Kütahya Zafer Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Kütahya Zafer Havalimanı KZR LTBZ
Haritada görmek için tıklayınız.

Kütahya Hakkında Blog Yazıları

 • Roma Dönemi’nin Değerlisi: Aizanoi Antik Kenti 

  Antik kent tutkunları buraya!  Geçmişe yolculuğu sevenlere, antik kentleri doyasıya keşfetmek için gezilerini dikkatle planlayanlara muhteşem bir adres vereceğim. Henüz Efes ve Bergama kadar popüler olmasa da adının daha sık duyulacağına emin olduğum bir yer burası…   Hazırsanız, bu kez rotamızı dünya tarafından tanınan çini sanatıyla ünlü Kütahya’ya çeviriyoruz. Her karışında tarihin farklı dönemine tanık olacağımız

  Devamını Gör
 • Kütahya Nerede, Kütahya’ya Nasıl Gidilir?

  Eski yazıtlarda Kütahya’nın antik dönemdeki adı “Kotiaeion” (Cotiaeion) olarak geçiyor. Ünlü Antik Çağ coğrafyacısı Strabon bu ismin, “Kotys’in Kenti” anlamına geldiğini belirtiyor. Kotys ise Romalıların MS 38 yılında Anadolu’ya gönderdiği bir komutan. Günümüzdeki Kütahya ismi ise şehrin eski ismine benzetilerek verilmiş. Ülkemizin kültürel mirasları yüksek şehirleri arasında olan Kütahya’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor. Bölgede yer alan turistik yerlerin başında

  Devamını Gör
 • Kış Tatili İçin En İyi Oteller

  Kış otellerinin vazgeçilmezi olan kış sporları, spa merkezleri ile çerçevelenen kış tatili tutkunları burada mı? Ülkemizin her bölgesi buna uygun birçok konaklama seçenekleri sunmakta. Bizler de kış tatilini en iyi değerlendirebileceğiniz otelleri sizin için seçtik! Kış tatili üçe ayrılır; kayak severler, manzara severler ve otelin imkânlarıyla dinlendirici bir tatil isteyenler. Siz hangisisiniz?  obilet.com’da otel rezervasyonu

  Devamını Gör

Kütahya Zafer Havalimanı Hakkında Bilgi

Kütahya’ya ulaşım sağlamak ya da Kütahya’dan farklı şehirlere seyahat etmek için çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçak gelmektedir. Uçakla seyahat ederken havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

“Kütahya Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Kütahya Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Kütahya Zafer Havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen herhangi bir belediye otobüsü bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havaş’ın servis otobüsleriyle havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uşak/Kütahya Havalimanı’na sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin kendilerine ait servis otobüsleri bulunmaktadır.

Havaş ve hava yolu firmalarının servislerini kullanmak istemezseniz ticari taksileri kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Var olan seçeneklerin arasından kendi bütçe ve zamanlama planlarınıza uygun olan yöntemle ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kütahya Zafer Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Havalimanından şehir merkezi arasında gitmek için yaklaşık 45 km’lik bir yol gitmeniz gerekiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz otobüsler bulunuyor. Havalimanında uçaktan indikten sonra terminal kapısının önünde bulunan duraklarda bekleyerek şehir merkezine gidecek olan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmenin en az maliyetli yolu olan bu otobüsler pek çok yolcu tarafından tercih ediliyor.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcu servislerini kullanabilirsiniz. Hem pratik hem de uygun maliyetli olan havalimanı servisleri ile aktarma yapmadan ya da uzun bir süre beklemeden şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Kütahya şehir merkezine gitmek için Sinpaş servislerine binebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım aracı ise taksiler. Haftanın her günü 7/24 hizmet veren taksiler ile pratik bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Fakat diğer ulaşım araçlarına kıyasla taksi ile yolculuk yapmak çok da maliyetli olacaktır.

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmanın ortalama maliyeti yaklaşık olarak 850-920 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için araba kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine kıyasla daha maliyetli olan bu seçenek eğer şehirde birkaç gün kalmayı ve gezmeyi planlıyorsanız oldukça avantajlıdır. Eğer araç kiralamak istiyorsanız havalimanında indikten sonra burada bulunan araba kiralama ofislerinden araba kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra seyahatinizden önce araba kiralayarak havalimanda teslim alablirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin diğer bir yolu ise transfer hizmetinden yararlanmaktır. Havalimanı transfer hizmetini genelde bazı oteller ve özel şirketler veriyor. Bir otelde konaklıyorsanız önceden konakladığınız otelle iletişime geçerek bu hizmeti verip vermedikleri öğrenebilirsiniz. Eğer havalimanı transfer hizmeti veriyorlarsa uçuş bilgilerinizi yetkililer ile paylaşarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Eğer bir otelde konaklamıyorsanız ya da oteliniz bu hizmeti vermiyorsa transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek havalimanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Merkezden Kütahya Zafer Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz pek çok farklı ulaşım aracı bulunuyor. Taksiden otobüse kadar farklı seçenekleri değerlendirerek kendine en uygun olan seçenek ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na gitmenin en uygun yollarından bir tanesi otobüs ile ulaşımdır. Şehir merkezinin farklı duraklarından binebileceğiniz otobüsler ile havalimanına yaklaşık 45 dakika ulaşabilirsiniz. Kolay bir ulaşım yöntemi olan otobüsler havalimanına ulaşım için sıklıkla kullanılıyor.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz yolcu servisleri ile rahatlıkla havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına direkt olarak giden Sinpaş servisleri yolculara hem rahat hem de uygun maliyetli bir yolcu taşıma hizmeti veriyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz taksiler servis ve otobüs seçeneğine göre daha maliyetli bir seçenek. Fakat 7/24 ve haftanın her günü hizmet veren taksiler daha konforlu bir ulaşım yöntemi arayanlar için güzel bir seçenek oluşturuyor. Trafiksiz zamanlarda yaklaşık 40-45 dakikada havalimanına varabiliyorsunuz.

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na taksi ile gitmenin ortalama maliyeti 890-950 TL civarında değişiklik göstermektedir.

Özel Araç ile Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak için kendi aracınızı da kullanabilirsiniz. Kendi aracınızla havalimanına gidecekseniz havalimanına vardıktan sonra aracınızı Kütahya Zafer Havalimanı’nının otoprakına bırakabilirsiniz. Ek olarak eğer şehirde kiralık araç kullanıyorsanız havalimanına kadar bu araç ile gidebilir sonrasında aracınızı burada yetkililere teslim edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı’na transfer hizmeti ile de gidebilirsiniz. Eğer havalimanı transfer hizmeti veren bir otelde konaklıyorsanız, önceden yetkililere uçuş bilgilerinizi vererek transfer hizmeti için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fakat otelde kalamıyorsanız ya da oteliniz havalimanı transfer hizmeti vermiyorsa bu hizmeti veren özel şirketlerden biri ile anlaşabilir ve havalimanına transfer aracı ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

flight