Siirt Havalimanı Uçak Bileti

31co

açık

24 Temmuz 18:04

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Siirt Havalimanı SXZ LTCL
Haritada görmek için tıklayınız.

Siirt Hakkında Blog Yazıları

  • Siirt’te Ne Yenir, Nerede Yenir?

    Mezopotamya’nın bereketli topraklarında bulunan şehirlerimizden biri de Siirt. Bulunduğu coğrafyanın bolluk ve bereketi Siirt mutfağında da kendini açıkça gösteriyor. Geleneksel Siirt mutfağında yapımı oldukça meşakkatli, görüntüsü ile iştah kabartan, börek gibi servis edilen perde pilavı, içli köfteyi andıran kitel, yoğurtlu köfte de denilen kiftel leben, bol acılı ve baharatlı dolma, aside tatlısı gibi pek çok

    Devamını Gör
  • Siirt’te Gezilecek Yerler

    Siirt şehri ülkemizin güneydoğusunda yer alan tarihi kentlerden biridir. Nüfusu 130 bin civarında olan şehir zengin tarihi ve kültürel mirası ile dikkat çekmektedir. Daha önce Saird adıyla bilinen şehir tarihte Doğu Ortodoks Kilisesi’nin piskoposluk merkezlerinden biri olmuştur. İslam öncesi dönemde Siirt’te yaşayan Süryani Hristiyanlar, günümüz Hristiyan kültürünün temellerini oluşturan çeviri faaliyetleri yapmıştır. 1858’den 1915’e kadar

    Devamını Gör

Siirt Havalimanı Hakkında Bilgi

Siirt’e gitmek ya da Siirt’ten farklı şehirlere seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla seyahat ederken bilmeniz gereken şeylerden biri, havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızdır.

“Siirt Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz. Ulaşım yöntemlerinden kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Siirt Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Siirt Belediyesi’nin havalimanı ile şehir merkezinde ulaşım sağlamak için sefer düzenleyen özel otobüsleri bulunmaktadır. Her saat başı hareket eden bu otobüslere, uçak saatinizden 1 saat önce binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüsler, Belediye Binası önünden hareket etmektedirler.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Siirt’te Havaş gibi herhangi bir servis otobüsü bulunmamaktadır.

Havalimanından ya da şehir merkezinden araç kiralayarak ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz, ticari taksilerle de ulaşım sağlamanız mümkündür.

Tüm bu seçenekler arasından zamanınıza ve bütçenize en uygun olanını tercih ederek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.