Bilbao Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Bilbao Havalimanı BIO LEBB
Haritada görmek için tıklayınız.

Bilbao Hakkında Blog Yazıları

  • İspanya’nın Sanat ve Gurme Şehri Bilbao’da Gezilecek Yerler

    Bilbao, İspanya’nın kuzeyindeki Bask bölgesinin en büyük şehri. Uzun yıllar sakin bir balıkçı kasabası olarak varlığını sürdüren şehir, yıllar içinde gelişerek denizcilik alanında ilerlemiş olsa da günümüzde İspanya’nın sanat ve gurme şehri olarak geçiyor. Denizin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan Bilbao’da geçireceğiniz zamanda sofralarınızda yengeçler, güveçler, Morina balığı yer aldığı gibi, günün her saatinde Bask usulü

    Devamını Gör

Bilbao Havalimanı Hakkında Bilgi

Bilbao Havalimanı

Bilbao Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Bilbao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze varmak için ortalama yarım saat yolculuk yapmaları gerekiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Bilbao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek en ekonomik ulaşım aracı otobüsler. Şehri içi ulaşımda sıklıkla kullanımı tercih edilen bu otobüslerle yolcular kolay bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Otobüs ile yolculuk yapmak isteyen yolcular otobüs içinde nakit olarak şoföre ödeme yapabilirler. Otobüslerde ödemeler Euro olarak alınıyor. Bu yüzden yolcuların yanında nakit ve Euro bazında para olması önemli. Yoğunluk olmadığı zamanlarda her yarım saatte bir sefer yapan otobüsler ile yolcular sabah erken saatlerden akşama kadar otobüs kullanarak şehir merkezine gidebilirler.

Taksi ile Ulaşım

Bilbao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular taksileri de kullanabilirler. Yolculara otobüslere göre daha çok konfor sağlayan taksiler otobüslere kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları. Fakat özellikle ilk kez şehre gelmiş yolcuların yollarını daha kolay bir şekilde bulmasını sağladığı için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra havalimanı şehir merkezine çok uzak olmadığı için yolcuların ödeyecekleri ücret de çok olmayacaktır. Taksiler aynı zamanda birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat edenler içinde güzel bir seçenek oluşturuyor.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Bilbao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular araba kiralayabilirler. Araba kiralama seçeneği sadece şehir merkezine gitmenin yanında şehirde birkaç gün kalarak araba ile seyahat etmek isteyenler içinde uygun bir seçenek. Yolcular araç kiralama için seyahatlerinden önce online rezervasyon yaptırabilirler. Bunun yanı sıra yolcular uçuşlarından sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden de hizmet alabilirler. Çok eşyası olan ya da kalabalık bir grup olarak yolculuk yapanlar içinde güzel bir ulaşım yöntemi olan araç kiralama için yolcuların ödeyecekleri ücret arabanın modeline, özelliklerine ve araba kiralama süresine göre değişiklik gösterebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Bilbao Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların değerlendirebilecekleri bir ulaşım yöntemi ise transfer hizmeti. Havalimanı transfer hizmetini yolcular bazı otellerden alabildikleri gibi bazı özel ulaşım şirketlerinden de alabilirler. Her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların otelleri ile iletişime geçerek hizmet ile ilgili bilgi almaları gerekiyor. Yolcular eğer otellerinden bu hizmeti alabiliyorlarsa otelin görevlilerine uçuşları ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. Fakat otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayan yolcular bu hizmeti veren özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak ve rezervasyon yaparak transfer hizmeti ile kolay bir şekilde gitmek istedikleri yere gidebilirler.

Merkezden Bilbao Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan havalimanına varmak için ortalama yarım saat yolculuk yapmaları gerekiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na gitmek için kullanılabilecek en ekonomik ulaşım aracı otobüsler. Şehri içi ulaşımda sıklıkla kullanımı tercih edilen bu otobüslerle yolcular kolay bir şekilde havalimanına gidebilirler. Otobüs ile yolculuk yapmak isteyen yolcular otobüs içinde nakit olarak şoföre ödeme yapabilirler. Otobüslerde ödemeler Euro olarak alınıyor. Bu yüzden yolcuların yanında nakit ve Euro bazında para olması önemli. Yoğunluk olmadığı zamanlarda her yarım saatte bir sefer yapan otobüsler ile yolcular sabah erken saatlerden akşama kadar otobüs kullanarak havalimanına gidebilirler.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na gitmek için yolcular taksileri de kullanabilirler. Yolculara otobüslere göre daha çok konfor sağlayan taksiler otobüslere kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları. Fakat taksiler 7/24 kesintisiz hizmet verdikleri ve şehir merkezinin her yerinden kolaylıkla binilebildikleri için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra havalimanı şehir merkezine çok uzak olmadığı için yolcuların ödeyecekleri ücret de çok olmayacaktır. Taksiler aynı zamanda birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat edenler içinde güzel bir seçenek oluşturuyor.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na gitmek için yolcular araba kiralayabilirler. Yolcular araç kiralama için seyahatlerinden önce online rezervasyon yaptırabilirler. Bunun yanı sıra araba kiralamak isteyenler şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden de hizmet alabilirler. Çok eşyası olan ya da kalabalık bir grup olarak yolculuk yapanlar için güzel bir ulaşım yöntemi olan araç kiralama için yolcuların ödeyecekleri ücret arabanın modeline, özelliklerine ve araba kiralama süresine göre değişiklik gösterebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların değerlendirebilecekleri bir ulaşım yöntemi ise transfer hizmeti. Havalimanı transfer hizmetini yolcular bazı otellerden alabildikleri gibi bazı özel ulaşım şirketlerinden de alabilirler. Her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların otelleri ile iletişime geçerek hizmet ile ilgili bilgi almaları gerekiyor. Yolcular eğer otellerinden bu hizmeti alabiliyorlarsa otelin görevlilerine uçuşları ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek rezervasyon yaptırmalılar. Fakat otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayan yolcular bu hizmeti veren özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak ve rezervasyon yaparak transfer hizmeti ile kolay bir şekilde gitmek istedikleri yere gidebilirler.

flight