Ucuz Priştine Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Priştine Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Priştine Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 383
NÜFUS 198.214

Priştine Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Pristina Havalimanı

Priştine Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’den vizeye gerek olmadan ziyaret edilebilen Priştine’yi ziyaret edecekseniz, kampanyalı Priştine uçak biletlerinizi oBilet’ten satım alabilirsiniz. Priştine, Kosova'nın en büyük şehri ve başkentidir. Çevresindeki 48 tane köy ile yaklaşık 572 kilometrekarelik bir alana sahip. Şehir merkezinin nüfusu yaklaşık 400 bin iken, köylerde yaşayanların sayısı 470 bin civarında. Nüfusun birçoğu etnik Arnavut olmasına rağmen, Türkler, Boşnaklar, Romanlar gibi diğer azınlıklar da bulunuyor. Priştine çevresindeki topraklar antik çağdan beri yerleşim görüyor; Matiqan, Gracanica ve Ulpiana'da bulunan neolitik kalıntılara göre M.Ö. 7. Roma İmparatorluğu döneminde Ulpiana şehri Balkanlar'daki en önemli alanlardan biriydi. Priştine hakkında yapılan ilk yazılı eser, Priştine'yi bir köy olarak tanımlayan Bizans İmparatoru Johan Kantakuzen’e ait ve tarihi 1342 yılına kadar uzanıyor. Bugün Kosova'nın başkenti Priştine'nin gelişme dönemine başladığı 14. ve 15. yüzyıllarda önemli bir ticaret merkezi haline gelmeye başladı. Eski Kent, Vellusha ve Prishtevka nehirleri arasında harika bir konuma sahip ve turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Priştine, siyaset, medya ve öğrenci yaşamı için de merkezi bir yer. Kosova'daki uluslararası örgütler ve elçilikler de Kosova'nın başkentinde yer alıyor. Ülkedeki diğer şehirlerle karşılaştırıldığında, Priştine'nin eski Sovyet binalarına benzeyen çok sayıda tarihi yapısı var. Alışveriş için popüler olan merkez caddede restoranlar, heykeller, çeşmeler ve ulusal tiyatro kesinlikle görülmeye değer. Priştine’de gerçekleşen en ünlü festivallerden bazıları, Uluslararası Genç Müzisyenler Festivali (mart-nisan), Özgürlük Festivali (haziran), SURF Şehir Festivali (haziran-ağustos), PriFilmFest (eylül), Caz Festivali (kasım) ve Skena Up Film ve Tiyatro Festivali (aralık).

Priştine Uluslararası Havalimanı, Priştine’nin 15 km güneybatısında ve Sllatina Köyü’nün 3 km güneyinde konumlanıyor. 1965 senesinden bu yana taşımacılık hizmeti veren havalimanı 90’lı senelerde İsviçre ve Almanya merkezli olarak uluslararası uçuşlara da başladı. Yılda 1.7 milyondan daha fazla yolcuya hizmet veriyor. Türkiye’den İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Pegasus ile Priştine Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 50 dakikada ulaşmanız mümkün. Aktarmalı veya aktarmasız uçuşlarda en uygun bilet fırsatlarını ve birçok alternatifi bir arada sunan oBilet’i tercih edebilirsiniz.

Priştine Havalimanı ile İstanbul arasındaki uçuşlar direkt ve hem Türk Hava Yolları hem de Pegasus Havayolları tarafından seferler düzenleniyor. Sabiha Gökçen’den binecekseniz Pegasus biletinizi, Atatürk Havalimanı’ndan binecekseniz de Türk Hava Yolları biletinizi oBilet’ten alarak bazı kampanyalardan faydalanabilir ve bütçenize en uygun Priştine uçak biletini bulabilirsiniz.

Priştine Hakkında Blog Yazıları

  • Priştine Seyahat Rehberi- Priştine’de Gezilecek Yerler

    Avrupa’nın en genç başkenti sayılan Priştine, Şubat 2008 yılında Kosova’nın bağımsızlığını ilan edilmesinden sonra başkent olmuştur. Kosova’nın başkenti Priştine zengin tarihi ve savaştan kalma izleriyle etkileyici bir şehir. Balkan coğrafyasının merkezinde olan Priştine Sırbistan sınırında yer almaktadır. Resmi dili Sırpça ve Arnavutça olan Kosova oldukça genç bir Balkan ülkesidir. Evliya Çelebi Seyahatname’sinde Priştine şehrinden söz

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası