Balıkesir Merkez Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Balıkesir Merkez Havalimanı BZI LTBF
Haritada görmek için tıklayınız.

Balıkesir Hakkında Blog Yazıları

 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör
 • Balıkesir Otogarları

  Türkiye’nin en kalabalık on yedinci şehri olan Balıkesir’in topraklarının bir kısmı Güney Marmara Bölgesi’nde yer alırken diğer kısmı da Ege Bölgesi’nde bulunuyor. Bu sayede hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan güzel kent, turizm için sıklıkla ziyaret ediliyor.  Şehirdeki turizm faaliyetleri genel olarak üçe ayrılıyor. Bunların başında deniz turizmi geliyor. Marmara ve Ege kıyısında

  Devamını Gör
 • Altınoluk Nerede? Altınoluk’a Nasıl Gidilir?

  Daha önceki yazımda sizleri Edremit‘e götürmüştüm. Edremit’te gezdikten sonra buraya yarım saat uzaklıktaki Altınoluk’u görmeden olmaz diyorum ve bu sefer sizleri Altınoluk yolcusu yapıyorum. Doğacığım biz Edremit’e gitmedik diyenleriniz varsa bir önceki yazıma sizleri bekliyorum. Balıkesir‘in küçük ama huzurlu sahil kasabası az öncede belirttiğim gibi Edremit’ten sadece yarım saat, şehir merkezine de bir buçuk saat

  Devamını Gör

Balıkesir Merkez Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı, Balıkesir’de bulunan iki havalimanından bir tanesidir. Balıkesir Merkez Havalimanı, genellikle yaz mevsiminde dönemsel düzenlenen uçuşlar için kullanılır. Sadece yurt içi uçuşlarının yapıldığı havalimanı şehir merkezine 5,5 km uzaklıkta bulunuyor. Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için çeşitli araçları kullanabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine en uygun ulaşım seçeneğini tabii ki de otobüsler oluşturuyor. Havalimanından şehir merkezine aktarmasız olarak gidebileceğiniz belediye otobüslerini hem kolay hem de ekonomik bir seçenek. Özellikle çok eşyanız yoksa ya da kalabalık bir grup olarak geziye gitmiyorsanız belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için binebileceğiniz iki tane otobüs bulunuyor. K2 ve D2 numaralı otobüslerle şehir merkezine yaklaşık olarak 10-12 dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüslere binmek için kullanabileceğiniz kartları havalimanındaki otomatlardan ya da gişelerden kolaylıkla alabilirsiniz. Otobüslere binmek için ise havalimanının dışındaki duraklarda bekleyebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan daha konforlu bir şekilde şehir merkezine varmak isteyen kişiler taksi kullanabilir. Taksi her ne kadar daha masraflı bir seçenek olsa da özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup olarak seyahat eden kişiler için uygun bir seçenek olabilir. Taksi ile yolculuk otobüse göre daha konforlu bir seçenek olsa dahi trafik olduğu zamanlarda yolun uzayabileceğini de hesaba katmak gerekiyor. Taksi aynı zamanda geç saatlerde havalimanından yolculuk yapacak kişiler için de oldukça uygun bir seçenek. 7/24 kolayca ulaşılabilir olan taksilerle ne zaman havalimanında olursanız olun kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmanın maliyeti yaklaşık 110-150 TL arasındadır. Fakat taksiye nerede bindiğinize ve nerede indiğinize göre maliyet değişkenlik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın bir diğer seçeneği ise özel araç ile ulaşım. Havaalanına geldikten sonra araba kiralayarak Balıkesir yolculuğunuza bu şekilde devam edebilirsiniz. Böylece tatilinizin geri kalasından da kiraladığınız araç ile istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Araç kiralamak için isterseniz önceden de online işlem yapabilirsiniz. Böylece de havalimanında olacağınız gün ve saate arabanız hazır olur.

Maliyet açısından diğer seçeneklerden daha yüksek olsa da çok daha uzun süreli konfor sağlayacağı için araba kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için diğer bir seçenek de transfer hizmeti almak. Transfer hizmetini kalacağınız otellerden ya da özel transfer şirketlerinden alabilirsiniz. Bu hizmet genel olarak kalabalık bir şekilde seyahat eden kişiler için uygun olsa da konforlu ve rahat bir şekilde kalacakları yere varmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Eğer kalacağınız otel havalimanı transfer hizmeti veriyorsa havalimanında olacağınız saati ve tarihi otel yetkililerine doğru bir şekilde vererek ve önceden rezervasyon yaptırarak sorunsuzca hizmetten yararlanabilirsiniz. Özel şirketlerden transfer hizmeti alacak kişiler de şirket araştırması yaparak ve rezervasyon oluşturarak bu hizmetten yararlanabilirler.

Merkezden Balıkesir Merkez Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine çok yakın olan Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay. Kullanabileceğiniz birkaç ulaşım yolu bulunuyor. Bu yollardan size en uygun olanı tercih ederek havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’na toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Otobüs ile kolayca ulaşabileceğiniz havalimanına gitmek için yapmanız gereken tek şey havalimanına giden iki otobüsten birine binerek belediye otobüslerinin son duraklarında inmek. K2 ve D2 numaralı otobüsler ile ulaşabileceğiniz havalimanına ulaşmak için trafiğe göre değişebilmekle birlikte yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra havalimanına varabiliyorsunuz.

Taksi ile Ulaşım

Otobüse göre daha maliyetli olan bir diğer seçenek de taksi seçeneği. Daha pahalı bir ulaşım yöntemi olsa da daha konforlu bir seçenek olduğu için tercih edilebilir. Birkaç kişilik bir grup halinde seyahate gidecek kişiler için ya da fazla eşya ile seyahat eden kişilerin için oldukça uygun bir seçenek olan taksilerin pek çok yerden kolaylıkla binilebiliyor olması da büyük bir artı. Ek olarak taksiler 7/24 hizmet verdiği için havalimanına gitmek istediğiniz saat ile ilgili stres yapmadan yolculuk yapabilirsiniz.

Şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti kaç TL?

Şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 110-150 TL arasındadır. Fakat taksiye nereden bindiğiniz ve nerede indiğiniz bu fiyatın değişmesine sebebiyet verebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Balıkesir şehir merkezinden Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşım için özel araç da kullanabilirsiniz. Özel araç ile ulaşım sağlamak için kendi arabanızı kullanabilirsiniz. Havalimanına vardıktan sonra arabanızı havaalanının otoparkına bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra kiraladığınız araba ile de kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz. Sadece havalimanına özel araçlarla ile varırken dikkat etmeniz gereken nokta zamanlama. Çünkü trafik olması durumunda uçağınızı kaçırabilirsiniz. Bunun için trafik durumuna bakmanızda ve yola biraz erken çıkmanızda fayda var.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’na varmak için transfer hizmeti de kullanabilirsiniz. Havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler ile iletişime geçerek randevu alabilir ve havalimanına gideceğiniz gün transfer aracı sizi alarak havalimanına ulaştırabilir.. Eğer otelden havalimanına gideceksiniz ve otelinizde havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa bu hizmetten yararlanabilir ve otelin sağladığı havalimanı transfer hizmeti ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

flight