Ucuz Üsküp Uçak Bileti

Üsküp Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Üsküp Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 389
NÜFUS 536.271

Üsküp Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Skopje Havalimanı

Üsküp Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vizesiz seyahat edebileceğiniz Üsküp için uçak biletinizi oBilet’ten temin edebilirsiniz. Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp, Balkan Yarımadası'nın tam kalbinde yer alıyor. Üsküp yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip modern bir şehir ve Makedonya'nın önemli politik, ekonomik, eğitim ve kültür merkezi. Ayrıca ekonomik kalkınmanın, inşaatın ve yenilemenin odak noktası olmaya devam ediyor. Vardar Nehri üzerinde mükemmel bir konumu olan Üsküp, yaklaşık 30 kilometrelik genişliğe sahip ve 10 belediyeden oluşuyor. Ulaşım ve ticaret merkezi olduğu kadar kimyasal, çimento, makine vb. ürünlerin de üretildiği önemli bir endüstriyel merkez olan Üsküp’te başlıca gezilecek yerler arasında 1500 yıllık kalesi St. Pantelejmon, kültürel ve tarihi anıtlar, arkeolojik alanlar, Treska Nehri'nin kanyonundaki mağaralar ve Matka Gölü ile şehrin doğu kesiminde bulunan dünyaca ünlü spa merkezleri bulunuyor. Vardar Nehri’nin güzel rıhtımıyla ziyaretçilerini büyüleyen Üsküp, Balkanlar'daki büyük ve tarihi çarşı olan Eski Çarşı'nın dar sokakları, Rahibe Teresa'nın doğum yeri olması yönünden de dini amaçlarla gezen binlerce turisti cezbediyor. Üsküp’te düzenlenen popüler festivaller; Animax Film Festivali (aralık), Caz Festivali (ekim), Taksirat Müzik Festivali (kasım-aralık), Üsküp Tasarım Haftası (kasım), Uluslararası Gölge Tiyatrosu Çocuk Festivali (kasım) ve Mobile Film Festivali (kasım).

Makedonya Cumhuriyeti’nin yoğun ve büyük havalimanı olan Üsküp Havalimanı’nın bir diğer bilinen adı, Büyük İskender Havalimanı. Üsküp şehir merkezinin 17 km güneydoğusunda konumlanan ve 1997 senesinde İstanbul’da kurulan TAV Havalimanları tarafından işletilen Üsküp havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre toplam 2 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Havalimanına çok sefer düzenleyen hava yolu şirketleri arasında Wizz Air’den sonra Türk Hava Yolları 2. sırada geliyor. Bunun yanı sıra SunExpress ve Pegasus’un da Üsküp Havalimanı’na direkt seferleri mevcut. Dönemsel olarak SunExpress’in Antalya ve İzmir, Pegasus’un ise sadece Antalya ile Üsküp Havalimanı arasında uçuş seferleri var. Tüm sezon boyunca ise Üsküp Havalimanı’na Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus ile de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gidebilirsiniz. uygun uçak biletini çok kısa bir sürede bulabileceğiniz oBilet’ten THY, Pegasus ya da SunExpress bileti alabilirsiniz. Ayrıca Crotia Airlines, Qatar Airways, Airfrance gibi uluslararası firmaların da Türkiye üzerinden Üsküp seferleri bulunmaktadır. Tüm seferler ile ilgili detaylı bilgi oBilet üzerinden erişilebilir.

Üsküp Havalimanı’na direkt ve aktarmalı uçuşlar için ucuz uçak biletlerini oBilet yardımıyla kolaylıkla bulabilirsiniz. Uçuşunuzu yaz sezonunda yapacaksanız eğer SunExpress bileti alarak Antalya Üsküp veya İzmir Üsküp uçak seferlerini kullanabilirsiniz. oBilet uygun fiyat karşılaştırmaları ile çok daha ekonomik bir Üsküp tatili sizleri bekliyor.

Skopje Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli toplu taşıma araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, taksi veya transfer araçları gibi çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak havalimanına 23 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular otobüsleri kullanabilirler. Otobüs ile yolculuk yapmak isteyenler Vardar Ekspres veya Manora şirketinin otobüslerine binebilirler. Bu otobüsler şehir merkezinde bulunan pek çok popüler durağa uğrayarak yolcuların en merkezi yerlerde inmelerini sağlıyor. Yolcular otobüsle rile yaklşaık 30-40 dakika yolculuk yaptıktan sonra şehir merkezine varabiliyorlar. Yolcuların otobüslere binmek için otobüs şoförlerinden ya da terminal içindeki kontuarlardan bilet almaları gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. Yolcular havalimanı içerisinden taksilere binerek şehir merkezine yolculuk yapabilirler. 7/24 hizmet veren taksiler yolcular için pratik bir seçenek olsa da otobüslere göre daha maliyetli bir seçenek.

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmek isteyen yolcuların taksilere ödeyeceği ortalama ücret 25 Euro yani 1.500 MKD olabilir. Bu ücret 796,87 TL’ye denk geliyor.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular araç kiralayabilir. Özellikle şehirde birkaç günden fazla kalmayı düşünenler havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden yararlanarak araç kiralayabilirler. İsteyen yolcular araç kiralama işlemlerini yolculuktan önce online olarak da gerçekleştirebilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Skopje Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri başka bir ulaşım aracı ise transfer hizmeti. Otelde kalacak olan yolcular eğer otelleri havaalanı transfer hizmeti veriyorsa önceden otelleri ile iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirler. Otelde konaklamayan ya da oteli havaalanı transferi hizmeti vermeyen yolcular ise özel ulaşım şirketleri iletişime geçerek bu hizmet için rezervasyon yaptırabilirler.

Merkezden Skopje Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli toplu taşıma araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, taksi veya transfer araçları gibi çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine 23 km uzaklıkta bulunan havalimanına gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular ulaşım için otobüsleri kullanabilirler. Belli saatlerde şehir merkezinin çeşitli yerlerinden kalkan otobüslere binmek isteyen kişilerin bilet almaları gerekiyor. Yolcular yetkili yerlerden ya da otobüs şoförlerinden bilet alarak Vardar Ekspres veya Manora şirketinin otobüslerinden birine binebilirler. Yolcuların havalimanına otobüs ile ulaşmak için ortalama 30-40 dakikalık bir yolculuk yapmaları gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler taksileri kullanabilirler. 7/24 hizmet veren taksiler yolculara istedikleri gün ve saate yolculuk yapma fırsatı veriyor. Otobüslere göre daha maliyetli bir ulaşım aracı olsalar da taksiler yolcular şehir merkezinin çeşitli yerlerinden kolaylıkla binebildikleri taksiler ile rahatlıkla havalimanına gidebilirler.

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na taksi ile gitmek isteyen yolcuların taksilere ödeyeceği ortalama ücret 25 Euro yani 1.500 MKD olabilir. Bu ücret 796,87 TL’ye denk geliyor.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular daha konforlu ve tamamen kendilerinin kontrolünde olan bir yolculuk yapmak istiyorlarsa araç kiralayabilirler. Yolcular istedikleri segment ve modelde arabayı şehir merkezinde bulunan çeşitli araç kiralama ofislerinden kiralayabilirler. Araç kiralamanın maliyeti arabanın modeline özelliklerine ve arabayı kiralama süresine göre değişiklik gösterebilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Skopje Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular havaalanı transfer aracında da yararlanabilirler. Havaalanı transfer hizmetini yolcular bazı otellerden ve özel ulaştırma şirketlerinden alabilirler. Oteli havaalanı transferi hizmeti veren yolcular önceden görevililer ile iletişime geçerek bu hizmet için rezervasyon yaptırabilirler. Otelde kalmayan ya da otelinde havaalanı transfer hizmeti alamayan yolcular ise istedikleri bir özel ulaştırma şirketleri ile yolculuklarından önce anlaşarak rezervasyon yaptırabilirler. Transfer hizmeti, özellikle kalabalık bir grup olarak yolculuk yapan ya da çok eşyası olan kişilerin için oldukça güzel bir seçenek olabilir.

Üsküp Hakkında Blog Yazıları

  • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel 23 Şehir

    Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. Balkan Ülkeleri Hangisi? Balkanlar Neresi?  Balkanların bir bölge olarak adının geçtiğini hep duyarız ama Balkan ülkelerinin hangileri olduğunu kimi zaman bilemiyoruz. Balkanlar veya Balkan Yarımadası, kimi zaman Güneydoğu

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

Üsküp Otelleri

flight