Manchester Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Manchester Havalimanı MAN EGCC
Haritada görmek için tıklayınız.

Manchester Havalimanı Hakkında Bilgi

Manchester Havalimanı

Manchester Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Avrupa’nın 22. en işlek havalimanlarından biri olan Manchester Havalimanı, her yıl pek çok yolcuyu ağırlıyor. Yolcular bu havalimanından şehir merkezine pek çok ulaşım aracı ile varabiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri en ekonomik ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Havalimanı terminalinden kalkan otobüsler ile yolcular rahat bir şekilde şehir merkezine gidebiliyorlar. Fakat havalimanından kalkan 9 ayrı otobüs hattı olduğu için yolcuların gitmek istedikleri yere hangi otobüs ile gitmeleri gerektiğini sormaları ve buna göre otobüs binmeleri gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri uygun maliyetli bir başka ulaşım aracı ise trenler. 10 dakikada bir sefer yapan trenlere havalimanından kolaylıkla binilebiliyor. Yolcular trenler ile isterlerse şehir merkezine isterlerse de şehrin farklı yerlerine kolay ve rahat bir şekilde gidebiliyorlar.

Tramvay ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular tramvayları da kullanabiliyorlar. Uygun maliyetli bir toplu taşıma aracı olan tramvaylar haftanın her günü 12 dakikada bir sefer yaparak yolculara hizmet veriyor. Hızlı ve ekonomik bir ulaşım seçeneği arayışında olan yolcular için oldukça iyi bir seçenek oluşturuyor.

Taksi ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir ulaşım seçeneği ise taksiler. Taksiler genelde toplu taşıma araçlarına göre daha maliyetli oldukları için çekinerek tercih edilseler de havalimanı şehir merkezi yakın bir konumda bulunduğu için taksi maliyetleri toplu taşıma araçlarına göre çok yüksek olmuyor. Bu yüzden hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler 7/24 hizmet veren taksiler ile yolculuk yapabilirler.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular araba kiralayabilirler. Özellikle şehirde birkaç gün kalarak gezmeyi düşünenler için araba kiralama oldukça güzel bir seçenek. Çok eşya ile ya da kalabalık bir şekilde yolculuk yapanlar da araba kiralayarak çok daha konforlu bir şekilde yolculuk yapabilirler. Araba kiralamak isteyenler seyahatlerinden önce online olarak ya da seyahatlerinden sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri arabayı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Manchester Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir ulaşım aracı ise transfer araçları. Yolcular havalimanı transfer hizmeti otellerinden önceden rezervasyon yaptırarak alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için otellerinden bu hizmeti alamayanlar ya da otelde kalmayanlar özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak transfer hizmetinden yararlanabilirler.

Merkezden Manchester Havalimanı'na Ulaşım

Avrupa’nın 22. en işlek havalimanlarından biri olan Manchester Havalimanı, her yıl pek çok yolcuyu ağırlıyor. Yolcular, şehir merkezinden bu havalimanına pek çok ulaşım aracı ile varabiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri en ekonomik ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Şehir merkezindeki duraklardan kalkan otobüsler ile yolcular rahat bir şekilde havalimanına gidebiliyorlar. Hem ekonomik hem de rahat bir yolculuk fırsatı sunan otobüsler yolcular tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri uygun maliyetli bir başka ulaşım aracı ise trenler. 10 dakikada bir sefer yapan trenlere şehir merkezinin neredeyse her yerinden kolaylıkla binilebiliyor. Yolcular trenler ile havalimanına rahat bir şekilde gidebiliyorlar.

Tramvay ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular tramvayları da kullanabiliyorlar. Uygun maliyetli bir toplu taşıma aracı olan tramvaylar haftanın her günü 12 dakikada bir sefer yaparak yolculara hizmet veriyor. Hızlı ve ekonomik bir ulaşım seçeneği arayışında olan yolcular için oldukça iyi bir seçenek oluşturuyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir ulaşım seçeneği ise taksiler. Taksiler genelde toplu taşıma araçlarına göre daha maliyetli oldukları için çekinerek tercih edilseler de havalimanı şehir merkezi yakın bir konumda bulunduğu için taksi maliyetleri toplu taşıma araçlarına göre çok yüksek olmuyor. Bu yüzden hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler 7/24 hizmet veren taksiler ile yolculuk yapabilirler.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek için yolcular araba kiralayabilirler. Özellikle çok eşya ile ya da kalabalık bir şekilde yolculuk yapanlar araba kiralayarak çok daha konforlu bir şekilde yolculuk yapabilirler. Araba kiralamak isteyenler seyahatlerinden önce online olarak ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri arabayı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri bir ulaşım aracı ise transfer araçları. Yolcular havalimanı transfer hizmeti otellerinden önceden rezervasyon yaptırarak alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için otellerinden bu hizmeti alamayanlar ya da otelde kalmayanlar özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak transfer hizmetinden yararlanabilirler.

flight