Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Portekiz Uçak Bileti

1 Yolcu

Portekiz Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Portekiz Hakkında

TELEFON KODU 351

NÜFUS10.320.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Portekiz Havalimanları

Lisboa Havalimanı
Porto Havalimanı

Portekiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa’nın en batısındaki ülke olan Portekiz güney ve batı yönünde Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Yıllar boyunca Fenikeliler, Yunanlar, Romalılar, Cermenler ve Endülüs Emevileri gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan ülkenin başkenti Lizbon’dur. Diğer önemli şehirleri Porto, Sintra, Coimbra, Braga, Faro, Funchal, Evora kentleridir. Portekiz İspanya ile İber Yarımadası’nı paylaşmaktadır. Portekiz’de para birimi olarak Euro kullanılmakta olup Portekiz resmi dili Portekizce’dir. Başkent Lizbon’da gezilecek yerler Lizbon 25 Nisan Köprüsü, Belem Kulesi, Lizbon Kaşifler Anıtı, Jerenimos Manastırı, Alfama Bölgesi, Sao Jargo Kalesi’dir. Portekiz’in bir diğer büyük şehri olan Porto’da ise Se Katedrali, Aliados Meydanı, Clerigos Kilisesi, Sao Francisco Kilisesi, Via Catarina Caddesi gezilebilir. Douro Nehri, Dom Luis Köprüsü, Museu do Vinho do Porto (Porto Şarap Müzesi) Porto’da gezilecek yerlerin diğer kısmıdır. Sintra şehrinde bulunan Pena Sarayı, Milli Saray (Palácio Nacional de Sintra), Monserrate Sarayı, The Moorish Castle, Quinta da Regaleira şeklindedir.

Ülkenin başkenti Lizbon’da bulunan Lizbon Havalimanı ülkenin hava trafiğinin çoğuna sahiptir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Lizbon Havalimanı’na TAP Portugal ve Türk Hava Yolları ile aktarmasız Lizbon uçak bileti ile 5 saatte ulaşabilirsiniz. Ayrıca Air Europa, Aeroflot Russian Havayolları, Air France, Air Algeria, British Airways, Lufthansa, Iran Air, Royal Air Maroc ve daha birçok firma ile aktarmalı olarak da Lizbon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Portekiz’in diğer bir önemli şehri olan Porto’ya ise Porto Havalimanı’na gidebilirsiniz. Royal Air Maroc, TAP Portugal, Air Europa, Air France, Air Namibia ve oBilet.com adresinden bulabileceğiniz birçok firma ile Portekiz’e seyahat edebilirsiniz.

Portekiz uçak biletiniz için oBilet.com adresini ziyaret edebilir, en uygun Portekiz uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Portekiz Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Portekiz Uçak Bileti Almak için Portekiz Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Portekiz Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Madrid - Porto 298,23 TL
İstanbul - Porto 845,00 TL
Paris - Porto 982,06 TL
Atina - Porto 1.032,41 TL
İstanbul - Lizbon 1.060,28 TL
İzmir - Porto 1.588,72 TL
Ankara - Lizbon 2.329,16 TL
Diyarbakır - Porto 2.361,34 TL
Ankara - Porto 2.433,47 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar