Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Priştine Uçak Bileti

1 Yolcu

Priştine Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Priştine Hakkında

ÜLKE Kosova

TELEFON KODU 383

NÜFUS198.214

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Priştine Havalimanları

Priştine Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’den vizeye gerek olmadan ziyaret edilebilen Priştine’yi ziyaret edecekseniz, kampanyalı Priştine uçak biletlerinizi oBilet’ten satım alabilirsiniz. Priştine, Kosova'nın en büyük şehri ve başkentidir. Çevresindeki 48 tane köy ile yaklaşık 572 kilometrekarelik bir alana sahip. Şehir merkezinin nüfusu yaklaşık 400 bin iken, köylerde yaşayanların sayısı 470 bin civarında. Nüfusun birçoğu etnik Arnavut olmasına rağmen, Türkler, Boşnaklar, Romanlar gibi diğer azınlıklar da bulunuyor. Priştine çevresindeki topraklar antik çağdan beri yerleşim görüyor; Matiqan, Gracanica ve Ulpiana'da bulunan neolitik kalıntılara göre M.Ö. 7. Roma İmparatorluğu döneminde Ulpiana şehri Balkanlar'daki en önemli alanlardan biriydi. Priştine hakkında yapılan ilk yazılı eser, Priştine'yi bir köy olarak tanımlayan Bizans İmparatoru Johan Kantakuzen’e ait ve tarihi 1342 yılına kadar uzanıyor. Bugün Kosova'nın başkenti Priştine'nin gelişme dönemine başladığı 14. ve 15. yüzyıllarda önemli bir ticaret merkezi haline gelmeye başladı. Eski Kent, Vellusha ve Prishtevka nehirleri arasında harika bir konuma sahip ve turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Priştine, siyaset, medya ve öğrenci yaşamı için de merkezi bir yer. Kosova'daki uluslararası örgütler ve elçilikler de Kosova'nın başkentinde yer alıyor. Ülkedeki diğer şehirlerle karşılaştırıldığında, Priştine'nin eski Sovyet binalarına benzeyen çok sayıda tarihi yapısı var. Alışveriş için popüler olan merkez caddede restoranlar, heykeller, çeşmeler ve ulusal tiyatro kesinlikle görülmeye değer. Priştine’de gerçekleşen en ünlü festivallerden bazıları, Uluslararası Genç Müzisyenler Festivali (mart-nisan), Özgürlük Festivali (haziran), SURF Şehir Festivali (haziran-ağustos), PriFilmFest (eylül), Caz Festivali (kasım) ve Skena Up Film ve Tiyatro Festivali (aralık).

Priştine Uluslararası Havalimanı, Priştine’nin 15 km güneybatısında ve Sllatina Köyü’nün 3 km güneyinde konumlanıyor. 1965 senesinden bu yana taşımacılık hizmeti veren havalimanı 90’lı senelerde İsviçre ve Almanya merkezli olarak uluslararası uçuşlara da başladı. Yılda 1.7 milyondan daha fazla yolcuya hizmet veriyor. Türkiye’den İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Pegasus ile Priştine Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 50 dakikada ulaşmanız mümkün. Aktarmalı veya aktarmasız uçuşlarda en uygun bilet fırsatlarını ve birçok alternatifi bir arada sunan oBilet’i tercih edebilirsiniz.

Priştine Havalimanı ile İstanbul arasındaki uçuşlar direkt ve hem Türk Hava Yolları hem de Pegasus Havayolları tarafından seferler düzenleniyor. Sabiha Gökçen’den binecekseniz Pegasus biletinizi, Atatürk Havalimanı’ndan binecekseniz de Türk Hava Yolları biletinizi oBilet’ten alarak bazı kampanyalardan faydalanabilir ve bütçenize en uygun Priştine uçak biletini bulabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Priştine Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Priştine Uçak Bileti Almak için Priştine Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Priştine Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Antalya - Priştine 495,99 TL
Ankara - Priştine 718,00 TL
İzmir - Priştine 730,00 TL
İstanbul - Priştine 736,93 TL
Adana - Priştine 800,95 TL
Konya - Priştine 804,30 TL
Samsun - Priştine 806,95 TL
Bodrum - Priştine 873,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar