Ucuz Amasya Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Amasya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Amasya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Amasya Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 358
PLAKA KODU 05
YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.703km2
NÜFUS 321.977

Amasya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Amasya (Merzifon) Havalimanı 50 km Taksi, Otobüs

Amasya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elmasıyla ünlü şehir Amasya, Anadolu’nun Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Eski yerleşim merkezlerinden bir olan ve vadi tabanına kurulan şehir Hititler’den başlayarak çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Yeşilırmak sahil şeridinde yer alan ve geleneksel Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi evler, Amasya’nı genel mimari dokusunu oluşturmaktadır. Amasya evleri, genellikle 19. yüzyıla ait olup tek veya iki katlı olarak inşa edilmiştir. Amasya, Merzifon ve Gümüşhacıköy Bedestenleri şehrin tarih kokan diğer mimari eserleridir. Şehirde bulunan Darüşşifa ise Selçuklu medrese plânına sahip bir tıp medresesidir. Darüşşifa daha sonraları ruh hastalıkları tedavi merkezi olarak kullanılmış olup günümüzde belediye konservatuarı olarak hizmet vermektedir. Haliliye Medresesi, Sultan II. Bayezid Külliyesi, Halifet Gazi Kümbeti, Kapı Ağa Medresesi ile Ezine ve Taş Han şehrin diğer tarihi yapılarıdır.

Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon’a 6 km, Amasya’ya 45 km ve Çorum’a 63 km uzaklıktadır. Amasya Merzifon havalimanı coğrafi konumu gereği Tokat, Çorum ve Samsun’un bazı ilçelerindeki yolculara da hizmet vermektedir. Tokat-Erbaa-Niksar, Çorum ve Amasya’dan Türk Hava Yolları ve Pegasus servis araçları günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca ticari taksiler ve araba kiralama imkânı da bulunmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı’nın yurt içi seferleri Türk Hava Yolları ve Pegasus ile sağlanmaktadır. Amasya için yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tarihi dokusunu kaybetmeden gelişen Amasya’yı gezmek, doğayla iç içe olmak ve Amasya Çöreği, bakla dolması, gömlek kadayıfı gibi lezzetleri tatmak için obilet.com ile size en uygun Amasya uçak biletini bulabilir ve en ucuz bilete sahip olabilirsiniz. Ayrıca Amasya uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Amasya Hakkında Blog Yazıları

  • Cumhuriyet’in İzinde Lezzet Durakları

    Mustafa Kemal’in 1919’da Samsun’a çıkışı ile başlayan ve Cumhuriyet’in ilan edilmesi ile son bulan Milli Mücadele Dönemi boyunca Atatürk ve yol arkadaşları Anadolu’nun birçok kentine uğradılar. Yeri geldi kongreler düzenlediler, yeri geldi bildirgeler yayınlayarak amaçlarını, ilkelerini anlattılar. Gelin Cumhuriyet’imizin 97. yılında bu süreçte en önemli kararlara ev sahipliği yapmış olan bizi Cumhuriyet’e götüren şehirlerdeki lezzet

    Devamını Gör
  • Amasya’da Nerede Ne Yenir?

    Ferhat ile Şirin’inin ölümsüz aşkına tanıklık etmiş, Pontus Krallığı’na başkentlik yapmış Amasya aynı zamanda şehzadeler şehri olarak da biliniyor. Anadolu’nun bu küçük, sıcak ve tarihi şehrinin mutfağının da yadsınmaz bir zenginliği var. Hem Osmanlı Mutfağı’ndan izler taşıyan hem de komşu şehirlerden etkilenmiş Amasya Mutfağı’nda tadılmayı bekleyen bir çok lezzet var. Gelin kırmızı elması ile de

    Devamını Gör