Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti

1 Yolcu

Çek Cumhuriyeti Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Çek Cumhuriyeti Hakkında

TELEFON KODU 420

NÜFUS10.560.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Çek Cumhuriyeti Havalimanları

Ruzyne Havalimanı

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir Orta Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti kuzeyinde Polonya, kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile sınır komşusudur. Tarihi Prag şehri ülkenin başkenti ve en büyük kentidir. Prag hem Rönesans hem Gotik ve Barok mimarisindeki görkemli binaların sıralandığı etkileyici sokakları ve tarihi eski şehir meydanları ile dünyanın her tarafından turist çeken bir şehirdir. Dünyanın en büyük ve en görkemli kalesi olan Prag Kalesi, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük katedrali Aziz Vitus Katedrali, Prag’ın en eski mahallelerinden Mala Strana, Kafka Müzesi, Charles Bridge, Old Town Square, Astronomik Saat Kulesi, Týn Kilisesi, Vaclav Meydanı, Dans Eden Ev başkent Prag’ta gezilecek en önemli yerlerdir. 516 metre uzunluğundaki Charles Köprüsü’nde 30 heykel bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin en güzel şehirlerinden birisi de Karlovy Vary’dir. Kunta Hora doğası korunmuş bir Çek Cumhuriyeti kasabasıdır. Plzen şehrinde bira yapım fabrikalarını ziyaret edebilirsiniz. Nazi kamplarının bulunduğu Terezin ülke topraklarının dış kesiminde yer almaktadır.

Çek Cumhuriyeti’nin ana havalimanı başkent Prag’taki Vaclav Havel Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Airlines ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları firmaları ile aktarmasız direkt uçuşla 2 saat 40 dakika’da Prag Vaclav Havel Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Serbian Havayolları, Ukraine International Havayolları, Tarom, Aegean Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Lufthansa, TAP Portugal ve daha birçok firma ile de aktarmalı uçuşlarla Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edilebilir.

Orta Avrupa’nın gerek tarihi gerek mimarisiyle turizm merkezi olan ülkesi Çek Cumhuriyeti’ne oBilet.com adresinden alabileceğiniz en ucuz Çek Cumhuriyeti bileti ile seyahat edebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Hakkında Blog Yazıları

Çek Cumhuriyeti Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Çek Cumhuriyeti Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti Almak için Çek Cumhuriyeti Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Prag 328,00 TL
Ankara - Prag 360,00 TL
İstanbul - Prag 385,00 TL
Adana - Prag 403,00 TL
Budapeşte - Prag 415,14 TL
Antalya - Prag 514,00 TL
Bodrum - Prag 527,00 TL
Gaziantep - Prag 883,62 TL
Çorlu - Prag 4.517,79 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar