Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Konya Uçak Bileti

1 Yolcu

Konya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Konya Hakkında

TELEFON KODU 332

PLAKA 42

YÜZ ÖLÇÜMÜ 40.813 km2

NÜFUS2.079.225

Konya Havalimanları

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ2000

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK18,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Konya’dan farklı şehirlere seyahat etmek isterseniz ya da Konya’ya gitmek isterseniz ulaşım aracı olarak uçağı tercih edebilirsiniz. Bu durumda, havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

“Konya Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayabiliriz. Fakat alternatiflerin çok sayıda olmadığını belirtebiliriz.

Konya Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Konya Belediyesi’nin havalimanı ile şehir merkezi arasında herhangi bir otobüs seferi bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Konya Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için Havaş otobüs servislerini kullanabilirsiniz.

Havaş otobüs servisleri dışında kullanabileceğiniz ulaşım alternatifi ticari taksilerdir.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamak için Havaş servisleri ve taksi dışında bir araç bulunmamaktadır. Var olan seçenekler arasından zaman ve bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Konya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle, Konya seyhatleri için oBilet üzerinden Türkiye’nin her kentinden Konya’ya uçak bileti alabilirisiniz.Konya, Türkiye haritasına baktığımızda gözümüze ilk takılan illerden bir tanesidir. Çünkü en geniş topraklara sahip şehrimizdir.İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden birisi olmanın yanısıra doğal ve tarihsel zenginlikleri de bünyesinde barındırmaktadır.Tatrihin çok eski zamanlarından beri verimli topraklarıyla önemli bir yerleşim merkezi olan Konya sınırları içerisinde bulunan Çatalhöyük Dünya’nın en eski yerleşimlerinden biridir ve 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır. Şehir geçmişinde Anadolu Selçukluları başkenti ve Karamanoğulları başkenti olmuştur. Önemli sanayi kentlerimizden de bir tanesidir. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı olan Konya, bu alanda da oldukça iddialı bir kentimizdir. . Konya’nın simgesi elbette Mevlana ve Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ)’dir. Anadolu Selçukluları başkenti olan kentte bir diğer önemli simge Çift başlı kartaldır. Eskiden Mevlâna'nın dergâhı olan yapı bugün Mevlana Müzesi olarak yapılandırılmıştır ve 1926’dan beri ziyaretçi almaktadır. Müze Mevlana Türbesi olarak da geçmektedir. Konya her yıl bir buçuk milyonu aşkın yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bunların yanısıra Konya'da 2 adet devlet üniversitesi ve 2 adet vakıf üniversitesi ile bir öğrenci kentidir. Vakıf üniversiteleri; Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile Karatay Üniversitesi, Devlet üniversiteleri; Selçuk Üniversitesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi’dir.

Konya Havalimanı Konya ili sınırları içerisinde yer alan sivil-askeri kategoride geçen bir havalimanıdır. 2000 yılında ise havalimanı sivil hava trafiğine açılmıştır.Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri ile olup yolculuk süresi yaklaşık 30 dk’dır. Kentin havayolu trafiğini Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlasglobal, Pegasus ve Sunexpress oluşturmaktadır. Yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Siz de Hz. Mevlana’nın tüm insanlığa yaptığı “Gel, gel, ne olursan ol yine gel” çağrısına kulak vermek isterseniz, uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Konya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Konya Uçak Bileti Almak için Konya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Konya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Konya 50,99 TL
İzmir - Konya 52,99 TL
Adana - Konya 152,58 TL
Ankara - Konya 153,98 TL
Antalya - Konya 153,99 TL
Trabzon - Konya 154,58 TL
Ordu - Konya 172,88 TL
Hatay - Konya 172,88 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar