Cheap Flights to Saudi Arabia

Airline Companies Flying to Saudi Arabia

Information About Saudi Arabia

PHONE CODE 0 966
POPULATION 32,280,000

Popular Airports in Saudi Arabia

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
King Khaled Airport
Arar Airport 0 km Taxi, Bus
King Fahd Airport 0 km Taxi, Bus
Abha Airport 0 km Taxi, Bus
Al Ahsa Airport 0 km Taxi, Bus
Al Baha Airport 0 km Taxi, Bus
Bisha Airport 0 km Taxi, Bus
King Abdulaziz Ab Airport 0 km Taxi, Bus
King Abdullah Bin Abdulaziz Airport 0 km Taxi, Bus
Gassim Airport 0 km Taxi, Bus
Guriat Airport 0 km Taxi, Bus
Hail Airport 0 km Taxi, Bus
King Abdulaziz Airport
King Khaled Military City Airport 0 km Taxi, Bus
Prince Mohammad Bin Abdulaziz Airport
Nejran Airport 0 km Taxi, Bus
Qaisumah Airport 0 km Taxi, Bus
Rafha Airport 0 km Taxi, Bus
Sharurah Airport 0 km Taxi, Bus
Sulayel Airport 0 km Taxi, Bus
Taif Airport
Turaif Airport 0 km Taxi, Bus
Wejh Airport 0 km Taxi, Bus
Yenbo Airport 0 km Taxi, Bus
Wadi Al Dawasir Airport 0 km Taxi, Bus
Al-Jawf Domestic Airport 0 km Taxi, Bus
Dawadmi Domestic Airport 0 km Taxi, Bus
Prince Abdul Majeed Airport 0 km Taxi, Bus
SABTCO BUS STATION Airport 0 km Taxi, Bus
Hafr Albatin Airport 0 km Taxi, Bus
Khamis Mushait Airport 0 km Taxi, Bus

What You Need to Know About Saudi Arabia

Suudi Arabistan veya şeriat yasalarının anayasa olarak kabul edildiği bir krallık olan Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülkedir. Kuzeybatıda Ürdün; kuzeydoğuda Irak, Basra Körfezi; doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn,Birleşik Arap Emirlikleri; güneydoğuda Umman; güneyde Yemen; batısında Kızıldeniz ile komşudur. İslam'a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine Suudi Arabistan’dadır. Suudi Arabistan on üç idari bölgeye ayrılmıştır ve başkenti Riyad’dır. Resmi para birimi Suudi Arabistan Riyali ve resmi dili Arapça’dır. 1936 yılında ülke topraklarında petrol keşfedilmiştir ve günümüzde petrol kaynakları Suudi Arabistan ekonomisinin yüzde doksanlık kısmını oluşturmaktadır. Sıcak iklime sahip olan ülkenin bitki örtüsünü Hurma ve Palmiye ağaçları oluşturmaktadır. Başkent Riyad’ta gezilecek yerler; 320 metre uzunluğundaki Al-Mamlaka (Kingdom Kulesi), Kral Abdül Aziz’in 1902 yılında Riyad’ı ele geçirmesinin sembolü kabul edilen Masmak Kalesi (Al Masmak), Arapça “kare” anlamına gelen Murabba Sarayı, Riyad Ulusal Müzesi. Riyad’tan sonra bir diğer görülesi şehir Kızıldeniz kıyısındaki Cidde. Günbatımının keyifle izlenebildiği şehirde caddeler oldukça canlı ve gezilesi. Suudi Arabistan’ın Müslümanlar için en önemli özelliği ise kutsal topraklar olan Mekke ve Medine’yi barındırması. Suudi Arabistan’a gidecek Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Hac ve umre için ise Diyanet İşleri aracılığı ile Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’ndan onay alınması gerekiyor.

Türk Hava Yolları Cidde, Dammam, Medine ve Riyad’a direkt olarak uçmaktadır. Suudi Arabistan Havayolları ise İstanbul’dan salı ve pazar günleri hariç Cidde ve Medine’ye direkt uçmaktadır. Kral Halid Riyad Uluslararası Havalimanı Riyad kentinin ana havalimanıdır.İstanbul'dan Riyad'a uçak bileti almak istiyorsanız Türk Hava Yolları, Pegasus, NAS Air, Air Arabia, Saudi Arabian Havayolları, Fly Dubai, Etihad Airways, Emirates, Gulf Air Bahrain, Egyptair, Middle East Havayolları, Royal Jordanian, Kuwait Airways, Royal Air Maroc, Lufthansa, British Airways, Air India Limited şirketlerinin hem İstanbul Atatürk hem de Sabiha Gökçen üzerinden seferleri bulunmaktadır. Bu seferler içerisinde aktarmalı veya direkt uçuş alternatifleri mevcuttur. Medine’deki Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Cidde'deki Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, Dammam’daki Kral Fahd Uluslararası Havaalanı Suudi Arabistan uçak bileti alabileceğiniz diğer havalimanlarıdır. Suudi Arabistan havalimanları ve Suudi Arabistan uçak biletleri ile ilgili detaylandırılmış bilgilere oBilet.com adresinden erişebilirsiniz.

Kutsal topraklara ev sahipliği yapan Suudi Arabistan’a yapacağınız yolculuklarınızda oBilet.com internet adresini kullanarak en uygun Suudi Arabistan uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

flight