Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Amasya Uçak Bileti

1 Yolcu

Amasya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Amasya Hakkında

TELEFON KODU 358

PLAKA 05

YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.703 km2

NÜFUS321.977

Amasya Havalimanları

Amasya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elmasıyla ünlü şehir Amasya, Anadolu’nun Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Eski yerleşim merkezlerinden bir olan ve vadi tabanına kurulan şehir Hititler’den başlayarak çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Yeşilırmak sahil şeridinde yer alan ve geleneksel Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi evler, Amasya’nı genel mimari dokusunu oluşturmaktadır. Amasya evleri, genellikle 19. yüzyıla ait olup tek veya iki katlı olarak inşa edilmiştir. Amasya, Merzifon ve Gümüşhacıköy Bedestenleri şehrin tarih kokan diğer mimari eserleridir. Şehirde bulunan Darüşşifa ise Selçuklu medrese plânına sahip bir tıp medresesidir. Darüşşifa daha sonraları ruh hastalıkları tedavi merkezi olarak kullanılmış olup günümüzde belediye konservatuarı olarak hizmet vermektedir. Haliliye Medresesi, Sultan II. Bayezid Külliyesi, Halifet Gazi Kümbeti, Kapı Ağa Medresesi ile Ezine ve Taş Han şehrin diğer tarihi yapılarıdır.

Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon’a 6 km, Amasya’ya 45 km ve Çorum’a 63 km uzaklıktadır. Amasya Merzifon havalimanı coğrafi konumu gereği Tokat, Çorum ve Samsun’un bazı ilçelerindeki yolculara da hizmet vermektedir. Tokat-Erbaa-Niksar, Çorum ve Amasya’dan Türk Hava Yolları ve Pegasus servis araçları günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca ticari taksiler ve araba kiralama imkânı da bulunmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı’nın yurt içi seferleri Türk Hava Yolları ve Pegasus ile sağlanmaktadır. Amasya için yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tarihi dokusunu kaybetmeden gelişen Amasya’yı gezmek, doğayla iç içe olmak ve Amasya Çöreği, bakla dolması, gömlek kadayıfı gibi lezzetleri tatmak için obilet.com ile size en uygun Amasya uçak biletini bulabilir ve en ucuz bilete sahip olabilirsiniz. Ayrıca Amasya uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Amasya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Amasya Uçak Bileti Almak için Amasya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Amasya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Amasya 179,99 TL
İzmir - Amasya 229,98 TL
Antalya - Amasya 238,98 TL
Dalaman - Amasya 252,98 TL
Ankara - Amasya 288,98 TL
Balıkesir - Amasya 353,28 TL
Denizli - Amasya 353,28 TL
Adana - Amasya 355,93 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar