Cheap Flights to Adana

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Adana

Information About Adana

PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 01
LAND AREA 14,045 km²
POPULATION 2,149,260

Airports in Adana

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Adana Sakirpasa Airport 5 km Taksi, Otobüs

What You Need to Know About Adana

Adana’ya havayolu ulaşımı için uçak biletleri oBilet’te. Adana, Türkiye'nin yoğun nüfuslu şehirlerinden olup en kalabalık altıncı şehridir. 2.201.670 nüfusa sahip şehrin yüzölçümü 13.844 m²'dir. 4'ü anakent ilçesi (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam) olmak üzere toplam 15 ilçesi ve belediyesi vardır. En kalabalık belediyesi ise merkez ilçelerden birisi olan Seyhan ilçesidir. Türkiye’nin altıncı büyük metropolü olan Adana ülkenin önde gelen ticaret, tarım, hayvancılık, madencilik merkezlerinden birisidir. Bölge maden yatakları açısından da zengin olup krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından oldukça önem taşımaktadır. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan Çukurova bölgesinin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir. Tipik Akdeniz iklimine sahip Adana’da kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kuraktır. Hava sıcaklığının özellikle yaz aylarında yüksek seyrettiği Adana’da şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık 12 Haziran 2012'de nemle birlikte 53,0 °C, nemsiz 46 °C olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklıksa 28 Ocak 2012'de ?6 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

Adana’yı gezmeye Eski Adana bölgesinden başlanabilir. Seyhan nehri üzerinde kurulu olan Taş Köprü, Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsü ve Romalılar tarafından 2.yy’da inşa edilmiş. Taş Köprü’nün üzerinden ardındaki Adana Merkez Camii’yi de görmek mümkün. Taş Köprü’yü geçtikten sonra bölgenin tarihinde önemli yeri olan Ramazanoğulları tarafından yaptırılmış olan Ulu Camii’yi diğer adıyla Ramazanoğulları Camii’yi ve güzel avlu içindeki Ramazanoğulları Medresesi’ni görebilirsiniz. Ulu Camii’den sonra biraz ilerledikten sonra bir tarafta Adana’nın ilk valisi olan Ziya Paşa’nın mezarı diğer tarafta ise Türkiye’nin en uzun saat kulesi olan Tarihi Saat Kulesi (Büyük Saat) var. Tarihi Saat Kulesi’nin çevresi aslında Eski Adana’nın merkezi ve burda bulunan Tarihi Kazancılar Çarşısı görülmeye değer. Eski Adana’dan Yeni Adana tarafına geçildiğinde ise Türkiye’nin en büyük parklarından olan Adana Merkez Parkı, Sabancı Merkez Camii, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi (Suphi Paşa Konağı), Adana Sinema Müzesi ve Seyhan Baraj Gölü ziyaret edilmelidir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Adana ve çevresindeki Mersin, Osmaniye gibi yerleşim merkezlerine de hizmet veren havalimanıdır. Türkiye’nin ulaşım trafiği bakımından en yoğun 6.havalimanıdır. Şehrin merkezi noktalarına yakın mesafede olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Adana şehir merkezine ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden yurt içi uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Pegasus, Sun Express ve Atlas Global’dir. Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden yurt dışı uçuşu bulunan firmalar ise Pegasus, Sun Express, Atlas Global, Wings of Lebanon ve Flynas’tır. Adana uçak bileti için yurt içi ve yurt dışı havayolu şirketleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com adresinden erişebilirsiniz.

Türkiye’nin verimli topraklarını oluşturan Çukurova’nın merkezinde bulunan Adana’ya seyahat etmek oBilet ile artık çok daha kolay! oBilet.com internet adresini kullanarak seyahat etmek istediğiniz tarihi seçip tüm Adana uçak seferlerini görüntüleyebilir ve size en uygun Adana uçak biletini kolayca satın alabilirsiniz. Adana uçak biletiniz ile ilgili her durumda oBilet Çağrı Merkezi ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz

Blog Posts About Adana

 • Adana’da Gezilecek Yerler

  Özellikle “Sıfır Bir” dizisi başladığından beri kente olan ilgi arttı, arkadaşlarım da sık sık bana Adana hakkında birçok soru yöneltiyorlar. Adana Lezzetleri adlı yazımdaki yemekleri uzun uzadıya anlattığımdan burada değinmeyeceğim, onun yerine gezilecek yerlerden bahsedeceğim. Eh o kadar yedikten sonra o kalorileri yakmak şart! Adana’ya nasıl gidilir, diyorsanız Adana Gezi Rehberi yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

  See the rest
 • Adana Yemek Rehberi- Adana’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

  Doktora yaptığım bölümde İran’dan gelen iki arkadaşım var. Nereli olduğumu sorduklarında “Adana” diye cevap verdim ve ilk tepkileri “Oo, kebap!” oldu. Üstelik Adana’ya hiç gitmemişler. Ankara’da tanıştığım diğer arkadaşlarım da, nereli olurlarsa olsunlar,  bana her zaman kebap soruyorlar, bir kebapçı önermemi istiyorlar. Dünyada bir yemek ile bu kadar özdeşleşmiş başka bir şehir var mı bilmiyorum.

  See the rest
 • Toros Ekspresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Her gün düzenli bir şekilde Konya – Adana – Konya arasında ve TCDD Taşımacılık bünyesinde ulaşım hizmeti veren Toros Ekspresi, TCDD’nin ana hat trenlerinden biri olma özelliğini taşıyor. 2 + 1 pulman koltuklardan oluşan ve konforlu hizmet sunan Toros Ekspresi’nin güncel fiyat tarifeleri, sefer saatleri ve güzergahları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tek yapmanız

  See the rest

Adana Hotels