Ucuz Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Çek Cumhuriyeti Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 420
NÜFUS 10.560.000

Popüler Çek Cumhuriyeti Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ruzyne Havalimanı
Pardubice Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mosnov Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karlovy Vary Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Turany Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Prerov Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sazena Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Marianske Lazne Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ostrava Main Rail Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Uherske Hradiste Kunovice Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Holesov Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir Orta Avrupa ülkesi olan Çek Cumhuriyeti kuzeyinde Polonya, kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile sınır komşusudur. Tarihi Prag şehri ülkenin başkenti ve büyük kentidir. Prag hem Rönesans hem Gotik ve Barok mimarisindeki görkemli binaların sıralandığı etkileyici sokakları ve tarihi eski şehir meydanları ile dünyanın her tarafından turist çeken bir şehirdir. Dünyanın büyük ve görkemli kalesi olan Prag Kalesi, Çek Cumhuriyeti’nin büyük katedrali Aziz Vitus Katedrali, Prag’ın eski mahallelerinden Mala Strana, Kafka Müzesi, Charles Bridge, Old Town Square, Astronomik Saat Kulesi, T?n Kilisesi, Vaclav Meydanı, Dans Eden Ev başkent Prag’ta gezilecek önemli yerlerdir. 516 metre uzunluğundaki Charles Köprüsü’nde 30 heykel bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin güzel şehirlerinden birisi de Karlovy Vary’dir. Kunta Hora doğası korunmuş bir Çek Cumhuriyeti kasabasıdır. Plzen şehrinde bira yapım fabrikalarını ziyaret edebilirsiniz. Nazi kamplarının bulunduğu Terezin ülke topraklarının dış kesiminde yer almaktadır.

Çek Cumhuriyeti’nin ana havalimanı başkent Prag’taki Vaclav Havel Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Airlines ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları firmaları ile aktarmasız direkt uçuşla 2 saat 40 dakika’da Prag Vaclav Havel Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Serbian Havayolları, Ukraine International Havayolları, Tarom, Aegean Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Lufthansa, TAP Portugal ve daha birçok firma ile de aktarmalı uçuşlarla Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edilebilir.

Orta Avrupa’nın gerek tarihi gerek mimarisiyle turizm merkezi olan ülkesi Çek Cumhuriyeti’ne oBilet.com adresinden alabileceğiniz ucuz Çek Cumhuriyeti bileti ile seyahat edebilirsiniz.

çek Cumhuriyeti, Avrupa'nın güzel ülkelerinden bir tanesi olmak ile beraber son derece tarihi ve romantik bir ülke olmasıyla da ün kazanmıştır.

çek Cumhuriyeti'nin dört ayrı şehrine Türkiye'den direkt uçuş imkânı mevcut. Ancak bu dört şehir arasında sık tercih edilen ve elbette sık sefer icra edilen şüphe yok ki başkent Prag. Buna ek olarak çek Cumhuriyeti uçak bileti imkanları Ostrava, Brno ve Pardubice için de bulunuyor. Bunun yanı sıra Karlovy Vary şehrine de Türkiye'den aktarmalı olarak ulaşabilmek elbette mümkün. çek Cumhuriyeti ucuz uçak bileti arayanların tercihleri ise genel olarak Prag oluyor. Zira hem çok turist çeken şehir burası hem de low cost firmalar tarafından da bu şehre uçuşlar icra edildiğinden dolayı gezginlerin oldukça uygun fiyatlar üzerinden bilet temin etmesi mümkün olabiliyor.

Gezginler adına elbette prestijli hava yollarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları da bu güzergâh üzerinde son derece konforlu ve güvenli yolculuklar vaat ediyor. Nitekim sık uçuş icra eden hava yolu da THY. Gezginlerin bu konforu tatmak için yapması gereken ise arama motorlarına çek Cumhuriyeti uçak bileti THY yazmaktır. Bunun üzerinde çıkan sonuçlar üzerinden karşılaştırma yapılabilir ve makul uçak bileti satın alınarak eşsiz bir tatile doğru yol alınabilir. Seyahat planlarınız arasına Schengen vizesini eklemeyi unutmayın.

Uygun fiyatlı bilet bulmak isteyen gezginlerin popüler araması ise şüphe yok ki çek Cumhuriyeti uçak bileti Pegasus olarak biliniyor. Zira bu hatta daha uygun fiyatlı bir firma genel olarak yok. Elbette bu yalnızca İstanbul Prag hattı için söz konusu olabiliyor. Bunun haricinde kalan şehirler için ise daha farklı firmalardan yana tercihi kullanmak icap ediyor.

çek Cumhuriyeti tatilinin güzel geçmesi adına gezginleri her şeyden önce vize şartlarını eksiksiz bir biçimde öğrenmesi icap ediyor. Aksi halde ülkeye giriş yapılamaması dahi mümkün olabiliyor. Vize şartları öğrenildikten sonra ise çek Cumhuriyeti uçak bileti alınmasının önünde hiçbir engel kalmıyor.

çek Cumhuriyeti'nin vize şartları ziyaret eden kimsenin pasaportuna göre değişkenlik arz ediyor. Umuma mahsus pasaport için Schengen vizesi istenirken, resmi pasaport hamillerinin herhangi bir vize başvurusunda bulunması doksan güne kadar olan ziyaretler için gerekmiyor.

çek Cumhuriyeti'nde hem sıcaktan zarar görmemek hem de kış mevsiminin dondurucu soğuğundan ve kar yağışından uzak durmak adına makul ziyaret dönemi şüphe yok ki ilkbahar mevsiminin güzel aylarından olan Nisan ayıdır. Ancak gezginler bu güzel ülkeyi kar altında görmeyi arzu ederse pek tabii kış mevsiminde de Prag ziyaret edilebilir.

çek Cumhuriyeti'nin önemli geçim kaynaklarının başında turizm gelir. Buna ek olarak ülkede sanayi ve ulaşım sektörleri de yeteri kadar gelişkin durumdadır. Nihayetinde bu ülkenin bir Orta Avrupa ülkesi olduğu da gezginler tarafından bilinmelidir.

çek Cumhuriyeti'nin Başkenti

çek Cumhuriyeti'nin başkenti, pek çok kişi tarafından dünyanın romantik şehirlerinden bir tanesi olarak da görülen Prag'dır. Prag, ülkenin pek çok yerine de kara yolu ve demir yolu ile ulaşılması konusunda hayli elverişlidir.

çek Cumhuriyeti Nüfusu - çek Cumhuriyeti Resmi Dili

çek Cumhuriyeti'nin nüfusu yaklaşık olarak 11 milyondur. Bu nüfusun büyük bir kısmı ise başkent Prag ve başkentten sonra ülkenin büyük ikinci şehri olan Brno'da toplanmıştır. ülkenin resmi dili ise çekçe'dir. Ancak çekler arasında İngilizce bilen birilerini bulmak da çok zor olmayacaktır.

çek Cumhuriyeti Para Birimi

çek Cumhuriyeti'nde çek Korunası kullanılmaktadır. çek Korunası her ne kadar Euro ve Türk Lirası karşısında değersiz gibi görünse dahi alım gücü açısından çok bariz bir gelir söz konusu değildir.

çek Cumhuriyeti'nde Saat Kaç?

çek Cumhuriyeti, Türkiye'ye çok da uzak bir ülke olmadığından dolayı yalnızca bir saat geridir. Gerçekten çek Cumhuriyeti Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna verilecek yanıt sadece bir saat kırk dakika olacaktır. Başka bir deyiş ile çek Cumhuriyeti Türkiye saat farkı +1 olarak da ifade edilebilir.

çek Cumhuriyeti'nde Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

çek Cumhuriyeti esas olarak ucuz bir ülke değildir. Buna karşın bazı bölgelerinde elektronik eşya fiyatlarının son derece düşük olduğuna rastlamak da mümkündür. Ancak bu elektronik eşyalar genelde ithaldir.

çek Cumhuriyeti ucuz uçak bileti araması yapan gezginlerin başlıca amacı, bu güzel ülkedeki sayısız ziyaret sebebinin tadına varmaktır. Bunlar arasında gerçekten vazgeçilmez olanlar ve sadece çek Cumhuriyeti'nde bulunanlar da azımsanmayacak kadar çoktur. Bu sebepleri öğrenen gezginler, kısa sürede çek Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işlemlerine başlayacaktır.

çek Cumhuriyeti'nin başta başkent Prag olmak üzere pek çok şehrinde sokaklar son derece temizdir. Buna ek olarak bu sokakların pek çoğunda tarihi doku da korunmuş ve eski taşlardan istifade edilmiştir.

çek Cumhuriyeti'nde çek Korunası kullanılmakta olduğundan dolayı Euro kullanılan ülkelere göre fiyatlar çok daha uygundur. Buna ek olarak gezginlerin pek çok ülkeden ucuza yemek yemesi ve ulaşım sağlaması da mümkündür. Ancak bu durum Prag'ın genel anlamda ucuz bir şehir olduğu manasını da taşımaz.

çek Cumhuriyeti'nin başta Brno ve Prag gibi büyük kentleri olmak üzere pek çok yerinde çok sayıda tarihi yapı mevcuttur. İşte bu tarihi yapılar arasında çok dikkat çekenler de Katedrallerdir. öte yandan Avrupa'daki pek çok şeyin de eskisi bu ülkededir.

Bu ülkede insanlar eğlenmeyi de gerçekten çok iyi bilirler. Söz misali başkent Prag'ın sokaklarında yürürken çok kişilik bir bisiklete binmiş ve bir yandan da bağırarak şarkı söyleyip eğlenen, öbür yandan şehir turu yapan insanları görmek son derece keyifli olacaktır.

çek Cumhuriyeti'nden geçen nehirler de bu ülkeye bambaşka bir hava katmıştır. üzerine kurulu olan köprüler ise doğal güzelliği çok daha yukarılara taşımak adına yeterli olmuştur. özellikle başkent Prag'dan geçen Vltava nehri görülmeye değerdir.

Biletall.com üzerinden oldukça rahat bir şekilde en ucuz çek Cumhuriyeti uçak bileti satın almış olan gezginlerin görmesi gereken şehirlerarasında bazılarına öncelik tanınması gerekir.

Brno

Brno, başkent Prag'dan sonra çek Cumhuriyeti'nin büyük ikinci kentidir. Buna ek olarak Brno'da çok sayıda tarihi yapıya ek olarak hemen her türlü imkân da vardır. öyle ki son dönemlerde gezginlerin popüler rotaları arasında yerini almaya başlamıştır. Sadece şehrin içerisinden araçla geçmek dahi ne denli büyüleyici bir yer olduğunu anlamak adına yeterli gelecektir.

Prag

Başkent Prag da pek çok insanın popüler seyahat rotaları arasında yer alır. Bundan dolayı da hayli geniş bir turist potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda Prag, tarihi dokusu ve simgesel yapıları ile de her köşesinde bambaşka tatlar barındırır. örnek olarak Avrupa'nın eski Yahudi mezarlığı da bu şehirde yer alır. üstelik bu şehrin büyüsüne kapılmak adına pek çok zaman para ödemek gerekmez. Zira müzeler olmadan da görülmeye değer bir kenttir.

Karlovy Vary

Bu şehir de çek Cumhuriyeti gezi notlarında yerini alması gereken şehirlerarasındadır. özellikle dar sokakları ve kartpostalları andıran manzaraları ile fotoğraf çekmeyi seven gezginler için adeta bir şölen havasında geçen tatil ortamı yaratacaktır.

Gezginler çek Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti satın aldıktan sonra bu gezilerinde bazı yerlere öncelik vermek isteyecektir. İşte bu yerlerin özeti şu şekildedir.

çek Cumhuriyeti'nde Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

çek Cumhuriyeti bir Orta Avrupa ülkesidir ve bu ülkede deniz bulunmaz. Ancak denizin eksikliğini akarsu çok güzel kapatır. öyle ki bu akarsular üzerinde gemi turu yapmak dahi mümkündür. Bu şekilde bir tur yapılmasa dahi sadece manzarası dahi yeterli gelecektir.

çek Cumhuriyeti'nden Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

çek Cumhuriyeti'nden alışveriş yapmak isteyenler rotalarının son duraklarına muhakkak Prag ve Brno'yu eklemelidirler. Ne de olsa bu iki şehir kadar geniş alışveriş imkânı ülkenin başka şehirlerinde yoktur. Elbette bu şehirlerde de Old Town adı verilen eski kent bölgesinden uzak durmak lazımdır. Ne de olsa bu bölgelerde gıda ürünleri dahil pek çok şey daha pahalı olacaktır. çek Cumhuriyeti'nden hatıra olarak ise ünlü porselen ve kristal işlerine bakılabilir. Aynı zamanda klasik hale gelmiş olan hediye gelenekleri, yani kupa ve magnetler de oldukça geniş bir seçenek ile gezginlerin karşısına çıkar. Ancak alışveriş konusunda çok dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çek Cumhuriyeti Türkiye uçak seferleri arasında bazı firmaların bagaj hakkı sunmadığıdır. Bundan dolayı ek bagaj ücretleri ödenmesi gerekecektir.

çek Cumhuriyeti'nin Doğal Güzellikleri

çek Cumhuriyetinin doğal güzellikleri dendiği zaman akla ilk gelen şüphe yok ki ülkenin içinden geçen nehir olacaktır. Bu nehir, her mevsim bambaşka deneyimler yaşatmaya adaydır. öte yandan bu şehirde yukarılarda yer alan sur benzeri yerlere çıkılarak yeşillik ile akarsuyun eşsiz birleşimi de seyredilebilir. Unutulmamalıdır ki güzel gün batımı izlenebilecek şehirlerden bir tanesi de romantik Prag'dır. Bu da doğal güzelliği taçlandırmak adına fazlasıyla yeterli olacaktır.

çek Cumhuriyeti'nde Gezilecek Tarihi Yerler

çek Cumhuriyeti'nde her şeyden önce Prag gezilmelidir. Prag'ın neredeyse her yeri tarih olmak ile beraber bu şehirdeki Old Town ya da eski kent bölgesi oldukça büyüleyici manzaralar sunar. Gerçekten şehrin hemen her yerinde simgesel yapılar vardır ve bunların her biri kendisini dakikalarca izletebilir. Brno'da ise eski sokaklar ile katedral benzeri simgesel yapılar hem gece hem de gündüz görülmeye değerdir. Nihayetinde gezginlerin mutlaka Karlovy Vary'deki eşsiz tarihi mimariye de göz atması lazımdır. Bunların her biri çek Cumhuriyeti Türkiye uçuş süresi olan bir saat kırk dakikalık yolu çekmeye fazlasıyla değecektir.

çek Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Başarılı bir çek Cumhuriyeti gezisi ilk olarak çek Cumhuriyeti Türkiye uçak saatleri de dikkate alınmak suretiyle çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag'a akşam saatlerinde iniş yapılması ile başlar. Bunun ardından gezginlerin ilk günü otellerinde geçirmesi yerinde olacaktır. Zira ertesi günün neredeyse tamamı hareket halinde geçecektir. Ertesi gün ise lezzetli bir Prag çöreği ile kahvaltı yapıldıktan sonra sokaklar gezilmeye başlanabilir. İlk olarak nehir kıyısından yürünmesi suretiyle dans eden evler görülmeye değer yerler arasındadır. Bu evlerin önünde pek tabii eğlenceli pozlar da verilebilir. Bunun ardından kıyıda yürünmeye devam edildiği sırada kısa mesafeli aralıklar ile dizili olan köprüler görülerek geziye devam edilir. Esas olarak her köprünün bambaşka bir hikayesi vardır.

Nehir kıyısındaki keyifli tur sona erdikten sonra gezginlerin uğraması gereken yer Old Town bölgesidir. Burada astronomik saatten Powder Tower'a kadar çok sayıda ünlü simgesel yapı vardır. öte yandan eski kent meydanındaki sokak sanatçıları da bu şehre bambaşka bir hava katmıştır. Nihayetinde Eski Yahudi Mahallesi'ne geçilir. İşte burada adı her ne kadar eski de olsa halen daha Yahudi yaşamı devam etmektedir. Aynı zamanda Avrupa'daki eski Yahudi mezarlığı da burada yer alır. Bu mahalle turu da sona erdikten sona Karl Köprüsünden geçme zamanı gelmiş demektir. Gotik tarzda inşa edilmiş olan ve her yanındaki heykelleri ile keyif veren Karl Köprüsü de hayli keyifli bir nehir manzarası sunacaktır. çek Cumhuriyeti Türkiye uçak biletleri sadece bu köprü için dahi satın alınmaya değerdir. Akabinde şehrin karşı tarafından da kısa bir gezinti yapılır ve ünlü John Lennon duvarı ile akşam saatlerinde gezi sona erer. Şüphesiz ki bu programın birkaç güne yayılması da mümkündür.

Prag'da ulaşım da son derece kolaydır. Şehrin adeta bir ucundan diğer ucuna tramvay ile ulaşım sağlanır. Aynı zamanda oldukça geniş bir otobüs ağı, trenler ve Uber araçları ile de ulaşım rahat bir nefes aldıracaktır. Gerçekten Uber fiyatları pek çok Avrupa ülkesi ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Elbette taksilerin kullanılması da mümkündür. Ancak araç kiralanması tavsiye edilen bir yöntem değildir. Zira şehrin araç giremeyen noktalarında uzun zaman geçirmek gerekecektir. Ayrıca araç ile şehirde yürümenin keyfi de çıkmayacaktır.

Akabinde Karlovy Vary şehrine geçilerek bu şehirdeki eşsiz manzaralar fotoğraflanabilir. Karlovy Vary küçük bir şehir olduğundan gezi de fazla uzun sürmeyecektir. Nihayetinde Brno şehrine gidilir ve bir günlük Brno gezisinin ardından ülke tanınmış olur.

Bu denli lezzetli yemeklerin mevcut olduğu bir ülkeye çek Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları çok daha fazla konu edilmeden gelinmesi gerekir. Kaldı ki biletler pek çok şehre kıyasla çok daha ucuzdur.

Macarlara mı, Yoksa çeklere mi Ait?

Gulaş her ne kadar bir Macar yemeği olarak tanınsa dahi çek Cumhuriyeti'nde de bu yemeğe sahip çıkan çok sayıda kişi vardır. Pek çok yerde ise lezzeti Macaristan'ı aratmayacaktır.

Bir Başka Tartışma da Şinitzel üzerine...

çekler, Viyana'ya ait olduğu söylenen Şinitzel'e de kimi zaman sahip çıkarlar. Bu yemek, yanında patates ile servis edilir. Aynı zamanda çek Cumhuriyeti'nde yapılanın bir miktar daha küçük parçalar halinde servis edildiğini de bilmekte yarar vardır.

Tatlı ve Tuzlunun Eşsiz Uyumu

Bu yemek de et yemeği olarak tanımlanabilecek bir ana yemektir. Dana bifteğinin yanında kremalı sos ve reçel ile servis edilir. Ancak tadına bakmadan da yargılanmaması gereken bir kombinasyondur.

Peynirin Güzel Hali

Smazak da Türkçeye peynir pane olarak tercüme edilebilir. Daha ziyade çek Cumhuriyeti'ndeki yöresel peynirlerden imal edilmektedir. Kaldı ki pek çok ülkenin peynir kültürü de birbirinden farklıdır.

Dolma mı, Değil mi?

Plnene Papriky, aynen Türk mutfağında yer alan yeşil biber dolmasına benzer. Ancak elbette yeşil biber dolması ile aynı tada sahip olduğu ve onun kadar lezzetli olup olmadığı şaibelidir.

çek Cumhuriyeti'nde Yenilecek Güzel Yemekler

çek Cumhuriyeti mutfağında et yemekleri ağırlıktadır. sık kullanılan et çeşitlerinden bir tanesi de Türk mutfağına da yakın olan dana etidir. Gulaş, Şinitzel, Svickova Smazak ve Plnene Papriky muhakkak denenmesi gerekenler arasındadır. çek Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti fiyatları bu denli lezzetli bir mutfağa muhakkak değecektir.

Çek Cumhuriyeti Hakkında Blog Yazıları

 • Dünya Üzerinden Silinen Ülkeler – İsim Değiştiren Ülkeler

  Kimi yeryüzünden bir anda silinmiş kimi ise başka devletlere evrilerek günümüze kadar gelmiş… Her birinin farklı hikayeleri olsa da çoğu, dönemin dünya düzenine ayak uydurmak zorunda kalmış. Ya Britanya kolonisi haline gelmiş, ya sözde özgürlük elçisi Amerika tarafından onların topraklarına eklenmiş. Eski dünya düzenini temsil eden faşist yönetimler ise parçalanarak birçok devletin doğmasına sebep olmuş.

  Devamını Gör
 • Dünyanın En Güzel 25 Sarayı

  Dünya üzerinde öyle harika yerler var ki, Asya’sından Avrupa’sında ve çok daha fazlasında… Mimarisi ayrı, sanatı ve tarihi apayrı değerli olan. Sadece modern yapılardan bahsetmiyoruz elbette, eski yapılar var bizlere miras kalan. Yüzyıllardır varlığını korumuş, bazen yangın veya deprem felaketine uğramış, yıkılmış, restore edilmiş, ama asla ve asla ruhunu kaybetmemiş. Bu yazımızda sizlere dünyadaki en

  Devamını Gör
 • En Ucuz Yurt Dışı Tatil Noktaları

  Yurt dışı gezilerinde her ülkenin kendine has yemeklerini, kültürel kıyafetlerini, yerel müziklerini ve danslarını, mimari yapılarını, sanat galerilerini ve daha nicesini keşfeder ve hayran kalırız. Seyahat etmek de kişiyi hem genel kültür olarak geliştirir hem de özgür hissettirir. Peki her istediğimizde valizimizi alıp çıkabiliyor muyuz? Maalesef hayır. Tek engel vize de değil; gittiğimiz ülkenin para

  Devamını Gör
flight