Ucuz Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Nevşehir Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 384
PLAKA KODU 50
YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.391 km²
NÜFUS 285.460

Nevşehir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nevşehir Kapadokya Havalimanı 30 km Taksi, Otobüs

Nevşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Hakkında

Nevşehir, Anadolu’nun masal kenti olarak adlandırılmasını sonuna kadar hak eden bölgelerden biri. Tarihiyle ve sahip olduğu ambiyansla farklı bir dünyaya açılan kapı gibi hissettiren bu şehir, gezi rotalarında sıklıkla kendine yer bulabilen yerler arasında. Nevşehir dendiğinde akla gelen ilk yerlerden birinin Kapadokya oluşuysa elbette kimsenin şaşıracağı yeni bir bilgi değil. Güzel atlar diyarı anlamına gelen Kapadokya Nevşehir’in bu denli turistik bir kent olmasını sahip olduğu manzaraya ve köklü tarihe borçlu.

Hristiyanlığın önemli bir merkezi olan Kapadokya bölgesinde evler kayaların oyulmasıyla ve kiliseler sert taşlara şekil verilmesiyle meydana getirilmiş hâlde. Roma baskısından kaçmak isteyen Hristiyan dünyası için son derece kıymetli bir inziva noktası ve sığınak olan Kapadokya, günümüzde bu özelliklerini turizme devretmiş hâlde. Nevşehir’e hayat veren ilçe olarak bilinen Kapadokya’ya her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca misafir akın ediyor. Buna bağlı olarak bölge turizm açısından da son derece gelişmiş vaziyette. Konaklama alanlarının çokluğundan restoranların bolluğuna kadar birçok detay, Kapadokya’nın turizm açısından gelişmişliğini kanıtlar nitelikte.

Nevşehir ve Kapadokya seyahati planlayanlar, bulundukları bölgeden kolaylıkla bu kente ulaşım sağlayabiliyorlar. Nevşehir uçak biletialarak kısa süre içinde ve konforlu şekilde yolculuk ederek tarihiyle ve manzarasıyla büyüleyen bu kenti siz de kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Üç büyük yanardağın küflerinden oluşan yumuşak yapının yıllar içinde doğal olaylar nedeniyle taş yığınları hâlini aldığı bu coğrafya, sahip olduğu ambiyansla sizi büyüleyecek. Yaklaşık 60 milyon senede meydana gelen bu taşların, akılalmaz bir doğal sürecin sonucunda oluştuğunu zihninizde tutarak seyahatinizi gerçekleştirdiğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Hizmetleri

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda sunulan hizmetler, oldukça rahat etmenizi sağlayacak kalitede oluşuyla beğeneceğiniz servislere sahip. Kapadokya’ya uçak biletialdığınızda iniş gerçekleştireceğiniz bu havalimanında duty free mağazalarından yeme içme mekânlarına, araç kiralama ofisinden VIP bekleme alanlarına kadar birçok hizmet mevcut. Her ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz bu havalimanında konforlu dinlenme alanlarında beklerken Nevşehir uçuşlarını takip ederek seyahatinizin zamanını takip etmeniz de oldukça kolay.

Nevşehir Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda konaklama imkânı bulunmuyor. Ancak Kapadokya bölgesi, oldukça yoğun şekilde turist ağırlayan bir yer olduğu için farklı birçok konaklama alternatifini merkezde bulma şansınız mevcut. İniş gerçekleştirdiğinizde tesislere kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir noktada bulunacağınız için tercih ettiğiniz otele gitmeniz oldukça rahat olacak.

Kapadokya’da butik otellerden pansiyonlara, özel evlerden lüks konaklama merkezlerine kadar birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Dünyanın her yerinden ziyaretçilerin geliyor oluşu sayesinde Kapadokya’da bulunan tüm konaklama birimleri, konforunuzu üst seviyeye çıkarmak için âdeta birbirleriyle yarışır hâlde. Turizm açısından oldukça gelişmiş bir yer olması sayesinde birçok konaklama seçeneğine de ulaşabileceğiniz Kapadokya, her bütçeye uygun alternatife de sahip. Bu muhteşem fırsatlardan faydalanmak istediğinizdeyse Nevşehir ucuz uçak biletiaraştırması yaparak bütçe dostu bir seyahat planlayabilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı'nda Bulunan Özel Alanlar

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda VIP yolculara özel hizmetlerin sunulduğu bazı alanlar mevcut. VIP Lounge ismi verilen bir alana sahip bu havalimanındayken size özel bir alanda dinlenme ve bekleme imkânına sahip olabilirsiniz. İnternet, televizyon, atıştırmalık gibi birçok olanağa erişim sağlayacağınız bu alan, kendinizi konforlu imkânlar eşliğinde beklerken bulmanıza yardımcı olacak.

CIP hizmeti de sunulan bu havalimanında özellikle önemli kademedeki misafirler için büyük bir ayrıcalık. Kolay check-in işlemlerinden hızlı geçiş imkânlarına kadar birçok imkânın bulunduğu bu özel alanları Nevşehir uçak bileti alarak kullanabilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kapadokya uçakbileti aldığınızda ve Nevşehir’e iniş gerçekleştirdiğinizde şehir merkezine nasıl seyahat edeceğinizi bilmek işinizi epey kolaylaştıracak detaylar arasında. Havalimanında sunulan transfer hizmetlerinin yanı sıra bulunan özel imkânlar sayesinde kolaylıkla merkeze ulaşım sağlayabileceksiniz. Nevşehir ulaşımolanakları, turizm açısından son derece gelişmiş olmasıyla doğru orantılı olarak oldukça çeşitli. Yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin yıl içinde sıklıkla ağırlanması sayesinde ulaşım alternatifleri de bölgede oldukça çeşitli.

Otobüs

Nevşehir Havalimanı’ndan şehir merkezine giden otobüs alternatifleri mevcut. Turistik noktalara direkt ziyaret gerçekleştirmek isteyenler için uygun olmayan otobüs seferleri, Nevşehir merkeze gitmek için tercih edilebilir. Uygun fiyatlı oluşu sayesinde ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bir alternatif olan otobüs seyahati, merkezden aktarma yapılmak için de tercih edilebilir.

Metro

Metroyla havalimanından şehir merkezine ulaşım seçeneği, Nevşehir’de ne yazık ki bulunmuyor. Bunun yerine bölgede sağlanan diğer ulaşım alternatiflerine yönelerek dilediğiniz yere konforlu şekilde seyahat edebilirsiniz. Sizin için sıraladığımız listeden uygun olan alternatifi belirleyerek Nevşehir seyahatinizi planlayabilir ve bu süreçte konforlu yolculuklar yapabilirsiniz.

HAVABÜS / HAVAŞ

Nevşehir Havalimanı’na indiğinizde şehir merkezine gitmek için bölgede bulunan özel servisleri tercih etmeniz gerekiyor. HAVABÜS ya da HAVAŞ, bölgede hizmet vermediği için Nevşehir’e ait bir firma tarafından transfer hizmetleri gerçekleştiriliyor. Yolcuların indiği bölgede hazır şekilde bekletilen servis araçlarını tercih ederek direkt şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkün. Bu sayede toplu taşıma alternatiflerini araştırmanıza dahi gerek kalmıyor. Üstelik konforlu bir ulaşım seçeneği olmasına rağmen uygun fiyatlı hâliyle de ön plana çıkıyor.

Taksi

Nevşehir Havalimanı’nda 7/24 hizmet sunan taksiler mevcut. Şehir merkezine gitmenin konforlu hâllerinden biri olan taksi opsiyonu, dilediğiniz yerin kapısına kadar bırakıyor olmasıyla da büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle bavulu ağır olan misafirler, yük taşımak konusunda da rahat etmek için sıklıkla havalimanının önünde günün her saati bekleyen taksileri tercih ediyorlar.

Araç Kiralama

Kendi güzergâhını belirlemek ve saat sınırlaması olmadan seyahat etmek isteyenler için araç kiralama seçeneği, ulaşım alternatifleri arasında ideal tercihlerden biri. Bütçenize uygun seçeneğe kolaylıkla ulaşabilmek için Nevşehir Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketini ziyaret ederek arabanın dilediğiniz süreyle size tahsis edilmesini sağlayabilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı Uçuş Bilgileri

Nevşehir uçak bileti alırken havalimanının sahip olduğu uçuş bilgilerini öğrenmek, planlama yapmak konusunda elinizi oldukça kolaylaştıracak. Nevşehir kalkışlı birçok sefer olduğu gibi bölgeye gelmek için farklı şehirlerden de direkt uçuşlar mevcut. Bu noktada bulunduğunuz ilden direkt uçuş olup olmadığını öğrenmek ve seferle ilgili güncel bilgilere ulaşmak için resmî kurumların internet sitelerini inceleyebilirsiniz. Direkt uçuşu olan illerden bazıları:

 • Nevşehir – İstanbul uçuş süresi: 1 saat 10 dakika
 • Nevşehir – Edirne uçuş süresi: 1 saat 15 dakika

Şehre genellikle aktarmalı uçuş bilgilerinin bazılarıysa şu şekilde sıralanabilir:

 • Nevşehir – Ankara uçuş süresi: 3 saat 15 dakika
 • Nevşehir – İzmir uçuş süresi: 3 saat 20 dakika
 • Nevşehir – Antalya uçuş süresi: 3 saat 30 dakika
 • Nevşehir – Adana uçuş süresi: 3 saat 45 dakika
 • Nevşehir – Bursa uçuş süresi: 13 saat 40 dakika

Tüm bunlara ek olarak oBilet üzerinden kalkış ve varış noktasını belirterek uçuş bilgilerinin detaylarına ulaşım sağlamanız da mümkün. Örneğin İstanbul Nevşehir uçak bileti araştırması yaparken oBilet üzerinden uygun seçeneği görebilir ve hava yolu şirketleri arasında kıyaslama dahi yapabilirsiniz. Bu sayede uçuş bilgilerini tam sizin seyahat edeceğiniz gün temelinde öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Nevşehir Uçak Bileti Fiyatları

Nevşehir uçak bileti fiyatları, farklı birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Seyahatin hangi güzergâhta olacağı, alınan biletin kategorisi, talep edilen hizmetlerin neler olduğu gibi detaylar, ücretin ne kadar olduğunu yakından ilgilendiriyor. Bölgeye yapılan seyahatler temelinde değerlendirme yapmak isterseniz seyahat gününüzü de belirterek net fiyat bilgisine oBilet üzerinden ulaşma şansınız bulunuyor. Örneğin İzmir’den Nevşehir’e seyahat etmek istediğinizi düşünelim. Kapadokya uçak bilet fiyatları sezonun yoğunluğuna bağlı olarak dahi değişiklik gösterebilir.

OBilet üzerinden bilet fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz seyahat gününüzü, güzergâhınızı ve talep ettiğiniz hizmetleri belirlemeniz gerekiyor. Aynı örnek üzerinden ilerleyecek olursak İzmir Nevşehir uçak bileti araştırması yaparken özel olarak belirteceğiniz günün akabinde oBilet’te fiyatların listelendiğini görebilirsiniz.

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir, her yıl dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı birçok ziyaretçi ağırlıyor. Nevşehir gezilecek yerler listesinin kabarık oluşu da ziyaretçilerin bu bölgeyi oldukça beğenme nedenleri arasında. Nevşehir gezisine çıkmaya karar verdiğinizde planlamanızı doğru şekilde yapmak için sizin için hazırladığımız listeye de göz atmanızı öneririz.

