Ucuz Tokat Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tokat Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 356
PLAKA KODU 60
YÜZ ÖLÇÜMÜ 10.072km2
NÜFUS 598.708

Tokat Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tokat Havalimanı 18 km Taksi, Otobüs

Tokat Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeşilırmak Nehrine yataklık yapan kent Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında geçiş konumundadır. Sahip olduğu konum sebebiyle Tokat tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve birçok tarihi yapıya sahiptir. Tokat Kalesi ve Zile, Niksar ve Turhal kaleleri yerli ve yabancı turistin uğrak yerleridir. Osmanlı padişahı II. Abdulhamid'in tahta çıkışının 25. yılı şerefine yaptırılmış olan tarihi Tokat Saat Kulesi ve tarihi Gök Medrese şehrin merkezinde bulunmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadele yıllarında konakladığı Latifoğlu Konağı müze haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Tarım, hayvancılık ve sanayi kentin ekonomisini oluşturmaktadır. Tokat Ulu Cami ve Anadolu'da yapılan ilk medrese olarak bilinen Yağıbasan Medresesi kentin diğer turistik merkezlerini oluşturmaktadır.

Tokat ilinin havayolu trafiğinin merkezi Tokat Havalimanı’dır. Bora Jet Hava Yolları ile haftanın 7 günü Tokat-İstanbul seferleri sürdürülmektedir. Tokat Havalimanı şehir merkezine 20 km, Turhal ilçesine 25 km uzaklıktadır. Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine ve Turhal’a ulaşım özel servisler ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Tokat uçak bileti biletleri ile ilgili tüm detaylara oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Tarihe tanıklık etmiş bu kente yolculuk etmek için size en uygun Tokat uçak biletini arıyorsanız hemen oBilet.com’u ziyaret edebilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz. oBilet kalitesiyle en ucuz Tokat uçak biletini kolaylıkla alabilir ve online check-in yaptırabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soruda oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.