 16.426 TL 8,9
Muğla 208 12.322 TL 8,7
İzmir 24 8.296 TL 8,8
Nevşehir 18 9.155 TL 9,0
Balıkesir 5 3.795 TL 8,6
Çanakkale 7 3.609 TL 8,9
Rize 14 4.602 TL 8,4
Aydın 9 14.176 TL 8,4
Konya 1 2.926 TL 8,4
Kayseri 3 1.675 TL 8,6
Kırklareli 2 6.002 TL 8,7
Bolu 2 2.582 TL 9,4
Bartın 1 4.630 TL 9,4
Kocaeli 1 3.825 TL 9,2

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel