Cheap Flights to Hatay

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Hatay

Information About Hatay

PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
LAND AREA 703 km²
POPULATION 360,652

Airports in Hatay

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Hatay Airport 25 km Taksi, Otobüs

What You Need to Know About Hatay

Antakya Hatay uçak bileti ve otobüs biletleri oBilet'te.Hatay Türkiye’nin büyük kentlerindendir ve yaklaşık bir buçuk milyon nüfusa sahiptir. Hatay ilinde coğrafi komşulukları itibariyle 3 sınır kapısı bulunmaktadır. Bunlar Cilvegözü, Yayladağı ve Karbeyazı sınır kapılarıdır. Hatay öyle bir coğrafyada bulunmaktadır ki yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihi boyunca çeşitli din, inanç ve kültür bir arada kardeşçe barınmıştır Hatay’da. Hatay bu özelliğini bugün de korumaktadır. İslam, Hıristiyanlık ve Musevi inançları iç içe yaşamaktadır ve cami, kilise ve havra yan yana insanlara hizmet verebilmektedir. Bu özellikleriyle Hatay bir medeniyetler beşiği durumundadır.

Hatay denince ilk akla gelen turizm merkezleri Erzin, Dörtyol, Arsuz ve Samandağ ilçeleridir. Arsuz ve Samandağ ilçeleri sahilleriyle, koylarıyla ve plajlarıyla özellikle yazın yerli ve yabancı turistlerin istilasına uğramaktadır. Arsuz ve Samandağ ilçelerinin nüfusları yerli ve yabancı turist sayısıyla her yıl 3 kat artmaktadır. Erzin ve Dörtyol ilçeleri ise kaplıcaları ve yaylaları ile doğa turizmini oluşturmaktadır.

Hatay ilinde 9 Aralık 2007'de açılmış olan Hatay Havalimanı vardır. İskenderun'a 45 km, Hatay şehir merkezine 25 km, Kırıkhan'a 25 km ve Reyhanlı'ya 41 km uzaklıkta bulunan Hatay Havalimanı’na HAVAŞ servisleri ile Kırıkhan ilçesine ise THY yolcu servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Hatay Havalimanı bulunduğu konum itibariyle 20 Haziran 2008 tarihinde Uluslararası Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilmiştir. Uçuş trafiğinin yurt içindeki kısmını Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Borajet oluştururken, yurt dışındaki kısmını Hamburg Airways, Atlasglobal, Nas Air ve Borajet oluşturmaktadır. Uçuşlarla ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz de kültür ve medeniyetler kentimiz Hatay’a uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Hatay Hotels