Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Sinop Uçak Bileti

1 Yolcu

Sinop Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Sinop Hakkında

TELEFON KODU 368

PLAKA 57

YÜZ ÖLÇÜMÜ 5.816 km2

NÜFUS204.568

Sinop Havalimanları

Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı Hakkında Bilgi

KAPASİTE150.000

AÇILIŞ1993

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK8,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Sinop’tan farklı şehirlere seyahat etmek veya başka şehirlerden Sinop’a gitmek için en sık tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla seyahat ederken havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı da bilmeniz gerekir.

“Sinop Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Sinop Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Sinop Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan herhangi bir belediye otobüsü hattı bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Şehre sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin özel servisleri ulaşım için en çok tercih edilen seçenektir. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre servislerin hareket saatleri düzenlenmektedir.

Ticari taksileri kullanarak da iki nokta arasında ulaşım sağlamanız mümkündür.

Tüm bu seçenekler arasından bütçe ve zamanlama planlarınıza en uygun olan seçeneği tercih ederek ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sinop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sinop'u ziyaret edecekseniz uçak biletleriniz oBilet'te! Karadeniz’in şirin sahil kenti Sinop Boztepe Burnu'nun karayla birleşme noktasında yer alır ve Türkiye’nin kuzeydeki en uç noktasını oluşturmaktadır. Sinop Kalesi ve Sinop Cezaevi Müzesi kesinlikle görülmelidir. 2050 m uzunluğunda, 25 m yüksekliğinde, 3 m genişliğinde ve iki tane giriş kapısı bulunan Sinop Kalesi 7.yüzyıldan itibaren Romalılar,Bizanslılar ve Selçuklular tarafından şehri korumak için kullanılmıştır. Sinop Kalesi’nin iç kesiminde Osmanlı’nın en büyük tersane olarak inşa edilen yapı 1887 yılından itibaren ceza evi olarak kullanılmıştır. Devlet Giray, Sabahattin Ali, Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran, Ruhi Su, Burhan Felek, Zekeriya Sertel ve Nazım Hikmet bu cezaevinde yatmış ünlü isimlerin bazılarıdır. Edip Akbayram tarafından seslendirilen Aldırma Gönül şarkısının sözlerini cezaevinde mahkumken Sabahattin Ali yazmıştır. Sinop’ta ziyaret edilmesi gereken diğer yerler ise Sinop ve çevresindeki kazılar sonucunda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği Sinop Müzesi, Bizanslılar tarafından bir kilise olarak kullanılan ve Roma çağında ise tiyatro ya da hamam olarak kullanıldığı öngörülen Balatlar Kilisesi veSelçuklular Dönemi’nde inşa edilen beş kubbeli dikdörtgen şeklindeki Alaaddin Cami’dir.

Sinop Havalimanı 1993 yılından bugüne hizmet vermektedir ve Sinop şehir merkezine uzaklığı 8 km’dir. Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım THY Servis araçları ile sadece 3 liraya veya taksi ile sağlanmaktadır. Sinop Havalimanı’ndan uçuşu bulunan firma Türk Hava Yolları’dır. Sinop uçak bileti tarih ve saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en kuzeyine, Karadeniz’in şirin kentine yapacağınız yolculuklarda oBilet yanınızda! oBilet.com adresiyle veya oBilet akıllı telefon uygulaması ile size en uygun Sinop uçak biletine sahip olabilirsiniz. oBilet güvenilir ödeme seçenekleri ile en ucuz Sinop uçak bileti ile yolculuğun keyfini çıkartabilirsiniz. Tüm soru ve görüşleriniz için oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sinop Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sinop Uçak Bileti Almak için Sinop Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Sinop Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Sinop 104,99 TL
Antalya - Sinop 155,99 TL
Adana - Sinop 165,98 TL
Gaziantep - Sinop 176,58 TL
Ankara - Sinop 178,99 TL
Ordu - Sinop 206,89 TL
Trabzon - Sinop 207,09 TL
İzmir - Sinop 213,99 TL
Bursa - Sinop 271,68 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar