Ucuz Selanik Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Selanik Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Selanik Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 30
NÜFUS 363.987

Selanik Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Makedonia Havalimanı

Selanik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yunanistan'ın en gelişmiş 2. şehri olan Selanik, tarih severleri heyecanlandıran anıtlar ve müzeleri ile ünlü ve başkent Atina’dan çok daha canlı bir şehir. Yunanistan’ın kültür başkenti olma unvanını taşıyan Selanik’te Atina ve diğer Yunanistan kentlerine kıyasla çok daha ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Her mevsimde gezilebilir bir şehir olan Selanik’te yazın denize girebilir, baharda kültür ve tarih turlarına katılabilir ve kışınsa şehrin kuzey bölgesinde kayak yapabilirsiniz. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü şehirde yazlar kurak ve sıcak, kış ayları ise ılık, ancak bazı kesimlerde daha sert geçiyor. Selanik’te konaklama alternatiflerinde ilk sırayı alan Aristotelous Meydanı ve çevresini tercih etmenizi öneriyoruz çünkü burası Selanik’in en merkezi bölgesi ve birçok gezilecek yere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Selanik’te gerçekleşen en ünlü festival ve etkinlikler, Selanik Uluslararası Panayır (ekim), Selanik Uluslararası Film Festivali (kasım), Dimitria Festivali (sonbahar), Selanik Panhellenik Kitap Festivali, Selanik Uluslararası Kitap Festivali, Selanik Sokak Sanatı Festivali, Urban Piknik Festivali (ağustos) ve Selanik Gizem Festivali (eylül). Selanik şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve en popüler toplu taşıma araçları metro, tramvay ve otobüs. Yunan mutfağına özge enfes lezzetler tadabileceğiniz Selanik’te öncelikle Yunanistan’ın en güze kahvaltı mekanlarını bulacağınızı hatırlatalım. Bunun yanı sıra Souvlaki ve Gyros’u da deneyebilirsiniz. Selanik’te gezilecek başlıca yerler, Atatürk Evi Müzesi, Heptapyrgion, Bizans Kültürü Müzesi, Ayasofya, Selanik Arkeoloji Müzesi, Selanik Yahudi Müzesi, Makedonya Modern Sanat Müzesi, Selanik Savaş Müzesi, Bey Hamam, Roman Forum, Modiano Market, Magic Park, Vlatades Manastırı, Trigoniou Kulesi, Evangelische Kirche ve Selanik Limanı.

Aynı zamanda Mikra Havalimanı ya da Makedonya Havalimanı olarak da bilinen Thessaloniki Uluslararası Havalimanı, Selanik şehir merkezinin 13 km güneyinde konumlanıyor. Selanik uçak biletinizi dilerseniz Atina Havalimanı varışlı alabilir ve aktarma yaparak Selanik Havalimanı’na gidebilirsiniz. Yunanistan’ın Atina ve Heraklion havalimanlarından sonra en büyük 3. havalimanı olan Thessaloniki Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda metro, taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 2016 yılının istatistiklerine göre toplamda 3 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Thessaloniki Havalimanı’na 2017 itibariyle sefer düzenleyen tek yerli hava yolu firması Türk Hava Yolları (İstanbul Atatürk). Ayrıca Selanik uçak biletinizi almadan önce Aegean Airlines, airBaltic, Blue Air, Ellinair, Ryanair, Wizz Air vb. yabancı hava yolu firmalarının fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Selanik gezinizden önce Yunanistan’ın Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı Schengen vizesi almanız gerekiyor. Selanik uçak biletinizi Thessaloniki (Selanik) Uluslararası Havalimanı varışlı almak için oBilet üzerinden hava yolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca yine aynı sistem üzerinden biletinizi online olarak satın alabilir ve bu sayede zaman kazanabilirsiniz.

Selanik Hakkında Blog Yazıları

  • Selanik Nerede? Selanik’e Nasıl Gidilir?

    M.Ö. 315 yılında Büyük İskender’in üvey kardeşi Makedonya Kralı Kassandros tarafından kurulan şehrin Yunanca adı Thessalos’tur. Bu da Kassandros’un eşinin ismidir. Selanik, uzun yıllar Osmanlı himayesinde kaldıktan sonra Yunanistan’a geçmiştir. Günümüzde Yunanistan’ın Atina’dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkler için Selanik’i önemli kılan ise, Atatürk’ün doğum yeri olmasıdır. Türklerin şehri ziyaret sebeplerinden biri de Atatürk’ün

    Devamını Gör
  • Selanik’te Gezilecek Yerler

    Türkiye’nin batıdaki komşusu Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olan Selanik aynı zamanda Atatürk’ün doğduğu yer olması sebebiyle Türklerin ayrıca ilgisini çekiyor. Yunanistan’ın güzel kentlerinden biri olan Selanik’in ismini M.Ö. 316 yılında Büyük İskender’in kız kardeşi olan Therman Thessaloniki’den aldığı biliniyor. En az ismini aldığı kız kadar güzel olan Selanik Yunanistan’ın en çok ilgi çeken liman şehirlerinden

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası