Adana Otobüs Bileti

Adana Hakkında Bilgi

YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.045 km²
TELEFON KODU 0 322
PLAKA KODU 01
OTOGAR SAYISI 5

Adana Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Adana, ülkemizin önemli ve büyük şehirlerinden biridir. Romanlara konu olmasından lezzetli mutfağına kadar herkesin bildiği ve sevdiği bir şehirdir. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer ise, hemen bir Adana otobüs bileti veya Adana uçak bileti alın ve yola çıkıp şehri keşfedin.

Obilet.com üzerinden Adana otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları ve Adana'ya gerçekleşen tüm uçuşları bulabilirsiniz. Seferlerin fiyatlarını, özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilirsiniz. Bu şekilde, kendiniz için uygun Adana otobüs biletini veya Adana uçak biletini online olarak alabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için bilet fiyatının dışında bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Biletinizi aldıysanız, şehri keşfetmek için nasıl bir rota çizeceğinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Gezinize başlamadan önce blog.obilet.com'daki Adana yazılarımıza da mutlaka göz atmalısınız.

Adana’da nereler gezilir?

Dünya’nın araç trafiğine açık olan eski köprüsü Taş Köprü’yü görmelisiniz. Taş Köprü civarındaki mekanlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ulu Camii, Merkez Sabancı Camii, Arkeoloji Müzesi, Adana Etnograya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Çoban Dede Parkı, Çoban Dede Türbesi ve Tarihi Kazancılar Çarşısı gibi tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Adana Merkez Park, Seyhan Barajı, Baraj Gölü, Eski Baraj ve Regülatör Köprü ile Dilberler Sekisi ise, doğal güzellikleriyle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tüm bunların yanı sıra, Adana’nın civarında bulunan Anavarza Kalesi'ni ve antik kentini, Misis Antik Kenti'ni, Şar Antik Kenti'ni ve Şahmeran Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Adana’da neler yenir?

Şehrin adıyla özdeşleşmiş olan Adana kebabından mutlaka yemelisiniz.

Lahmacun, içli köfte, Adana böreği, Adana balıkları ve deniz mahsulleri, çiğ köfte, pişirim pide, soslu tavuk döner ve humus da muhakkak denenmesi gereken yöresel lezzetlerdir.

Adana’ya gelip şalgam içmeden de olmaz. Hatta sokakta satılan simit ve şalgam ikilisini muhakkak deneyin.

Sakatat sevenlerdenseniz; şırdan, bumbar dolması ve kırkkat gibi tatları da deneyebilirsiniz.

Tatlılara gelince; meşhur bici bici ve karsambaçtan mutlaka tatmalısınız.

Turunç tatlısı, sarı burma, halka tatlı gibi lezzetleri de unutmamak gerek.

Adana’da nerede kalınır?

Şehrin merkezinde ve civarında her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür. Kendiniz için uygun olanını seçip yer ayırtmanız yeterlidir.

Obilet.com ile Adana otobüs bileti veya Adana uçak bileti satın alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. Adana otobüs seferleri ve uçuşlar ile ilgili aradığınız her bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

Adana Otogarları

Adana Otogarı +903224282047 Fevzipaşa Mh. Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Fevzipaşa, Seyhan
Yüreğir Otogarı Sinanpaşa, Kozan Cad., 01220 Yüreğir/Adana
Test Station +5555555555 address adress
21052024 Test Station +5555555555 address address address

Adana Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Adana Otelleri

bus