Denizli Çardak Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Denizli Çardak Havalimanı DNZ LTAY
Haritada görmek için tıklayınız.

Denizli Hakkında Blog Yazıları

 • Pamukkale’de Yapılacak Aktiviteler

  Denizli denildiğinde ilk alan gelen yerlerden biri olan Pamukkale, yurt dışında yaşayan yabancıların Türkiye’deki yerler hakkında konuşurken de mutlaka bahsettikleri noktalardan biri. Türkiye’nin pek çok tanıtım filminde kendisini gösteren bembeyaz doğal travertenlerden, 2.000 yıl öncelere kadar dayanan Hierapolis Antik Kenti ziyaretine, şifalı su ve çamurlarıyla Karahayıt Kaplıcaları’ndan çeşitli sportif aktivitelere kadar Pamukkale’de yapılacak pek çok

  Devamını Gör
 • Denizli’nin Meşhur Yemekleri

  Ege ile Akdeniz bölgeleri arasında bir köprü konumunda olan Denizli, ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri. Tüm Ege Bölgesi’nde olduğu gibi Denizli mutfaklarında da sebze yemekleri başrolde. Hadi gelin horozu ile meşhur Denizli’nin yöresel mutfağını keşfe çıkalım. 1) Yen Böreği Denizli’de hemen hemen her mutfakta pişen tam bir anne lezzeti yen böreği. Genellikle yanında ev yapımı

  Devamını Gör
 • Tarihi İpek Yolu Üzerindeki En Lezzetli Şehirlerimiz

  Eskiden yollar, sadece bir yeri bir yere bağlayan geçiş noktaları olmaktan çok daha fazlasıydı, fikirlerin, kültürlerin, yemeklerin paylaşıldığı yerlerdi. Kültürler arası etkileşimin en fazla olduğu tarihin en önemli yollarından biri de şüphesiz Coğrafi Keşifler’le birlikte önemini yitiren tarihi İpek Yolu. Çin’den başlayarak Anadolu’dan, Akdeniz’den geçerek Avrupa’ya ve Mısır’a uzanan tarihi İpek Yolu’nun güzergahı zamanın koşullarına

  Devamını Gör

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında Bilgi

Denizli’ye gitmek ya da Denizli’den farklı şehirlere seyahat etmek için çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri uçaktır. Bu durumda havalimanına ulaşım konusu devreye girmektedir.

“Çardak Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını farklı başlıklarda açıklayarak verebiliriz.

Çardak Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Denizli şehir merkezi ile havalimanı arasında belediye tarafından tahsis edilmiş bir otobüs hattı bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havalimanına ve havayollarına ait servis araçlarıyla Denizli’nin merkezine ya da ilçelerine ulaşım sağlamanız mümkündür.

Servis kullanmak istemeyen yolcular için taksi seçeneği de mevcuttur.

Zaman ve bütçenize göre uygun seçeneği tercih ederek kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkündür.

Denizli Çardak Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım yöntemi bulunuyor. İsterseniz otobüsler ile isterseniz taksi gibi seçeneklerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 63 km uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine gitmek için istediğiniz taşıma aracını ihtiyacınıza göre seçtikten sonra rahatlıkla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en uygun maliyetli ulaşım seçeneği otobüs. Havaalanında indikten sonra geliş terminalinin dışındaki duraklardan binebileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Fakat otobüslere binmek için DenizliKart çıkarmanız gerekiyor. Bu kartı havaalanında bulunan gişelerden temin edebilirsiniz. Otobüsle şehir merkezine gitmek ise yaklaşık olarak 45-50 dakika sürüyor.

