Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Makedonya Uçak Bileti

1 Yolcu

Makedonya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Makedonya Hakkında

TELEFON KODU 389

NÜFUS2.081.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Makedonya Havalimanları

Makedonya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balkan ülkesi Makedonya Cumhuriyeti veya kısaca Makedonya’nın komşuları kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan’dır. Deniz kıyısı olmayan Makedonya Cumhuriyeti'nin tek büyük ırmağı tam ortasından geçen Vardar Nehri'dir. Makedonya Cumhuriyeti çok etnik yapıya sahip bir devlettir. Halkın yarısından çoğunu Makedonlar’dan oluşturmakla birlikte Arnavutlar, Türkler, Çingeneler, Sırplar, Boşnaklar, Ulahlar da ülkenin nüfusunda önemli bir paya sahiptir. Makedonya’nın başkenti ve en kalabalık şehri Üsküp’tür. Güney Slav dil ailesinden olan Makedonca ülkenin resmi dilidir. Makedonca’nın yanı sıra Arnavutça, Türkçe, Romanca, Sırpça ve Boşnakça da konuşulan diller arasındadır. Makedonya para birimi ise Makedonya Dinarı’dır. Makedonya için gezilecek yerler arasında Üsküp, Ohrid, Struga, Tetova (Kalkandelen), Veles (Köprülü), Ştip (İştip), Gostıvar, Kumanova şehirleri bulunuyor. Vardar Nehri üzerine kurulu köprüleri ve yeniden tasarlanan binaları ile Üsküp’te Makedonya Meydanı Taş Köprü, Türk Çarşısı (Old Bazaar), Mustafa Paşa Camii, Üsküp Kalesi, Sredno Vodno (Millenyum Hacı), Macedonian Village (Makedonya Köyü), Macedonia Street (Makedonya Sokağı), Stobi, Matka Kanyonu gezilip görülecek yerlerin başlıcalarıdır. Kalkanderen’de meşhur Sarena Dzamja yani Alaca Cami mutlaka ziyaret edilmelidir. Mustafa Kemal Paşa’nın babası Ali Rıza Efendi’nin köyü olarak bilinen Kocacık Köyü’nde Atatürk’ün babasının, dedesinin vede amcasının doğduğu evleri ziyaret edebilirsiniz. Tertemiz gölü, daracık taş sokakları, mis gibi yemekleri ve eğlenceli gece hayatı ile Ohrid Makedonya’nın en güzel duraklarından bir tanesi. St Sofia Kilisesi , Ohri Antik Tiyatro, Plaoshnik (Plaoşnik) Ören Yeri, Ohrid Kalesi (Fortress), St John Kilisesi, Tekne ile Ohrid’e Dönüş, Bay of Bones Müzesi, Sveti Naum, Makedonya-Arnavutluk Sınırı, Lake Prespa ( Prespa Gölü), Bitola şehrin görülmeye değer başlıca noktalarıdır.

Üsküp Büyük İskender Havalimanı veya diğer adıyla Üsküp Havalimanı Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Petrovec köyünün 17 km güneydoğusunda yer alır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na Pegasus Havayollarından alacağınız Üsküp uçak bileti ile aktarmasız olarak seyahat edebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan ise Türk Hva Yolları, Serbian Havayolları, Croatia Havayolları, Lufthansa, Adria Airways, Aeroflot Russian Airways, SAS, Air France ve oBilet.com’dan tümüne bakabileceğiniz birçok firma ile aktarmasız olarak gitmeniz mümkün. Ohrid Aziz Pavlus Havalimanı veya Ohrid Havalimanı ise Makedonya'nın turizm şehri Ohrid’e 9 km, Üsküp’e 145 km uzaklıktadır. Makedonya uçak bileti ile ilgili tüm bilgilere oBilet.com internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vizesiz seyahat imkanı sunan Balkan ülkesi Makedonya’ya yapacağınız seyahatlerde en uygun Makedonya uçak bileti için oBilet.com adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Planladığınız tarihteki tüm uçuşları görebilir, en ucuz Makedonya uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

Makedonya Hakkında Blog Yazıları

 • Ucuza Yılbaşı Tatili Yapılacak Yerler

  Takvimler ocak ayının ilk gününü göstermeye giderek yaklaşırken, herkesin gönlünden geçen farklı bir yeni yıl tatili var. Kıtalar aşıp egzotik ülkelere seyahat etmek, okyanusun ortasındaki bir adada güneşlenmek ya da beş yıldızlı otellerin balo salonlarını şereflendirmek herkes için her zaman mümkün olmasa da; ekonomik pürüzler 31 Aralık’ta mutlu ve coşkulu olmaya engel değil. Döviz kurundan,

  Devamını Gör
 • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel Şehirler

  Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. Balkanlarda gezerken dinlemeniz için Balkanların en güzel türkülerini bir araya getirdik. Kimi zaman yüreğiniz sızlayacak, çoğu zaman içiniz kıpır kıpır olacak, hazır mısınız? İçindekiler1 1. Prizren, Kosova2 2.

  Devamını Gör
 • En Ucuz Yurt Dışı Tatil Noktaları

  Yurt dışı gezilerinde her ülkenin kendine has yemeklerini, kültürel kıyafetlerini, yerel müziklerini ve danslarını, mimari yapılarını, sanat galerilerini ve daha nicesini keşfeder ve hayran kalırız. Seyahat etmek de kişiyi hem genel kültür olarak geliştirir hem de özgür hissettirir. Peki her istediğimizde valizimizi alıp çıkabiliyor muyuz? Maalesef hayır. Tek engel vize de değil; gittiğimiz ülkenin para

  Devamını Gör

Makedonya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Makedonya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Makedonya Uçak Bileti Almak için Makedonya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Makedonya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Üsküp 336,00 TL
Antalya - Üsküp 450,00 TL
İzmir - Üsküp 456,00 TL
Ankara - Üsküp 456,00 TL
Kayseri - Üsküp 706,34 TL
Venedik - Üsküp 738,89 TL
Adana - Üsküp 764,95 TL
Bodrum - Üsküp 838,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar