Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Üsküp Uçak Bileti

1 Yolcu

Üsküp Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Üsküp Hakkında

TELEFON KODU 389

NÜFUS536.271

PARA BİRİMİMKD

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Üsküp Havalimanları

Skopje Havalimanı

Üsküp Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vizesiz seyahat edebileceğiniz Üsküp için uçak biletinizi oBilet’ten temin edebilirsiniz. Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp, Balkan Yarımadası'nın tam kalbinde yer alıyor. Üsküp yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip modern bir şehir ve Makedonya'nın en önemli politik, ekonomik, eğitim ve kültür merkezi. Ayrıca ekonomik kalkınmanın, inşaatın ve yenilemenin odak noktası olmaya devam ediyor. Vardar Nehri üzerinde mükemmel bir konumu olan Üsküp, yaklaşık 30 kilometrelik genişliğe sahip ve 10 belediyeden oluşuyor. Ulaşım ve ticaret merkezi olduğu kadar kimyasal, çimento, makine vb. ürünlerin de üretildiği önemli bir endüstriyel merkez olan Üsküp’te başlıca gezilecek yerler arasında 1500 yıllık kalesi St. Pantelejmon, kültürel ve tarihi anıtlar, arkeolojik alanlar, Treska Nehri'nin kanyonundaki mağaralar ve Matka Gölü ile şehrin doğu kesiminde bulunan dünyaca ünlü spa merkezleri bulunuyor. Vardar Nehri’nin güzel rıhtımıyla ziyaretçilerini büyüleyen Üsküp, Balkanlar'daki en büyük ve en tarihi çarşı olan Eski Çarşı'nın dar sokakları, Rahibe Teresa'nın doğum yeri olması yönünden de dini amaçlarla gezen binlerce turisti cezbediyor. Üsküp’te düzenlenen en popüler festivaller; Animax Film Festivali (aralık), Caz Festivali (ekim), Taksirat Müzik Festivali (kasım-aralık), Üsküp Tasarım Haftası (kasım), Uluslararası Gölge Tiyatrosu Çocuk Festivali (kasım) ve Mobile Film Festivali (kasım).

Makedonya Cumhuriyeti’nin en yoğun ve büyük havalimanı olan Üsküp Havalimanı’nın bir diğer bilinen adı, Büyük İskender Havalimanı. Üsküp şehir merkezinin 17 km güneydoğusunda konumlanan ve 1997 senesinde İstanbul’da kurulan TAV Havalimanları tarafından işletilen Üsküp havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre toplam 2 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Havalimanına en çok sefer düzenleyen hava yolu şirketleri arasında Wizz Air’den sonra Türk Hava Yolları 2. sırada geliyor. Bunun yanı sıra SunExpress ve Pegasus’un da Üsküp Havalimanı’na direkt seferleri mevcut. Dönemsel olarak SunExpress’in Antalya ve İzmir, Pegasus’un ise sadece Antalya ile Üsküp Havalimanı arasında uçuş seferleri var. Tüm sezon boyunca ise Üsküp Havalimanı’na Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus ile de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gidebilirsiniz. En uygun uçak biletini çok kısa bir sürede bulabileceğiniz oBilet’ten THY, Pegasus ya da SunExpress bileti alabilirsiniz. Ayrıca Crotia Airlines, Qatar Airways, Airfrance gibi uluslararası firmaların da Türkiye üzerinden Üsküp seferleri bulunmaktadır. Tüm seferler ile ilgili detaylı bilgi oBilet üzerinden erişilebilir.

Üsküp Havalimanı’na direkt ve aktarmalı uçuşlar için en ucuz uçak biletlerini oBilet yardımıyla kolaylıkla bulabilirsiniz. Uçuşunuzu yaz sezonunda yapacaksanız eğer SunExpress bileti alarak Antalya Üsküp veya İzmir Üsküp uçak seferlerini kullanabilirsiniz. oBilet uygun fiyat karşılaştırmaları ile çok daha ekonomik bir Üsküp tatili sizleri bekliyor.

Üsküp Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Üsküp Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Üsküp Uçak Bileti Almak için Üsküp Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Üsküp Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Üsküp 340,00 TL
Konya - Üsküp 444,00 TL
İzmir - Üsküp 449,00 TL
Ankara - Üsküp 455,00 TL
Adana - Üsküp 458,00 TL
Antalya - Üsküp 501,00 TL
Gaziantep - Üsküp 561,00 TL
Hatay - Üsküp 903,00 TL
Bursa - Üsküp 7.550,71 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar