Edremit Körfez Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Edremit Körfez Havalimanı EDO LTFD
Haritada görmek için tıklayınız.

Balıkesir Hakkında Blog Yazıları

 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör
 • Balıkesir Otogarları

  Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehri olan Balıkesir’in topraklarının bir kısmı Güney Marmara Bölgesi’nde yer alırken diğer kısmı da Ege Bölgesi’nde bulunuyor. Bu sayede hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan güzel kent, turizm için sıklıkla ziyaret ediliyor.  Şehirdeki turizm faaliyetleri genel olarak üçe ayrılıyor. Bunların başında deniz turizmi geliyor. Marmara ve Ege kıyısında

  Devamını Gör
 • Altınoluk Nerede? Altınoluk’a Nasıl Gidilir?

  Daha önceki yazımda sizleri Edremit‘e götürmüştüm. Edremit’te gezdikten sonra buraya yarım saat uzaklıktaki Altınoluk’u görmeden olmaz diyorum ve bu sefer sizleri Altınoluk yolcusu yapıyorum. Doğacığım biz Edremit’e gitmedik diyenleriniz varsa bir önceki yazıma sizleri bekliyorum. Balıkesir‘in küçük ama huzurlu sahil kasabası az öncede belirttiğim gibi Edremit’ten sadece yarım saat, şehir merkezine de bir buçuk saat

  Devamını Gör

Edremit Körfez Havalimanı Hakkında Bilgi

Havalimanı yeni olan ilçelerden biri Edremit’tir. Balıkesir ve çevresindeki pek çok yere gitmek için uçağı ulaşım aracı olarak tercih edebilirsiniz.

“Edremit Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklar altında değerlendirebiliriz.

Edremit Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Edremit – Burhaniye – Ayvalık otobüsü ile çevre ilçelere direkt ulaşabilirsiniz. Bu otobüsün güzergahında bulunan küçük ilçelere de direkt ulaşabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havalimanında servis bulunmamaktadır. Ancak bazı hava yolu şirketlerinin kendine özel servis araçları bulunmaktadır. Bu araçlar; Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan hareketle Edremit Merkez, Akçay, Küçükkuyu, Ayvacık, Ayvalık ve Burhaniye’ye gitmektedir.

Hava yolu şirketlerinin servislerini ya da otobüsleri tercih etmezseniz, ticari taksilerle de gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Zamanınıza ve bütçenize uygun seçeneği tercih ederek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Edremit Körfez Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Balıkesir’de bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine birkaç farklı seçenek ile ulaşım sağlanabiliyor. Kendinize en çok uyan seçenek ile rahatlıkla yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak için kullanabileceğiniz direkt bir otobüs bulunmuyor. Eğer otobüs ile şehir merkezine varmak istiyorsanız Edremit, Burhaniye ya da Ayvalık araçlarından birine binmeniz ve daha sonrasında şehir merkezine aktarma yapmanız gerekiyor. Bu yolculuk biraz uzun süren bir yolculuk olabilir.

Servis ile Ulaşım

Otobüs ile ulaşımı tercih etmeyen kişiler servis ile yolculuk seçeneğini değerlendirebilirler. Servis seçeneğini genelde havalimanında bulunan tur şirketleri sunuyor. Tur şirketlerinin sunduğu servis hizmetinden yararlanarak kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlamak her ne kadar maliyetli bir seçenek olsa da konforunu ön planda tutan kişiler taksi seçeneğini değerlendirebilirler. Havalimanından şehir merkezine 90 km’lik bir yol olduğu için maliyetli yüklü olabilecek taksi yolculuğunun artıları tabi ki var. Çok eşya ile seyahat yapan kişiler ya da birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat eden kişiler tarafından çok daha konforlu bir seçenek oluşturan taksiler aynı zamanda 7/24 kolay bir şekilde kullanabildikleri için de büyük artı oluşturuyorlar.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım maliyeti yaklaşık olarak 1650-1800 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Taksiye nerede bindiğiniz ve nerede indiğiniz gibi değişkenler maliyeti etkileyebilir.

Özel araç ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine araba kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Havalimanından kiralayabileceğiniz arabalar ile kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araba kiralamanın bir diper artısı ise kiraladığınız süreye göre tatil boyunca da arabayı kullanabiliyor olmanızdır. Konforlu bir seçenek olan araba kiralamanın maliyeti diğer ulaşım maliyetine göre daha yüksektir fakat daha uzun süreli kullanım sağladığı için özellikle çok eşya ile ya da kalabalık olarak seyahat eden kişiler tarafından tercih edilebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise transfer hizmetinden yararlanmaktır. transfer hizmetinden iki şekilde yararlanabilirsiniz. İlk olarak eğer otelde konaklama yapacaksanız ve otelinizin havalimanı transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bunun için önceden otelinizle iletişime geçmeniz, varış yapacağınız gün ve saati vererek rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Transfer hizmeti alabileceğiniz diğer seçenek ise özel havalimanı transfer şirketleri ile anlaşmaktır. Seçtiğiniz havalimanı transfer hizmeti veren şirketinden rezervasyon alarak transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet özellikle kalabalık gruplar halinde seyahat edecek kişiler ve çok eşya ile seyahat eden kişiler için uygundur.

Merkezden Edremit Körfez Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşmak için birkaç farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasından sundukları imkanlara göre size ne çok uyanı seçerek karar verebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na otobüs ile ulaşmak için Edremit, Ayvalık, Burhaniye ilçelerinden birine ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra buradan özel halk otobüslerine aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk aktarmalı bir yolculuk olacağı için biraz uzun sürebilir. Eğer otobüs yolculuğu yaparak havalimanına ulaşmayı planlıyorsunuz uçuş saatinizi de göz önüne alarak biraz erken yola çıkmanızda fayda var.

Taksi ile Ulaşım

Biraz daha maliyetli bir ulaşım seçeneği olan taksiyi de havalimanına ulaşmak için tercih edebilirsiniz. Her ne kadar maliyetli olsa da özellikle birkaç kişilik gruplar ve çok eşy aile ulaşım sağlayacak olan kişiler için oldukça uygun bir ulaşım aracı. 90 km’lik yolu hesaplayarak trafik durumunu da göz önüne alarak binmeniz gereken taksinin çok büyük bir artısı var. O artı ise istediğiniz saate ve neredeyse istediğiniz her yerden taksiye binebiliyor olması.

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti kaç TL?

Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 1650-1800 TL arasındadır. Fakat taksiye nerede bindiğiniz ve tam olarak nerede indiğiniz gibi değişkenler taksi maliyetini etkileyebilir.

Özel araç ile Ulaşım

Kendi arabanız ile de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik olması gibi etmenleri göz önüne alarak yola çıktığınız zaman arabanız ile oldukça rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaştıktan sonra ise arabanızı havaalanının otoparkına bırakabilirsiniz.

Özel araç ile yolculuk için diğer seçenek ise kiraladığımız araba ile havalimanına ulaşmak. Daha önce kiraladığınız bir araba varsa bu araba ile havalimanına kadar rahatlıkla gelebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Havalimanına ulaşmanın son yolu ise transfer hizmetinden yararlanmak. Eğer otelde kalıyorsanız ve kaldığınız otelin bir transfer hizmeti varsa bu hizmetten önceden rezervasyon yaptırarak yararlanabilirsiniz.

Eğer otelde kalmıyorsanız ve transfer hizmeti almak istiyorsanız da havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek ve rezervasyon olarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

flight