 • Peribacaları:Nevşehir dendiğinde akla gelen ilk gezi noktalarından biri olan Peribacaları, bölgenin âdeta turizm nabzını tutan bir yer. Hem büyüleyici atmosferi hem de yapılabilecek etkinlikleriyle turistlerin oldukça iyi vakit geçirdiği bu bölge, Nevşehir’e yaklaşık 7 km uzaklıkta. Peribacaları’nın oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayandığı için de bölgenin çok daha ilgi çekici olduğunu söylemek gerek.
 • Derinkuyu Yer Altı Şehri:Kapadokya’da bulunan ve büyük yer altı şehri olma özelliği bulunan Derinkuyu, 1967 senesi itibarıyla bölgeye turizm değeri katmaya devam ediyor. 8 katı açık olduğu bilinen Derinkuyu Yer Altı Şehri’nin çevresinde dünyanın eski akıl hastanesi bulunuyor. Tahminen 12 ya da 13 katlı olduğu düşünülen bu ilgi çekici yerin, şimdilik yalnızca 8 katı ziyarete açık. Nevşehir uçak bileti alıyorsanız bu ilginç yeri de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.
 • Göreme Açık Hava Müzesi:Nevşehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan bu açık hava müzesinde milattan sonra 4 ve 13 yılları arasındaki yaşamın izleri bulunuyor. Manastır hayatının yaşandığı söylenen bu bölgede bulunan kiliseler, yemekhaneler ve şapeller, bahsedilen bu durumu kanıtlar nitelikte. 1985 senesinden beri UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu güzide yer, Nevşehir’e yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken mekânlardan biri.
 • Göreme Tarihî Millî Parkı: Nevşehir geziniz için atlamamanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer durak ise burada bulunan millî park. Erciyes ve Hasan Dağı arasında bulunan bu tarihî parkta binlerce yıl öncesinden kalma kiliseleri, evleri ve daha birçok yapıyı görme imkânına sahip olacaksınız. Nevşehir’e yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan bu millî parkı, seyahat edilecek yerler listesine eklemeyi ihmal etmemenizi öneriyoruz.
 • Paşabağ Vadisi:Nevşehir’in görülmeye değer doğal güzellikleri, sıralamakla bitmiyor. Avanos – Göreme güzergâhında bulunan bu vadide mantar görünümlü peribacaları bulunuyor. Yürüyüş parkurlarının da yer aldığı bu vadide vakit geçirmek, sizin tıpkı tarihe yolculuk yaptığınızı hissetmenizi sağlayacak.
 • Tatlarin Yer Altı Şehri: Nevşehir’in Acıgöl İlçesi’ne yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Tatlarin, 1991 senesinden beridir kapılarını ziyaretçilerine açmış hâlde. Mekânların oldukça büyük olması ve erzak depolarının bolluğu sayesinde bu yer altı şehrinin gazino ya da manastır olarak kullanıldığını akıllara getiriyor. Diğer yer altı şehirlerinden farklı olarak burada tuvaletin erken dönemde inşa edildiğini söyleyebiliriz. İlgilisi için muhteşem bir durak olma özelliği olan bu yer altı şehrini, gezinize dâhil ettiğinize pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Nevşehir’e geldiğinizde gezi yeri olarak aklınıza yalnızca Kapadokya bölgesi geliyorsa birçok rotayı kaçırıyorsunuz demektir. Etkileyici tarihi ve birçok yer altı şehriyle ilginç bir seyahat deneyimi sunacak olan bu bölge, alternatif tatil planı arzulayanlar için oldukça uygun. Nevşehir uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz yolculuk sonrasında bölgenin ulaşım alternatiflerinden faydalanarak belirlediğiniz gezi rotanızı tamamlayabilirsiniz.

Nevşehir Hakkında Blog Yazıları

 • Hacı Bektaş Veli Külliyesi Nerededir?

  İç Anadolu’nun kadim kentlerini keşfetmeye koyulduysanız karşınıza ilk çıkanlardan biri de şüphesiz ki Nevşehir olacaktır. Antik ismi ile “Nissa” diye de anılan turistik şehirde tahmin ettiğinizden daha çok yapılacak şey var. Kapadokya’da balona bindiğiniz, kentin kültürel duraklarını ziyaret ettiğiniz, bölgenin meşhur lezzetleriyle de bir güzel doyduğunuz bu gezi planınızda mutlaka yer alması gereken özel bir

  Devamını Gör
 • Nevşehir’in Meşhur Yemekleri

  Turizm cenneti Kapadokya’ya ev sahipliği yapan Nevşehir’in keşfedilmeyi bekleyen derya deniz bir de mutfağı var. Patatesin, buğdayın, mercimek, nohut gibi tahılların sofralardan eksik olmadığı Nevşehir mutfağında görüntüsü ile insanın iştahını kabartan tatları ile damaklarda lezzet fırtınası estiren pek çok lezzet var. Diyorum ve lafı daha fazla uzatmadan sizi Nevşehir mutfağının en sevilen lezzetleri ile baş

  Devamını Gör
 • Mutfağını Ünlü Şeflerin Yönettiği Oteller

  Tatil planlarken önceliğiniz güzel yemekler yemekse doğru yerdesiniz. Tatile gittiğinizde oradan oraya koşturmadan hem güzel bir otelde konaklamak hem de ünlü şeflerin elinden tadı damağınızdan uzun süre silinmeyecek yemekler tatmak istiyorsanız mutfağını ünlü şeflerin yönettiği oteller güzel birer alternatif olacaktır. Hem her anı huzur ve keyif dolu birkaç gün geçirmek hem de tadı damağınızda kalacak

  Devamını Gör

Nevşehir Otelleri

flight