Düsseldorf Havalimanı Uçak Bileti

9co

yer yer hafif yoğunluklu yağış

21 Şubat 00:16

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Düsseldorf Havalimanı DUS EDDL
Haritada görmek için tıklayınız.

Düsseldorf Hakkında Blog Yazıları

  • Düsseldorf Gezi Rehberi ve Görülecek Yerler

    Almanya’nın en önemli kentlerinden biri olan Düsseldorf, turistik güzergahlar arasında en ön plana çıkan yerler arasında sayılmasa da Ren Nehri’nin kenarında yer alan düzenli, sık sık en yaşanılası şehirler arasında seçilen, ufak bir eski kent merkezi bulunan, insanı geldiğine pişman etmeyen bir rota. Temmuz ayının üçüncü haftasında düzenlenen Kirmes Festivali sırasında dört milyon turistin akınına

    Devamını Gör

Düsseldorf Havalimanı Hakkında Bilgi

Düsseldorf Havalimanı

Düsseldorf Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan ve Almanya'nın 3.en büyük havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine 15-20 dakikada gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma seçeneklerinden bir tanesi otobüsler. Yolcular otobüsleri kullanarak rahat bir şekilde yolculuk yapabilirler. En ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri de olan bu seçenek pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Yolcuların şehir merkezine gitmek için kullanabilecekleri 5 ayrı otobüs bulunuyor. Yolcular, SB-51,721, 727 ve 760 numaralı otobüslerin yanı sıra sadece sergi ve fuarı zamanı sefer yapan 896 numaralı otobüsü de şehir merkezine gitmek için kullanabilirler. Otobüs ile yolculuk yapmayı planlayan yolcuların otobüse binmeden önce A Zone adı verilen ulaşım biletlerinden almaları gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek toplu taşıma araçlarından bir diğeri ise trenler. Almanya’da sık sık kullanılan trenler şehir içi ulaşım için hem pratik hem de oldukça ekonomik bir alternatif. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular havalimanı terminal binasının altında bulunan 1 numaralı istasyona kolayca giderek trene binebilirler. Bu istasyondan geçen S7 treni ile yolcular şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada varabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için yolcular taksileri kullanmayı da tercih edebilirler. Toplu taşımaya kıyasla daha rahat bir yolculuk için taksi kullanmak isteyenler havalimanında bekleyen taksilere kolay bir şekilde beklemeden binebilirler. Taksiler her ne kadar toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli araçlar olsalar da şehri merkezi havalimnaına çok yakın olduğu için tecih edilebilir. Taksiler, özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat eden yolcular için oldukça makul bir seçenek olabilir.

Araba Kiralama ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kiralık araç da kullanabilirler. Özellikle şehirde birkaç günden fazla olarak araba ile gezmeyi planlayan yolcular için oldukça güzel bir seçenek olan araba kiralama seçeneği çok eşyası olan ve kalabalık bir grup şeklinde seyahat edenler tarafından da tercih edilebilir. Araba kiralayarak şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da uçaklarından indikten sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofisleri aracılığıyla araç kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular havalimanı transfer hizmeti de alabilirler. Havalimanı transfer hizmetini genelde bazı oteller ve özel ulaşım şirketleri veriyor. Bu yüzden havalimanı transfer hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular otelleri ile iletişime geçerek bu hizmeti alıp almayacaklarını öğrenebilirler. Konaklayacakları otelden bu hizmeti alabilenler önceden görevlilere uçuş bilgilerini vererek hizmet için rezervasyon oluşturabilirler. Otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden bir tanesi ile anlaşarak bu hizmetten yararlanabilirler.

Merkezden Düsseldorf Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan ve Almanya'nın 3.en büyük havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı’na şehir merkezinden 15-20 dakikada gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular şehir merkezinde bulunan çeşitli duraklardan kalkan ve hızlı bir şekilde havalimanına giden otobüsleri kullanmayı tercih edebilirler. Ekonomik bir ulaşım seçeneği olan otobüslerin havalimanına gitmek için kullanılabilecek 5 adet alternatifi bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden kalkan SB-51,721, 727 ve 760 numaralı otobüslerin yanı sıra sadece sergi ve fuarı zamanı sefer yapan 896 numaralı otobüsü de havalimanına gitmek için kullanılabilirler. Otobüs ile yolculuk yapmayı planlayan yolcuların otobüse binmeden önce A Zone adı verilen ulaşım biletlerinden almaları gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir başka toplu taşıma aracı ise trenler. Yolcular trenler ile şehir merkezinden yaklaşık 15 dakikada havalimanına ulaşabilirler. Trene binerek yolculuk yapmak isteyenlerin S7 treninin kalktığı istasyonlara giderek buradan trene binmeleri gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer alternatif ise taksiler. Şehri merkezindeki pek çok yerden kolay bir şekilde binilebilen taksiler her ne kadar toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olsa da rahatlık ve konfor sağladıkları için tercih edilebilir. Havaalanının şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunması ise yolcuların taksileri daha rahat bir şekilde seçmelerini sağlıyor. Buna ek olarak taksiler çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup olarak yolculuk yapanlar için de uygun bir seçenek.

Araba Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcular araba kiralama seçeneğini de kullanabilirler. Şehir mekrezinde bulunana çeşitli araba kiralama ofislerinden ya da online olarak kiralanan araçlar ile yolcular rahat bir şekilde havalimanına gidebilirler. Araba kiralama seçeneği özellikle çok eşyası olan ve kalabalık bir grup şeklinde seyahat edenler için güzel bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular havalimanı transfer hizmeti de alabilirler. Havalimanı transfer hizmetini genelde bazı oteller ve özel ulaşım şirketleri veriyor. Bu yüzden havalimanı transfer hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular otelleri ile iletişime geçerek bu hizmeti alıp almayacaklarını öğrenebilirler. Konakladıkları otelden bu hizmeti alabilenler önceden görevlilere uçuş bilgilerini vererek hizmet için rezervasyon oluşturabilirler. Otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden bir tanesi ile anlaşarak bu hizmetten yararlanabilirler.

flight