Servis ile Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için servisler de bulunuyor. İsterseniz bu servislerden de yararlanarak şehir merkezine gidebilirsiniz. Baytur Taşımacılık’ın sunduğu bu hizmette servisler belirli bir güzergah üzerinden ilerleyerek yolcuların havaalanından şehir merkezine ulaşmasını sağlıyor. Servise genel olarak Denizli Çardak Havalimanı, Çardak, Bozkurt, Kaklık, Kocabaş Cezaevi, Organize Sanayi, Pınarkent, Güzelköy, Karşıyaka güzergahında giderek en son olarak şehir merkezine varıyor. Servislerle ile yolculuk yapmak istiyorsanız önceden firma ile iletişime geçerek saat ve fiyatlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak için taksi ile ulaşımı da tercih edebilirsiniz. Diğer seçeneklere göre daha maliyetli bir seçenek olan taksiyi özellikle çok eşyanız varsa veya birkaç kişilik bir arkadaş grubuysanız tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra 7/24 hizmet veren taksilerle günün her saati kolaylıkla yolculuk yapılabilir. Bu yüzden de taksiler havaalanına çok geç saatte ya da daha erken saatte gelecekseniz tercih edebileceğiniz, rahatlık sağlayan ulaşım seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor.

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmenin maliyeti ortalama olarak 1150-1250 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Fakat bu ücretlendirme tam olarak taksiye nerede bindiğinize ya da nerede indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir limanına çok daha rahat bir şekilde ulaşmak istiyorsanız araba kiralayabilirsiniz. Eğer geziniz boyunca da araç kiralamayı düşünüyorsanız araba kiralama seçeneği sizin için oldukça uygun bir seçenek olabilir. Havaalanından arabanızı kiralayarak hem rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz hem de tatiliniz boyunca araba ile rahatlıkla gelebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek ise transfer hizmetinden yararlanmak. Eğer otelde konaklıyorsanız otelinizle iletişime geçerek havaalanı transfer hizmeti verip vermediğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer hizmet veren bir otelde konaklıyorsanız önceden uçuş bilgileriniz vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Havaalanı transfer hizmeti veren bir otelde konaklamıyorsanız ya da otelde kalmayacaksanız ama yine de transfer hizmeti almak istiyorsanız havaalanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek ve bilgilerinizi vererek transfer hizmeti alabilirsiniz.

Merkezden Denizli Çardak Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşmak için farklı seçenekler bulunuyor. Bu seçenekler otobüslerden servislere, servislerden taksilere kadar farklı maliyet aralığında ulaşım seçenekleri içeriyor.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden kolayca Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayacak olan ulaşım seçeneklerinden bir tanesi otobüsler. Hem maliyet açısından da siz zorlamayacak olan otobüslerle kolayca havaalanına ulaşabilrisiniz. Ortalama bir saatlik yolculuğun sonunda varmış olacağınız havaalanına otobüs ile gitmek için DenizliKart kullanmanız gerekiyor.

Servis ile Ulaşım

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz pratik ve düşük maliyetli seçeneklerden bir tanesi ise yolcu servisleri. Baytur Taşımacılık’ın sunduğu bu hizmetten yararlanarak yaklaşık bir saate havaalanına varabilirsiniz. Çardak, Bozkurt, Kaklık, Kocabaş Cezaevi, Organize Sanayi, Pınarkent, Güzelköy ve Karşıyaka gibi duraklardan da geçen servis aynı zaman şehir merkezinden de yolcu alıyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşmak için kullanılabilecek diğer bir araç ise taksiler. Taksiler her ne kadar diğer seçeneklere göre daha maliyetli olsa da sağladıkları rahatlık açısından tercih edebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksiler ile şehir merkezinin istediğiniz yerinden direkt olarak havaalanına gidebilirsiniz.

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na taksi ile ulaşımın maliyeti ortalama 1150-1250 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Fakat taksiye tam olarak nerede bindiğiniz ve nerede indiğiniz gibi unsurlar ücretin değişmesine neden olabilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na ulaşmak için kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Çok daha rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız bu seçeneği değerlendirerek havaalanına kendi aracınızla gelip aracınızı havaalanına bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer kiralık bir araba kullanıyorsanız kiralık arabanızla da havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na havaalanı transfer hizmeti ile de gidebilirsiniz. Konakladığınız otelde eğer havaalanı transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanarak uçuş bilgileriniz yetkililere vererek rezervasyon yaptırmanız yeterli olacaktır. Diğer bir transfer hizmeti olarak da bu hizmeti sağlayan özel şirketlerle iletişime geçebilirsiniz. Yine onlara gerekli uçuş bilgilerinizi vererek havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.

flight