Ucuz Podgorica Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Podgorica Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Podgorica Hakkında Bilgi

NÜFUS 185.937

Podgorica Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Podgorica Havalimanı

Podgorica Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Podrogica, Türkiye vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği bir kent ve Podgorica uçak biletleri oBilet’te.Podgorica Karadağ'ın başkenti, ayrıca resmi, ticari ve kültürel anlamda en önemli şehri. Zeta, Moraca, Ribnica, Cijevna ve Sitnica nehirlerinin çevrelediği şehrin stratejik ve güzel bir konumu var, ancak maalesef ki büyük bir kısmı İkinci Dünya Savaşı sırasında tahrip edildi. Sonradan yenileme çalışmalarıyla birlikte Podgorica modern binalar ve yeşil alanların yanı sıra parklarıyla ünlü bir şehir haline geldi. Podgorica sadece modern bir şehir değil, aynı zamanda Karadağ'ın idari, siyasi, ekonomik, ticari, endüstriyel, bilimsel ve eğitsel-kültürel merkezi. Çok sayıda kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Podgorica’da Crnogorsko Narodno, Gradsko ve Dodest gibi birçok ünlü tiyatro var. Podgorica çevresindeki diğer kültürel ve tarihi anıtlar, Nemanjica Grad’ın tarihi kalıntıları, Sahat-kula Adzi-pasa Osmanagica, Doclea şehri, Stara Varos ve Vezirov kalıntıları. Podgorica, Karadağ’daki diğer turistik şehirlerle de bağlantısı iyi olan dört dörtlük bir ulaşım ağına sahip. İnanılmaz sayıda kuş ve bitki (bazıları çok nadir görülen endemik türler), sahip olduğu 40 adası ile Balkanlar’ın en büyük gölü olan Skadar Gölü ya da diğer bilinen adıyla Skardarsko Milli Parkı’na hayran kalacaksınız. Adriyatik Denizi, Skadar Gölü boyunca, Bojana Nehri kıyısında ve Podgorica genelinde iklimi etkiliyor. Akdeniz iklimi etkilerinin görüldüğü Podgorica’da yazlar sıcak, kışlar ise hafif ve yağışlı geçiyor. Çok sayıda şifalı yer altı suları olan Podgorica’da Morača Nehri ve Ribnica Nehri özel bir değere ve doğal bir güzelliğe sahip ve sağlık turizminin de demirbaşları. Podgorica’da düzenlenen en ünlü festivaller arasında Electronic Beats Kültür Festivali, Underhill Fest ve Festival of Tolerance (mayıs) bulunuyor.

Zeta Plain olarak adlandırılan Podgorica şehir merkezinin yaklaşık 11 kilometre güneyinde bulunan Podgorica Uluslararası Havalimanı, demiryolu ve otobüs istasyonlarının birbirine yakınlığı ile ulaşımla ilgili yolcularına da çeşitli imkanlar sunuyor. Öyle ki, havalimanına yürüme mesafesinde büyük bir tren istasyonu bulunuyor. Karadağ’daki iki havalimanından biri olmakla birlikte büyük uçakların iniş-kalkış yapabilmesi için ülkedeki en uygun yer olan Zeta Ovası’na kurulmuştur. 2016 senesinin istatistiklerine göre 1 yılda toplam 900 bine yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Montenegro Havayolları ile Di Air’in ana havalimanı olan Podgorica Havalimanı’na direkt seferleri bulunan tek yerli hava yolu şirketi, Türk Hava Yolları ve düzenli olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Podgorica’ya sefer düzenliyor. Aktarmasız olarak gidebileceğiniz havalimanına Türk Hava Yolları bileti alarak sadece 1 saat 50 dakikada varabilirsiniz. Aktarmalı olarak da Montenegro Airlines ile ortak seferi bulunan AtlasGlobal’i tercih edebilirsiniz.

Hem doğrudan hem de aktarmalı seferleri olan Türk Hava Yolları ve AtlasGlobal biletlerini araştırırken oBilet’in sunduğu imkanlardan faydalanabilir ve bu sayede bütçenize uygun bir Podgorica uçak bileti bulabilirsiniz. Havalimanına yapacağınız ulaşımda sadece oBilet’e özel kampanyaları da takip etmeyi unutmayın!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası