Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Makedonya Uçak Bileti

1 Yolcu

Makedonya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Makedonya Hakkında

TELEFON KODU 389

NÜFUS2.081.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Makedonya Havalimanları

Skopje Havalimanı
Ohrid Havalimanı

Makedonya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balkan ülkesi Makedonya Cumhuriyeti veya kısaca Makedonya’nın komşuları kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan’dır. Deniz kıyısı olmayan Makedonya Cumhuriyeti'nin tek büyük ırmağı tam ortasından geçen Vardar Nehri'dir. Makedonya Cumhuriyeti çok etnik yapıya sahip bir devlettir. Halkın yarısından çoğunu Makedonlar’dan oluşturmakla birlikte Arnavutlar, Türkler, Çingeneler, Sırplar, Boşnaklar, Ulahlar da ülkenin nüfusunda önemli bir paya sahiptir. Makedonya’nın başkenti ve en kalabalık şehri Üsküp’tür. Güney Slav dil ailesinden olan Makedonca ülkenin resmi dilidir. Makedonca’nın yanı sıra Arnavutça, Türkçe, Romanca, Sırpça ve Boşnakça da konuşulan diller arasındadır. Makedonya para birimi ise Makedonya Dinarı’dır. Makedonya için gezilecek yerler arasında Üsküp, Ohrid, Struga, Tetova (Kalkandelen), Veles (Köprülü), Ştip (İştip), Gostıvar, Kumanova şehirleri bulunuyor. Vardar Nehri üzerine kurulu köprüleri ve yeniden tasarlanan binaları ile Üsküp’te Makedonya Meydanı Taş Köprü, Türk Çarşısı (Old Bazaar), Mustafa Paşa Camii, Üsküp Kalesi, Sredno Vodno (Millenyum Hacı), Macedonian Village (Makedonya Köyü), Macedonia Street (Makedonya Sokağı), Stobi, Matka Kanyonu gezilip görülecek yerlerin başlıcalarıdır. Kalkanderen’de meşhur Sarena Dzamja yani Alaca Cami mutlaka ziyaret edilmelidir. Mustafa Kemal Paşa’nın babası Ali Rıza Efendi’nin köyü olarak bilinen Kocacık Köyü’nde Atatürk’ün babasının, dedesinin vede amcasının doğduğu evleri ziyaret edebilirsiniz. Tertemiz gölü, daracık taş sokakları, mis gibi yemekleri ve eğlenceli gece hayatı ile Ohrid Makedonya’nın en güzel duraklarından bir tanesi. St Sofia Kilisesi , Ohri Antik Tiyatro, Plaoshnik (Plaoşnik) Ören Yeri, Ohrid Kalesi (Fortress), St John Kilisesi, Tekne ile Ohrid’e Dönüş, Bay of Bones Müzesi, Sveti Naum, Makedonya-Arnavutluk Sınırı, Lake Prespa ( Prespa Gölü), Bitola şehrin görülmeye değer başlıca noktalarıdır.

Üsküp Büyük İskender Havalimanı veya diğer adıyla Üsküp Havalimanı Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Petrovec köyünün 17 km güneydoğusunda yer alır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na Pegasus Havayollarından alacağınız Üsküp uçak bileti ile aktarmasız olarak seyahat edebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan ise Türk Hva Yolları, Serbian Havayolları, Croatia Havayolları, Lufthansa, Adria Airways, Aeroflot Russian Airways, SAS, Air France ve oBilet.com’dan tümüne bakabileceğiniz birçok firma ile aktarmasız olarak gitmeniz mümkün. Ohrid Aziz Pavlus Havalimanı veya Ohrid Havalimanı ise Makedonya'nın turizm şehri Ohrid’e 9 km, Üsküp’e 145 km uzaklıktadır. Makedonya uçak bileti ile ilgili tüm bilgilere oBilet.com internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vizesiz seyahat imkanı sunan Balkan ülkesi Makedonya’ya yapacağınız seyahatlerde en uygun Makedonya uçak bileti için oBilet.com adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Planladığınız tarihteki tüm uçuşları görebilir, en ucuz Makedonya uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

Makedonya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Makedonya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Makedonya Uçak Bileti Almak için Makedonya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Makedonya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Üsküp 420,00 TL
Ankara - Üsküp 462,00 TL
Antalya - Üsküp 467,00 TL
Hatay - Üsküp 476,00 TL
İzmir - Üsküp 480,00 TL
Adana - Üsküp 480,00 TL
Gaziantep - Üsküp 548,00 TL
Konya - Üsküp 702,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar