Konya Otelleri

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri
Tesiste Ödeme İmkanı
300.000+ Otel Seçeneği
Güvenli Ödeme
Uygun Fiyatlar
Konya Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Konya Havalimanı
En Yakın
Otogar
Konya Otogarı
Otel
Sayısı
125
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
3.544 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
590 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
7,9/ 10

Konya Otel Bölgeleri

Konya Hakkında

Konya Otelleri

Kültürel zenginliği ve Türk medeniyetinin yüzyıllar boyunca önemli lokasyonlarından biri olması nedeniyle inanç ve kültür turlarının ilk akla gelen şehirlerinden biri olan Konya, tatil için oldukça fazla deneyim sunan bir şehir. Konya, tarih öncesi çağlardan başlayan yerleşim birimleri ile Türkiye’nin eski şehirlerinden biri olduğu için geziniz sırasında birçok ilgi çekici detayla karşılaşacaksınız. Özellikle Çatalhöyük gibi dünyadan da birçok arkeologun ilgisini çeken mekanları, Türkiye’nin turizmi açısından oldukça önemli bir yer kaplıyor. Ayrıca Anadolu Selçuklu Devleti’ne de uzun yıllar başkentlik yapması, şehrin Türk kültürü açısından da önemli bir konuma sahip olmasına neden oluyor ve Selçuklu döneminde 13. yy’da inşa edilen etkileyici mimariye sahip eserler, bu nedenle ilgi çekiyor.

Hititlerden Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Konya, her köşesinde izle taşıyan sokakları ile harika bir kültür turu yaşatmak için sizi bekliyor. İslam açısından önemli bir düşünür olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin konakladığı bu yerde, Mevlana ile ilgili birçok hikayeyi ve eseri göreceksiniz. Bunun yanında onlarca tarihi cami, Tuz Gölü, Leylekler Vadisi, Beyşehir Gölü gibi doğal güzellikler de Konya’nın ziyaret edilmesi için önemli lokasyonlar. Şehir, İç Anadolu Bölgesi’nde olduğundan Konya’yı ziyaret etmek için sonbahar ve ilkbahar aylarını tercih etmeniz soğuktan ve sıcaktan etkilenmemenizi sağlıyor.

Konya otelkonusunda ziyaretçilerinin zevklerini, geliş amaçlarını ve şehirden beklentilerini düşünerek birçok farklı çeşitte otel ile karşılaşacaksınız. Siz de kendi zevkinize ve rahat edeceğinizi düşündüğünüz özelliklere göre farklı mevsimlerde doğru oteli seçebilirsiniz. Konya otelleri ve fiyatlarıise herkesin bütçesine uygun ve şehri deneyimlemek, keşfetmek isteyenler için birçok avantaj sağlıyor. Bazı oteller lüks ve misafirlerine üstün konforlu hizmet sunarken bazı oteller ise uygun fiyatlı ve önemli mekanlara kolay ulaşım sağlayan merkeze yakın lokasyonlarda bulunuyor. Konya otelleri merkezve çeşitli önemli ilçelerde konumlanıyor. Sizler de bu oteller arasında zevkiniz ve bütçeniz için ideal seçeneği kolaylıkla bulabilirsiniz.

Konya gezisine bir an önce başlamak istiyorsanız kendiniz için uygun ulaşım seçeneğine karar vermelisiniz. Konya otobüs biletiya da Konya uçak biletialarak yolculuğa çıkabilirsiniz. Şehre vardıktan sonra Konya araç kiralamaseçeneklerini değerlendirebilir ve şehri rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Konya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

 • Konya Zafer Meydanı; büyüleyici tarihi anıtları, onlarca mağazası, kaliteli restoran ve kafeleri ile şehir merkezinde uğrayacağınız ilk duraklardan biri. Burada hem kendimiz hem de sevdikleriniz için hediyeler alabilir ve şehrin atmosferini hissedebilirsiniz. Ayrıca buraya yakın lokasyonlarda bulunan Konya otelleri seçeneklerinde konaklamayı tercih ederseniz Konya’nın önemli birçok mekanına kolay ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Yerköprü Şelalesi, şehir merkezine 110 km uzaklıkta olsa da görülmesi gereken doğa harikalarından. Göksu Nehri’nin kenarında yer alan şelale, bembeyaz sularıyla keyifli gezi alanlarından biri.
 • Alaaddin Tepesi, şehri panoramik olarak izlemek için Konya’ya gelenlerin ilk uğradıkları mekanlardan. Geçmişi, MÖ 3000 yıllara ve Erken Tunç Çağı’na kadar uzanan birçok eserin bulunduğu bu tepe, şehrin etkileyici yapılarından biri olan Alaaddin Cami’sine de ev sahipliği yapıyor.
 • Ecdat Parkı, şehir merkezindeki güzel yeşil alanlardan ve parkın içinde bulunan mimariler de şehrin dokusunu yeşiller içinde yansıtmaya devam ediyor.
 • Mevlana Kültür Merkezi, Mevlana Müzesi’ne birkaç dakikalık kısa bir uzaklıkta bulunuyor. Semahaneler, sergi salonları, binlerce kitaplık, kütüphane ve araştırma merkezi ile oldukça önemli bir kültür mekanı.
 • Tropikal Kelebek Bahçesi, açıldığı zamandan itibaren şehirde çok ziyaret edilen mekanlardan biri. 20 bin farklı türde bitki ile süslenen bu bahçede, kelebeklerin hayat döngülerini, beslenme ve güneşlenme gibi davranışlarını yakından inceleyebilirsiniz. Konya tatil otelleri bünyesinde konakladığınız süre boyunca bu mekanlara daha kolay ulaşma imkanı bulabilirsiniz.
 • Şehrin merkezine 10 km uzaklıkta olan Sille Köyü, 5 bin yıllık tarihi ile görülmeye değer mekanlardan biri. Günübirlik gezilerin önemli rotalarından biri olan bu köyün Arnavut kaldırımlı sokakları, yüzlerce yıllık konakları oldukça farklı bir atmosfere sahip. Ayrıca burada bulunan antik kent kalıntıları, Elenia Kilisesi, Hacı Ağa Hamamı, Taş Cami, Subaşı Hamamı gibi önemli eserleri de görmeniz gerekiyor.
 • Meram Dere Köprüsü, Anadolu Selçuklu Dönemi’nde inşa edilen önemli yapılardan biri olarak kabul ediliyor ve günümüze kadar sağlam kalması nedeniyle de oldukça değerli.

Konya’nın Doğal Güzellikleri

 • Leylekler Vadisi, bir tabiat cenneti olarak adlandırılıyor. Yüzlerce leyleğe ev sahipliği yapan bu vadide; doğa yürüyüşleri, kamp ve trekking aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca çam ormanları arasında piknik yapabilir ve bu güzel manzarayı kendi objektifiniz ile fotoğraflayabilirsiniz. Konya Bölgesiiçerisinde doğal güzellik olarak ayrı bir yerde olan bu vadiyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
 • Tınaztepe Mağarası ise Türkiye’nin büyük, dünyanın ise 3. büyük mağarası. 22 kilometre uzunluğa sahip olan bu mağaranın oluşumu ise tahminlere göre 230 milyon yıl sürmüş. Mağara içinde sarkıtlar, dikitler, damla taş havuzları ve göletler oldukça güzel görüntüler sunuyor.
 • Tuz Gölü; Aksaray, Ankara ve Konya arasında kalan, Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ını tek başına karşılayan ve oldukça da büyüleyici bir manzaraya sahip doğal bir güzellik. Bembeyaz manzaranın tadını çıkarmak için doğa gezileri ve fotoğraf safarileri etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrıca bu göl çevresinde 40’a yakın endemik bitki türü, yüzlerce su kuşu da bulunduğu için manzaraların daha da etkileyici hale geldiğini söylemek mümkün.
 • Meram Bağları, Konya’nın merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor ve günübirlik geziler için ideal bir alan. Ayrıca bisiklet turları ve trekking aktiviteleri için de tercih edilebilecek mekanlardan biri.
 • Beyşehir Gölü, merkeze yaklaşık 90 km uzaklıkta ve şehrin gürültüsünden uzaklaşıp sakince doğa içinde zaman geçirmek için doğru bir mekan. Yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz gölün manzarası, her mevsim fotoğrafçılar tarafından ölümsüzleştiriliyor. Konya otel rezervasyonişlemlerinizi bu lokasyona yakın yerlerden yaptırırsanız daha sakin bir konaklama imkanına da sahip olabilirsiniz.
 • Meke Gölü, şehir merkezine 100 km uzaklıkta ve volkanik patlamalar sonucu oluşan bir göl. Göçmen kuşların rotasında olduğu için çok zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan bu mekana; sayısız doğa gezileri, fotoğraf safarileri ve kuş gözlem turları düzenleniyor.

Konya Tarihi Yapıları

 • Eflatun Pınarı, Hititler döneminden günümüze kadar gelen bir su anıtıdır ve kesinlikle incelenmesi gereken tarihi hazinelerden biridir. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen anıt, etkileyici taş kabartmaları ile arkeoloji için de önemli.
 • İnce Minareli Medrese, büyüleyici taş işçiliklerini görebileceğiniz bir başka eser ve mimarisinde kare planlı kubbe, ders odaları, kesme taşlarla tasarlanmış kapı ve çinilerle süslü minaresi ile oldukça dikkat çekiyor.
 • Şeytan Köprüsü ise 5000 yıllık bir tarihi hazineye sahip ve Sille Köyü arasındaki iki sarp kayanın arasına inşa edilmiş. İnşası Cilalı Taş Devri’nde yapıldığı düşünülen köprü, eşsiz taş mimarisi ve devasa kanyon duvarları ile nefes kesiyor.
 • Çatalhöyük ise tüm dünyanın ilgisini çeken bir mekan ve dünyadaki tüm arkeoloji meraklılarını da kendine çekiyor. Yüzlerce eserin bulunduğu bu yerde; taş odalar, kaya mezarları ve birçok eşya yer alıyor. Buranın Cilalı Taş ve Bakır Çağı boyunca yerleşim yeri olarak kullanıldığı da buradaki kazılardan çıkan eserlerle anlaşılıyor. Ayrıca buranın UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alındığını ve insanlık tarihi açısından oldukça önemli bir mekan olduğunu da bilmelisiniz.

Konya hakkındailk bilmeniz gereken oldukça köklü bir tarihi olduğu. Bu tarihe ışık tutan mekanlar ise bölgedeki önemli yapılardan sadece birkaçı.

Konya Müzeleri

 • Zaman Müzesi, oldukça ilgi çekiyor ve Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi’ne ait zamanla ilgili pek çok objeyi sergiliyor. Taş mimarisi ile inşa edilmiş bir konakta bulunan bu müzede; el yazması takvimler, köstekli saatler, resmi dairelerde kullanılan özel takvimler, Roma Dönemi’ne ait güneş saati görülecek ilginç objelerden birkaçı. Konya tatildeneyiminizi daha da üst düzeye çıkaracak bu müze, kesinlikle sizlere farklı bir bakış açısı sunuyor.
 • Şehrin simge yapılarından biri olan Karatay Medresesi ve Çini Eserleri Müzesi, şehir merkezine oldukça yakın. Sille taşları ile tasarlanan bu medresede etkileyici duvar ve tavan süslemelerinin yanı sıra özel taş ve ahşap işçilikleri de görülmesi gereken tarihi hazinelerinden.
 • Atatürk Evi Müzesi’ne, şehrin merkezinden kolayca ulaşılabiliyor ve 1900’lü yıllarda inşa edilen klasik bir Konya konağının restore edilerek Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarının sergilendiği bir mekan olarak dikkat çekiyor.
 • Mevlana Müzesi ve Türbesi ise şehirde düzenlenen inanç ve kültür turlarının vazgeçilmez adreslerinden. Türkiye’nin eski müzelerinden olan bu mekan, etkileyici mimarisinden müzede bulunan zengin koleksiyonlara kadar oldukça dikkat çekiyor. Selçuklu otellerindekonaklıyorsanız kısa bir mesafe katederek bu yapıları gezebilirsiniz.

Konya tatil yerleriaçısından önemli mekanlardan biri ve müzeleri de bu tatilin daha kültür dolu olmasını sağlıyor. Birçok müzeye Konya merkezinden kolayca ulaşabilir ve dilediğiniz zamanda ziyaret edebilirsiniz.

Konya’da Ne Yapılır?

Konya’da yapılabilecek birçok şey bulunuyor. Doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra şehirde bulunan ilginç parklar ve alışveriş mekanları da aktiviteler için uygun yerler. Konya otelleri fiyatlarıaçısından uygun yerler arayanlar için birçok imkan sunuyor ve sunduğu uygun bütçeli otellerin çoğunda konaklayarak aşağıdaki aktiviteleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

 • Mevlana Meydanı, şehri keşfediş sırasında ilk uğranılan mekanlardan sayılıyor ve Konya’nın güzel tarihi yapıları da bu meydanın içinde yer alıyor. Bu meydandaki restoran ve kafelerde, Orta Anadolu ve Konya mutfağına ait birçok lezzeti de deneyimleyebilir ve rengarenk hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz.
 • Bedesten Çarşı, alışveriş için ilk uğranılması gereken mekanlardan biri. Birçok taş ve çini eserlerini satın alabilmek için doğru yer.
 • Kyoto Japon Parkı, Konya’nın Japonya'nın Kyoto şehri ile kardeş şehir olmasından dolayı inşa edilen bir park ve burada baştan sonra Japon mimarisinin izlerini taşıyor. Ayrıca yaz aylarında bu parkta sandallarla gezilere çıkabilir ve binlerce çeşit bitki türünü gözlemleyebilirsiniz.
 • Nasreddin Hoca Gülmece Parkı, şehrin merkezine yaklaşık 135 km uzaklıktaki Akşehir ilçesinde bulunuyor. Türk tarihinin önemli karakterlerinden Nasreddin Hoca’nın fıkralarını anlatan heykeller, yürüyüş yılları ve dinlenme alanları ile oldukça ilgi çekiyor.
 • Kadınlar Pazarı olarak da bilinen Melike Hatun Çarşısı, yöre kadınlarının ürettiği el emeği ürünlerin satıldığı bir alışveriş mekanı. Yüzlerce yıldır olduğu gibi günümüzde de oldukça hareketli olan bu mekanda; organik meyve ve sebzeler, kuruyemişler, baharatlar, Konya’ya özgü yiyecek ve içecekler ve el yapımı ürünler bulabilirsiniz.

Konya Konaklama Seçenekleri

Birçok konaklama seçeneğine sahip olan Konya otelleri 5 yıldızlı, apart veya butik otel başta olmak üzere sizlerin zevkinize göre farklılaşıyor. Eğer Konya’da doğa ve tarih açısından bir keşfe hazırsanız ve her mekanı didik didik gezip yeni şeyler keşfetmek istiyorsanız, bu aşamadan sonra ilk yapmanız gereken zamanı ve bütçenizi planlayın. İlkbahar ve sonbahar ayları ziyaret için daha uygun olsa da Konya’ya her dönem gelebilir ve önemli mekanları her dönem ziyaret edebilirsiniz.

Bütçe konusunda da ulaşımının kolay olması ve her bütçeye uygun otelinin olması, Konya’da tatilin oldukça uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. Pansiyonlar, apartlar, yıldızlı tesisler, bölgede konaklamak için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bazıları. Siz de Konya otel fiyatları ucuzseçeneklerini değerlendirerek tatilinize başlayabilirsiniz.

Konya Otobüsle Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel