Adana Şakirpaşa Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Adana Şakirpaşa Havalimanı ADA LTAF
Haritada görmek için tıklayınız.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Hakkında Bilgi

Adana’ya gitmek ya da Adana’dan başka şehirlere gitmek için pek çok insan ulaşım tercihini uçaktan yana kullanır. Adana’ya ulaştıktan sonra ya da Adana’dan ayrılırken havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı halletmek gereklidir. Birbirinden farklı alternatiflerin bulunduğu şehirde kendinize uygun olan seçenekten faydalanabilirsiniz.

“Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklarda yanıtlayabiliriz.

Otobüs ile nasıl ulaşılır?

Adana Havalimanı’ndan şehir içindeki bazı ilçelere direkt otobüs hattı bulunmaktadır. Güzergahında pek çok semt bulunan bu otobüslerle şehrin hemen hemen her yerine tek vesayetle ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Havalimanından hareket eden otobüs hatları:

159 numaralı Adana Havalimanı – Seyhan Uygulama Hastanesi

135 numaralı Adana Havalimanı – Balca

Her iki otobüs hattıyla da şehrin dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir içinden de tek vesayetle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na otobüs dışında hangi araçlarla ulaşım sağlanır?

Otobüsle gitmek tercihiniz değilse havalimanı servislerinden ve taksilerden de faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, Adana araç kiralama şirketlerinden bütçenize uygun bir araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’yı bilmiyor olsanız dahi, karışık ve trafiği yoğun bir şehir olmadığı için ulaşım konusunda zorluk çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Ulaşım metotlarından hangisi zamanınıza ve bütçenize daha çok uygunsa onu tercih ederek Adana Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hemen hemen her yere tek vesayetle gidebileceğiniz ender şehirlerden bir tanesidir

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehrinde bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alıyor. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan merkeze gitmenin farklı yolları bulunuyor. Havaalanından merkeze toplu taşıma araçları ile ya da özel ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabiliyor.

Otobüs ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için toplu taşıma araçlarını tercih etmek istiyorsanız binebileceğiniz 3 adet otobüs bulunuyor. Havaalanının çıkışındaki duraklardan kalkan 135 numaralı otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Girne Bulvarı üzerinden Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na bağlanan 135 numaralı otobüs ile Çukurova Üniversitesi’ne kadar ulaşım sağlamanız da mümkün. 135 numaralı otobüs ile Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metroya da ulaşılabilir. Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz diğer otobüs ise 125 numaralı otobüsler. Bütün otobüsler havaalanından her saat başı hareket ediyor.

Minibüs ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan merkeze giderken minibüs ve dolmuşlar da kullanabilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine, otobüslerden daha sık kalkan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı veya Meydan hattı minibüsleri ile de ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan taksi ile merkeze ulaşmak istiyorsanız havaalanından kolayca taksi bulabilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı ile merkez arasında çok fazla mesafe olmadığı için merkeze taksi ile gitmek çok masraflı olmayacaktır. Trafiğin yoğun olmadığı zamanlarda şehir merkezine taksi ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Özel Araç ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan merkeze araçla gitmek istiyorsanız havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak için gerekli evraklarınız yanınızda ise kolay bir şekilde araç kiralayarak havaalanına 3,5 km uzaklıkta olan şehir merkezine araç ile ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine araba ile ulaşmak için, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın çıkışından ilk olarak Barış Bulvarı’nı takip etmeniz ve sonrasında Turhan Cemil Beriker Bulvarı’ndan ilerlemeniz gerekiyor. Bu yoldan kolayca şehir merkezine varabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu ise transfer hizmetinden yararlanmanız. Özel transfer şirketlerinin verdiği hizmet ile tam vaktinde ve beklemeden kolayca şehir merkezine ya da direkt otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle kalabalık seyahat edecekseniz daha pratik bir ulaşım yolu olan transfer hizmetini almak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Merkezden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine çok yakın olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın şehir merkezinden ulaşımı oldukça kolay. Birkaç farklı yol ile ulaşım sağlanabilen havaalanına ister özel araç ile isterseniz de toplu taşıma araçları ile varabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Toplu taşıma ile Adana Şakirpaşa Havalimanı’na varmak istiyorsanız kullanabileceğiniz 3 adet otobüs hattı bulunuyor. İlki 135 numaralı otobüs. 135 numaralı otobüse, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, Mithat Özsan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Obalar Caddesi gibi duraklardan binebilirsiniz. Kullanabileceğiniz ikinci otobüs ise 401 numaralı Kozan-Havalimanı otobüsü. 401 numaralı otobüs hem hafta içi hem de hafta sonu saat 18.30’a kadar hizmet veriyor. Bunun yanı sıra 401 numaralı otobüsün sefer sıklığı diğer otobüslerin sefer sıklıklarına göre daha az. Havaalanına ulaşım için kullanabileceğiniz son otobüs ise 125 numaralı otobüs. Kozan Yolu, Hacı Sabancı Bulvarı, Barış Bulvarı ve Yeşil Bulvar gibi önemli duraklardan geçen otobüs ile havaalanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım aracı da minibüs. Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak havaalanına ulaşabilirsiniz. Şehir Merkezi minibüs hattı, Girne ve Turhan Cemil Beriker Bulvarları’ndan geçerek havaalanına doğru gidiyor. Bu rota üzerinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Özel Araç ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na özel araçla da varabilirsiniz. Şehir merkezinden Turhan Cemil Beriker Bulvarı’nı takip etmeniz ve Barış Bulvarı’na geçmeniz gerekiyor. Barış Bulvarı’nı takip ederek kolayca Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu yol üzerinden havaalanına özel araç ile ulaşım yaklaşık 10 dakika sürüyor. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta tabi ki trafik. Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda yola çıkacaksınız normalden daha önce yola çıkmanızda fayda var. Böylece geç kalma stresi yaşamanıza gerek kalmaz.

Taksi ile Ulaşım

Arabanın yanı sıra taksi ile de havaalanına ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak da şehir merkezinden çok fazla masraf yapmadan ve pratik şekilde havaalanına ulaşabilirsiniz. Ulaşım için taksi kullanırken de trafik yoğunluğunu hesaplamakta fayda var. Trafik olmayan zamanlarda taksiyle Barış Bulvarı yolunu kullanarak havaalanına yaklaşık 16 dakikada varabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için diğer bir seçenek ise transfer hizmeti. Özel şirketlerden alabileceğiniz bu hizmet özellikle kalabalık bir topluluk olarak seyahat ediyorsanız ya da çok fazla eşyanız varsa kullanabileceğiniz bir hizmet. Havaalanına geç kalmadan ve vaktinde varabilmeniz için anlaşacağınız transfer şirketine doğru saat vermeniz çok önemli. Böylece uçağınıza geç kalma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

flight