Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Adıyaman Havalimanı ADF LTCP
Haritada görmek için tıklayınız.

Adıyaman Havalimanı Hakkında Bilgi

Adıyaman’a seyahat etmek ya da Adıyaman’dan farklı şehirlere seyahat etmek için çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla ulaşım sağlamak için havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

“Adıyaman Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Adıyaman Havalimanı’na otobüsle nasıl gidilir?

Adıyaman Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Adıyaman’da ulaşım için çok tercih edilen yöntem sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin servislerini kullanmaktır. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre servisler hareket etmektedirler.

Bunların dışında, ticari taksileri kullanarak ulaşım sağlama imkanına da sahipsiniz.

Tüm bu seçenekler arasından bütçe ve zamanlama planlarınıza uygun olanını tercih ederek ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, sıklıkla kullanılan havalimanlarından bir tanesi. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birkaç farklı yol kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında çok fazla bir mesafe olmadığı için havalimanından çıktıktan sonra çok uzun süre yolda olmanıza gerek kalmıyor. Şehir merkezine ulaşmak için size en çok uygun olan ulaşım yöntemini seçerek kolayca merkeze gidebilirsiniz.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Adıyaman’dan yolcu servisi ile şehir merkezine varabilirsiniz. Fakat bu hizmeti sadece Türk Hava Yolları kendi müşterileri için veriyor. Eğer siz de Adıyaman'a Türk Hava Yolları ile geldiyseniz yolcu servisini kullanabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra herhangi bir sorun yaşamamanız için önceden hava yolu şirketini arayarak servis ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım diğer ulaşım seçenekleri arasında en pratik ulaşım seçeneklerinden. Trafiğin çok yoğun olmadığı zamanlarda havalimanından şehir merkezine yol yaklaşık 29 dakika sürüyor. Taksiler havalimanından 24 saat boyunca ulaşılabilir olduğu için geç saatlerde havalimanına iniş yapacak kişiler için de uygun.

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar tutar?

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ücreti ortalama 460 TL tutmaktadır.

Özel Araç ile Ulaşım

Havalimanından ulaşım için özel araç tercih ediyorsanız Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayabilirsiniz. Eğer havalimanından araç kiralayacaksanız yanınıza araba kiralamak için gerekli bütün belgelerin olduğundan emin olmamız gerekiyor. Trafiğin yoğunluğuna göre yol yaklaşık 20 dakika ya da yarım saat sürüyor. Adıyaman yolları oldukça geniş bir şehir olduğu için araba park etmek ya da araba ile ulaşım sağlamak çoğunlukla kolay. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için öncelikle Adıyaman Havalimanı Yolu rotasını takip etmeniz ve sola dönüş yaparak D-360 yoluna geçiş yapmanız gerek. 3. Çevre Yolu üzerinden ilerleyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Transfer hizmeti de Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir seçenek. Özel firmaların ve otellerin sunduğu bu hizmeti almak istiyorsanız önceden havaalanı transfer firması ile ya da konaklayacağınız otel ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Böylece transfer aracı sizi havalimanından alarak şehir merkezine ya da tercihinize göre direkt otelinize götürebilir.

Merkezden Adıyaman Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşım için de birkaç farklı ulaşım seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerden size en uygun olanı seçerek şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Türk Hava Yolları’na ait olan yolcu servisleri ile Adıyaman Havalimanı’na kolay ve hesaplı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanı servisine nerelerden ve ne zaman binmeniz gerektiği ile ilgili önceden bilgi almak için hava yolu şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer yolu ise taksileri kullanmaktır. Şehir merkezinin her yerinden bulabileceğiniz taksileri aynı zamanda otelinizden rica ederek kaldığınız yere de çağırabilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Taksi çağırmadan önce havalimanına gideceğiniz saati ve o saatte olabilecek trafiği göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde uçağınıza gecikebilirsiniz.

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na taksi ücreti kaç TL tutar?

Şehir merkezi ile Adıyaman Havalimanı arasında yaklaşık 22 km olduğu için ortalama taksi ücreti 460 TL tutar. Fakat taksi ücreti, şehir merkezinin tam olarak hangi bölgesinden bindiğinize göre değişecektir.

Özel Araç ile Ulaşım

Eğer Adıyaman Havalimanı’na özel araç ile varmak istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Araç kiraladıktan sonra ise havalimanına gideceğiniz saati doğru belirlemeniz önemli. Araba ile yaklaşık 25-30 dakikada gidilen yol, trafik veya başka sebeplerden dolayı uzayabilir. Bu yüzden zamanı doğru ayarlamak önemli. Adıyaman merkezden Adıyaman Havalimanı’na gitmek için Atatürk Bulvarı’ndan D-360 yoluna doğru ilerlemeniz ve daha sonrasında D-360 yolunu takip ederek 3. çıkıştan Sarıharman konumuna gitmeniz gerekiyor. Bu konumdan Adıyaman Havalimanı yolu rotasını izleyerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Adıyaman Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer yol da transfer hizmetinden yararlanmak. Eğer bir otelde konaklıyorsanız ve otelinizin transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Otel dışında havalimanı için transfer hizmeti veren firmalar da bulunuyor. Bu firmlar ile iletişime geçerek havalimanına ulaşımı sağlayablirsiniz. Bu ulaşım seçeneği çok eşyanız varsa veya kalabalıksanız sizin için daha pratik ve kolay bir seçenek olabilir.

flight