Dubai Al Maktoum Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Dubai Al Maktoum Havalimanı DWC OMDW
Haritada görmek için tıklayınız.

Dubai Al Maktoum Havalimanı Hakkında Bilgi

Dubai Al Maktoum Havalimanı

Dubai Al Maktoum Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Şehir merkezi ile arasında 37 km bulunan Dubai Al Maktoum Havalimanı, Dubai şehir merkezine ulaşım sağlanabilmesi için yolculara çeşitli seçenekler sunuyor. Yolcular isterlerse toplu taşıma ile isterlerse de transfer hizmeti ya da taksi gibi seçenekler yolculuk yapabiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma araçlarından biri olan otobüsler, yolcuların ekonomik ve kolay bir şekilde şehir merkezine gitmesini sağlıyor. Havalimanından şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyen yolcular 2 ve C15 numaralı otobüslere binerek yolculuk yapabilirler. Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle gitmek ise yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Metro ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı ise metrolar. Hızlı ve ekonomik bir ulaşım aracı seçeneği olmasının yanı sıra konforlu bir araç oldukları için de yolcular tarafından sıklıkla kullanılıyorlar. Metro ile şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Yeşil Hat olarak adlandırılan hattı kullanabilirler. Metro ile Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular yaklaşık 35-45 dakikalık bir yolculuk yapması gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine daha rahat ve daha hızlı gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri ulaşım aracı ise taksiler. Havalimanı çıkışında bekleyen taksilerle yolcular kolaylıkla şehir merkezine varabilirler. Yolcuları doğrudan istedikleri adrese götüren taksilerin şehir merkezine ulaşması ise yaklaşık 20-30 dakika sürüyor.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular araç kiralayabilirler. Araç kiralama seçeneği, şehirde birkaç gün kalacak ve seyahati boyunca araba kullanmayı planlayan yolcular için daha uygun. Fakat eğer kalabalık bir grup şeklinde ya da çok fazla eşya ile seyahat ediliyorsa da bu seçenek uygun olabilir. Yolcular, yolculuklarından önce online olarak ya da yolculuklarından sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılanılabilecek bir diğer ulaşım aracı ise transfer araçları. Havaalanı transfer hizmeti almak isteyen yolcuların bu hizmeti alabilecekleri iki seçenek bulunuyor. İlk seçenek konakladıkları otel. Bazı oteller müşterilerine havaalanı transfer hizmeti vererek ulaşım kolaylığı sağlıyor. Otelden transfer hizmeti alacak yolcuların önceden otele uçuş bilgilerini vererek rezervasyon yaptırması gerekiyor. Diğer seçenek ise özel ulaşım şirketleri. Müşteriler bu şirketlerden biri ile iletişime geçerek havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirler.

Merkezden Dubai Al Maktoum Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile arasında 37 km bulunan Dubai Al Maktoum Havalimanı’na yolcular çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak ulaşabiliyorlar. Yolcular isterlerse toplu taşıma ile isterlerse de transfer hizmeti ya da taksi gibi seçenekler ile yolculuk yapabiliyorlar. Şehir merkezinden Dubai Al Maktoum Havalimanı’na yolcular yaklaşık 20-40 dakika süren bir yolculuktan sonra varabiliyor.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Dubai Al Maktoum Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma aracı seçeneklerinden biri de otobüsler. Ekonomik ve pratik bir ulaşım aracı olan otobüsler ile yolcular havalimanına yaklaşık 45 dakikada varabiliyorlar. Havalimanına otobüs ile gitmek isteyen yolcular 2 ve C15 numaralı otobüslere şehir merkezinin farklı yerlerinden bulunan duraklardan binebilirler.

Metro ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri en ekonomik ve pratik toplu taşıma aracı ise metrolar. Yolcular şehir merkezinde bulunan metro istasyonlarından yeşil hatlı metrolara binerek havalimanına gidebilirler. Metro ile havalimanına varmak ise ortalama 35-45 dakika arasında sürebilir.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Dubai Al Maktoum Havalimanı’na daha rahat ve daha hızlı bir şekilde gitmek isteyen yolcular taksiye binmeyi tercih edebilirler. 7/24 hizmet veren taksiler şehir merkezinin pek çok bölgesinden rahatlıkla binilebildikleri için sıklıkla tercih edilseler de toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olduklarını da hatırlatmakta fayda var.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Dubai Al Maktoum Havalimanı’na gitmek için yolcular araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirler. Özellikle kalabalık bir grup şeklinde ya da çok eşya ile seyahat edenlere uygun olan bu seçenek daha rahat yolculuk yapmak isteyen yolculara da konfor sağlayabilirler. Havalimanına varmak için araç kiralamak isteyenler, şehir merkezinde bulunan çeşitli araç kiralama ofislerinden ya da bu ofislerin online şubelerinden gerekli işlemleri yapabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Dubai Al Maktoum Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri konforlu bir ulaşım seçeneği de havalimanı transfer hizmeti. Havaalanı transfer hizmeti almak isteyen yolcuların bu hizmeti alabilecekleri iki seçenek bulunuyor. İlk seçenek konakladıkları otel. Bazı oteller müşterilerine havaalanı transfer hizmeti vererek ulaşım kolaylığı sağlıyor. Otelden transfer hizmeti alacak yolcuların önceden otele uçuş bilgilerini vererek rezervasyon yaptırması gerekiyor. Diğer seçenek ise özel ulaşım şirketleri. Müşteriler bu şirketlerden biri ile iletişime geçerek havaalanı transfer hizmetinden yararlanabilirler

flight