Ucuz Tiran Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tiran Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 355
NÜFUS 800.986

Tiran Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vizesiz ziyaret edilebilen Tiran’a seyahat etmeyi planlıyorsanız uçak biletleriniz oBilet’ten! Tiran, Arnavutluk'un başkenti, en büyük şehri, başlıca kültür ve sanayi merkezi, ülkedeki toplam nüfusun 4’te 1’inden fazlasının yaşadığı kalabalık ve oldukça dinamik bir kent. Nüfusun büyük bir çoğunluğu Müslüman. Ülkedeki verimli tarım arazilerinin yanı sıra imalat sektörünün büyük bir kısmını metal ürünleri, tarım makineleri, tekstil, ilaç ve gıda maddeleri oluşturuyor. Modern yaşam tarzının binlerce yıllık geleneklerle buluştuğu ilginç bir şehir olan Tiran, kelimenin tam anlamıyla büyük bir hızla büyüyor. Diğer bir deyişle Tiran, çok sayıda lüks otel zincirleri, şık kafe ve restoranlar, disko, bar ve zengin bir kültürel yaşama sahip yoğun bir ticari ve idari merkez. Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü şehirde ocak ayında ortalama sıcaklık 2 santigrat derecede seyrederken, temmuz ve ağustos ayında 32°C'ye kadar yükseliyor. Tiran'ın başlıca kültür ve sanat kurumları, Ulusal Tiyatro, Opera ve Bale Tiyatrosu, Ulusal Sanat Galerisi (Galeria Kombëtare e Arteve) ve Halk Müziği ve Dans Topluluğu'dur. Bir başka kültürel etkinlik ise Arnavutluk Radyo ve Televizyon Senfoni Orkestrası’nın dünyaca ünlü bestecilerinin performanslarını içeriyor. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan Tiran'a yapacağınız ziyarette mutlaka görmeniz gereken yerler kısaca: Tiran'ın güneyinde, başkent ile Elbasan'ı birbirine bağlayan bölgede yer alan Pertrela Kalesi, tarihi 15. yüzyıla dayanan Preza Kalesi, Kruja Dağı, 1789’da inşa edilen şehir merkezindeki Ethem Bey Camii, 1830’da yapılan Saat Kulesi ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından inşa edilen Kültür Sarayı, Güzel Sanatlar Galerisi, Ulusal Tarih Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Doğa Bilimleri Müzesi. Vizesiz gidebileceğiniz Tiran’daki en ünlü festivaller, Tiran Uluslararası Film Festivali ve Tiran Uluslararası Gitar Festivali.

Arnavutluk’un tek uluslararası havalimanı olan Tiran Havalimanı (diğer adı Rinas Havalimanı), şehir merkezinin 11 km uzakta konumlanıyor. Arnavutluk’un Rinas Köyü’nde bulunan Tiran Havalimanı, 1955 ile 1957 yılları arasında inşa edildi. Balkanlar’ın en işlek havalimanlarından biri olma unvanına sahip Tiran Havalimanı, 2016 senesinde yaklaşık 2.2 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Türkiye’den Tiran Havalimanı’na direkt uçuş seferleri düzenleyen hava yolu firmaları, Freebird Havayolları (Antalya), Türk Hava Yolları (İstanbul Atatürk) ve Pegasus Havayolları (İstanbul Sabiha Gökçen). oBilet ile İstanbul’dan Tiran’a seferi bulunan Pegasus ya da Türk Hava Yolları biletinizi online olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca AirSERBIA, Aegean Airlines, Lufthansa gibi uluslararası şirketlerin de Türkiye üzerinden Tiran uçak seferleri bulunmaktadır. Tiran uçak seferleriyle ilgili tüm saat, fiyat ve bagaj bilgisine oBilet üzerinden erişebilirsiniz.

oBilet sayesinde satın alacağınız Tiran uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Tiran Havalimanı’na yapacağınız toplam yolculuk süresi 1 saat 45 dakika. Sabiha Gökçen’den Tiran Havalimanı’na gitmek isterseniz de Pegasus bileti almanız gerekiyor. Her iki hava yolu firması için de uygun bilet fırsatları sunan oBilet ile Tiran’a daha ekonomik uçabilirsiniz. Kampanyalı Tiran uçak biletlerini oBilet’ten edinebilirsiniz.

Tiran Hakkında Blog Yazıları

  • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel 23 Şehir

    Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. İçindekilerBalkan Ülkeleri Hangisi? Balkanlar Neresi? En Güzel Balkan ŞehirleriPrizren, KosovaKotor, KaradağBelgrad, SırbistanSaraybosna, Bosna HersekOhrid, MakedonyaDubrovnik, HırvatistanBled, SlovenyaMostar, Bosna HersekLjubljana, SlovenyaBerat, ArnavutlukRovinj, HırvatistanBudva, KaradağPlovdiv, BulgaristanMeteora, YunanistanPiran, SlovenyaNovi Sad, SırbistanTiran, ArnavutlukSplit,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası