Nevşehir Otelleri

Nevşehir Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Nevşehir Kapadokya Havalimanı
En Yakın
Otogar
Nevşehir Otogarı
Otel
Sayısı
900
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
5.948 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
325 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
9/ 10

Nevşehir Otel Bölgeleri

Nevşehir Hakkında

Nevşehir Otelleri

Anadolu’nun ortasında saklı bir cennet, mistik bir hava, tarihi bir doku ve çok daha fazlasını sunan bir şehirdir Nevşehir. Kapadokya’nın kalbi olduğu şehir, Kayseri, Aksaray, Niğde ve Yozgat şehirlerinin sınır komşusu olarak biliniyor. Anadolu’nun masal kenti olarak da adlandırılan şehirde birçok medeniyete ait izler ve uzun yıllar boyunca sabırla oluşmuş doğal oluşumlar hemen dikkat çekiyor.

İlgi çekici taş mimarisine sahip evleri ve Nevşehir tatil otelleri; harika bir gün batımı manzarası, tarihi kiliseler, açık hava müzeleri, antik yapılar, peri bacaları, yürüyüş parkurları ve çeşitli sanat eserlerinin sergilendiği müzeleri ile dolu dolu bir tatil vadediyor. Görülmesi gereken onca yer, sizleri tatiliniz sırasında farklı dünyalara götürecek, kendinizle baş başa kalmanıza olanak tanıyacak ve yenilenmiş biçimde hayatınıza devam edeceksiniz.

Burada bulunan birçok termal bölge ise sizlere sağlık dolu bir tatil için gerekenleri sunuyor. Nevşehirotellerihem şehir merkezinde hem Göreme, Ürgüp gibi turistik merkezlerde hem de termal kaynakların yer aldığı kaplıca bölgelerinde bulunabiliyor. Farklı mekanlardaki bu oteller arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun oteli bulmak ise oldukça kolay. Özellikle yılın dört mevsimi ziyaretçi kabul eden turistik bölgelerdeki oteller, üst düzey tatil konforu sunmak için özel dizayn edilmiş. Bu nedenle birçok Nevşehir otelleri havuzlu, saunalı ve masaj hizmetli olarak beğeninize sunuluyor. Romantik bir dokuya da sahip olan renk tonları, manzarası, sakinliği ve doğal güzellikleri nedeni ile Nevşehir; balayı çiftlerinin de sıklıkla tercih ettiği duraklar arasında.

Nevşehir otel fiyatları, lokasyona ve sunulan hizmetlere göre değişiklik gösterse de bölgeyi görmek için kendi bütçenize uygun oteli bulmakta zorluk yaşamayacaksınız. Nevşehir tatilinize bir an önce başlamak için otobüs ve uçuş seferlerini inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun Nevşehir otobüs biletialarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha kısa süre zarfında bölgeye ulaşmak isterseniz Nevşehir uçak biletialabilirsiniz. Bölgeye ulaştıktan sonra Nevşehir araç kiralamaseçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama sayesinde gezinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Nevşehir’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Nevşehir bölgesi, görülmesi gereken birçok mekana sahiptir. Bunlardan bazıları:

 • Nevşehir Kalesi, sağlam bir basalt kaya üzerine kurulu ve ne zaman inşa edildiği halen bilinmiyor ama 12. yüzyılda Selçuklular tarafından kervan yolunu korumak için yapılmış olduğu tahmin ediliyor. Halen sağlam kalan bir mimariye sahip olan bu kale, üçüncü derece arkeolojik sit alanı olarak ilan edildiği için oldukça ilgi çekici hikayeler de barındırıyor.
 • Şehrin önemli ve dikkat çeken doğal oluşumlarından olan peri bacaları, şehrin birçok bölümünde bulunmakta ancak eskilerinin Kapadokya bölgesinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yapılar hem fotoğraf çekmek isteyenler hem de yüzyıllardır sabırla oluşmuş harika yapıları incelemek isteyenler için Nevşehir’de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Nevşehir otelseçeneklerinden birçoğu ile bu bölgeleri kolayca ziyaret edebilirsiniz.
 • Sembolik görüntüsü ile efsanelere konu olan Üç Güzeller, iki büyük ve bir küçük peri bacasından oluşuyor. Harika bir silüete sahip olan bu üç peri bacası, Erciyes Dağı’nın manzarası ile birleştiğinde harika bir manzara ortaya çıkarıyor.
 • Temenni Tepesi, Nevşehir’i panoramik olarak görmek isteyenler için 80 metre yükseklikte yer almakta. İsmini, dilek için çaput bağlanan zirvedeki türbeden alan bu tepe; çok güzel bir seyir balkonuna da sahip. Burada hem şehir manzarasının tadını çıkarabilir hem de çevresinde bulunan çay bahçelerinde dinlenebilirsiniz.
 • Tüm bu güzellikleri ve aşağıda bahsedeceğimiz diğer güzellikleri görmek için ayırdığınız bütçeyi aşmak istemiyorsanız, Nevşehir'de otel fiyatlarıile ilgili bir araştırma yaparak ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha az maliyetli bir Nevşehir tatili planlayabilirsiniz.

Nevşehir Müzeleri

Nevşehir hakkındasöylenebilecek pek çok şey var ama tarihe olan katkısı bunlardan önemlisi. Bunun için aşağıdaki müzeleri görmenizi tavsiye ederiz:

 • Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi, Bektaşiliğin dünyaya yayılmaya başladığı bir merkez olurken bünyesinde bulunan etnografya müzesi ile de bir hayli ilgi çekiyor.
 • Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir tarihi açısından oldukça önemli. Kaya içine oyularak inşa edilmiş dini yapılar, yemekhaneler, mutfak alanları ve diğer yaşam alanları; mimari açıdan oldukça dikkat çekici. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de giren Göreme Açık Hava Müzesi’ni ister kendiniz isterseniz de bir rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Nevşehir tatil fiyatlarıaçısında bütçeniz kısıtlı ise bu mekanlara bir müzekart ile girmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Ülkemizin ilk el yapımı bebek müzesi olması nedeniyle dikkat çeken Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi içerisinde, 3 binden fazla çeşit el yapımı bebek göreceksiniz. Hem efsane ve destanları dinlemek hem de Cumhuriyet tarihine kadar uzanan geçmişe tanık olmak isteyenler için ideal bir mekan.
 • Dünyanın tek saç müzesi olarak oldukça meşhur olan Avanos Saç Müzesi, dünyanın ilginç müzeleri listesinde de 6. sırada yer alıyor. Kayalardan oyulmuş bir mağaranın içinde yer alan bu müzenin atmosferi de oldukça ilgi çekici. Bunun yanında binlerce kişinin saçlarını görmek de oldukça farklı bir deneyim. İsterseniz siz de bu müzeye saçlarınızı bırakarak müzenin bir parçası olabilirsiniz.
 • Zelve Açık Hava Müzesi ise birçok yerleşim merkezine ve kiliseye ev sahipliği yapıyor. Eskiden bir köy olan bu bölge, erozyon gibi sebeplerle müzeye dönüşmüş. İsterseniz trekking yaparak vadiyi dolaşabilir ve bu güzelliğin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Bölgede bulunan hediyelik eşyalardan sevdikleriniz için alabilir ve burada farklı lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.
 • Nevşehir Müzesi ise arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği iki ana bölüme sahip önemli bir mekan. Ait olduğu dönemlere göre kategorize edilen birçok eseri içerisinde barındıran müze; Frig, Urartu, Helenistik, Roma ve Bizans dönemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için önemli bir mekan olarak kabul ediliyor.
 • Ülkemizin ilk seramik müzesi olma özelliğini taşıyan Güray Müze, 5 bin yıllık seramik eserlerin sergilendiği oldukça ilginç bir mekandır. Bu müzedeki seramik eserleri inceleyerek, ilk çağlardan günümüze kadar seramik çalışmalarının nasıl şekillendiğini de gözlemleyebilirsiniz.

Nevşehir merkez otelleri 'nde konaklayarak, bu müzelerin her birine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca müze kartınızın olması, Nevşehir’de bulunan müzeleri ziyaret etmek için size büyük kolaylık sağlıyor.

Nevşehir Doğal Güzellikleri

 • Göreme Milli Parkı, köklü bir tarihi geçmişe sahip olmasının yanında doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Birçok yeraltı şehrini, kiliseyi ve farklı yapıları görebileceğiniz bu bölge, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Ayrıca burada at veya balona binebiliyor, safari turuna katılabiliyor ve trekking yapabiliyorsunuz.
 • İsmini gün ışığı ile gül rengine dönen kayalardan alan Güllüdere Vadisi, bölgenin önemli trekking alanlarından biri. Ayrıca birçok kilise bulunan bu bölge üzerinde, mimari açıdan ilgi çekici yapılar da göreceksiniz.
 • Aşk Vadisi, zorlu bir yürüyüşün ardından size armağan gibi gelecek bir mekan. Özellikle doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerin Aşk Vadisi’ni ziyaret etmesini tavsiye ediyoruz. Mükemmel bir manzaraya sahip olan vadide, farklı boyut ve renklerdeki peri bacalarını görebilirsiniz.
 • Paşabağ Rahipler Vadisi, Nevşehir ve Göreme Milli Parkı içerisinde yer alıyor ve bölgenin karakteristik alanlarından biri olarak tanımlanıyor. Vadinin sunduğu eşsiz manzara ve develerle gezilere çıkan turistler, bölgenin mistik bir havaya sahip olmasını sağlıyor.
 • Güvercinlik Vadisi, Kapadokya’nın meşhur yerlerinden biri ve ismini burada yetiştirilen güvercinlerden alıyor. İçerisinde yer alan şelale ve küçük meyvelikler ise bölgede oldukça keyifli zamanlar geçirmenizi sağlıyor.
 • Devrent Vadisi, Avanos’ta yer alır ve gün batımı renklerinin kayalara yansıması ile oluşan pembe tonlarından dolayı Pembe Vadi olarak da bilinir. Bu vadideki peri bacalarını izlerken, her bir peri bacasını farklı bir karaktere benzetmeniz ise kaçınılmaz.
 • Gomeda Vadisi; meyve ağaçları, tüneller ve mağaralar eşliğinde devam ettiğiniz yoldan sonra karşınıza çıkıyor. Ayrıca bölgede bulunan Üzengi İçmecesi’ne uğrayarak kaynak suyundan içmenizi ve şifalanmanızı da tavsiye ederiz.
 • Pancarlık Vadisi, yürüyüş ve kampları için uygun bir durak. ATV safarisi, trekking ve at binme aktiviteleri için de oldukça popüler.

Nevşehir Tarihi Yapıları

 • Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir’in büyük yeraltı şehri olarak biliniyor ve Nevşehir’e sadece 33 km uzaklıkta bulunuyor. 8 kattan oluşan bu yeraltı şehri; yaşam alanları, okullar, sığınma yerleri, su kuyuları, havalandırma kanalları, toplantı alanları ve mezarlıklara ev sahipliği yapıyor.
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir merkezine 21 km uzaklıkta ve birçok uygarlığın izlerini barındırıyor. Yine 8 kat olan bu yapı, farklı tünelleri ile oldukça ilgi çekici.
 • Mazı Yeraltı Şehri, şehrin son keşfedilen yeraltı şehri olarak biliniyor ve girişinin bir sürgü taşı ile kapanması yapının önemli özelliği olarak kabul ediliyor.
 • Özkonak Yeraltı şehri ise katlar arasındaki iletişimi sağlamak için tasarlanmış uzun ve dar delikleri ile oldukça ilgi çekiyor.
 • Tatlarin Yeraltı Şehri, Acıgöl ilçesinin 10 km kuzeyinde yer alıyor ve içinde yer alan kilise ile tuvaletler bu yapının önemli farklılıkları arasında.
 • Güzelyurt Yeraltı Şehri ise Bizans döneminde yapılmış önemli bir mimari yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Nevşehir’de Ne Yapılır?

