Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Kahramanmaraş Havalimanı KCM LTCN
Haritada görmek için tıklayınız.

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında Bilgi

Kahramanmaraş Havalimanı yakın zamanda hizmet vermeye başlamıştır. Kahramanmaraş’a seyahat etmek ya da Kahramanmaraş’tan faklı şehirlere seyahat etmek istediğinizde hava yolunu kullanabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe çok uzun olmamakla birlikte ulaşım seçenekleri kısıtlıdır. “Kahramanmaraş Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını birkaç başlıkta açıklayarak verelim.

Kahramanmaraş Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs servisi hizmeti vermektedir. Servisleri kullanmak için uçak saatinizde az 4 saat önce belediye ile iletişime geçmeniz gereklidir. Böylece otobüs, evinize yakın noktadan sizi alıp havalimanına ulaştırıyor. Aynı şekilde havalimanından bindiğinizde de gideceğiniz yere ya da yakın noktasına ulaştırıyor.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediyenin verdiği otobüs servisi dışında ticari taksileri kullanarak da havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir başka alternatif olarak yetkili firmalardan araç kiralama imkanı da bulunmaktadır.

Ulaşım seçenekleri arasından zaman ve bütçenize göre kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok farklı ulaşım yolu bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta bulunan Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 10-15 dakikada yolculuk yapmanız gerekiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en uygun maliyetli ulaşım araçlarından bir tanesi otobüslerdir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği otobüs seferleri ile kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Belediye, otobüs seferlerini uçak iniş saatlerine göre ayarladığı için uçağınızdan indikten sonra beklemeden hemen binebilirsiniz. Bu otobüsler ile birlikte aktarmasız olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım seçeneklerinden bir tanesi de taksiler. Haftanın her günü 7/24 hizmet veren taksiler kolayca ve direkt olarak şehir merkezine gitmenizi sağlıyor. Kolay bir şekilde şehir merkezine gitmenin yollarından biri olan taksiler normalde oldukça maliyetli olsa dahi havaalanı şehir merkezi arasında 5 km olduğu için maliyeti de çok yüksek olmuyor.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 40-50 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en kolay yollarından biri de özel araç ile gitmek. Havaalanından şehir merkezine daha konforlu gitmek isteyen kişiler havaalanında indikten sonra havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden araba kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz. İsterseniz gitmeden önce online bir şekilde de araç kiralayarak havaalanından aracı teslim alabilirsiniz. Özellikle şehirde birkaç gün kalmayı ve gezmeyi planlıyorsanız araba kiralamak size uygun bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için transfer hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Transfer hizmetini eğer otelde kalıyorsanız otelin havaalanı transfer hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.Transfer hizmeti veren bir otelde kalıyorsanız önceden otele uçuş bilgilerinizi vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Eğer otelde kalmıyorsanız ya da oteliniz bu hizmeti vermiyorsa, transfer hizmeti veren özel şirketler ile anlaşarak ve uçuş bilgileriniz vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Merkezden Kahramanmaraş Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım aracı bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanı arasında bulunan 5 km’lik yolu hangi aracı tercih ederseniz edin yaklaşık 10-15 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz en uygun ulaşım aracı otobüs. Belediye tarafından havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden havalimanına direkt ulaşımı sağlıyor. Belediye bu otobüslerin seferlerini iç hatlar uçuşlarının saatlerine göre ayarladığı için, uçuş saatlerinize uygun bir şekilde kolayca otobüse binebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçlarından bir tanesi de taksiler. Taksiler 7/24 ve haftanın her günü hizmet verdikleri için ulaşım için en pratik yol. İstediğiniz zaman kolayca ulaşabileceğiniz taksiler maliyetlerinden dolayı çok sık tercih edilmese dahi havalimanı ve şehir merkezi arasında sadece 5 km olduğu için taksiye ödeyeceğiniz maliyet de oldukça düşük oluyor.

Şehir Merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na taksiyle ulaşmanın ortalama maliyeti 40-50 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz araçlardan bir tanesi de kendi aracınız. Havalimanına giderken kendi aracınızı kullanmayı tercih ederseniz, havalimanına vardıktan sonra aracınızı havalimanı otoparkına bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer kiralık araç kullanıyorsanız bu araç ile havalimanına gidebilirsiniz. Aracınızı yetkililere havalimanında teslim edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı’na gitmek için havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Havaalanı transfer hizmetini kullanmak için otelden ya da özel şirketlerden hizmet alabilirsiniz. Eğer otelde kalıyorsanız ve oteliniz havaalanı transfer hizmeti veriyorsa, önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yetkililere önceden bilgi verirken uçuş bilgilerinizi doğru ve ayrıntılı bir şekilde verdiğinizden emin olmanız önemli. Bunun yanı sıra eğer otelde konaklamıyorsanız ya da oteliniz havaalanı transfer hizmeti vermiyorsa, bu hizmeti veren özel şirketlerle iletişime geçerek ve uçuş bilgilerinizi vererek transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

flight