Ordu-Giresun Havalimanı Uçak Bileti

13co

açık

23 Şubat 12:53

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Ordu-Giresun Havalimanı OGU LTCB
Haritada görmek için tıklayınız.

Ordu Hakkında Blog Yazıları

  • Ordu’nun Meşhur Yemekleri

    Ordu’nun bulunduğu coğrafyanın ekseninde şekillenen, çeşidi bol zengin bir mutfağı var. Ordu mutfağının demirbaşları arasında balık, mısır ve fındık ilk sıralarda yer alıyor. Farklı sebzelerle yapılan kayganaların, turşu kavurmalarının, hamsili lezzetlerin ve tabi ki hamur işlerinin başrolde olduğu Ordu mutfağını yakından tanımaya ne dersiniz? Cevabınız evetse buyrun yazımıza. 1) Mısır Çorbası Karadeniz mutfaklarından en sık

    Devamını Gör
  • Ordu-Giresun Havalimanı Ulaşım Rehberi

    Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu ile Doğu Karadeniz’de bulunan Giresun, bölgenin en güzel şehirleri arasındadır.  Karadeniz doğasının güzelliğini taşıyan her iki şehir de turizm açısından özel yerlerdir. Ordu’da ülkenin en yeni kayak merkezi Çambaşı, Fatsa ve Ünye sahilleri, Bolaman Kalesi, Paşaoğlu Konağı ve Boztepe mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Giresun’da ise; Tirebolu, Görele

    Devamını Gör

Ordu-Giresun Havalimanı Hakkında Bilgi

Ordu ve Giresun şehirlerine giderken ya da bu şehirlerden farklı noktalara giderken çok tercih edilen ulaşım aracı uçaktır. Or-Gi Havalimanı, Ordu sınırlarında bulunur ancak her iki şehre ulaşım sağlamak için kullanılır.

“Ordu - Giresun Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz. Her iki şehrin merkezi ile havalimanı arasında rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Ordu - Giresun Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Ordu ve Giresun şehir merkezleriyle havalimanı arasında ulaşım sağlamak için belediye tarafından tahsis edilmiş herhangi bir otobüs bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Or-Gi Havalimanı’na uçuş seferi düzenleyen hava yolu şirketlerinin özel servisleri ulaşım seçenekleri arasında ilk sırada gelir. Bu servislerin hareket saatleri de uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre belirlenmektedir.

Havaş otobüs servislerini kullanarak havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ticari taksileri kullanarak da ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu ulaşım yöntemleri arasından bütçe ve zamanlama planlarınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

2015’te açılan Ordu-Giresun Havalimanı, Avrupa’nın ve Türkiye’nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı. Ordu-Giresun Havalimanı Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’nun Prazis ilçesi arasında bir konumda bulunuyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve İzmir’den direkt olarak uçuşların yapıldığı Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Almanya’nın pek çok şehrine ve Kıbrıs’a direkt olarak gitmek mümkün. Ordu-Giresun Havalimanı’nda pek çok hava yolu şirketinin ofisi de bulunuyor.

Havaş ile Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğimiz ulaşım yollarından bir tanesi Havaş servisleri. Havaş servisleri şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz en ekonomik yöntem. Uçağınız indikten 25 dakika sonra kalkan servislere binebilirsiniz. Havaş servisleri Ordu şehir merkezine gidecek servisler ve Giresun şehir merkezine gidecek olan servisler olarak ikiye ayrılıyor. Ordu şehir merkezine gidecek olan Havaş servisleri Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü, Fındık Diyarı, Belediye Durağı, Eski Üstgeçit, Fakülte Sapağı ve Gülyalı duraklarının bulunduğu güzergahı kullanıyorlar. Giresun şehir merkezine giden Havaş servisleri ise Liman Otoparkı, Şehiriçi Opet Karşısı Cep, Stadyum Üst Geçit Altı, Devlet Hastanesi Kavşağı ve Sahil Yolu duraklarının bulunduğu güzergah üzerinden gidiyor.

Taksi ile Ulaşım

Taksileri Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabilirsiniz. Oldukça pratik bir ulaşım aracı olan taksiler 7/24 hizmet verdikleri için sıklıkla tercih ediliyorlar. Taksiler, Havaş servislerine göre daha maliyetli olsa da özellikle servislerin çalışmadığı saat dilimleri arasında sıklıkla kullanılıyor. Havalimanından taksi ile hem Giresun’un şehir merkezine hem Ordu’nun şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan taksi ile Ordu şehir merkezine gitmenin maliyeti 420-450 TL arasında değişiklik gösterirken Giresun şehir merkezine gitmek de 420-490 TL arasında değişiklik gösteriyor. Fakat taksiden tam olarak nerede indiğinize göre taksinin alacağı ücret değişebiliyor.

Özel Araç ile Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezlerine gitmek için özel araç kullanabilirsiniz. Havaalanına geldikten sonra araba kiralayarak kolayca şehir merkezine varabildiğin gibi eğer şehirde birkaç gün kalmayı planlıyorsanız kiraladığınız araba ile rahatlıkla gezebilirsiniz. Araba kiralamayı düşünüyorsanız yanınızda gerekli belgelerin olması gerekiyor. Bu belgelerin eksik olması sonucu araba kiralama işlemleriniz de sorun yaşayabilir ve araba kiralayamayabilirsiniz. Araba kiralama daha maliyetli bir ulaşım arac seçeneği olsa da diğer ulaşım seçeneklerine kıyasla daha uzun süreli konfor sağladığı için tercih edebilirsiniz.

Transfer Hizmet ile Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi ise transfer hizmeti. Eğer bir otelde kalacaksanız, oteliniz ile iletişime geçerek havaalanı transfer hizmeti verip vermediklerini öğrenin. Havaalanı transfer hizmeti veren bir otelde konaklayacaksanız, yetkililere uçuş bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Böylece transfer aracı sizi havaalanından alarak otelinize kadar götürecek. Eğer otelde kalmayacaksanız veya oteliniz havaalanı transfer hizmeti vermiyorsa özel şirketlerle iletişime geçebilir ve anlaştığınız bir şirkete uçuş bilgilerinizi vererek havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Özellikle aileler veya kalabalık gruplar için oldukça uygun olan bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Merkezden Ordu-Giresun Havalimanı'na Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşımı kolaylaştıran araçlar mevcut. Şehir merkezinden havaalanına doğrudan toplu taşıma olmasa dahi Havai ya da taksi gibi çeşitli seçenekler bulunuyor. Ordu-Giresun Havalimanı’na hem Ordu şehir merkezinden hem de Giresun şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havaş ile Ulaşım

Giresun ve Ordu’nun şehir merkezinden hareket eden Havaş servisleri ile Ordu-Giresun Havalimanı’na gitmeniz mümkün. Giresun’nun Sahil Yolu, Devlet Hastanesi Kavşağı, Stadyum Üst Geçit Altı, Şehiriçi Opet Karşısı Cep ve Liman Otoparkı duraklarından binebileceğiniz Havaş servisleri ile doğrudan havalimanına gidebilirsiniz. Ordu’da ise Gülyalı, Fakülte Sapağı, Eski Üstgeçit, Belediye Durağı, Fındık Diyarı, Metro Yazıhanesi ve Kumbaşı duraklarından Havaş servislerine binebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz araçlardan bir tanesi ise taksiler. Taksiler ile kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz. Havaş servislerine göre daha maliyetlli olsa da günün her saatinde kolayca ulaşılabilir olduğu için pek çok kişi sıklıkla taksiyi tercih ediyor. İster Ordu şehir merkezinden isterseniz de Giresun şehir merkezinden taksiye binin yaklaşık 20-25 dakika da Ordu-Giresun Havalimanı’na ulaşmış olabilirsiniz.

Şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Ordu-Giresun Havalimanı’na taksi ile ulşamanın maliytei Ordu’nun şehir merkezinden mi yoksa Giresun’un şehir merkezinden mi gittiğinize göre değişiklik gösterebilir. Ordu şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 420-450 TL olurken, Giresun şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na taksi ile gitmenin maliyeti 420-490 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na özel araç ile gidebilirsiniz. Kendi aracınız ile trafiksiz bir günde havalimanına yaklaşık 20-25 dakikada varabilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarına göre çok daha rahat bir seçenek olan özel aracınız ile havalimanına gitmeyi tercih edersiniz arabanızı havalimanının otoparkına bırakabilirsiniz. Eğer kendi aracınız yoksa ve kiralık araç ile de havalimanına gidebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Ordu-Giresun Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım yöntemlerinden bir tanesi ise havaalanı transfer araçlarını kullanmak. Bu hizmeti özel şirketlerden alabileceğiniz gibi bazı otellerden de alabilirsiniz. Eğer otelde konaklıyorsanız otelinize böyle bir hizmet verip vermediklerini sorabilir ve havaalanı transfer hizmeti veriyorlarsa uçuş bilgileriniz vererek bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

flight