Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

8co

açık

22 Şubat 23:53

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Çanakkale Havalimanı CKZ LTBH
Haritada görmek için tıklayınız.

Çanakkale Hakkında Blog Yazıları

 • Çanakkale Gezilecek Yerler: Çanakkale’de Mutlaka Görülmesi Gereken 100 Harika Yer

  İki kıta üzerinde toprağı bulunan Çanakkale, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde konumlanıyor. Antik çağlardan günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, Çanakkale Savaşları’ndaki başarısı ile adını tarihe altın harflerle yazdırıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Truva Antik Kenti’ni bünyesinde barındıran Çanakkale’ye, hava yolu veya kara yolu araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidebileceğiniz

  Devamını Gör
 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör
 • Çanakkale Havalimanı Ulaşım Rehberi

  Marmara Bölgesi’nin incisi unvanına sahip Çanakkale, zengin ve köklü geçmişi, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri, güzellikleri ile öne çıkan bir şehir olmakla birlikte her sene binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağında oluyor. Her geçen gün gelişen şehir içi ulaşım sisteminin temelini “Kent Kart” oluşturuyor. Çanakkale’de olduğunuz süre boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorsanız, öncelikle

  Devamını Gör

Çanakkale Havalimanı Hakkında Bilgi

Çanakkale’ye gitmek ya da Çanakkale’den farklı şehirlere seyahat etmek için tercih edebileceğiniz ulaşım yöntemlerinden biri uçaktır. Bu durumda, şehir merkezi ile havalimanı arasında nasıl ulaşım sağlayacağımız gündeme gelir.

“Çanakkale Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını farklı başlıklarla açıklayabiliriz.

Çanakkale Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Çanakkale Belediyesi, havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşıma yardımcı olmak amacıyla otobüs tahsis etmiştir.

Necippaşa Cami önünden hareket eden Çanakkale Şehir Merkezi – Çanakkale Havalimanı otobüslerine binebilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediyenin tahsis etmiş olduğu otobüsü kullanmayı tercih etmezseniz, havalimanına ya da uçak şirketlerine bağlı servisleri tercih edebilirsiniz.

Otobüs ve servislerin yanı sıra, taksi kullanarak da gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Zaman ve bütçe planlamanızı yaparak kendinize uygun olan seçeneği tercih edip ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça rahat. Çanakkale Havalimanı ile şehir merkezinin arasında sadece 17 km olmasından dolayı her türlü ulaşım aracı ile merkeze ulaşmak mümkün. İster toplu taşıma aracı isterseniz de taksi gibi diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en uygun maliyetli seçenek otobüsler. Havalimanına geldiğinizde terminalin dışındaki duraklardan kolayca binebileceğiniz otobüslerle ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüslere ödeme yapmak için genellikle Kent Kart veya Serbest Kart gibi seçenekler kullanılıyor. Fakat eğer herhangi bir kart sahibi değilseniz ve kart kullanmak istemiyorsanız kartsız nakit ödeme yaparak da otobüslerden faydalanabiliyorsun. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile yapacağınız yolculuk ortalama yarım saat sürecektir.

Taksi ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için diğer bir seçenek ise taksiler. Otobüse göre daha maliyetli bir seçenek olsa da taksi ile seyahat etmenin de artıları buluyor. Eğer havaalanı geç bir saatte ya da çok erken bir saatte gelmiş olacaksanız taksi ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. Özellikle çok eşyanız varsa ya da birkaç kişi birlikte yolculuk yapıyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım maliyeti yaklaşık olarak 290-350 TL arasındadır. Fakat taksiye tam olarak nereden bindiğiniz ve nerede indiğiniz gibi unsurlar ödediğiniz ücreti değiştirebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak için diğer bir yol ise özel araç ile yolculuk yapmak. Havaalanından araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Her ne kadar daha maliyetli bir seçenek olsa da özel aracınız ile daha sonra tatilinize devam edebilirsiniz . Bu yüzden zaten araba kiralamayı planlıyorsanız bunu havaalanından yaparak şehir merkezine daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir başka yolu ise havaalanı transfer hizmetinden yararlanmak. Havaalanı transfer hizmetinden iki şekilde yararlanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi otelinizinde alacağınız tarnsfer hizmeti. Eğer oteliniz havaalanı transfer hizmeti veriyorsa bu hizmetten yararlanmak için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece havaalanından alınarak otelinie götürülürsünğz. İkinci yolu ise havaalanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçmek. Özel şirketlerden biri ile anlaşarak havaalanına geleceğinizi gün ve saate transfer aracının sizi karşılayarak istediğiniz yere götürmesini sağlayabilirsiniz.

Merkezden Çanakkale Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na gitmek oldukça kolay. Arada neredeyse yarım saatlik bir yol olduğu için hangi ulaşım aracını tercih ederseniz edin kolaylıkla havaalanına varabilirsiniz. Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na varmak için toplu taşımadan taksiye kadar oldukça geniş seçenekler bulunuyor. Siz ene çok uyanı seçereke havavalnına gidebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmak için en uygun maliyetli seçenek otobüsler. Havaalanına giden otobüsler havaalanından yapılacak uçuş saatleri dikkate alınarak seferler düzenliyor. Şehrin en merkezi yerlerinde durakları bulunan otobüslere binerek kolayca Çanakkale Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Otobüslere binmek için Kent Kart kullanabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmak için en konforlu seçeneklerden bir tanesi taksi ile ulaşım sağlamak. Daha maliyetli bir seçenek olsa da 7/24 hizmet veren taksiler ile havaalanına ulaşmak çok kolay olacaktır. Özellikle birkaç kişi ile yolculuk yapan kişiler veya yanına çok eşya alan kişiler bu yolu tercih edebilirler.

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na taksi ile ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 290-350 TL arasında değişebilmektedir. Fakat taksiye tam olarak nerede bindiğinize ve nerede indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na ulaşmak için özel araç kullanabilirsiniz. Kendi aracınız ile havaalanına kadar gelip sonrasında havaalanının otoparkına arabanızı bırakabilirsiniz. bunun yanı sıra eğer kiralık raba kullanıyorsanız kiraladığınız araba ile de havaalanına ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise havaalanı transfer hizmetinden yararlanmak. Bu hizmeti konakladığınız otellerden ya da özel şirketlerden alabilirsiniz. Oteliniz eğer misafirlerine havaalanı transfer hizmeti veriyorsa önceden otelnizle konuşarak gideceğiniz gün ve saat için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Eğer bir otelde kalmıyorsanız ya da oteliniz bu hizmeti vermiyorsa havaalanı transfer hizmeti veren özel şirketlerle iletişime geçerek transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

flight