Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ISE LTFC
Haritada görmek için tıklayınız.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Hakkında Bilgi

Isparta’ya giderken ya da Isparta’dan farklı şehirlere seyahat ederken çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Bu durumda öğrenilmesi gereken şey, havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımın nasıl olacağıdır.

“Süleyman Demirel Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz. Isparta şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamak için farklı alternatifler bulunmaktadır.

Süleyman Demirel Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Isparta Belediyesi’nin havalimanına ulaşım sağlamak için otobüsleri bulunmaktadır. Iyaş Park Oteli önünden kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak sefer saatlerini kalkış noktasından ya da havalimanından öğrenmeniz gerekmektedir.

Havalimanı’na otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için belediyenin otobüsleri dışında seyahat acentelerinin özel servisleri de bulunmaktadır.

Servis ya da otobüsü tercih etmezseniz ticari taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tüm bu ulaşım seçenekleri arasından zamanınıza ve bütçeniz uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nı 2009 yılından beri aktif olarak hizmet veren bir havalimanıdır.Şehir merkezine oldukça yakın olmasından dolayı ulaşım için sıklıkla tercih edilen havalimanından şehir merkezine gitmek için çeşitli ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezi arasında ise yaklaşık 35 km’lik bir mesafe bulunuyor.

Otobüs ile Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en çok kullanılabilecek seçeneklerden bir tanesi otobüsler. Otobüsler aynı zamanda şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik yollarından bir tanesi. Şehir merkezine otobüs ile gitmek istiyorsanız S.S 52 Nolu Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ait araçlara binmeniz gerekiyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan bu otobüsler belediye otobüsünden daha büyükler. Yolcu alma kapasiteleri oldukça büyük olan otobüslerin kalkış saatleri uçakların iniş saatlerine göre belirleniyor. Böylece yolcular rahatlıkla otobüslere binebiliyorlar.

Taksi ile Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek ulaşım araçlarından bir diğeri taksiler. Daha rahat ve pratik bir yolculuk yapmak isteyen kişiler için ya da birkaç kişi birlikte yolculuk yapan kişiler için oldukça uygun bir seçenek olan taksileri kullanmak otobüslere göre daha maliyetli oluyor. Fakat 7/24 hizmet veren taksiler ile yolcuların saat kaç olursa olsun rahatlıkla şehir merkezine ulaşabiliyor olması büyük bir avantaj sağlıyor.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 720-770 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Fakat taksiden tam olarak indiğiniz yer fiyat değişikliğine neden olabilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için özel araç da kullanabilirsiniz. Özellikle şehirde birkaç gün konaklamayı ve gezmeyi düşünüyorsanız oldukça uygun bir seçenek olan araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama her ne kadar diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olsa da uzun süreli bir konfor sağladığı için oldukça avantajlı bir seçenek olduğunu da söyleyebiliriz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi de transfer hizmeti. Transfer hizmeti ile havalimanından özel bir araç ile alınarak doğrudan otelinize ya da ulaşmak istediğiniz yere götürülürsünüz. Bu hizmeti bazı oteller ve özel şirketler veriyor. Otelde konaklayacaksanız oteliniz ile iletişime geçerek transfer hizmeti verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer oteliniz transfer hizmeti veriyorsa uçuş bilgileriniz vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Oteliniz havaalanı transfer hizmeti vermiyorsa özel şirketler ile iletişime geçerek anlaştığınız şirketten hizmet alabilirsiniz.

Merkezden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Şehir merkezi ile Isparta Süleyman Demirel Havalimanı arasında 35 km’lik bir yol olduğu için hangi ulaşım aracını tercih ederseniz edin yaklaşık olarak 40 dakika yol gitmeniz gerekecek.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gitmek için otobüs kullanabilirsiniz. Otobüsler diğer ulaşım araçlarına göre daha uygun fiyatlı seçenekler olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nında bekleyen S.S 52 Nolu Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ait araçlar ile şehir merkezine ulaşmak için önceden herhangi bir bilet almanız gerekmiyor. Servis gibi çalışan otobüsler oldukça büyük oldukları için rahatlıkla yer bulabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gitmek için taksi kullanabilirsiniz. Taksiler otobüs seçeneğine göre daha maliyetli araçlar ola dahi eğer eşyanız çoksa ya da birkaç kişi ile seyahat edecekseniz taksiler uygun ulaşım araçları olabiliyor. 7/24 hizmet veren taksiler günün her saati için havalimanına ulaşımı oldukça kolay hale getiriyor.

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 720-770 TL arasında değişmektedir. Fakat Bu ücret taksiye bindiğiniz yere göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na isterseniz özel araç ile de ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız ile havalimanına gitmek trafiksiz bir günde yaklaşık olarak 40-45 dakika sürer. Eğer havalimanına kendi aracınız ile giderseniz vardıktan sonra aracınızı havalimanı otoparkına bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra kiralık araba kullanıyorsanız arabanızı havalimanında teslim ederek havalimanına kadar özel araç rahatlığı ile gelebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gitmek için otellerin ve özel şirketlerin verdiği havaalanı transfer hizmetinden de yararlanabilirsiniz. otelde konaklıyorsanız otelinizle görüşerek böyle bir hizmet verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Eğer havaalanı transfer hizmeti veriyorlarsa uçuş bilgileriniz vererek transfer hizmeti için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otelde konaklamıyorsanız ya da oteliniz bu hizmeti veriyorsa özel şirketlerle iletişime geçerek ve anlaşarak havaalanına transfer hizmeti ile gidebilirsiniz.

flight