 • Gün Batımı Noktası, şehrin güzel manzaralarından birine sahip ve buradan hem gün doğumu hem de gün batımı izlemek olağanüstü zevk veriyor. Özellikle gün doğumu zamanında erken saatlerde gelirseniz, balonların kalkışını da seyredebilir ve daha ilgi çekici bir manzara ile karşılaşabilirsiniz.
 • Kızılırmak üzerine kurulu Avanos Asma Köprü, sallanan yapısı ile eğlenceli anlar yaşatıyor. Ayrıca çiftler tarafından sevgileri ömür boyu sürsün diye asılan asma kilitler köprüye farklı bir hava veriyor. Nevşehir balayı otelleribünyesinde konaklayan ziyaretçilere, buraya ulaşmak için kendi otellerinin de yardımcı olduğu bilinmekte.
 • Unutulmaz dizilerimizden olan Asmalı Konak'ın çekildiği Asmalı Konak da görmeniz gereken mekanlar arasında.
 • Ürgüp, Nevşehir’e sadece 20 km uzaklıkta ve Kapadokya bölgesinin önemli ilçelerinden biri olarak biliniyor. Birçok farklı medeniyeti bünyesinde barındırmış bu ilçe hem hareketli hem de oldukça önemli mekanlara sahip. Nevşehir’de otellerarasında çok ve çeşitli otel fırsatı sunan bölgelerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 • Nevşehir’in 12 km doğusundaki Göreme ise Kapadokya’nın önemli mekanlarından biridir ve birçok noktası ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir.
 • Ortahisar ise soğuk hava depoları, kaleleri, müzeleri, manastırları ve kiliseleri ile kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Nevşehir’den Kapadokya turu için yola çıktığınızda yol üstündeki bu mekanı görmeniz oldukça kolay. Ayrıca Kapadokya otellerindekonaklıyorsanız da bu tarihi yapılara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Nevşehir’e 18 km uzaklıkta olan Avanos ise şehrin bir diğer önemli mekanlarından ve tarihi evleri ile oldukça önemli bir yer olarak görülüyor. Atmosferi ile de kesinlikle ziyaret etmeye değer olan Avanos, M.Ö. 2 binli yıllara uzanan bir tarihe ve güneşin batışını izlemek için de harika bir noktaya sahip. Halıcılık ve çanak çömlek gibi el sanatlarının merkezi olan Avanos’ta, kendiniz ve sevdikleriniz için birçok hediyeliği de bulabilirsiniz.
 • Selçuklu döneminde İpek Yolu üzerine kurulmuş olan Uçhisar, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için önemli bir yer olarak tanımlanıyor.
 • Nevşehir tatili boyunca görülmesi gereken tarihi köylerden biri olan Çavuşin ise trekking bölgesi olması ile dikkat çekiyor. Farklı uygarlıklara ev sahipliği yaptığı için görülmeye değer pek çok mekana ve kalıntıya ev sahipliği yapan bu köyde, ATV turlarına da katılabiliyorsunuz.
 • Eski bir Rum köyü olan Mustafapaşa, Nevşehir’e sadece 25 km uzaklıkta yer alıyor. Keşfetmek için birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulunduran bu köy, seyahatinize farklı bir boyut kazandırıyor.

Nevşehir tatil yerlerihem tarihi hem de sunduğu doğa manzaraları ile oldukça seviliyor. Şehrin sahip olduğu mistik atmosfer ise ziyaretçileri büyülüyor.

Nevşehir Konaklama Seçenekleri

Kapadokya Havaalanı’na 30 km uzaklıkta bulunan Nevşehir’de, oteller konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Sizlere birçok fırsat sunan Nevşehir otellerihem merkezde hem de Kapadokya bölgesinde farklı zevk ve bütçeye uygun olarak bulunuyor. Nevşehir’in merkezinde ise hem iş için hem de şehrin önemli mekanlarını ziyaret etmek için gelenlere uygun birçok otel görebilirsiniz.

Nevşehir otel fiyatlarıise otelin sunduğu hizmetlere göre değişiklik gösteriyor ve özellikle spa fırsatı sunan otellerin fiyatları diğerlerine göre daha farklı olabiliyor. Taş oteller ise Nevşehir’de konaklamanız için ideal duraklardan biri olarak görülüyor çünkü özellikle bölgeyi keşfetmek için gelenlerin mistik atmosferi dinlenirken bile yaşamasını sağlıyor. Nevşehir otel fiyatları ucuz seçeneklerini görmek için internette bütçenize uygun araştırmalar yapabilirsiniz ve merkezde daha uygun konaklama birimleri bulabilirsiniz. Nevşehir otelleri fiyatları arasında da bazı değişiklikler gözlemlenebiliyor.

Nevşehir Otobüsle Ulaşım

Nevşehir Uçakla Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel